Рішення № 95000413, 19.02.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.02.2021
Номер справи
200/4337/20-а
Номер документу
95000413
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 лютого 2021 р. Справа№200/4337/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кошкош О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ідентифікаційний код 42172734, 84406, Донецька область, м.Лиман, вул.Незалежності, 15). Просив визнати протиправним та скасувати рішення від 30.03.2020 №20 про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років; зобов`язати здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугою років відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 на підставі довідки Прокуратури Донецької області від 12.03.2020 №18-85-441 у зв`язку із підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам, виходячи з 90% заробітної плати з 13 грудня 2019 року, без обмеження максимального розміру пенсії з урахуванням раніше проведених виплат. Позов вмотивовано тим, що управлінням протиправно відмовлено у перерахунку пенсії, оскільки не враховано, що рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Вважає наявним право на перерахунок пенсії з 13 грудня 2019 року у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівників органів прокуратури на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури".

04 травня 2020 року ухвалою Донецького окружного адміністративного суду прийнято до розгляду позовну заяву, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідачем надано відзив, в якому зазначено, що заява про перерахунок пенсії із довідкою подана 24.03.2020, разом з цим підстави для перерахунку пенсії відсутні, оскільки відсутні індивідуальні зміни, які б впливали на заробітну плату відповідно до вимог ч.20 ст.86 Закону України «Про прокуратуру» в первинній редакції, згідно рішення Конституційного Суду від 13.12.2019 №7-р/2019. Просив відмовити у задоволені позовних вимог.

05 серпня 2020 року ухвалою Донецького окружного адміністративного суду зупинено провадження в адміністративній справі №200/4337/20-а до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 560/2120/20 (провадження №Пз/9901/9/20).

15 лютого 2021 року ухвалою Донецького окружного адміністративного суду поновлено провадження в адміністративній справі.

Розглянувши заяви по суті суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є пенсіонером за віком, якому з 01 березня 2005 року призначена пенсія на підставі Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90% заробітної плати, про що свідчить протокол №196 від 16.04.2005. Перебуває на обліку в Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області як отримувача пенсії.

24 березня 2020 року позивач звернувся із заявою про перерахунок пенсії по заробітній платі до якої долучено довідку Прокуратури Донецької області від 12 квітня 2020 року №18-85-441. Довідка видана позивачу про те, що відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-(ІІ)/2019, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, щодо оплати праці працівників прокуратури», за нормами станом на 06.09.2017 розмір заробітної плати (грошового забезпечення) працюючого працівника за відповідною посадою – заступник прокурора Донецької області складає 53890,66 грн., в т.ч. посадовий оклад – 8500,00 грн., надбавка за класний чин – 2400,00 грн., надбавка за вислугу років (40%) – 3400,00 грн., надбавка за роботу з таємними документами (15%) – 1275,00 грн., доплата за науковий ступінь (5%) 425,00 грн., надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі (90%) – 12870,00 грн., премія (60%) – 17322,00 грн., матеріальна допомога на оздоровлення (1/12) – 3849,33 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань (1/12) – 3849,33 грн.

30 березня 2020 року управлінням за результатом розгляду заяви позивача прийнято рішення №20 яким відмовлено у здійснені перерахунку з посиланням на норми Постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1155, якою затверджено схеми посадових окладів працівників прокуратури, та п.7, який визначає, що зміна розмірів окладів, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій.

Вважаючи зазначене рішення відповідача таким, що порушує його права, позивач звернувся до суду з даним позовом для захисту своїх порушених прав.

Надаючи оцінку заявленим позовом вимогам та запереченням проти них, суд зазначає наступне.

У положеннях ст. 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбаченим законом.

Відповідно до п. 6 ч.1 статті 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих визначалося статтею 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ (далі - Закон № 1789-ХІІ).

Згідно із ч.1 та ч.2 ст.50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 № 1789-ХІІ (далі - Закон № 1789-ХІІ), в редакції чинній на момент призначення позивачу пенсії, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Згідно із положеннями ч.12 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Відповідно до положень ч.17 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

З аналізу вищевикладеного, слід дійти висновку, що законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія згідно з статтею 50-1 Закону № 1789-ХІІ, на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

У подальшому положення статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ неодноразово змінювались, але зазначені зміни стосувались порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Судом встановлено, що Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року №76-VІІІ, який набрав чинності 01.01.2015 року, положення статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ в частині, що стосується визначення умов перерахунку пенсії, було виключено із цього Закону, а питання визначення умов та порядку перерахунку таких пенсій віднесено до компетенції Кабінету Міністрів України.

Положеннями п.16 розділу III «Прикінцеві положення» Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року №76-VІІІ зобов`язано Кабінет Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом, забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону.

При цьому, 15.07.2015 року набув чинності Закон України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 № 1697-VII (далі - Закон № 1697-VII), Розділом ХІІ Прикінцевих положень якого визнано такими, що втратили чинність із набранням чинності цим Законом положення Закону №1789-ХІІ, крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46 2, статті 47, частини першої статті 49, частини п`ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50- 1, частини третьої статті 51 2, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 р.

З врахуванням вищевикладеного слід дійти висновку, що на час звернення позивача до відповідача із заявою про надання довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії частини тринадцята та вісімнадцята статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, які визначали право на перерахунок пенсій працівникам прокуратури, втратили чинність.

При цьому, відповідно до положень ч.20 ст. 86 Закону №1697-VІІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Отже, повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури після 01 січня 2015 року законодавцем делеговано Кабінету Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", яка набрала законної сили 06.09.2017 року, було підвищено посадові оклади та надбавки за класний чин прокурорсько - слідчим працівникам.

З огляду на обставини того, що Кабінетом Міністрів України не вжито заходів на реалізацію вищенаведеної норми, враховуючи приписи ст.58 Конституції України, згідно із якою закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи, слід дійти висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії, враховуючи положення постанови Кабінету Міністрів України від 30.08 2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", оскільки, у даному випадку мають застосовуватися норми, що визначали умови та порядок перерахунку пенсії, які застосовані на момент її призначення.

Відповідно до позиції Конституційного Суду України, викладеної у рішеннях Конституційного Суду України від 06.07.1999 №8-рп/99 по справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій, розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.

Також, відповідно до п.2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 №3668 обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Згідно висновків Європейського суду з прав людини, викладених у рішенні від 24.04.2015 за заявою №38667/06 у справі «Будченко проти України» відсутність механізму реалізації законодавчого положення становить втручання у право заявника за статтею І Першого протоколу до Конвенції.

Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що відсутність нормативного документу, регулювання умов і порядку перерахунку пенсій не може позбавити позивача, гарантованого Конституцією і Законом України «Про прокуратуру» права, оскільки встановлене та наявне право на перерахунок призначених працівникам прокуратури пенсій не може бути нівельоване у зв`язку з тим, що органи влади України не встановили порядку, за яким зазначена гарантія повинна бути дотримана та реалізована.

Суд зауважує, що в судовому порядку в рамках розгляду Окружним адміністративним судом міста Києва адміністративної справи №826/8546/18 було визнано протиправною бездіяльності Кабінету Міністрів України, але умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не визначені.

Разом з цим, рішенням Конституційного Суду України № 7-р(II)/2019 від 13 грудня 2019 року по справі №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Відповідно до приписів ст.91 Закону України «Про Конституційний Суд України» закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Конституційним Судом України в рішенні від 13 грудня 2019 року № 7-р(II)/2019 вказано про втрату чинності положеннями Закону №1697-VII, з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення, та установлено наступний порядок виконання цього Рішення:

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року N 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року N 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:

"20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Отже, саме з 13 грудня 2019 року втратили чинність положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року N 1697-VII зі змінами, згідно із якими повноваження щодо визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури делеговано Кабінету Міністрів України.

Відтак, саме з 13.12.2019, з дня втрати чинності положеннями частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року N 1697-VII зі змінами, підлягає застосуванню частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-VII в первинній редакції: "Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

З врахуванням наведеного суд зазначає, що Закон України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року № 1697-VII з 13.12.2019 року не містить вимоги про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.

Натомість підставою для проведення перерахунку пенсій працівників прокуратури є підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.

Суд звертає увагу на те, що постанова Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 є чинною, вказаною постановою збільшено схеми посадових окладів працівників прокуратури, а тому Постанова №657 є підставою для перерахунку пенсії позивачу і підстав для її незастосування суд не вбачає.

Судом встановлено, що до заяви про перерахунок пенсії позивачем надана довідка Прокуратури Донецької області від 12 березня 2020 року №18-85-441 про розмір грошового забезпечення працюючого працівника за відповідною посадою за нормами станом на 06.09.2017, відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-(ІІ)/2019, постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, щодо оплати праці працівників прокуратури».

Посилання відповідача на пункт 7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про умови оплати праці прокурорів" від 11.12.2019 року №1155, яким установлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України "Про прокуратуру", суд вважає безпідставним в силу встановленого судом обов`язку перерахунку пенсії позивачу згідно рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 у справі № 7-р(ІІ)2019 та частини двадцятої статті 86 Закону №1697-VII.

Щодо дати, з якої необхідно здійснити перерахунок пенсії суд враховує, що частина 20 статті 86 Закону № 1697-VII, як вже зазначено вище, набрала чинності з 13.12.2019, а відтак перерахунок пенсії позивача повинен здійснюватися з 13.12.2019.

Щодо визначення розміру відсотку заробітної плати, який застосовується при перерахунку пенсії, суд зазначає наступне. Під час розгляду справи судом встановлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію з березня 2005 року виходячи з розрахунку 90% заробітної плати, що підтверджується протоколами та розпорядженнями. Отже, наявні підстави для визначення вказаного відсотку для перерахунку пенсії.

Крім того, враховуючи те, що пенсія позивачу призначена відповідно до ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-XII від 05.11.1991, а обмеження максимального розміру пенсії встановлені Законом України «Про прокуратуру» №1697-VІІ від 14.10.2014, суд вважає, що до розміру пенсії позивача, яка призначена до набрання чинності Закону України «Про прокуратуру» №1697-VІІ від 14.10.2014, не можуть застосовуватись такі положення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог.

Аналогічна позиція викладена в рішенні Верховного Суду від 14.09.2020 року у зразковій справі про перерахунок пенсій прокурорів відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 №560/2120/20 провадження №Пз/9901/9/20.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат суд враховує, що позивачем при поданні позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн.

Відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, щодо стягнення за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень судового збору у розмірі 840,80 грн. (як за одну вимогу немайнового характеру).

Керуючись нормами Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 30 березня 2020 року №20.

Зобов`язати Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ідентифікаційний код 42172734, 84406, Донецька область, м.Лиман, вул.Незалежності, 15) здійснити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) з 13 грудня 2019 року перерахунок призначеної пенсії за вислугу років згідно рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 на підставі довідки Прокуратури Донецької області від 12 березня 2020 року №18-85-441 виходячи з 90% заробітної плати без обмеження максимального розміру пенсії та виплатити різницю пенсії з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (ідентифікаційний код 42172734, 84406, Донецька область, м.Лиман, вул.Незалежності, 15) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп. на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду, з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII Перехідні положення КАС України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.О. Кошкош