
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 лютого 2021 року № 320/5630/18
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Експансія" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дії, зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "Експансія» з позовом до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України в якому просить суд:
- визнати дій Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо відмови ТОВ «Експансія» у поверненні надлишково сплачених коштів Сімферопільської філії ТОВ «Експансія» з податку на прибуток у розмірі 101126,75 грн. та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі 205000,00 грн. протиправними;
- зобов`язати Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби повернути ТОВ «Експансія» надлишково сплачені кошти з податку на прибуток у розмірі 101 126,75 грн., шляхом перерахування на інтегровану картку платника податку на прибуток - КП 11021000, та з єдиного внеску загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі 205 000,00 грн., шляхом перерахування на інтегровану картку платника єдиного соціального внеску КП 71010000.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у позивача наявна переплата з податку на прибуток у розмірі 101126,75 грн. та єдиного внеску у розмірі 205000,00 грн. Позивач стверджує, що неодноразово звертався до відповідача із заявами про повернення надміру сплачених грошових зобов`язань з податку на прибуток та єдиного внеску, проте, останнім було відмовлено у зв`язку з відсутністю підстав для повернення. Зазначив, що оскільки відбулись багаторазові звернення про повернення надміру сплачених коштів, які не принесли бажаного результату позивач звернувся з даним позовом до суду.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2018 р. відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 28.11.2018.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 28.11.2018 зупинено провадження за обґрунтованим клопотанням сторони до 16.01.2019.
Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив, в якому у задоволенні просив відмовити, посилаючись на те, що переплата, яка наявна у Сімферопольської філії ТОВ «Експансія» з податку на прибуток та єдиного соціального внеску підлягає списанню до бюджету та до фондів соціального страхування органу ДФС.
Позивачем подано до суду відповідь на відзив в якій останній зазначив, що відповіді не вірно тлумачить приписи абз.3 п.4 розділу ІІ Порядку №422. Аналіз вказаної норми свідчить, що надмірну сплачені кошти не повертаються у разі ліквідації саме юридичної особи, а не філії/відокремленого підрозділу. Позивач стверджує, що філія не є юридичною особою, але є платником податків. Філія діє на підставі положення про неї та наділяється майном юридичної особи, що її створила. Майно передане філії є складовою частиною майна юридичної особи, що її створила.
Відповідачем подано до суду заперечення в яких останній зазначив, що згідно з витягом ЄДРПОУ зазначені відомості №13391040069001788 стосовно внесення відомостей про закриття відокремленого підрозділу юридичної особи. У зв`язку з чим, вважає, що переплата яка наявна у Сімферопольської філії ТОВ «Експансія» підлягає списанню до бюджету та до фондів соціального страхування органу ДФС.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.01.2019 поновлено провадження.
Представники позивача та відповідача 16.01.2019 подали до суду клопотання в яких останні просили подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження без їх участі.
У зв`язку з поданими клопотаннями та на підставі ст.194 КАС України суд вирішив подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
27.06.2018, відповідно до рішення учасників № 12/2018, ТОВ «Експансія» припинено діяльність Сімферопольської філії ТОВ «Експансія» (далі-Філія).
При ліквідації у Філії обліковувалася переплата з податку на прибуток у розмірі 101 126,75 грн. та єдиного внеску у розмірі 205 000,00 грн.
Для повернення надлишково сплачених коштів ТОВ «Експансія» неодноразово зверталося до Офісу великих платників податків ДФС з проханням повернути переплату, зокрема листами від 26.06.2018 № 707, від 16.07.2018 № 782.
Однак, Офіс великих платників податків ДФС листами від 10.08.2018 № 33587/10/28-10-42-01 та від 24.09.2018 № 39749/10/28-10-44-01-11 повідомив ТОВ «Експансію» про відсутність підстав для повернення надлишково сплачених коштів пославшись на абз. 3 п 4 розділу II Порядку ведення органами ДФС України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422.
27.06.2018 щодо платника податків Сімферопольської філії ТОВ «Експансія» з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань надійшли відомості №13391040069001788 стосовно внесення відомостей про закриття відокремленого підрозділу юридичної особи. Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру дата закриття Симферопольської філії ТОВ «Експансія» - 27.06.2018. Після опрацювання відомостей Сімферопольської філії ТОВ «Експансія» встановлено обліковий стан « 11 - припинено, але не знято з обліку».
Також, ТОВ «Експансія» листом від 23.08.2018 року №947 звернулось до ДФС із проханням зобов`язати Офіс великих платників повернути переплату з податку на прибуток (КБК 11021000) та єдиного соціального внеску (КБК 71010000) з ІКП Сімферопольскої філії ТОВ «Експансія» (код 38011239) на ТОВ «Експансія» (код 32294905).
Відповідно до даних наявних у підсистемі «Податковий блок»-ІКП, станом на 24.09.2018 року у Сімферопольської філії ТОВ «Експансія» встановлено наявність переплати з податку на прибуток (КБК 11021000) у сумі 101 126,75 грн. та єдиного соціального внеску (КБК 71010000) у сумі 209 388,16 грн.
Позивач вважає відмову у поверненні надлишково сплачених коштів ТОВ «Експансія» незаконною та необґрунтованою, звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку відносинам які виникли суд зазначає наступне.
Відповідно до п 1. ч. 2 ст. 55 Господарського кодексу України суб`єктами господарювання є господарські організації - юридичні особи які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.
Юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов`язаннями на підставі ст.96 Цивільного кодексу України.
Згідно ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Відповідно до ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Нормами ст. 321 ЦК України закріплено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно ч. 6 ст. 55 ГК України суб`єкти господарювання мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.
Нормами ст. 64 ГК України передбачено, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.
Згідно ст. 95 ЦК України філія - відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.
Відповідно до ч. 2 ст. 58 ГК України відомості про відокремлені підрозділи суб`єктів господарювання залучаються до її реєстраційної справи та включаються до Єдиного державного реєстру в порядку, визначеному законом. Аналогічна норма дублюється у ч. 1 ст.89 ЦК України.
Згідно ч. 4 ст. Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації, зокрема юридичної особи або її відокремленого підрозділу.
Частиною 2 п. 20 ст. 9 цього Закону передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо юридичної особи, зокрема дані про відокремлені підрозділи юридичної особи.
У свою чергу у пп. 14.1.30 п 14.1 ст. 14 ПК України зазначено, що поняття відокремлений підрозділ вживається у значенні визначеному ЦК України та ГК України.
Відповідно до п. 15.1 ст. 15 ПК України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ.
Відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПК України з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб.
Згідно п 64.3 ст. 64 ПК України взяття на облік юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів як платників податків та зборів у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відокремлений підрозділ юридичної особи (у т.ч. філія, представництво) є платником податків. Він зобов`язаний стати на облік у контролюючих органах, повідомляти про всі об`єкти оподаткування і об`єкти пов`язані з оподаткуванням, через які здійснюється діяльність або щодо яких виникає обов`язок із сплати податків та зборів у відокремленого підрозділу шляхом подання до контролюючого органу повідомлення за ф. № 20-ОПП (п. 63.3 ст. 63 ПКУ, п. 8.1, 8.4 розд. VIII Порядку № 1588).
Таким чином суд зазначає, що філія не є юридичною особою, але є платником податків. Філія діє на підставі положення про неї та наділяється майном юридичної особи, що її створила. Майно передане філії є складовою частиною майна юридичної особи, що її створила.
Судом встановлено, що ТОВ «Експансія» створено та зареєстровано Сімферопольську філію ТОВ «Експансія». Зазначена Філія не є юридичною особою. Діє на підставі Положення від 23.01.2012 № 23/2011/2.
Відповідно п 2.1 Положення Філія має окремий баланс, який є складовою частиною балансу Товариства. Тобто усе майно Філії, зокрема й кошти сплачені по податкам та зборам є майном ТОВ «Експансія».
Таким чином відмова Офісу великих платників податків ДФС щодо законного повернення майна товариства є незаконною, протиправною та порушує норми ст. 43 ПК України та ст. 317, 321 ЦК України.
Підпунктом 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п. 87.1 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Згідно з пп. 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України надміру сплачені грошові зобов`язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов`язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.
Таким чином, з контексту наведеного визначення слідує, що якщо до бюджету зараховано за певний період більше ніж узгоджено сум податку, то таке перевищення слід вважати надмірною сплатою грошових зобов`язань.
В силу пп. 17.1.10 п. 17.1 ст. 17 Податкового кодексу України платник податків має право на повернення надміру сплачених, а також надміру стягнутих сум податків та зборів, пені, штрафів у порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до п. 43.1 зазначеної статті Кодексу помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов`язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.
Пунктом 43.3 статті 43 Кодексу визначено, що обов`язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов`язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.
З урахуванням пункту 43.3 статті 43 Кодексу платник податків подає заяву про повернення помилкового та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов`язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.
На виконання частини першої пункту 43.5 статті 43 Кодексу контролюючий орган не пізніше ніж за п`ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня поданні платником податків заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п`яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (частина друга пункту 43.5 статті 43 Кодексу).
Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.
Згідно Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов`язань затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 31 грудня 2015 р. за №1679/28124, повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов`язань у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (за винятком повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які розраховуються органом ДФС на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку), яка може бути подана дотериторіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми протягом 1095 днів від дня її виникнення.
Відповідно до п. 102.5 ст. 102 Кодексу: «Заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов`язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування».
Згідно п.п. 7, 8 Порядку № 1146 після реєстрації в органі ДФС заява платника про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань (крім грошових зобов`язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів) передається на розгляд до структурних підрозділів, що виконують функції з адміністрування відповідних податків і зборів та погашення заборгованостей. Не пізніше другого робочого дня, наступного за днем реєстрації, заява з відміткою вказаних підрозділів щодо правомірності повернення передається до структурного підрозділу, на який покладено функцію з підготовки висновку.
Заява платника про повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов`язань з митних та інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, після реєстрації передається до структурного підрозділу митниці ДФС, на який покладено функцію з підготовки висновку.
У разі якщо вказана у заяві платника сума (її частина) за даними інформаційних систем обліковується як помилково та/або надміру сплачена, орган ДФС готує: висновок на повернення такої суми (її частини) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку; два примірники реєстру висновків за платежами, належними державному бюджету, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку; три примірники реєстру висновків за платежами, належними місцевим бюджетам, та платежами, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку.
Контроль за прийняттям/передаванням висновків органи ДФС, місцеві фінансові органи, органи Казначейства здійснюють шляхом проставляння на відповідних примірниках Реєстрів відміток про надходження документів до установи у порядку, визначеному Типовою інструкцією з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1242 (із змінами).
Відповідно до абз. 3 п. 5 Порядку № 787 у разі повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС, подання подається до відповідного органу Казначейства за формою згідно з додатком 1 до Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов`язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15 грудня 2015 року № 1146, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 грудня 2015 року за №1679/28124, а саме - у формі висновку.
Пунктами 10 і 11 Порядку № 1146 визначено, що висновки реєструються органами Казначейства в Журналі обліку висновків, який ведеться в електронному вигляді, за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.
На підставі отриманих висновків відповідний орган Казначейства здійснює повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов`язань у визначеному законодавством порядку.
Відповідно до п. 133.1 ст. 133 ПКУ платниками податку на прибуток - резидента суб`єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність я території України, так і за її межами, крім юридичних осіб, визначених пп. 133.4 та 133.5 ст. 133 ПКУ.
Філії не є самостійними платниками податку на прибуток. Податок на прибуток за всі філії розраховує та сплачує головне підприємство за своїм місцезнаходженням, що підтверджено ДФСУ у листі від 29.01.2015 р. № 2707/7/99-99-19-02-01-17 та від 02.03.201 № 7025/7/99-99-19-02-02-17).
Таким чином, податок на прибуток розраховує головне підприємство в загальному порядку на підставі даних бухгалтерського обліку, які містять у собі й показники філії. Це ще раз підтверджує, що кошти філії є коштами головного підприємства/ юридичної особи і головне підприємство/юридична особа має усі законні підстави для повернення надмірно сплачених філією грошових коштів.
Відповідно до п. 5 Порядок зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 16.01.2016 року № 6 (далі - Порядок № 6) повернення коштів здійснюється у випадку надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний не бюджетний рахунок за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов`язкового державного соціального страхування».
Пунктом 6 Порядку № 6 визначено, що повернення коштів здійснюється на підставі Заяви платника про таке повернення. У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 пункту 5 Порядку №6, заява подається до фіскального органу, на рахунок якого сплачено Кошти, за формою, визначеною у додатку №1 до Порядку №6.
Судом встановлено, що ТОВ «Експансія» листом від 08.02.2017 №175 звернулось із проханням перекинути сальдо з податку на прибуток з ІКП Сімферопольської філії ТОВ «Експансія» у сумі 104 713,9 грн. на ІКП «Експансія».
Вдруге TOB «Експансія» листом від 26.06.2018 №707 звернулось із проханням перекинути сальдо з податку на прибуток (КБК 11021000) та єдиного соціального внеску (КБК 71010000) з ІКП Сімферопольської філії ТОВ «Експансія» на ІКП ТОВ «Експансія».
Офіс ДФС листами від 10.08.2018 № 33587/10/28-10-42-01 та від 24.09.2018 № 39749/10/28-10-44-01-11 відмовив ТОВ «Експансія» у поверненні надлишково сплачених коштів пославшись на абз. 3 п 4 розділу II Порядку № 422. В абз. 3 п. 4 розділу II Порядку № 422 викладена наступним чином : «Після припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця на підставі судового рішення та/або після проведення державним реєстратором спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи помилково та/або надміру сплачені грошові зобов`язання та кошти єдиного внеску (у разі відсутності заяви платника податків про їх повернення) списуються до бюджету та до фондів соціального страхування за рішенням керівника (заступника керівника) органу ДФС».
Як вже було встановлено судом, що філія не є юридичною особою, але є платником податків. Філія діє на підставі положення про неї та наділяється майном юридичної особи, що її створила. Майно передане філії є складовою частиною майна юридичної особи, що її створила.
ТОВ «Експансія» створено та зареєстровано Сімферопольську філію ТОВ «Експансія», яка не є юридичною особою, діє на підставі Положення від 23.01.2012 № 23/2011/2. Відповідно п 2.1 Положення Філія має окремий баланс, який є складовою частиною балансу товариства.
Таким чином суд дійшов висновку, що ліквідації юридичної особи - ТОВ «Експансія» не відбувалося, а ліквідовано її філію, що не є юридичною особою.
Відповідач не надав будь-яких інших пояснень, чому позивачу було відмовлено у поверненні надлишково сплачених коштів.
Отже, дії Офісу ДФС щодо відмови у поверненні коштів є протиправними та безпідставними, а посилання на абз. 3 п 4 розділу ІІ Порядку № 422 незаконним.
Таким чином, суд вважає, що позивач виконав усі умови, передбачені ст. 43 Податкового кодексу України, необхідні для повернення надміру сплачених сум податку на прибуток та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В даному випадку, з урахуванням вищенаведеного, відповідач як суб`єкт владних повноважень не довів правомірності своїх дій.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно.
З врахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про часткову обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх часткового задоволення.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до вимог ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати дій Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби щодо відмови ТОВ «Експансія» у поверненні надлишково сплачених коштів Сімферопільської філії ТОВ «Експансія» з податку на прибуток у розмірі 101126,75 грн. та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі 205000,00 грн. протиправними.
Зобов`язати Офіс великих платників податків ДФС підготувати висновок про повернення ТОВ «Експансія» надлишково сплачені кошти з податку на прибуток у розмірі 101 126,75 грн. та з єдиного внеску загальнообов`язкове державне соціальне страхування у розмірі 205 000,00 грн. та подати його до відповідного територіального органу Державної казначейської служби України, що здійснює казначейське обслуговування відповідних бюджетних коштів.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Офіс великих платників податків ДФС (код ЄДРПОУ 39440996) на користь ТОВ «Експансія» (код ЄДРПОУ 32294905) судові витрати у сумі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн. 00 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лиска І.Г.