
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
22 лютого 2021 року м. Київ № 240/11883/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрянської Я.І., ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 ) до Міністерства оборони України (пр-т Повітрофлотський 6, Київ, 03168, код ЄДРПОУ 00034022) про визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 03.08.2020 р. до Окружного адміністративного суду міста Києва направлено позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, для розгляду за підсудністю.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам процесуального законодавства, Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалою від 16.11.2020 р. відкрив провадження в адміністративній справі за правилами розгляду спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшло клопотання від відповідача про залишення позовної заяви без розгляду у зв`язку з пропущенням встановленого строку зверненням позивача до суду з позовом.
Розглянувши матеріали позовної заяви та клопотання відповідача, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1, 2 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
За наслідком розгляду матеріалів позовної заяви суд дійшов висновку, що відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху чи без розгляду, позовна заява відповідає вимогам, встановленим КАС України.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.11.2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідно до положень ч. 8 статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 статті 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, або суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
З матеріалів справи вбачається, що позивач оскаржує бездіяльність відповідача посилаючись на фактичну відмову відповіддю Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 28.12.2019 р. №248/3/8/707 в задоволенні заяви ОСОБА_1 від 12.12.2019 р. Разом з тим, 21.05.2020 р. позивачу надана довідка Управління регулювання діяльності державної авіації України Міністерства оборони України №185/5/717 про те, що ОСОБА_1 додаткової відпустки як учасник бойових дій не отримаував у період 2017 - 2018 р., а також не отримував грошову компенсацію за невикористану додаткову соціальну відпустку.
Позовна заява надійшла на адресу Житомирського окружного адміністративного суду 28.07.2020 року.
Таким чином позивач звернувся з даним позовом до суду у встановлений законом строк, підстави для залишення позову без розгляду відсутні.
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку, що клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду, задоволенню не підлягає, оскільки доводи відповідача спростовані наявними матеріалами справи та не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства України.
Керуючись статтями 169, 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
1. У задоволенні клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду - відмовити.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст. 256 КАС України та оскарженню не підлягає.
Суддя Я.І. Добрянська