Рішення № 94964908, 17.02.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.02.2021
Номер справи
160/11322/20
Номер документу
94964908
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2021 року Справа № 160/11322/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луніної О.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

17.09.2020 року ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427), в якій позивач просить, а саме:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області, які виразилися у відмові в проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років в розмірі 90% заробітної плати на підставі довідки прокуратури Дніпропетровської області від 28.02.2020 за № 18-25вих20;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити ОСОБА_1 з 05 березня 2020 року перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" з розрахунку 90% від заробітної плати згідно з довідкою прокуратури Дніпропетровської області від 28.02.2020 за № 18-25вих20 без обмеження пенсії максимальним розміром та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугу років.

В обгрунтування позовних вимог зазначено, що з червня 2011 року ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90% від суми заробітної плати. Продовжуючи перебувати в трудових відносинах з прокуратурою Дніпропетровської області, позивач 28.02.2020 року отримала в прокуратурі області довідку № 18-25вих20 «Про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії» відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року та постанови Кабінету міністрів України № 657 від 30.08.2017 року «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», згідно з якими у позивача, як у пенсіонера органів прокуратури, виникло право на перерахунок пенсії. 05 березня 2020 року позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії. Однак, відповідач відмовив у перерахунку пенсії позивачу.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.10.2020 року відкрито провадження по справі № 160/11322/20 та призначено справу до розгляду без виклику (повідомлення) сторін в порядку спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами.

03.11.2020 року судом отримано відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на позовну заяву ОСОБА_1 , в якому заперечує проти позову та вказує, що 20.03.2020 року відповідач надав лист № 0400-0306-8/10600 про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років. Закон України «Про прокуратуру» № 1697-VІІ від 14.10.2014 року набув чинності 15.07.2015 року. Відповідно до ч. 13 ст. 86 Закону № 1697-VІІ з наступними змінами, пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами. Порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури обумовлено ч. 20 ст. 86 цього Закону, де зазначено: «Умови та порядок перерахунку пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом міністрів України». Конституційним Судом України від 13.12.2019 року рішення № 7-р(ІІ)/2019 у справі щодо відповідності Конституції України (неконституційності) положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» та встановлено порядок його виконання. Установлено, що частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» підлягає застосуванню в первинній редакції. Відповідно до п. 4 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» посадовий оклад, надбавки за вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах за останньою займаною посадою прокурора, встановлених на момент виникнення права на перерахунок пенсії за вислугу років. Постановою КМУ «Про умови оплати праці прокурорів» від 11.12.2019 № 1155 (далі – постанова № 1155) затверджено схеми посадових окладів прокурорів Офісу генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур та прирівняних до них прокуратур. При цьому, п. 7 постанови № 1155 визначає, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що визначені згідно із Законом України «Про прокуратуру». Листом Офісу Генерального прокурора від 18.02.2020 року № 27-698, вих. 20 на запит Міністерства соціальної політики України щодо перерахунку пенсії працівникам прокуратури, відповідно до рішення № 7-р(ІІ)/2019 згідно Закону України «Про прокуратуру» погоджено наступний порядок дій. Щодо перерахунку пенсій у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок : перерахунок проводиться у разі прийняття нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівників прокуратури. Перерахунок пенсій провадиться за зверненням пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України (незалежно від факту їх роботи) на підставі довідок про заробітну плату, виданих органом прокуратури, в яких складові заробітної плати визначаються на момент виникнення права на перерахунок (дата збільшення заробітної плати, в тому числі її складових). Щодо перерахунку пенсій, призначених згідно Закону України «Про прокуратуру», пенсіонерам, які працюють на посадах прокурорів, який проводиться з зв`язку з індивідуальними змінами, що впливають на звільнення заробітної плати: починаючи з 13 грудня 2019 року індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати є: призначення на вищу посаду; збільшення вислуги років; присвоєння почесного звання чи наукового ступеня; за кожні два роки з дати призначення-попереднього перерахунку пенсії; після звільнення з роботи. Оскільки у позивача відсутні будь-які з вище перерахованих умов, право на перерахунок пенсії не підлягає задоволенню. Перерахунок пенсії проводиться з дати звернення за перерахунком пенсії. Право на перерахунок пенсії за викладених умов виникає за зверненням, що надходять починаючи з 13 грудня 2019 року, для яких момент права на перерахунок пенсії настав не раніше 13 грудня 2019 року. З урахуванням вище вказаної довідки пенсія позивача не підлягає перерахунку на підставі наданої довідки. Обмеження максимального розміру пенсії встановлено п. 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру». Оскільки відповідач ще не ухвалив рішення про перерахунок призначеної позивачу пенсії вимоги щодо відсотку заробітної плати, з якого відбувається перерахунок пенсії та вимоги щодо здійснення перерахунку пенсії без обмеження її максимального розміру, є передчасними, такими, що заявлені на майбутнє.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.12.2020 року провадження у справі 160/11322/20 зупинено до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у справі № 560/2120/20.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.02.2021 року поновлено провадження у справі № 160/11322/20.

Справа розглядається судом в порядку спрощеного провадження за приписами статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. При розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд зазначає наступне.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 з червня 2011 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру».

Позивачем отримано довідку Прокуратури Дніпропетровської області № 18-25вих.20 від 28.02.2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, виданої ОСОБА_1 відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-(ІІ)/2019 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».

Станом на час отримання довідки позивач працювала начальником відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів прокуратури Дніпропетровської області.

Вказану довідку із заявою про перерахунок пенсії 05.03.2020 року позивач подала до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Листом № 0400-0306-8/10600 від 20.03.2020 року відповідач відмовив ОСОБА_1 у перерахунку пенсії. Відмову мотивовано тим, що рішенням Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019 встановлено порядок перерахунку пенсії, згідно з яким перерахунок пенсії проводиться у разі прийняття нормативно-правових актів про підвищення заробітної плати працівників органів прокуратури. Перерахунок пенсій, призначених згідно Закону України «Про прокуратуру», пенсіонерам, які працюють на посадах прокурорів, проводиться у зв`язку з індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати починаючи з 13 грудня 2019 року: призначення на вищу посаду; збільшення вислуги років; присвоєння почесного звання або наукового ступеня; збільшення розміру складових заробітної плати пенсіонера; за кожні два відпрацьовані роки з дати призначення/попереднього перерахунку пенсії; після звільнення з роботи. Перерахунок пенсії проводиться з дати звернення за перерахунком пенсії. Право на перерахунок пенсій за викладених умов виникає за зверненнями, що надходять починаючи з 13 грудня 2019, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настав не раніше 13 грудня 2019. Оскільки у позивача відсутні вище викладені умови, право на перерахунок пенсії, відсутній.

Не погодившись з відмовою у перерахунку пенсії, позивач звернувся до суду з позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

На час призначення позивачу пенсії (2011 рік) особливості пенсійного забезпечення прокурорів і слідчих визначалися статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-ХІІ (далі - Закон №1789-ХІІ).

Так, умовами частини першої статті 50-1 Закону №1789-ХІІ встановлено, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Така пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Відповідно до частини дванадцята статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Згідно із частиною сімнадцятою статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 №3668-VI (далі - Закон №3668-VI) до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ вносилися зміни, внаслідок яких наведена вище частина сімнадцята статті 50-1 Закону №3668-VI з 01.10.2011 стала вісімнадцятою, - тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.

14.10.2014 ухвалено новий Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ (далі Закон №1697-VІІ).

Частина двадцята статті 86 Закону №1697-VІІ (в первинній редакції) мала такий текст: «Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».

Отже, первісна редакція частини двадцятої статті 86 Закону №1697-VІІ та частина сімнадцята (з 01.10.2011 - вісімнадцята) статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.

Розділ XII «Прикінцеві положення» Закону №1697-VІІ щодо набрання ним чинності (в розрізі конкретних статей закону) неодноразово змінювався, переважна більшість статей (у т.ч. стаття 86) цього Закону набрали чинності з 15 липня 2015 року. Водночас з 15.07.2015 втратив чинність Закон №1789-XII (крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п`ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів).

1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (далі - Закон № 76-VIII), яким, крім іншого, внесено такі зміни:

частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ (діяла до 15.07.2015) викладено в такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України»;

частину двадцяту статті 86 Закону України від 14 жовтня 2014 року «Про прокуратуру» №1697-VІІ (набрала чинності 15.07.2015) викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».

Отже, починаючи з 1 січня 2015 року в Україні:

жоден закон не визначав ані умов (підстав), ані порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України «Про прокуратуру»;

законодавець делегував повноваження щодо встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінету Міністрів України.

Однак, Кабінет Міністрів України впродовж 2015-2019 років не визначив умов та порядку перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

У грудні 2019 року Конституційний Суд України за результатами розгляду справи №3-209/2018 (2413/18, 2807/19) ухвалив рішення від 13.12.2019 №7-р(II)/2019 згідно з яким:

визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України;

положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Відповідно до частини другої статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання рішення №7-р(II)/2019:

частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:

«Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».

Враховуючи викладене, за результатом розгляду справи № 560/2120/20, як зразкової, Верховний Суд дійшов правового висновку про те, що з 13.12.2019 особи, яким пенсії призначені відповідно до Закону №1789-ХІІ або Закону №1697-VII мають право на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам (зокрема на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657).

Разом з тим, з аналізу частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» вбачається, що вказаною нормою передбачено, що працюючі пенсіонери, крім перерахунку розміру пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам, мають також право на перерахунок пенсії у зв`язку з індивідуальними змінами.

Відповідач у відзиві зазначає, що листом Офісу Генерального прокурора від 18.02.2020 року за № 27-698, вих. 20 на запит Міністерства соціальної політики України щодо перерахунку пенсії працівникам прокуратури, відповідно до рішення № 7-р(ІІ)2019 згідно Закону України «Про прокуратуру» погоджено наступний порядок дій. Перерахунок пенсій пенсіонерам, які працюють на посадах прокурорів проводиться у зв`язку з індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати. Починаючи з 13 грудня 2019 року індивідуальними змінами, що впливають на збільшення заробітної плати є: призначення на вищу посаду, збільшення вислуги років, присвоєння почесного звання чи наукового ступеня, за кожні два роки з дати призначення/попереднього перерахунку пенсії, після звільнення з роботи.

Однак, вказані доводи відповідача суд оцінює критично з огляду на те, що приписи статті 86 Закону України «Про прокуратуру» встановлюють, що працюючі пенсіонери, крім перерахунку розміру пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам, мають також право на перерахунок пенсії у зв`язку з індивідуальними змінами, а саме: призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Згідно із частиною третьою статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

Оскільки норми спеціального Закону України «Про прокуратуру» суперечать порядку дій, викладеному у листі Офісу Генерального прокурора від 18.02.2020 року за № 27-698, вих. 20, застосуванню підлягають норми спеціального закону.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо відмови у перерахунку пенсії на підставі наданої довідки, мотивованої тим, що у ОСОБА_1 відсутні умови, необхідні для перерахунку пенсії.

Таким чином, позивач має право на перерахунок пенсії відповідно до статті 86 Закону № 1697-VII на підставі довідки прокуратури Дніпропетровської області № 18-25вих20 від 28.02.2020 року.

Щодо того, у якому відсотковому розмірі відносно заробітної плати підлягають перерахунку пенсії та чи підлягають зазначені пенсії перерахунку без обмеження їх граничного розміру.

Ключовим правовим питанням у справі, щодо якого фактично виник спір, є право позивача на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657.

Відповідно, питання щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і питання обмеження пенсії максимальним розміром є похідними і повинні вирішуватись після вирішення питання про наявність відповідного права на перерахунок.

Суд зауважує, що відповідач у відповідь на заяву позивача відмовив йому у перерахунку пенсії з мотивів відсутності у позивача умов, необхідних для перерахунку пенсії. Відтак спору щодо відсоткового розміру заробітної плати для перерахунку пенсії і щодо обмеження пенсії максимальним розміром на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало.

Також, відповідач ще не ухвалював рішення щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії за вислугу років на виконання цього рішення суду, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку будуть порушені.

Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні цих позовних вимог слід відмовити, як передчасних.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову.

Відповідна правова позиція викладена Верховним Судом у рішенні від 14 вересня 2020 року по справі № 560/2120/20, висновок якого суд враховує при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин згідно із вимогами частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з положень частини першої статті139 Кодексу адміністративного судочинства України, якою встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки основні вимоги позивача задоволено, стягненню на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області підлягають судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 840,80 грн. відповідно до квитанції від 17.09.2020 року.

Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 139, 242-243, 245-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області, які виразилися у відмові в проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії за вислугу років на підставі довідки прокуратури Дніпропетровської області від 28.02.2020 за № 18-25вих20.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) здійснити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 05 березня 2020 року перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" від заробітної плати згідно з довідкою прокуратури Дніпропетровської області від 28.02.2020 за № 18-25вих20 та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугу років.

У задоволенні іншої частини позовних вимог – відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 840,80 грн. відповідно до квитанції від 17.09.2020 року.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.С. Луніна