Рішення № 95036050, 22.02.2021, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.02.2021
Номер справи
480/8642/20
Номер документу
95036050
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021, E-mail: inbox@adm.su.court.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 лютого 2021 року Справа №480/8642/20

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/8642/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФУ в Сумській області) , в якій просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області щодо відмови ОСОБА_1 перерахувати та виплатити пенсію в розмірі 62% грошового забезпечення на підставі довідки від 01.09.2020 №300, яка включає в себе наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад - 7750,00 грн; оклад за військовим званням - 1480,00 грн; надбавка за вислугу років (45 %) - 4153,50 грн; надбавка за особливості проходження служби (15 %) - 2007,53 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (50 %) - 3875,00 грн; премія (10 %) - 775,00 грн з урахуванням 100% суми підвищення;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Сумській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію в розмірі 62% від суми грошового забезпечення на підставі довідки від 01.09.2020 №300, яка включає в себе наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад - 7750,00 грн; оклад за військовим званням - 1480,00 грн; надбавка за вислугу років (45 %) - 4153,50 грн; надбавка за особливості проходження служби (15 %) - 2007,53 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (50 %) - 3875,00 грн; премія (10 %) - 775,00 грн, з урахуванням 100 відсотків суми підвищення з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.04.2019.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що за зверненням позивача Головним Управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київської області було складено нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 01.09.2020 № 300 станом на 05.03.2019, із зазначенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, та направлено до ГУ ПФУ в Сумській області для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії. Також позивач 22.09.2020 та 11.10.2020 звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення, до заяви від 11.10.2020 було також долучено копію вказаної довідки. Проте листом ГУ ПФУ у Сумській області від 20.10.2020 № 6122-8862/Г-02/8-1800/20 у перерахунку пенсії на підставі вище вказаної довідки Позивачу було відмовлено, у зв`язку з тим, що після проведеного перерахунку пенсій, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб», Уряд не приймав рішень щодо перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України від 9 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач вважає бездіяльність відповідача щодо не проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру його пенсії, на підставі оновленої довідки Управління Служби безпеки України в Сумській області протиправною та такою, що порушує його права.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) та встановлено відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

При цьому у період з 02.02.2021 року по 19.02.2021 року суддя Павлічек В.О. перебувала у відпустці.

На виконання зазначеної ухвали представником Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області подано до суду відзив, в якому заперечує проти позовних вимог та просить відмовити в їх задоволенні, зокрема зазначивши, що листом від 20.10.2020 № 6122-8862/Г-02/8-1800/20 Головне управління відмовило у перерахунку пенсії позивача, оскільки після рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 щодо визнання протиправними і нечинними пунктів № 1,2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", інших рішень Уряд про умови і порядок перерахунку пенсій не приймав (а.с. 32-33).

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. У разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи судом встановлено, що позивач є пенсіонером Служби безпеки України, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області та отримує пенсію, передбачену Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та, деяких інших осіб" (а.с. 15).

За зверненням позивача, Головним управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київської області було складено нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 01.09.2020 № 300 станом на 05.03.2019, із зазначенням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, та направлено до ГУ ПФУ в Сумській області для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії, що підтверджується листом Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київської області від 03.09.2020 № 51/17/Г-876/24/1(а.с. 16, 25).

Також позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області із заявами від 22.09.2020 та від 11.10.2020 року, в яких, зокрема, просив здійснити перерахунок його пенсії на підставі виданої Головним Управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київської області нової довідки від 01.09.2020 № 300 (а.с. 21-22). До заяви від 11.10.2020 року позивачем було додано копію нової довідки від 01.09.2020 № 300.

Листом від 20.10.2020 № 6122-8862/Г-02/8-1800/20 ГУ ПФУ в Сумській області повідомило позивача, що після визначення протиправними та скасування пунктів 1-2 Постанови №103, інших рішень щодо визначення складових грошового забезпечення. умов та порядку проведення перерахунку пенсій Урядом не ухвалювалося. А відтак підстави для проведення перерахунку пенсії за умов, зазначених у зверненні, відсутні. Разом з тим, в даному листі повідомлено, що згідно даних автоматизованої системи електронного документообігу головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, довідка про розмір грошового забезпечення від 01.09.2020 за № 300 на ім`я ОСОБА_1 до головного управління, не надходила (а.с. 17).

Вважаючи таку бездіяльність відповідача протиправною, позивач звернувся з даною позовною заявою до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (у редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин між сторонами, далі по тексту Закон №2262-ХІІ).

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов, та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393" затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі по тексту - Порядок № 45), відповідно до пункту 1 якого пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому, у Додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, у справі №826/3858/18, на задоволення відповідних позовних вимог, визнано протиправними та не чинними пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Так, до компетенції Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.

Проте, зміни, внесені Постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", зокрема, до додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, а відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка діяла до зазначених змін.

Між тим, алгоритм дій, котрий повинні вчинити, зокрема, ГУ ПФУ в Сумській області, у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, не змінився.

Разом з тим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі по тексту - Порядок №3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може слугувати як відповідна заява пенсіонера, та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, повідомляють орган ПФУ.

Отже, з 05.03.2019, тобто з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

При цьому обов`язок з перерахунку пенсії у пенсійного органу виникає після отримання ним належної довідки.

Такі висновки містяться в рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 за результатами розгляду зразкової справи № 160/8324/19, залишеним без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24 червня 2020 року.

Судом встановлено, що на підставі звернення позивача Головним управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київській області було направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку від 01.09.2020 №300 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 року, що підтверджується листом Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київської області від 03.09.2020 № 51/17/Г-876/24/1(а.с. 16, 25). Також дана довідка була надана Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області позивачем разом із заявою від 11.10.2020 року щодо перерахунку його пенсії (а.с. 22). Отже після отримання довідки від 01.09.2020 №300 про розмір грошового забезпечення у Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області виник обов`язок щодо перерахунку пенсії позивача. Проте отримавши відповідну довідку, відповідачем було відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії позивача з урахуванням нової довідки про розмір його грошового забезпечення.

Враховуючи викладене, суд доходить висновку, що Головним управлінням Пенсійного Фонду України в Сумській області було протиправно не здійснено перерахунок пенсії позивача, на підставі довідки від 01.09.2020 №300 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2020 року, виданої Головним управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київській області, а відтак позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в частині визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області щодо відмови ОСОБА_1 перерахувати та виплатити пенсію на підставі довідки від 01.09.2020 №300, наданої Головним управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київській області та зобов`язання Головного управління пенсійного фонду України в Сумській області здійснити з 01.04.2019 року перерахунок на виплату ОСОБА_1 пенсії, на підставі наданої Головним управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київській області нової довідки про розмір грошового забезпечення від 01.09.2020 №300, з урахуванням фактично виплачених сум.

Щодо позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області щодо відмови ОСОБА_1 перерахувати та виплатити пенсію в розмірі 62% грошового забезпечення на підставі довідки від 01.09.2020 №300 з урахуванням 100% суми підвищення та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію в розмірі 62% від суми грошового забезпечення на підставі довідки від 01.09.2020 №300 з урахуванням 100 відсотків суми підвищення, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Із системного аналізу вказаних норм випливає, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорювані права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин, а не можливість такого порушення в майбутньому.

Отже, вимоги про визнання протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області щодо відмови ОСОБА_1 перерахувати та виплатити пенсію в розмірі 62% грошового забезпечення на підставі довідки від 01.09.2020 №300 з урахуванням 100% суми підвищення та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області перерахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію в розмірі 62% від суми грошового забезпечення на підставі довідки від 01.09.2020 №300 з урахуванням 100 відсотків суми підвищення, є передчасними, адже спір в цій частині фактично не існує, а відтак задоволенню не підлягають.

Разом з тим, відповідно до ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області суму судового збору у розмірі 420,40 грн., сплаченого відповідно до квитанції про сплату від 01.12.2020 року № 85891 (а.с. 11).

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області щодо відмови ОСОБА_1 перерахувати та виплатити пенсію на підставі довідки від 01.09.2020 №300, наданої Головним управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київській області.

Зобов`язати Головне управління пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) здійснити з 01.04.2019 року перерахунок на виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсії, на підставі наданої Головним управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київській області нової довідки про розмір грошового забезпечення від 01.09.2020 №300, з урахуванням фактично виплачених сум.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) суму судового збору в розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 коп.).

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя В.О. Павлічек