Ухвала суду № 94986201, 18.02.2021, Охтирський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
18.02.2021
Номер справи
583/584/21
Номер документу
94986201
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 583/584/21

2-а/583/14/21

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" лютого 2021 р. Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Ярошенко Т.О., (в порядку письмового провадження) вивчивши матеріали адміністративного позовуВолошиної Яни Олександрівни в інтересах ОСОБА_1 до виконавчого комітету Охтирської міської ради Сумської області, третя особа Орган опіки та піклування Охтирської міської ради, ОСОБА_2 про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з вказаним позовом та просить суд скасувати рішення у вигляді листа від 04.12.2020 року № 15-09/6295 виконавчого комітету Охтирської міської ради про відмову у реєстрації місця проживання ОСОБА_3 та про відмову у реєстрації місця проживання ОСОБА_1 . Зобов`язати виконавчий комітет Охтирської міської ради Сумської області зареєструвати місце проживання ОСОБА_3 та ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 .

Суд, вивчивши вказану позовну заяву та додані до неї матеріали, приходить до наступних висновків.

Питання адміністративної юрисдикції врегульовано главою 2 КАС України.

Так, відповідно до ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Ст. 20 КАС України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".

Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч.1 ст.20 КАС України, якою визначено підсудність справ місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до ч.5 ст.171 КАС України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.

Згідно із п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч.1 ст.30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Як вбачається із матеріалів позову, предметом його є оскарження дій відповідача щодо скасування рішення виконавчого комітету Охтирської міської ради та зобов`язання вчинити певні дії. Вказана справа не підлягає розгляду відповідно до положень ст.20 КАС України місцевим загальним судом як адміністративним, а підсудна окружному адміністративному суду.

З огляду на викладене суд приходить до висновку про необхідність направлення справи за підсудністю до Сумського окружного адміністративного суду, оскільки позов поданий до Охтирського міськрайонного суду Сумської області з порушенням правил предметної підсудності.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.19, 20, 29, 30, 248, 295 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_1 до виконавчого комітету Охтирської міської ради Сумської області, третя особа Орган опіки та піклування Охтирської міської ради, ОСОБА_2 про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії передати на розгляд до Сумського окружного адміністративного суду.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня її проголошення.

Суддя Охтирського

міськрайонного суду: Т.О.Ярошенко