
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №766/20732/20
Пров. №3/766/775/21
18.02.2021 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого-судді: Корольчук Н.В.,
за участю:
секретаря: Король М.А.,
особи, яка притягається до відповідальності: ОСОБА_1 ,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП щодо:
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, ідентифікаційний код судом не встановлено, працюючого водієм ПАТ "Ремпо-буттехніка" - Херсон", проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
встановив:
ОСОБА_1 08.12.2020 р. о 18-32 години в м. Херсоні по вул. Миру, керуючи транспортним засобом «Богдан А06421», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який виконує регулярні перевезення пасажирів на міському маршруті №47 здійснював перевезення пасажирів понад максимальну кількість згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, в наявності перебував 21 пасажир, що перевищує кількість місць, яка визначена технічною характеристикою транспортного засобу, а саме: 15 місць для сидіння, чим порушив вимоги підпункту 9 пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. №641, зі змінами від 11.11.2020 року.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, як: порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнав, пояснив, що в салоні автобусу перебувала дозволена кількість пасажирів, чому вони стояли в салоні пояснити не зміг.
Не дивлячись на не визнання провини, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення повністю підтверджується:
- протоколом серії АА № 325553 від 08.12.2020 року, згідно якого ОСОБА_1 08.12.2020 р. о 18-32 години в м. Херсоні по вул. Миру, керуючи транспортним засобом «Богдан А06421», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який виконує регулярні перевезення пасажирів на міському маршруті №47 здійснював перевезення пасажирів понад максимальну кількість згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, в наявності перебував 21 пасажир, що перевищує кількість місць, яка визначена технічною характеристикою транспортного засобу, а саме: 15 місць, чим порушив вимоги підпункту 9 пункту 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. №641, зі змінами від 11.11.2020 року;
- копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, з якого вбачається, що транспортний засіб «Богдан А06421» має 16 сидячих місць з місцем водія;
- відео-файлом з нагрудного відео-реєстратора поліцейського, зі змісту якого вбачається, що в маршрутному автобусі (номер міського маршруту 47) здійснюється перевезення пасажирів в кількості, що перевищує кількість місць для сидіння. Поліцейським було оголошено, що шість пасажирів у салоні стояли, місця для сидіння були зайняті. Крім того, роз`яснено, що станом на грудень 2020 р. факт карантину та встановлення обмеження перевезень вже був загальновідомим.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч. 1 ст. 9 КУпАП).
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішенні її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з`ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Так ст. 251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні.
Частиною 1 статті 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма закону є бланкетною (вид норм права з точки зору рівня визначеності їх змісту. Диспозиції бланкетних норм не встановлюють певних правил поведінки, а передбачають існування інших норм, розміщених навіть в інших нормативних актах, у яких сформульовані конкретні правила поведінки), а тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов`язковим є наведення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи, завдяки чому орган, який розглядає матеріали справи про адміністративне правопорушення може встановити конкретні дії/бездіяльність допущені особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до підпункту 9 п. 10 Постанови №641, яка діяла станом на 08.12.2020 р. на території України на період дії карантину забороняється здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньо обласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.
Досліджені під час судового розгляду докази дають суду можливість дійти висновку, що перевезення здійснювалось як із зайнятими місцями для сидіння, так і з пасажирами, які не були забезпечені місцями. Отже, під час складання протоколу про адміністративне правопорушення особою, уповноваженою на складання протоколу було зроблено правильний висновок про те, що максимально дозволена кількість пасажирів в автобусі під керуванням ОСОБА_1 мала складати не більше 15 пасажирів на місцях для сидіння, про що свідчать показання ОСОБА_1 , за умови наявності індивідуальних засобів захисту, проте вказана вимога Постанови №641 залишилась не виконаною.
Оцінюючи наведені вище докази, суд приходить до висновку про те, що вони узгоджуються між собою щодо часу, місця та обставин, вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення.
Отже, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, відсутність обставин, які обтяжують та пом`якшують відповідальність, враховуючи вимоги ст. 8 КУпАП суд приходить до висновку про необхідність застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір в сумі 454,00 грн.
Керуючись ч.1 ст. 44-3, ст.221 КУпАП, суддя,-
постановив:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
(Номер рахунку (IBAN): UA668999980313010106000021451, Одержувач – ГУК у Херсонській обл. /Херсонській ра-он 21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37959517, Банк отримувач – Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 454 (чотирьохсот п`ятдесяти чотирьох) грн.
(Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, Код отримувача(код за ЄДРПОУ) – 37993783, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106)..
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова набрала законної сили_____2021 року.
СуддяН. В. Корольчук