
Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/6135/17
Провадження 1-кп/711/30/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2021 року Придніпровський районний суд м.Черкаси в складі:
головуючого – судді Михальченко Ю.В.,
при секретарі - Кикоть А.О.,
за участю:
прокурора – Луговського І.С.,
захисника - Безуглого Б.І.,
обвинуваченого – ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси кримінальне провадження №42016250000000012 від 19.01.2016 року за обвинуваченням
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Шпола, Черкаської області, громадянина України, одруженого, освіта вища, пенсіонера, інваліда 2-ї групи, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
обвинуваченого у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
До Придніпровського районного суду м. Черкаси надійшло кримінальне провадження № №42016250000000012 від 19.01.2016 року відносно ОСОБА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України (неналежне виконання службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки) за наступних обставин: ОСОБА_1 , перебуваючи згідно з розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації (надалі Черкаська ОДА) №29-к від 12.03.2013 на посаді директора Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Черкаської обласної державної адміністрації (надалі Департамент), будучи посадовою особою, виконуючи адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції, закріплені Положенням про Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Черкаської ОДА (надалі Положення), затвердженим розпорядженням обласної державної адміністрації № 6 від 09.01.2013, будучи, згідно ч. 7 Положення наділеним повноваженнями на здійснення керівництвом діяльністю Департаментом, несенням персональної відповідальності за виконання покладених на Департамент завдань та прийняті ним рішень; відповідаючи за організацію діяльності Департаменту, спрямовану на розроблення і здійснення заходів щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації; видання у межах своїх повноважень наказів, організацію та контролем їх виконання працівниками Департаменту; вирішення в установленому порядку питання щодо призначення на посаду та звільнення з посади працівників Департаменту; здійснення видатків в межах затверджених кошторисом на утримання Департаменту, тобто в силу примітки ст. 364 КК України являвся службовою особою, на підставі розпоряджень Черкаської обласної державної адміністрації №340 від 22.07.2015; №710 від 11.08.2015; №819 від 11.09.2015; №1028 від 22.10.2015; №1071 від 03.11.2015; 1192 від 03.12.2015; № 1301 від 25.12.2015 «Про використання субвенції з державного бюджету», у період часу з 10.09.2015 по 29.12.2015, перебуваючи в приміщеннях нотаріальних контор нотаріусів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за адресами: АДРЕСА_2 ; АДРЕСА_3 , та АДРЕСА_4 , в порушення вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом інвалідів війни, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 №503, Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб сімей загиблих військовослужбовців, осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 407, Порядку та умов надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2015 №348, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, здійснив використання субвенцій з державного бюджету шляхом укладання договорів купівлі-продажу квартир з ТОВ «Кварц - 2000», ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов і осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам на суму 3 872 248 грн. при наступних обставинах.
Згідно ст. 28 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (надалі Закон) замовник має право звернутися до учасників за роз`ясненнями змісту їх пропозицій конкурсних торгів з метою спрощення розгляду та оцінки пропозицій. Замовник проводить оцінку пропозицій конкурсних торгів, які не було відхилено. Замовник визначає переможця торгів з числа учасників, пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено згідно, на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених у документації конкурсних торгів.
Критеріями оцінки є: у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, що виробляються, виконуються чи надаються не за окремо розробленою специфікацією (технічним проектом), для яких існує постійно діючий ринок, - ціна; у разі здійснення закупівлі, яка має складний або спеціалізований характер (у тому числі консультаційних послуг, наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок), - ціна разом з іншими критеріями оцінки, зокрема такими, як: якість виконання робіт, послуг; умови оплати; строк виконання; гарантійне обслуговування; експлуатаційні витрати; передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів, включаючи використання місцевих ресурсів, у тому числі засобів виробництва, робочої сили і матеріалів для виготовлення товарів, виконання робіт, надання послуг, що пропонуються учасником.
Замовник має право звернутися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції. У разі отримання достовірної інформації про його невідповідність вимогам кваліфікаційних критеріїв, наявність підстав, зазначених у частині першій статті 17 Закону, або факту зазначення у пропозиції конкурсних торгів (ціновій пропозиції) будь-якої недостовірної інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів такого учасника.
Відповідно до ч. 6 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом інвалідів війни, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 №503 вказано, що закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку. Вартість придбання або будівництва 1 кв. метра загальної площі житла, що визначається за результатами закупівлі, повинна бути найнижчою серед запропонованої учасниками торгів.
Згідно ч. 8 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб сімей загиблих військовослужбовців, осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 407, вартість придбання 1 кв. метра загальної площі житла, що визначається за результатами закупівлі, повинна бути найнижчою серед запропонованої учасниками торгів.
У відповідності до ч. 2 Порядку та умов надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2015 №348, головним розпорядником субвенцій та відповідальним виконавцем є Мінсоцполітики, розпорядником нижчого рівня за місцевими бюджетами - обласні, Київська міська держадміністрації та їх структурні підрозділи.
Ч. 6 вказаного Порядку передбачено, що вартість придбання 1 кв. метра загальної площі житла, що визначається за результатами закупівлі, повинна бути найнижчою серед запропонованої учасниками торгів.
Згідно розпоряджень голови Черкаської ОДА №340 від 22.07.2015; №710 від 11.08.2015; №819 від 11.09.2015; №1028 від 22.10.2015; №1071 від 03.11.2015;1192 від 03.12.2015; № 1301 від 25.12.2015 спрямовано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов, у сумі 14 610 903 грн. головному розпоряднику коштів обласного бюджету - Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації.
У подальшому, ОСОБА_1 згідно кошторису на 2015 року з державного бюджету, виділеного Департаменту по КТКВ 150118 «Житлове будівництво та придбання житла для окремих категорій населення», розпочато механізм проведення закупівлі квартир та підготовлено і направлено лист від 23.07.2015 № 842/01-25 заступнику голови - керівнику апарату Черкаської ОДА ОСОБА_9 з проханням дозволити розмістити на веб-порталі Черкаської ОДА оголошення про закупівлю Департаментом квартир для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов.
04.09.2015, 28.10.2015. 01.12.2015, 28.12.2015 відбулись засідання обласної комісії з питань розподілу коштів по закупівлі житла для забезпечення сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, доповідачем на яких, як головний розпорядник коштів був ОСОБА_1 , який повідомив учасникам засідання про юридичну та фізичних осіб, якими подано найнижчу серед запропонованих учасниками торгів ціну за 1 кв. метр.
У подальшому, за результатами проведених засідань прийнято рішення про надання доручення Департаменту, в особі директора ОСОБА_1 , здійснити закупівлю квартир у ТОВ «Кварц-2000», ОСОБА_10 та ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 за цінами від 13000 до 14000 грн. за 1 кв. метр.
Разом з тим, ОСОБА_1 в порушення вимог ст. 28 Закону України «Про здійснення державних закупівель» не звернувся за підтвердженням інформації, наданої учасниками, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції щодо встановлення факту дійсної ринкової вартості 1 кв. метра квартир, які запропоновані учасниками торгів, не пересвідчився у реальному завищенні запропонованих учасниками торгів цін, та не вчинив дії щодо відхилення пропозицій конкурсних торгів таких учасників.
Не зважаючи на порушення вимог законодавства, які регламентували проведення державних закупівель, директор Департаменту ОСОБА_1 , який в силу ч. 2 Положення повинен керуватися у своїй діяльності чинним законодавством, Положенням про підрозділ та локальними нормативно правовими актами, неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, в порушення вимог ЗУ «Про здійснення державних закупівель», Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом інвалідів війни, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 №503, Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб сімей загиблих військовослужбовців, осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 407, Порядку та умов надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2015 №348, Положення про відокремлений підрозділ, 10.09.2015, уклав з ТОВ «Кварц-2000» договір купівлі - продажу двокімнатної квартири на 14 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 79,2 кв. м. за адресою: АДРЕСА_5 , вартістю 1 023 660,00 грн. При цьому, ціна квартири значно перевищувала ринкову, яка згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 825 977,00 гривень.
Він же, того ж дня, уклав з ТОВ «Кварц-2000» договір купівлі-продажу двокімнатної квартири на 15 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 79,4 кв. м. за адресою: АДРЕСА_6 , вартістю 1 026 245,00 гри., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 827 745,00 грн.
Він же, 29.10.2015 уклав з ОСОБА_5 та ОСОБА_11 договір купівлі-продажу трикімнатної квартири на 9 поверсі 9-ти поверхового житлового будинку, загальною площею 67,9 кв. м. за адресою: АДРЕСА_7 , вартістю 799 862,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 521 879,00 грн.
Він же, 06.11.2015, уклав з ОСОБА_7 договір купівлі-продажу двокімнатної квартири на 8 поверсі 9-ти поверхового житлового будинку, загальною площею 51,7 кв. м. за адресою: АДРЕСА_8 , вартістю 620 400,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16- 43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 420 786,00 грн.
Він же, 12.11.2015, уклав з ТОВ «Кварц-2000» договір купівлі-продажу однокімнатної квартири на 8 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 78,2 кв. м. за адресою: АДРЕСА_9 , вартістю 653 200,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 488 170,00 грн.
Він же, 12.11.2015, уклав з ТОВ «Кварц-2000» договір купівлі-продажу двокімнатної квартири на 8 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 79,4 кв. м. за адресою: АДРЕСА_10 , вартістю 1 109 218,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 909 686,00 грн.
Він же, 28.12.2015, уклав з ТОВ «Кварц-2000» договори купівлі-продажу однокімнатної квартири на 9 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 48,1 кв. м. за адресою: АДРЕСА_11 , вартістю 673 400,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 487 205,00 грн.; однокімнатної квартири на 5 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 48,5 кв. м. за адресою: АДРЕСА_12 , вартістю 679 000,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від складала 490 917,00 грн.; однокімнатної квартири на 8 поверсі 16 -ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 48,2 кв. м. за адресою: АДРЕСА_13 , вартістю 674 800,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17- 42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 488 170,00 грн.; однокімнатної квартири на 7 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 48,1 кв.м. за адресою: АДРЕСА_14 , вартістю 673 400,00 гри., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16- 43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 487 205,00 грн.; однокімнатної квартири на 15 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 53,0 кв. м. за адресою: АДРЕСА_15 , вартістю 742 000,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 531 643,00 грн.; однокімнатної квартири на м/с поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 48,1 кв. м. за адресою: АДРЕСА_16 , вартістю 673 400,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 462 866,00 грн.; однокімнатної квартири на 16 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 48,3 кв. м. за адресою: АДРЕСА_17 , вартістю 676 200,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17- 42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 488 941,00 грн.; однокімнатної квартири на 16 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 48,3 кв. м. за адресою: АДРЕСА_17 , вартістю 676 200,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16- 43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 488 941,00 грн.
Він же, 29.12.2015, уклав з ТОВ «Кварц-2000» договори купівлі-продажу однокімнатної квартири на 16 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 53,1 кв. м. за адресою: АДРЕСА_18 , вартістю 743 400 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16- 42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 532 593,00 грн.; двокімнатної квартири на 11 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 79,6 кв. м. за адресою: АДРЕСА_19 , вартістю 1 094 500 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 911 738,00 грн.; однокімнатної квартири на м/с поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 48,2 кв. м. за адресою: АДРЕСА_20 , вартістю 674 800,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16-43/4904-4907/17- 42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 463 732,00 грн.; двокімнатної квартири на 9 поверсі 16-ти поверхового цегляного житлового будинку, загальною площею 79,6 кв. м. за адресою: АДРЕСА_21 , вартістю 1 094 500,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16-42/14351/16- 43/4904—4907/17-42/4908—4921/17-43 від 28.04.2017 складала 911 738,00 грн.
Він же, 29.12.2015, уклав з ОСОБА_8 договір купівлі-продажу двокімнатної квартири, загальною площею 53,8 кв. м. за адресою: АДРЕСА_22 , вартістю 780 100,00 грн., ринкова вартість якої згідно висновку експерта №14350/16- 42/14351/16-43/4904-4907/17-42/4908-4921/17-43 від 28.04.2017 складала 504 805,00 грн.
Тобто, ОСОБА_1 неналежно виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, придбав квартири у вказаних фізичних осіб та юридичної особи за завищеними цінами, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам на загальну суму 3872 248 грн., що більш ніж 6358 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.
В судовому засіданні захисник Безуглий Б.І. надав суду заяву про закриття кримінального провадження. Клопотання мотивовано тим, що кримінальне правопорушення скоєно в вересні-грудні 2015 році, а строк притягнення до кримінальної відповідальності згідно вимог КПК України сплив у 2020 році, а тому є підстави для закриття кримінального провадження.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав. Підтримав думку свого захисника про закриття кримінального провадження.
Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності.
Вислухавши учасників судового провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ч. 3 ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває
кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від
кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав,
передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно умов ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної
відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком
законної сили минули такі строки:
два роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене
покарання менш суворе, ніж обмеження волі;
три роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене
покарання у виді обмеження або позбавлення волі;
п`ять років - у разі вчинення злочину середньої тяжкості;
десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;
п`ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.
Перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила злочин, ухилилася
від досудового слідства або суду. У цих випадках перебіг давності
відновлюється з дня з`явлення особи із зізнанням або її затримання. У цьому
разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу
вчинення злочину минуло п`ятнадцять років.
Перебіг давності переривається, якщо до закінчення зазначених у частинах
першій та другій цієї статті строків особа вчинила новий злочин середньої
тяжкості, тяжкий або особливо тяжкий злочин. Обчислення давності в цьому
разі починається з дня вчинення нового злочину. При цьому строки давності
обчислюються окремо за кожний злочин.
Питання про застосування давності до особи, що вчинила особливо тяжкий
злочин, за який згідно із законом може бути призначено довічне позбавлення
волі, вирішується судом. Якщо суд не визнає за можливе застосувати давність,
довічне позбавлення волі не може бути призначено і заміняється позбавленням
волі на певний строк.
Давність не застосовується у разі вчинення злочинів проти основ
національної безпеки України, передбачених у статтях 109-114'1, проти миру
та безпеки людства, передбачених у статтях 437-439 і частині першій статті
442 цього Кодексу.
ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні злочину,
передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, який карається позбавленням волі на строк від двох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
У відповідності до ст. 12 КК України, злочин, у якому обвинувачується ОСОБА_1 , а саме передбачений ч. 2 ст. 367 КК України, відноситься до
злочину середньої тяжкості.
Відповідно до ст. 22 КПК України «Кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне одстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.»
Судом не встановлено обставин і не отримано об`єктивних доказів на підтвердження підстав для зупинення або переривання строків давності, передбачених ч.ч.2,3 ст. 49 КК України.
Згідно п.1 ч.2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Закриття кримінального провадження з цієї підстави не допускається, якщо обвинувачений проти цього заперечує. (ч.8 ст. 284 КПК України).
Отже, строк притягнення ОСОБА_1 до
кримінальної відповідальності, враховуючи, що злочин середньої тяжкості, у скоєнні
якого він обвинувачується, скоєний в вересні-грудні 2015-го року, - сплив в 2020-му році, а тому клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
На підставі викладеного та керуючись ст.49 КК України, ст.ст.284,369-372,376 КПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності по обвинуваченню у вчиненні кримінального правопорушення, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42016250000000012 від 19.01.2016 року, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, на підставі ст.49 КК України.
Кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42016250000000012 від 19.01.2016 року, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , по обвинуваченню у вчинені злочину, передбаченого ч.2 ст.367 КК України - закрити.
Процесуальні витрати за проведення експертиз в сумі 27120 грн. покласти за рахунок держави.
Речові докази які знаходяться при матеріалах кримінального провадження – залишити при матеріалах провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м.Черкаси протягом семи днів – учасниками процесу з дня її проголошення.
Відповідно до вимог ч.2 ст.376 КПК України повний текст ухвали виготовлено та проголошено 19 лютого 2021 року о 09.00 год.
Головуючий: Ю. В. Михальченко