Постанова № 95038720, 22.02.2021, Миронівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
22.02.2021
Номер справи
371/48/21
Номер документу
95038720
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

22.02.2021 Єдиний унікальний № 371/48/21

Провадження 3/371/84/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2021 року м. Миронівка

Суддя Миронівського районного суду Київської області Гаврищук А.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Віддіу поліції № 2 Обухівського районного управління поліції ГУ НП в Київській областіі про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого,

за частиною 2 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи підданим адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 130 КУпАП протягом року, 14 січня 2021 року о 20 годині 50 хвилин, керуючи двоколісним транспортним засобом марки Viper 50 б/н, по вул. Богуславській в с. Карапиші Миронівського району Київської області з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: різким запахом алкоголю із ротової порожнини, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, чим порушив п. 2.5 ПДР України, у зв`язку з чим його дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 130 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час, день та місце розгляду повідомлений належним чином за адресою, зазначеною у протоколі про адміністративне правопорушення.

Відповідно до частини 2 статті 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 130 КУпАП, участь особи у судовому засіданні не є обов`язковою, а тому вважаю за можливе справу розглядати у відсутності ОСОБА_1

Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.

Частиною 1 ст. 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

За правилами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306. Інші нормативні акти, що стосуються особливостей дорожнього руху (перевезення спеціальних вантажів, експлуатація транспортних засобів окремих видів, рух на закритій території тощо), повинні ґрунтуватися на вимогах цих Правил.

Так, пунктом 2.5 Правил дорожнього руху України встановлено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно з п. 1.9. Правил дорожнього руху особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Частиною 2 статті 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за повторне вчинення будь-якого порушення, передбаченого частиною першою цієї статті.

Частина 1 статті 130 КУпАП у свою чергу передбачає відповідальність за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп`яніння є: - запах алкоголю з порожнини рота; - порушення координації рухів; - порушення мови; - виражене тремтіння пальців рук; - різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; - поведінка, що не відповідає обстановці.

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоров`я).

Проведення огляду на стан сп`яніння в закладах охорони здоров`я i оформлення його результатів визначено наказом МВС України від 09 листопада 2015 №1452/735 про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, зареєстрованої в МЮУ 11 листопада 2015 №1413/27858.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, повністю доведена та підтверджується: - даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №081947 від 14 січня 2021 року; - письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 14 січня 2021 року; - витягом з бази даних АРМОР, із якого вбачається, що ОСОБА_1 29 лютого 2020 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Таким чином, приходжу до висновку про порушення ОСОБА_1 зазначених в протоколі про адміністративне правопорушення вимог ПДР, а саме п.2.5, що свідчить про скоєння ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП, у справі не встановлено.

Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.

Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративне правопорушення, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, у справі не встановлено.

Враховуючи характер скоєного, особу правопорушника, суддя дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 1200 (однієї тисячі двухсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто в межах санкції статті, за якою він притягується до відповідальності.

Крім того, вважаю за неможливе застосувати до ОСОБА_1 додаткове стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки згідно довідки Відділу № 2 Обухівського районного управління поліції ГУ НП в Київські йобласті № 241 від 18 січня 2021 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія не отримував.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника підлягає стягненню судовий збір в розмірі 454 грн.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 23,33,40-1, ч.2 ст.130, ст.283-285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною2 статті 130 КУпАП, та піддати стягненню у виді штрафу в розмірі 1200 (однієї тисячі двухсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 21600 (двадцять одну тисячу шістсот) гривень 00 копійок (рахунок отримувача: UA 488999980313030149000010001, код класифікації доходів бюджету: 21081300; банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат); код отримувача: ЄДРПОУ: 37955989; отримувач коштів: ГУК у Київ.обл./м. Київ/21081300) без позбавлення права керування транспортними засобами.

Стягнути зі ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні (рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код отримувача за ЄДРПО: 37993783, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106).

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Миронівський районний суд Київської області протягом десятиденного строку з дня винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя (підпис) А.В. Гаврищук

З оригіналом згідно

Суддя А.В. Гаврищук