
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 лютого 2021 року справа № 580/712/21
м. Черкаси
Суддею Черкаського окружного адміністративного суду Трофімовою Л.В. перевірено заяву про забезпечення позову у справі № 580/712/21
за позовом ОСОБА_1
до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
про визнання протиправними та скасування постанов, прийнято ухвалу.
15.02.2021 ОСОБА_1 , звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), просить:
визнати протиправною та скасувати постанову від 26.01.2021 про результати перевірки виконавчого провадження № 61470384, прийняту начальником відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області А. Гайдай;
визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 21.12.2020 ВП № 61470384, прийняту старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Яжуком С.С.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. Вивчивши матеріали позовної заяви, варто зазначити, що вона не відповідає вимогам статті 160, статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, з огляду на таке.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
У позові відповідачем визначено відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) та зазначено код ЄДРПОУ відповідача 43315602. Натомість, згідно відомостей з ЄДР за кодом 43315602 значиться Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ).
Згідно Кодексу адміністративного судочинства України відповідач – суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача (пункт 9 частини 1 статті 4).
У постанові Верховного Суду від 07.04.2020 у справі №501/1397/17 (ЄДРСР 88628016) зазначено, що у зв`язку з тим, що структурні підрозділи органів державної виконавчої служби не визначені як самостійні органи державної виконавчої служби, це виключає можливість їхньої участі як відповідачів у таких справах.
Позивачеві необхідно зазначити повне найменування та адресу місцезнаходження належного відповідача.
Відповідно до частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з частиною 1 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Пунктом 1 частини 2 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
У позові зазначено, що 04.02.2021 позивачем отримано лист, з якого позивач довідалась, що постановою начальника відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області А. Гайдай від 26.01.2021 про результати перевірки виконавчого провадження № 61470384 відмовлено у задоволенні скарги позивача та залишено постанову про закінчення виконавчого провадження без змін.
Суд зазначає, що до матеріалів позовної заяви не надано доказів отримання постанови від 26.01.2021 про результати перевірки виконавчого провадження № 61470384 саме 04.02.2021, зокрема конверту до відправлення, що містило постанову та/або відстеження.
У прохальній частині позовної заяви позивач просить, зокрема визнати протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 21.12.2020 ВП № 61470384, прийняту старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Яжуком С.С.
Суд зазначає, що у позові не зазначено, коли саме позивач дізналась про існування оскаржуваної постанови від 21.12.2020 ВП № 61470384, проте згідно відомостей постанови від 26.01.2021 про результати перевірки виконавчого провадження № 61470384, позивач була обізнана про існування оскаржуваної постанови ще 14.01.2021.
Позовну заяву, зокрема з позовною вимогою про визнання протиправною та скасування постанови від 21.12.2020 ВП № 61470384 здано на пошту 12.02.2021, тобто з пропуском десятиденного строку, встановленого пунктом 1 частини 2 статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України та без заяви про поновлення пропущеного строку на звернення до суду із зазначенням поважності причин його пропуску.
Відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Інститут строків у адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах та стимулює суд і учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків. Строки звернення до адміністративного суду з позовом обмежують час, протягом якого такі правовідносини вважаються спірними. Після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
Відповідно до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою у зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Згідно з частиною 1 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
До матеріалів позовної заяви не надано копій постанови від 26.01.2021 про результати перевірки виконавчого провадження № 61470384, постанови про закінчення виконавчого провадження від 21.12.2020 ВП № 61470384, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення від 21.12.2020 для відповідача.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 2, 6-16, 19, 160, 161, 169, 241, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву за позовом ОСОБА_1 до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про визнання протиправними та скасування постанов, залишити без руху.
Надати позивачеві для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви десять днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Позивачем вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом надання:
нової редакції позовної заяви із зазначенням: повного найменування та адреси місцезнаходження належного відповідача;
обґрунтованого клопотання про поважні причини пропуску строку та поновлення строків звернення до суду з доказами на підтвердження;
копій документів, доданих до матеріалів позовної заяви для відповідача.
У разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не оскаржується.
Суддя Л.В. Трофімова