Постанова № 9493228, 30.04.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2010
Номер справи
2а-1272/10/1670
Номер документу
9493228
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-1272/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Клочка К.І.,

при секретарі Міщенко Р.В.,

за участю:

прокурора - Лисенко Н.М.

представника позивача - Гринь Ж.О.

представника відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Миргородського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особідо суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення боргу зі сплати фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

30 березня 2010 року Миргородський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2про стягнення боргу зі сплати фінансових санкційу розмірі 105777,74 грн. посилаючись на те, що відповідач не сплатив страхові внески, чим порушив вимоги частини шостої статті 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 №1058-IV (надалі Закон №1058-IV).

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримали, просили їх задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні визнала факт несплати страхових внесків за шість найманих працівників в період з 01.01.2005 року по 31.08.2008 року.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, прокурора та дослідивши матеріали справи встановив наступне.

Відповідно до статтей 14, 15 Закону №1058-IV відповідач є страхувальником платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування і перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Миргороді.

Згідно частини третьої статті 18 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків передбачено статтями 19, 20 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” та розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663.

Частиною шостою статті 19 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Розмір страхових внесків згідно Закону України "Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400 в 2008 році становив 33,2% від фонду оплати праці та 2%, що утримуються із заробітної плати працюючих.

Пунктом 11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України встановлено, що платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунки суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.

Відповідно до частини шостої статті 20 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для відповідача є календарний місяць.

Як встановлено в судовому засіданні, 16.10.2008 року Комісією по легалізації праці м. Миргорода було проведено позапланову перевірку правильності повноти нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з 01.01.2005 року по 31.08.2008 року.

За результатами перевірки повноти сплати страхових внесків виявлена недоплата страхових внесків на суму 28451,28 грн. в зв'язку з тим що відповідач використовував найману працю шести працівників та не відображено заробітну плату з 01.01.2005 року по 31.08.2008 року в звітності в додатку №23 в сумі 83138,00 грн.

На даний час заборгованість по сплаті страхових внесків у розмірі 28451,28 грн. відповідачем сплачена.

Відповідно до підпункту 9.3.3. пункту 9.3 Інструкції за приховування (заниження) страхувальником суми заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески, накладається штраф у розмірі всієї суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу), а в разі повторного протягом року такого порушення - штраф у триразовому розмірі суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу). При цьому складається рішення за формою згідно з додатком 15 цієї Інструкції. Підставою для прийняття такого рішення є акт документальної перевірки або акт звірки з органами податкової служби.

Підпунктом 9.3.4. пункту 9.3 Інструкції за донарахування органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми. Для розрахунку зазначеного штрафу кількість місяців розраховується починаючи з місяця, на який припадає термін подання звітності за період, за який донараховано (обчислено) суми внесків, та закінчуючи місяцем, на який припадає отримання таким страхувальником акта перевірки від органу Пенсійного фонду або в якому він подав звітність, де зазначено такі донараховані суми.Якщо за результатами перевірки виявлено в окремих місяцях суми донарахованих (своєчасно не обчислених) та не сплачених страхових внесків, то за кожне таке донарахування накладається штраф у порядку та в розмірах, визначених цим пунктом. При цьому складається рішення за формою згідно з додатком 16 цієї Інструкції.

17.10.2008 року начальником управління Пенсійного фонду України в м. Миргороді винесено рішення № 519 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків, яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 22639,74 грн. та рішення № 518 про застосування фінансових санкцій за приховування (заниження) страхувальником сум заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески в розмірі 83138,00 грн.

28.11.2008 року відповідач отримав вищезазначені рішення про що свідчить підпис на зворотньому боці поштового повідомлення.

Територіальні органи Пенсійного фонду відповідно до частини третьої статті 106 Закону за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. У разі, якщо страхувальник який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду , або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби , а також має право звернутися до суду про стягнення недоїмки.

Відповідно до положень статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадках встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатись до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до частини пятої статті 361 Закону України «Про прокуратуру»від 05.11.1991 №1789-ХІІ, прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законодавством.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача є правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Миргородського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Миргороді до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення боргу зі сплати фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 р/р НОМЕР_1 в ПРУ "Приватбанк" м. Миргород, № 331401, р/р НОМЕР_3 в ПРУ Приватбанк м. Миргород, №331401 № реєстарії платника 1633110520, ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь управління Пенсійного фонду України в м.Миргороді (м. Миргород, вул. Гоголя б.107, р/р 25607301288 в ОПЄРВ Полтавське облуправління ВАТ "Державний ощадбанк", МФО 331467, код ЄДРПОУ 22529669) борг зі сплати фінансових санкцій 105777,74 грн.

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 05 травня 2010 року.

СуддяК.І. Клочко