Постанова № 94983919, 11.02.2021, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
11.02.2021
Номер справи
461/10376/20
Номер документу
94983919
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №461/10376/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2021 року м. Львів.

Суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р.,

за участі представника митниці Лубоцького Б.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно,-

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого декларантом на Підприємстві Об`єднання Громадян «ТЕКСТИЛЬ-ТРЕЙД», адреса: 03148, м. Київ, вул. Курінного Петра, 2А/7,

за ст. 472 Митного Кодексу України,-

В С Т А Н О В И В:

08.10.2020 року о 15 год. 36 хв. в зону митного контролю відділу митного оформлення «Запитів» митного поста «Львів-Північний» Галицької митниці Держмитслужби доставлено товар «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані; взуття вживане, сумки, вживані...» згідно документу контролю доставки типу ІМ40ЕЕ від 07.10.20 № UA209150/2020/017036 транспортним засобом з реєстраційними номерами НОМЕР_1 (водій ОСОБА_2 , паспорт НОМЕР_2 ), що надійшов на адресу ПІДПРИЄМСТВА ОБ`ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН "ТЕКСТИЛЬ-ТРЕЙД" (ЄДРПОУ 42396722), зареєстрованого за адресою: 03148, м.Київ, вул. Курінного Петра, буд. 2-А, кв.7.

08.10.20 о 16 год. 20 хв. декларантом ПІДПРИЄМСТВА ОБ`ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН ТЕКСТИЛЬ-ТРЕЙД" ОСОБА_1 подано до митного оформлення митну декларацію №UA209150/2020/017111 та товаро-супровідні документи до неї: CMR від 02.10.2020 Ш б/н, рахунок-фактуру від 02.10.2020 № 021020/3, книжка МДП від 07.10.20 № ХВ. 82852521 на товари, що надійшли на адресу підприємства, а саме: "Одяг, що був у використанні, з текстильних матеріалів, зі ступенем зносу не більше 25%, осіннього сезону, 2 категорія: верхній одяг, куртки, плащі, джинсовий одяг,светри, джемпери. Взуття, що використовувалось (ступінь зносу не більше 25%) у змішаному вигляді (чоловіче, жіноче, підліткове), весняно-осіннє, літнє (2 та 3 категорії) Сумки бувші у вжитку з шкірзамінника»

08.10.2020 року о 16 год. 30 хв. особі, яка подала митну декларацію направлено електронне повідомлення про необхідність пред`явлення товарів до митного огляду.

09.10.2020 року о 14 год. 00 хв. особою, уповноваженою ПІДПРИЄМСТВОМ ОБ`ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН "ТЕКСТИЛЬ-ТРЕЙД" Винарем P.M. паспорт НОМЕР_3 (за дорученням від 15.11.19 т б/н) пред`явлено товар до митного контролю. В результаті проведення повного митного огляду вантажного відсіку транспортного засобу окрім задекларованого товару, виявлено картонні коробки з дитячими іграшками в асортименті бувші у використанні вагою - 370 кг., які не задекларовано в митній декларації. Виявлений товар не належить до категорії товарів у товарній позиції, зазначеній у гр. 33 митної декларації №UA20915 0/2020/017111.

Згідно ч. 2 ст. 266 МК України декларанту, для належного виконання своїх обов`язків, надано право перед початком декларування провести фізичний огляд, товару брати проби та зразки товарів. Таким правом ОСОБА_1 не скористався.

09.10.2020 року о 17 год. 48 хв. особі, яка подала митну декларацію направлено електронне повідомлення про необхідність прибуття у відділ митного оформлення «Запитів» митного поста «Львів - Північний» Галицької митниці Держмитслужби для надання пояснень, однак о 10:52 год. 12.10.2020 року до МД №UA209150/2020/017111 декларантом надіслано повідомлення щодо неможливості прибуття в вказаний термін у зв`язку із хворобою.

Таким чином, декларант ПІДПРИЄМСТВА ОБ`ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН "ТЕКСТИЛЬ-ТРЕЙД" ОСОБА_1 вчинив наступні дії: не заявив за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню.

Дії ОСОБА_1 органом митниці кваліфіковані, як порушення митних правил, відповідальність за вчинення яких передбачена ст.472 Митного Кодексу України

Особа, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та його представник – адвокат Штинда О.В. у судове засідання не з`явилися, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце проведення судового засідання. Однак, адвокат Штинда О.В. подав до суду заперечення на протокол про порушення митних правил №2045/20900/20 в якому вину ОСОБА_1 та факт вчинення ним адміністративного правопорушення передбаченого ст. 472 МК України заперечив, просить закрити провадження у справі за відсутністю складу адміністративного правопорушення. Свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1 не може вважатися суб`єктом порушення митних правил, оскільки він не є керівником підприємства та незважаючи на представлення ОСОБА_1 інтересів ПОГ «Текстиль Трейд» та вчинення ним окремих дій з митного оформлення, він не є посадовою особою/працівником такого підприємства, уповноваженим постійно чи тимчасово в силу трудових (службових) обов`язків відповідати за додержання його підприємством-роботодавцем вимог, встановлених МК України, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку. Крім того, зазначає, що в діях ОСОБА_1 не було умислу на вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 472 МК України. Крім того зазначає, що достовірність висновку експерта, який міститься в матеріалах справи, є сумнівною, оскільки огляд товару був здійснений іншим експертом, а не тим який проводив експертне дослідження, ціни для визначення вартості товарів експерт брала з сайтів України з сайтів України, а не ціни країни походження. Це свідчить про неналежність, недостовірність не допустимість висновку експерта.

Відповідно до ст. 526 МК України, вважаю можливим проводити розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що не з`явився на виклик суду, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи.

Як наголошує в своїх рішеннях Європейський суд, сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Як зазначено у рішенні Європейського Суду з прав людини в справі «Пономарьов проти України», сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Представник митниці в судовому засідання зазначив, що у діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, яке йому інкриміноване. До останнього слід застосувати стягнення, передбачене санкцією статті 472 МК України.

Заслухавши думку представника митниці, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ч.1 ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Відповідно до ст. 246, ч. 1 ст. 248 МК України, з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію розпочинається митне оформлення метою якого є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.

Згідно ч.ч. 1, 7 ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Перелік відомостей, що підлягають внесенню до митних декларацій, обмежується лише тими відомостями, які є необхідними для цілей справляння митних платежів, формування митної статистики, а також для забезпечення додержання вимог цього Кодексу та інших законодавчих актів.

Відповідно до ч.8 ст. 257 МК України, митне оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється органами доходів і зборів на підставі митної декларації, до якої декларантом залежно від митних формальностей, установлених цим Кодексом для митних режимів, та заявленої мети переміщення вносяться такі відомості, у тому числі у вигляді кодів:1) заявлений митний режим, тип декларації та відомості про особливості переміщення;2) відомості про декларанта, уповноважену особу, яка склала декларацію, відправника, одержувача, перевізника товарів і сторони зовнішньоекономічного договору (контракту) або іншого документа, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), а в разі якщо зовнішньоекономічний договір (контракт) укладено на підставі посередницького договору, - також про іншу, крім сторони зовнішньоекономічного договору (контракту), сторону такого посередницького договору;3) відомості про найменування країн відправлення та призначення;4) відомості про транспортні засоби комерційного призначення, що використовуються для міжнародного перевезення товарів та/або їх перевезення митною територією України під митним контролем, та контейнери;5) відомості про товари:а) найменування;б) звичайний торговельний опис, що дає змогу ідентифікувати та класифікувати товар;в) торговельна марка та виробник товарів (за наявності у товаросупровідних та комерційних документах);г) код товару згідно з УКТ ЗЕД;ґ) найменування країни походження товарів (за наявності);д) опис упаковки (кількість, вид);е) кількість у кілограмах (вага брутто та вага нетто) та інших одиницях виміру;є) фактурна вартість товарів;ж) митна вартість товарів та метод її визначення;з) відомості про уповноважені банки декларанта;и) статистична вартість товарів;6) відомості про нарахування митних та інших платежів, а також про застосування заходів гарантування їх сплати:а) ставки митних платежів;б) застосування пільг зі сплати митних платежів;в) суми митних платежів;г) офіційний курс валюти України до іноземної валюти, у якій складені рахунки, визначений відповідно до статті 3 1 цього Кодексу;ґ) спосіб і особливості нарахування та сплати митних платежів;д) спосіб забезпечення сплати митних платежів (у разі застосування заходів гарантування їх сплати);7) відомості про зовнішньоекономічний договір (контракт) або інший документ, що використовується в міжнародній практиці замість договору (контракту), та його основні умови;8) відомості, що підтверджують дотримання встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення товарів через митний кордон України;9) відомості про документи, передбачені частиною третьою статті 335 цього Кодексу;10) довідковий номер декларації (за бажанням декларанта).

Згідно ч. 8 ст. 264 МК України, з моменту прийняття органом доходів і зборів митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.

Відповідно до ст. 266 МК України, декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; на вимогу органу доходів і зборів пред`явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення; надати органу доходів і зборів передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; у випадках, визначених цим Кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього Кодексу; у випадках, визначених цим Кодексом та іншими законами України, сплатити інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів.

Згідно ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Відповідно до ст. 495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта, іншими документами.

Факт митного правопорушення підтверджується протоколом про порушення митних правил №2045/20900/20 від 12.10.2020 року; митною декларацією № UА 209150/2020/017111; актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 12.10.2020 р.; інвойсом ( рахунком) №021020/3 від 02.10.2020 року; описом вилучених предметів від 12.10.2020 р.; висновком експерта №1420003301-0965 від 19.11.2020 року згідно якого вартість 370 кг іграшок дитячих, бувших у використанні, станом на дату оцінки, становить 23 310, 00 грн., а також іншими матеріалами справи, які знаходяться у об?єктивному взаємозв?язку між собою, нічим не спростовані, доповнюються та уточнюються іншими доказами.

Таким чином, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у скоєнні митного правопорушення, передбаченого ст.472 МК України, а саме: вчинив дії спрямовані на переміщення через митний кордон України товарів шляхом недекларування, тобто незаявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товар, який підлягає обов`язковому декларуванню в митній декларації.

Твердження представника особи, що притягається до адміністративної відповідальності, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення спростоване дослідженими судом письмовими доказами. ОСОБА_1 є суб`єктом порушення митних правил, оскільки саме він є декларантом ПІДПРИЄМСТВА ОБ`ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН "ТЕКСТИЛЬ-ТРЕЙД".

У зв`язку з доведеністю вини у скоєнні митного правопорушення, передбаченого ст. 472 МК України, суд відмовляє у задоволенні клопотання представника особи, що притягається до адміністративної відповідальності про закриття провадження у справі за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Обставини, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 відсутні.

Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступень його вини і майновий стан, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти штраф в межах встановлених санкцією ст.472 МК України.

Товар, що був безпосереднім предметом правопорушення і переміщення якого через митний кордон України обмежено законодавством України підлягає конфіскації.

Окрім того, на підставі ч.1 ст.519 МК України та розрахунку витрат на зберігання на складі митниці, з правопорушника слід стягнути суму витрат за зберігання, яка складає 19 714, 52 грн.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути в користь ДСА України судовий збір у розмірі 454, 00 гривень.

Керуючись ст.ст. 472, 519 МК України, ст. 40-1 КУпАП України, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.472 МК України та накласти стягнення – 23310, 00 грн. штрафу.

Товар, вилучений згідно протоколу про порушення митних правил №2045/20900/20 від 12.10.2020 року – конфіскувати в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Галицької митниці держмитслужби Державної митної служби України 19714, 52 грн. витрат за зберігання товару на складі митниці.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ДСА України 454,00 грн. судового збору.

Постанова судді у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова, особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.Р. Юрків.