Рішення № 94995974, 17.02.2021, Покровський міський суд Дніпропетровської області (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області)

Дата ухвалення
17.02.2021
Номер справи
184/2149/20
Номер документу
94995974
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 184/2149/20

Номер провадження 2/184/143/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2021 рокум. Покров

Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді – Томаш В.І.,

за участю секретаря судового засідання – Михайлової Т.В.,

представника позивача – Каряка Р.В.,

відповідача – ОСОБА_1 ,

представника відповідача – Леонтенко Л.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Покров в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» до ОСОБА_1 «про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу»,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом та просить суд стягнути з відповідача на користь АТ «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» збитки за несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу в сумі 14523,23 грн., а також судовий збір в сумі 2102,00 грн..

Свої позовні вимоги мотивує тим, що відповідач є споживачем послуг з розподілу природного газу, які надаються АТ «Дніпропетровськгаз» відповідно до ліцензії, об`єкту, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 . 15.06.2020 року представниками позивача на об`єкті відповідача було виявлено ознаки несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу, підозра на позаштатний режим роботи ПЛГ, невелике термічне пошкодження з зовнішньої сторони відлікового механізму біля пломби, про що було складено акт про порушення №8/24, який відповідач підписав. В цей же день представниками позивача лічильник газу відповідача в зв`язку з виявленими порушеннями було демонтовано для проведення експертизи та складено протокол про демонтаж та акт про виявлення порушень, який відповідач підписав. 23.06.2020 року під час зовнішнього огляду лічильника газу в момент проведення експертизи комісією було встановлено: «пошкоджена пломба на відліковому пристрої (тріщина), зламані фіксатори, пломба виймається, що дає доступ до роботи відлікового пристрою». За висновками комісії: «підтверджено несанкціоноване втручання в роботу лічильника, позаштатний режим роботи (несправний відліковий пристрій), ПЛГ непридатний до експлуатації за пунктами 1.1, 1.3, 1.6», про що було складено акт №88, який відповідач підписав. 19.08.2020 року позивачем було надано нарочно копію рахунку на оплату збитків, але станом на сьогоднішній день борг відповідачем не сплачений. Своїми незаконними діями відповідач завдав позивачу збитків в сумі 14523,23 грн.

Представник позивача Каряка Р.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просить їх задовольнити з викладених у позові підстав. Надав відповідь на відзив, в якому посилається на те, що 15.06.2020 року представниками Позивача на об`єкті Відповідача було виявлено ознаки несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу, підозра на позаштатний режим роботи ПЛГ, невелике термічне пошкодження з зовнішньої сторони відлікового механізму біля пломби, про що було складено акт про порушення №8/24, який Відповідач підписав. В цей же день представниками Позивача лічильник газу Відповідача в зв`язку з виявленими порушеннями було демонтовано для проведення експертизи, та складено протокол про демонтаж та акт про виявлення порушень, який з боку Відповідача також підписано. 23.06.2020 року, під час зовнішнього огляду лічильника газу, в момент проведення експертизи, комісією було встановлено: «пошкоджена пломба на відліковому пристрої (тріщина), зламані фіксатори, пломба виймається, що дає доступ до роботи відлікового пристрою». За висновками комісії: «підтверджено несанкціоноване втручання в роботу лічильника, Позаштатний режим роботи (несправний відліковий пристрій), ПЛГ непридатний до експлуатації за пунктами 1.1, 1,3, 1.6,», про що було складено акт №88, який було надано Відповідачу в якому він розписався, про отримання цього акту, (копія акту з фото додаються). Відповідно до пункту 4 глави 6 Розділу X Кодексу за збереженість і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ (вузол обліку газу) та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник, на території або в приміщенні якого вони встановлені.

В пункті 3 глави 2 Розділу XI Кодексу, зазначено, що до порушень споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування не облікованих об`ємів (обсягів) природного газу, належать, зокрема, несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, зокрема лічильника газу. 17.08.2020 року комісією АТ «Дніпропетровськгаз» було розглянуто акт про порушення №8/24 від 15.06.2020 року та за результатами висновку комісії споживачу проведено донарахування об`ємів природного газу згідно п.1 гл.3 розд. XI Кодексу ГРС за період з 15.12.2019р. по 14.06.2020р. за граничними об`ємами в розмірі 14523,23 грн. Посилання Відповідача на те, що несправність лічильника виявляється під час проведення планової періодичної повірки лічильників газу. При проведенні перевірки стану вузла обліку під час проведення періодичної повірки, відповідно до пункту 5 глави 4 Розділу X Кодексу ГРМ, питання щодо втручання в роботу ЗВТ не вирішується, а вирішується під час проведення експертизи, пункт 5 глави 10 Розділу X Кодексу ГРМ. Крім того, під час проведення експертизи, Відповідач був присутнім на цій експертизі, на підтвердження чого Позивач надає до суду відео запис з проведення експертизи, та для спростування того факту, що Позивач посилається на те, що незрозуміло ким була зламана пломба на його лічильнику і взагалі спростування якихось порушень або неповного огляду лічильника при проведенні експертизи. Згідно відомостей про зняття контрольних показників ПЛГ за період 2019-2020 роки, тобто за два роки із яких у Відповідача представники АТ «Дніпропетровськгаз» були лише два рази, відомості щодо наявності альтернативного опалення за адресою Відповідача у Позивача відсутні, фін. стан з сумами сплачених за спожитий газ додавались до позовної заяви.

Відповідач та його представник ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги позивача не визнали у повному обсязі та просять відмовити в задоволенні позову повністю. Також надав відзив на позовну заяву і посилається на те, що з даними вимогами він не погоджується, вважає їх необґрунтованими та такими, що порушують його законні права та інтереси, виходячи за наступного.

Відносини між постачальниками та споживачами природного газу регламентовані Законом України від 09.04.2015р. №329-VIII «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015р. №2494 та Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015р. №2496, та іншими законодавчими актами.

Процедурі нарахування споживачу збитків за пошкоджений лічильник можуть передувати такі етапи: - виявлення факту порушення, - фіксація порушення, - проведення експертизи, - проведення експертної повірки, - рішення комісії, - оскарження рішення комісії.

Постачання природного газу споживачу здійснюється на підставі Типового договору постачання природного газу між постачальником та споживачем, згідно з пп. 4 п. 6.1 якого постачальник має право безперешкодного доступу до лічильників газу споживача для перевірки показань фактично використаних обсягів природного газу.

Абзацом 6 ст. 4 підрозд. 4 розд. IX Кодексу встановлено, що оператор газорозподільної системи має право здійснювати контрольні зняття показів лічильника природного газу споживача та зобов`язаний не рідше одного разу на 6 місяців здійснювати контрольне зняття показань лічильника газу (з урахуванням встановленого строку для контрольного огляду вузла обліку) та формувати об`єм розподілу і споживання природного газу по об`єкту споживача за розрахунковий місяць, в якому було здійснено контрольне зняття показань лічильника газу, з урахуванням його фактичних показань. Саме під час такої перевірки контролером може бути виявлено факт пошкодження газового лічильника та/або опломбування.

Відповідно до п. 4 підрозд. 9 розд. X Кодексу оператор газорозподільної системи при проведенні контрольного огляду вузла обліку має право: - оглядати газовий лічильник та його складові на предмет відсутності ознак пошкодження, пошкодження пломб, несанкціонованого втручання, несанкціонованого газопроводу та/або несанкціонованого підключення газових приладів, внаслідок чого може перевищуватися діапазон обчислення лічильника газу (сумарна номінальна потужність газових приладів і пристроїв перевищує діапазон обчислення лічильником газу); - здійснювати перевірку параметрів параметризації обчислювача чи коректора об`єму газу (за їх наявності); - перевіряти наявність діючих свідоцтв про повірку ЗВТ (відміток про повірку в паспортах ЗВТ), що входять до складу комерційного ВОГ.

Сам споживач шляхом візуального спостереження також може виявити несправність у роботі лічильника або пошкодження опломбування. У такому разі споживач буде ініціатором проведення перевірки правильності показань лічильника.

У разі своєчасного (до виявлення порушення представником оператора газорозподільної системи (письмового повідомлення) споживачем про пошкодження лічильника газу або пломби (крім її відсутності) за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу збитки не нараховуються (п. 12 підрозд. 3 розд. XI Кодексу). Для цього ним були вжиті всі необхідні заходи: 03.06.2020 року ним було виявлено зупинення газового лічильника, незважаючи на свій стан здоров`я (загострення хвороби серця) він письмово звернувся до надавача послуг, взагалі спочатку у нього заяву не приймали, але згодом прийняли і наказали чекати спеціалістів. Спеціалісти, які прибули за його адресою 15.06.2020р., були без дробини, що завадило їм оглянути лічильник, вони звернулись до нього з проханням дістати дробину, він залишив їх самих і звернувся до сусіда, який надав йому драбину. В той самий час більше 10 хвилин коло лічильника, крім спеціалістів надавача послуг, третіх осіб не було, вони знаходились біля лічильника самі і що там відбувалось за його відсутності, йому невідомо. Він повернувся з дробиною, лічильник було демонтовано і складено акт №8/24 про невелике термічне пошкодження лицевої сторони механізму біля пломби (тобто сама пломба за їх твердженням була ціла). Вищевказаний акт було віддруковано на комп`ютері і заздалегідь містить порушення Кодексу ГРС, що є неприпустимим. До того ж наданий йому акт містить нумерацію “8”, а не “8/24”, як то вбачається з копії доданої до позовної заяви.

Він не мав і не має боргу за спожитий газ, сплачує все своєчасно, до того ж має ще пічне опалення, яким переважно користується, отримує субсидію. Не згоден з висновками експертизи лічильника, про що він засвідчив в акті своїм підписом. Вона була проведена поверхово. Сам лічильник 1996 року випуску вже є застарілим (про це в акті не вказується); несправність лічильника також може бути виявлена під час планової повірки лічильника. Зняття лічильника газу на періодичну повірку (або його повірку на місці встановлення) здійснюється у присутності споживача (власника або наймача об`єкта побутового споживача). За необхідності розпломбування лічильника газу представник оператора газорозподільної системи складає акт розпломбування, який підписується споживачем (власником або наймачем об`єкта побутового споживача) (п. 5 підрозд. 8 розд. X Кодексу). Не погоджується він також і з нарахуванням суми не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу в сумі 14523,23 грн. В ній не міститься дата останнього візиту контролера, не містяться також сума сплачених сум за споживання газу, відсутній доказ обґрунтування цієї суми, чому нарахування відбувається лише з 15.12.2020р.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи і оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку, що заявлені позивачем позовні вимоги обґрунтовані, знайшли своє підтвердження та підлягають задоволенню в повному обсязі за наступних підстав.

Згідно положень ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання чи оспорювання. Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів встановлений ст. 16 ЦК України.

Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами - споживачами газу регулюються Кодексом газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №2494 від 30.09.2015р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.11.2015р. за №1379/27824.

Відповідно п. 1 ст. 1 Закону України «Про ринок природного газу»: оператор газорозподільної системи - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників); побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність; Регулятор - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг; Кодекс газотранспортної системи, кодекс газорозподільних систем, кодекс газосховища, кодекс установки LNG - правила експлуатації та доступу до газотранспортної системи, газорозподільної системи, газосховища, установки LNG, що затверджуються Регулятором.

Відповідно до п. 1 статті 4 Закону України «Про ринок природного газу» державне регулювання ринку природного газу здійснює Регулятор у межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства.

Відносини, які виникають між постачальником та споживачами, з урахуванням їх взаємовідносин з Операторами ГРМ регулюються Правилами постачання природного газу, затвердженими Постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. №2496 та реєстрованими в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 року за №1382/27827 (надалі - Правила постачання).

Відповідно до розділу III Правил постачання, підставами для постачання природного газу побутовому споживачу є:

-наявність у побутового споживача договору розподілу природного газу, укладеного з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого підключений об`єкт споживача, та присвоєння споживачу Оператором ГРМ персонального ЕІС-коду як суб`єкту ринку природного газу;

-наявність у побутового споживача укладеного з постачальником договору постачання природного газу побутовим споживачам та дотримання його умов.

Постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. №2498 затверджено Типовий договір розподілу природного газу (надалі - Типовий договір), який є публічним, регламентує порядок та умови переміщення природного газу з метою фізичної поставки Оператором ГРМ обсягів природного газу, які належать споживачам (їх постачальникам), до об`єктів споживачів.

У відповідності до п. 1.2. та 1.3. розділу І Типового договору розподілу природного газу, умови цього договору однакові для всіх споживачів та розроблені відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» і Кодексу ГРС. Даний договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог ст.ст. 633, 634, 641 та 642 ЦК України на невизначений строк. Фактом приєднання Споживача до умов цього договором (акцептуванням договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної споживачем заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.

Також в розділі III Правил постачання вказано, що договір постачання природного газу споживачу розміщений на офіційному веб-сайті Регулятора та постачальника і не потребує двостороннього підписання письмової форми договору.

Згідно п. 11 розділу III Правил постачання, постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється за вільними цінами, крім ціни постачальника із спеціальними обов`язками, яка встановлюється відповідно до законодавства.

Умови приєднання ОСОБА_1 (далі - Відповідач) до Типового договору виконано. Фактом приєднання до умов Типового договору є підписання заяви-приєднання.

Відтак, згідно розділу VIII Типового договору розподілу природного газу Відповідач зобов`язаний виконувати його умови, та несе передбачену законом відповідальність за невиконання чи неналежне виконання своїх обов`язків.

Пунктом 2.3 Типового договору розподілу природного газу передбачено, що окрім договору сторони зобов`язуються керуватися Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом ГРС.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Як підтверджується матеріалами справи та встановлено в судовому засіданні, відповідач ОСОБА_1 є побутовим споживачем послуг з розподілу природного газу, які надаються АТ «Дніпропетровськгаз» відповідно до Заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , де встановлені газові прилади: плита газова ПГ - 1 шт., опалювальний прилад ОП - 1шт., зареєстровано - 1 осіб, опалювальна площа будинку 39,6 кв.м. (а.с.20).

15.06.2020 року працівниками ПАТ «Дніпропетровськгаз» на об`єкті відповідача було виявлено ознаки несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу, підозра на позаштатний режим роботи ПЛГ, невелике термічне пошкодження з зовнішньої сторони відлікового механізму біля пломби, про що було складено акт про порушення №8/24, в якому споживач розписався особисто. Заперечень або зауважень щодо складання акту з боку відповідача не надходило (а.с.7).

В цей же день працівниками ПАТ «Дніпропетровськгаз» лічильник газу відповідача в зв`язку з виявленими порушеннями було демонтовано для проведення експертизи, та складено протокол про демонтаж та акт про виявлення порушень, який з боку Відповідача також підписано (а.с.7об).

23.06.2020 року під час зовнішнього огляду лічильника газу, в момент проведення експертизи, комісією було встановлено: «пошкоджена пломба на відліковому пристрої (тріщина), зламані фіксатори, пломба виймається, що дає доступ до роботи відлікового пристрою». За висновками комісії: «підтверджено несанкціоноване втручання в роботу лічильника, Позаштатний режим роботи (несправний відліковий пристрій), ПЛГ непридатний до експлуатації за пунктами 1.1, 1,3, 1.6,», про що було складено акт №88, в якому він розписався особисто (а.с.8).

Відповідно до пункту 4 глави 6 Розділу X Кодексу за збереженість і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ (вузол обліку газу) та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник, на території або в приміщенні якого вони встановлені.

В пункті 3 глави 2 Розділу XI Кодексу, зазначено, що до порушень споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування не облікованих об`ємів.

В складеному акті про порушення відповідачу було роз`яснено про необхідність бути присутнім на засіданні комісії 20.07.2020 о 10:00 год. за адресою: м. Нікополь вул. В. Ємця, 51, на якій буде розглянуто складений акт про порушення (а.с.14).

Відповідно до пункту 10 глави 5 розділу XI Кодексу ГРС, споживач (несанкціонований споживач) зобов`язаний бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення, на якому буде розглядатися складений на нього акт про порушення.

У разі неприбуття споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії остання розглядає складений акт про порушення без його (її) участі.

20.07.2020 року комісією було прийнято рішення про перенос розгляду акту про порушення на 17.08.2020 року, відповідач повідомлення отримав (а.с.13).

17.08.2020 року комісією АТ «Дніпропетровськгаз» було розглянуто акт про порушення №8/24 від 15.06.2020 року та за результатами висновку комісії споживачу проведено донарахування об`ємів природного газу згідно п.1 гл.3 розд. XI Кодексу ГРС за період з 15.12.2019 р. по 14.06.2020 р. за граничними об`ємами в розмірі 14523,23 грн. (а.с.15).

Граничні об`єми споживання природного газу населенням передбачені додатком X Кодексу ГРС.

Ціну закупівлі природного газу ПАТ «Дніпропетровськгаз» визначено наказом ПАТ «Дніпропетровськгаз» від 22.02.2016 року №44/1 та наказами про внесення змін до зазначеного наказу з урахуванням щомісячно визначеної ціни, зокрема, наказом АТ «Дніпропетровськгаз» від 17.08.2020 року №Но-476-0820.

Згідно рахунку на оплату збитків від 17.08.2020 року, сума нарахування збитків за період з 15.12.2019р. по 14.06.2020р. складає 14523,23 грн., який ОСОБА_1 отримав 19.08.2020 року особисто під підпис (а.с.19).

Але станом на дату звернення до суду борг відповідачем не сплачений.

Отже, суд вважає, що дії позивача щодо складання акту про порушення №8/24 від 15.06.2020 року та по нарахуванню об`ємів спожитого газу за граничними об`ємами споживання є правомірними.

Ст. 22 Цивільного кодексу України встановлено загальні правила відшкодування збитків та передбачено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Відповідно до пп.3 п.11 гл.5 розд. XI Кодексу ГРС при розрахунку не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу має бути віднятий об`єм природного газу, фактично сплачений споживачем протягом періоду порушення.

Відповідно до пп.4 п.11 гл.5 розд. XI Кодексу ГРС при розрахунку не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу пільги та субсидії, на які має право побутовий споживач, не враховуються.

Відповідно до статті 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Згідно п. 1 ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених ЦПК України, відповідно до ст. 81 ЦПК України. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Докази не можуть ґрунтуватися на припущеннях.

Статтею 76 ЦПК України встановлено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно із ч.2 ст. 77 ЦПК України, предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Суд дає критичну оцінку доводам відповідача та його представника, викладеними ними у відзиві на позовну заяву та інших наданих ними документів щодо невизнання позовних вимог позивача, оскільки вони є голослівними, безпідставними та нічим не підтвердженими і спростовуються стабільними поясненнями представника позивача, висловлених в позові та в судовому засіданні, наданими ним належними та достовірними письмовими доказами, матеріалами справи в їх сукупності.

Зокрема в судовому засіданні оглянутий відеозапис фіксації виявленого порушення, де під час зовнішнього огляду лічильника газу за участю самого відповідача, в момент проведення експертизи, комісією було встановлено пошкодження пломби на відліковому пристрої, зламані фіксатори, пломба виймається, що дає доступ до роботи відлікового пристрою та зроблено висновок про несанкціоноване втручання в роботу лічильника, про що було складено акт №88, в якому відповідач розписався особисто.

Слід звернути увагу про те, що проведенні позивачем нарахування збитків, експертизи та інші документи, які беззаперечно підтверджують вину відповідача, відповідачем не оспорювалися у встановленому законом порядку.

З урахуванням викладеного суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» до відповідача ОСОБА_1 «про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу».

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 89, 141, 259, 263-265 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» до ОСОБА_1 «про стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу» - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН: НОМЕР_1 ), який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз», (код ЄДРПОУ 03340920, юридична адреса: 49000, м. Дніпро, вул.Шевченка, 2) збитки за несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу на користь АТ «Дніпропетровська» в сумі 14523 грн. (чотирнадцять тисяч п`ятсот двадцять три) гривні 23 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 2102,00 грн. (поточний рахунок № НОМЕР_2 АТ «Дніпропетровськгаз» (ЄДРПОУ 03340920) в АТ «Банк Альянс» МФО 300119).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду через Орджонікідзевський міський суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Орджонікідзевського міського суду В. І. Томаш