
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про внесення виправлень до судового рішення та виконавчого документа)
22 лютого 2021 року м. Житомир справа № 240/2273/19
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Єфіменко О.В., розглянувши у порядку письмового провадження питання про внесення виправлень у судове рішення та заяву ОСОБА_1 про внесення виправлень до виконавчого документа в адміністративній справі за позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги.,
встановив:
У провадженні Житомирського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання провести нарахування та виплату щомісячної грошової допомоги.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 12.03.2020 адміністративний позов задоволено частково, визнано протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 з 17.07.2018 щомісячної грошової допомоги у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зобов`язано Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 17.07.2018 щомісячну грошову допомогу у зв`язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, встановленої статтею 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в розмірі, що дорівнює 40% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовлено.
18.12.2020 Житомирським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №9619 2020 р.
16.02.2021 позивачем подано до суду заяву про виправлення описки у виконавчому листі від 10.02.2021. Вказує, що виконавчий лист повернуто без виконання, оскільки в такому невірно зазначено найменування відповідача (боржника).
Ознайомившись із заявою позивача про виправлення описки у виконавчому листі від 10.02.2021 та доданими до неї документами, суд дійшов наступних висновків.
Так, при виготовленні тексту рішення у даній адміністративній справі від 12.03.2020 було допущено описку, а саме: в абзаці 5 резолютивної частини рішення не вірно зазначено суб`єкт владних повноважень за рахунок бюджетних асигнувань якого підлягає стягненню понесені витрати по сплаті судового збору ОСОБА_1 .
Частиною 1 ст.253 Кодексу адміністративного суду України (далі - КАС України) передбачено, що суд який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження. У разі необхідності суд може розглянути питання внесення виправлень у судове рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви (ч.2 ст.253 КАС України).
З огляду на викладене є підстави для виправлення описки у рішенні суду від 12.03.2020.
Крім того, як вже зазначалося Житомирським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист за №9619 2020 р. для виконання судового рішення в частині стягнення судових витрат, однак при його складені допущено описку в найменуванні боржника.
Частиною 1 ст. 374 КАС України передбачено, що суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Відповідно до ч.3 ст.374 КАС України суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
Форма та зміст виконавчого листа визначені статтею 4 Закону України "Про виконавче провадження".
Так, згідно ч. 1 цієї ж статті, у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи; 4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків); 5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень; 6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню); 7) строк пред`явлення рішення до виконання. У виконавчому документі можуть зазначатися інші дані (якщо вони відомі суду чи іншому органу (посадовій особі), що видав виконавчий документ), які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню рішення, зокрема місце роботи боржника - фізичної особи, місцезнаходження майна боржника, реквізити рахунків стягувача і боржника, номери їх засобів зв`язку та адреси електронної пошти.
У силу пункту 5 части 1 статті 4 Закону України "Про виконавче провадження" у виконавчому документі зазначається резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень.
З урахуванням викладеного, зважаючи на вимоги до виконавчого документа, визначені Законом України "Про виконавче провадження", суд вважає за необхідне виправити помилку допущену у виконавчому листі № 9619 2020р. виданому Житомирським окружним адміністративним судом - 18.12.2020, у частині найменування боржника, правильним вважати - Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області.
Керуючись статтями 243, 248, 253, 256, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Виправити у резолютивній частині рішення від 12.03.2020 у справі №240/2273/19 допущену описку.
У абзаці п`ятому резолютивної частини рішення замість зазначеного боржника - Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації читати – Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області.
Заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому документ, - задовольнити.
Виправити помилку, допущену при оформленні виконавчого листа № 9619 2020р. від 18.12.20, виданому в адміністративній справі № 240/2273/19, а саме: замість боржника Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації читати Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації Житомирської області.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Єфіменко