Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
23 березня 2010 р. № 2-а- 1953/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волкова Л.М., при секретарі судового засідання Добровольська М.С.
за участю:
представника позивача не прибув
відповідач не прибув
представник третьої особи не прибув
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом
Лозівської обєднаної державної податкової інспекції Харківської області
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, третя особа Лозівська районна державна адміністрація Харківської області в особі державного реєстратора
проприпинення підприємницької діяльності,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив суд припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2.
В обґрунтування позовних вимог позивачем в позові зазначено наступне. ОСОБА_2 є фізичною особою-підприємцем, який зареєстрований Лозівською районною державною адміністрацією Харківської області 20.01.2004р. Вищезазначений субєкт господарювання перебуває на обліку в Лозівській ОДПІ Харківської області з 23.01.2004 року. В порушення вимог чинного законодавства, відповідач не надає податкову звітність до Лозівської ОДПІ в Харківській області на протязі 2009 року. Неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставами для постановляння судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця, у звязку з чим позивач у позові суд просив припинити підприємницьку діяльність ФОП ОСОБА_2
Представник позивача в судове засідання, призначене на 23.03.2010 року не прибув, до суду надав заяву з проханням слухати справу без його участі (а.с. 23).
Відповідач в судове засідання, призначене на 23.03.2010 року не прибув, до суду надав заяву з проханням слухати справу без його участі (а.с. 26) та заяву про визнання позовних вимог в повному обсязі (а.с. 27).
Третя особа - Лозівська районна державна адміністрація Харківської області в судове засідання, призначене на 23.03.2010 року, свого представника не направила, про час, дату та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, а визнання позову прийняттю виходячи з наступного.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 був зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Лозівською районною державною адміністрацією Харківської області 20.01.2004 року за реєстраційним № 04058746Ф0010717, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с. 4). ФОП ОСОБА_2 перебуває на обліку в Лозівській ОДПІ Харківської області як платник податків з 23.01.2004 року, що підтверджується довідкою про взяття на облік від 23.01.2004р. за № 35 (а.с. 5).
Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. за №1251-ХІІ, платники податків зобовязані надавати до податкової інспекції податкові декларації, інші документи, повязані з обчисленням та сплатою податків.
Згідно з п. 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають, зокрема, право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.
Статтею 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначено завдання органів державної податкової служби, якими є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі податки, інші платежі); внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податкового законодавства; прийняття у випадках, передбачених законом, нормативно-правових актів і методичних рекомендацій з питань оподаткування; формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб платників податків та інших обовязкових платежів та Єдиного банку даних про платників податків юридичних осіб; розяснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків; запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом до компетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування та провадження у справах про адміністративні правопорушення.
З системного аналізу вказаних норм Закону України «Про державну податкову службу в Україні» вбачається, що до компетенції органів державної податкової служби віднесено контроль за додержанням податкового законодавства.
Актами Лозівської ОДПІ Харківської області від 16.02.2009р. за № 918/17-151 (а.с. 7), від 18.05.2009р. за № 119/17-151 (а.с. 8), від 14.08.2009р. за № 718/17-151 (а.с. 9), від 12.11.2009р. за № 1017/17-151 (а.с. 10), від 12.02.2010р. за № 1207/17-151 (а.с. 11) підтверджено, що відповідачем податкова звітність за 2009р., до органів податкової служби не подавалась.
Згідно з п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).
Відповідно до ч. 1 ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Відповідач, неподаючи декларації про доходи, податкову звітність, порушує вимоги п.п. 4. 1. 4 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2001 року № 2181-ІІІ, якими встановлено, що для подання декларації про доходи на протязі 40 календарних днів, слідуючих за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, платник податку подає податковому органу за місцем свого знаходження податкову декларацію незалежно від того, чи виникло в цьому періоді податкове зобовязання, чи ні.
Відповідно до ч. 1 та ч. 6 ст. 59 Господарського кодексу України припинення діяльності субєкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого субєкта господарювання.
Станом на дату розгляду справи в суді, відповідачем до Лозівської ОДПІ Харківської області фінансова звітність за 2009р. не подавалась.
Частиною 1 статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців» державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця проводиться у разі постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця.
Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15.05.2003 року № 755 підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
На підставі довідки від 12.02.2010р. за № 927/10/19-040 Лозівської ОДПІ Харківської області судом встановлено, що ФОП ОСОБА_2 станом на 12.02.2010р. заборгованості перед бюджетом не має (а.с. 12).
Згідно з ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 59, 238 Господарського кодексу України, п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ст.ст. 2, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ч. 2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2001 року № 2181-ІІІ, ст.ст. 9, 94, 122, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Лозівської обєднаної державної податкової інспекції Харківської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, третя особа Лозівська районна державна адміністрація Харківської області в особі державного реєстратора про припинення підприємницької діяльності - задовольнити в повному обсязі.
2. Припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1). <Сума задоволення ><Текст >
3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 25.03.2010 року.
Суддя Волкова Л.М.