
Справа № 560/965/19
РІШЕННЯ
іменем України
10 лютого 2021 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М.
розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування рішення,вимоги, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До суду з адміністративним позовом звернувся позивач до Головного управління ДПС у Хмельницькій області з позовними вимогами: визнати протиправним та скасувати рішення про анулювання свідоцтва платника єдиного податку ФОП ОСОБА_1 № 216 ГУ ДФС у Хмельницькій області від 30.09.2014р.; зобов`язати ГУ ДФС у Хмельницькій області анулювати свідоцтво платника єдиного податку ФОП ОСОБА_1 30.09.2013р.; визнати дії (бездіяльність) неправомірними ГУ ДФС у Хмельницькій області щодо нереєстрації ФОП ОСОБА_1 в реєстрі платників єдиного податку з 01.01.14р.; визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату недоїмки від 14 лютого 2019року №Ф2541- 23 ГУ ДФС у Хмельницькій області.
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що отримане позивачем рішення не містить жодної з підстав визначених для анулювання свідоцтва платника єдиного податку фізичної особи підприємця за рішенням контролюючого органу та ніякої перевірки фіскальна служба не проводила та відповідно ніякого акту не складала. Окрім того, таке повідомлення-рішення підписує особисто керівник територіального відділення фіскальної служби, де такий платник перебуває на реєстрації. Анулювання свідоцтва платника єдиного податку у разі наявності податкового боргу (про що було зазначено в рішенні суду по справі 2240/2665/18 ) без проведення перевірки не дозволяється.
Також зазначає, що свідоцтво платника єдиного податку позивачем було втрачено, про що письмово повідомлялося до ГУ ДФС у Хмельницькій області та відповідно не здійснювалась підприємницька діяльність, (дублікат свідоцтва єдиного податку ФОП ОСОБА_1 не отримувала, не отримувала також витяг з реєстру), а заяву про перехід на спрощену систему оподаткування з 01.01.2014р. позивач надавала 15.12.13року у відповідності до вимог ст.298.1.4 п.298.1 ст.298 ПКУ.
Позивач постійно знаходилась за місцем реєстрації вказаному в Державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців проте позивачу по своєму місце знаходженню жодних повідомлень стосовно анулювання реєстрації платника податку не надходило, також дане рішення відсутнє в матеріалах справи 822/5405/14 та 2240/2665/18 та в матеріалах справи про розгляд її скарги департаментом економічної безпеки, про існування такого рішення її стало відомо з рішення суду від 31 жовтня 2018 року по справі 2240/2665/18 та отримано на її запит до Державної фіскальної служби України (дата отримання 16 березня 2019року).
Відповідачем також не внесено до реєстру платників єдиного податку ФОП ОСОБА_1 з 1 січня 2014 року, що привело до примусового припинення підприємницької діяльності при переплаті з єдиного податку в сумі 1222,00грн. та 1326,81грн.
Відповідач неправомірно нараховує недоїмку з єдиного соціального внеску (далі ЄСВ) до цього часу, накладання органами державної влади на заявника додаткових зобов`язань зі сплати податків (зборів), позивачем заява про проведення реєстрації ФОП ОСОБА_1 була подана в серпні 2014 року.
Вважає рішення відповідача протиправними, тому звернулася до суду з вказаними позовними вимогами. Просила суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Суд ухвалою від 02.04.2019 року адміністративний позов залишено без руху.
Ухвалою суду від 16.04.2019 року адміністративний позов повернено позивачу.
Ухвалою суду від 17.12.2019 року судом прийнято адміністративну справу до свого провадження.
Ухвалою суду від 27.12.2019 року проведено заміну неналежного відповідача належним відповідачем.
Ухвалою суду від 21.02.2020 року призначено судову експертизу.
Ухвалою суду від 30.11.2020 року поновлено провадження у справі.
Відповідач надав суду відзив в якому вказує, що в ході аналізу своєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов`язань посадовими особами ДПІ у м. Хмельницькому було встановлено, що по особовому рахунку платника по коду платежу НОМЕР_1 «Єдиний податок з фізичних осіб» з 20.03.2014 року по 30.09.2014року рахується заборгованість (протягом двох послідовних кварталів). Про що було складено Довідку № 216 від 30.09.2014 року.
На підставі Довідки № 216 від 30.09.2014 року ДПІ у м. Хмельницькому винесено рішення про анулювання свідоцтва платника єдиного податку по ФОП ОСОБА_1 від 30.09.2014 року у зв`язку з заборгованістю по єдиному податку з 20.03.2014 року по 30.09.2014року (протягом двох послідовних кварталів). Станом на 30.09.2014 року борг становив 930,18 грн. та 5,57 грн. пені, разом 935,75 грн.
Дане рішення було надіслано позивачу 03.10.2014 року рекомендованим листом, з повідомленням про вручення, однак він не був вручений та повернений у зв`язку із закінченням терміну зберігання, (копія конверту додається).
Щодо твердження позивача про обов`язковість проведення перевірки і складання акту для прийняття рішення про анулювання свідоцтва платника єдиного податку.
Вимога, щодо проведення перевірки і складання акту, для прийняття рішення про анулювання свідоцтва платника єдиного податку відсутня в ПКУ, адже у п. 299.11 ст. 299 ПКУ, на який посилається позивач, зазначено, що у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення.
Тобто, дана норма застосовується до випадків прийняття рішення про анулювання свідоцтва платника єдиного податку, за порушення вимог розділу XIV ПКУ виявлених в ході проведення перевірок.
Щодо вимоги позивача зобов`язати ГУ ДФС у Хмельницькій області анулювати свідоцтво платника єдиного податку 30.09.2013р.
Згідно п.299.15. ст.299 ПКУ у редакції, що діяла станом на 30.09.2013 року свідоцтво платника податку анулюється за рішенням контролюючого органу у випадках та у строки передбачені законодавством.
Випадків передбачених п.299.15. ст.299 ПКУ станом на 30.09.2013 року контролюючим органом не було виявлено, а тому підстав для анулювання свідоцтва платника єдиного податку у ДПІ у м. Хмельницькому на той момент не було.
Щодо правомірності вимоги про сплату недоїмки.
Мінімальний розмір єдиного внеску в місяць з мінімальної заробітної плати у 2013 році становив 398,01 грн. (1147 х 34,7%) та в грудні 2013 року становив 422,65 (1218 х 34,7%), а за два квартали - 2412,7 грн., в 2014 році становив 422,65 грн. (1218,00 х 34,7%), а за повний рік - 5071,80 грн.; в 2017 році становив 704 грн. (3200 грн. х 22%), а за повний рік - 8448 грн.; в 2018 році становив 819,06 грн. (3723,00 х 22%), а за повний рік - 9828,72 грн.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) станом на 02.01.2020 року ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) зареєстрована як суб`єкт підприємницької діяльності з 30.05.2000 року. Стан платника податків - не перебуває в процесі припинення.
За обліковими даними інтегрованої картки платника податків, станом на 01.02.2019 року, сума заборгованості ФОП ОСОБА_1 з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування по нарахуванням з III кв. 2013 року по 2018 рік становила 27059,22 грн. в т.ч. недоїмка 24140,26 грн., штраф - 161,91 грн., пеня - 2757,05 грн.
21.08.2018 року ГУ ДФС у Хмельницькій області винесено рішення 0157441305/1049 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. Яке було вручено платнику 27.08.2018 року.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
У зв`язку із наявністю недоїмки, у порядок та в строки встановлені Інструкцією, Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) 14.02.2019року №2541-23 на загальну суму боргу 27059,22 грн. та направлено платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
Просив суд у позові відмовити в повному обсязі.
Сторони в судове засідання не з"явились будучи належним чином повідомленими про місце, дату та час проведення судового засідання, про причини неявки суд не повідомили.
Згідно ч.1 ст.205 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Суд дійшов висновку про розгляд справи в письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) зареєстрована як суб`єкт підприємницької діяльності. Стан платника податків - не перебуває в процесі припинення.
За обліковими даними інтегрованої картки платника податків, станом на 01.02.2019 року, сума заборгованості ФОП ОСОБА_1 з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування по нарахуванням з III кв. 2013 року по 2018 рік становила 27059,22 грн. в т.ч. недоїмка - 24140,26 грн., штраф - 161,91 грн., пеня - 2757,05 грн.
21.08.2018 року ГУ ДФС у Хмельницькій області винесено рішення 0157441305/1049 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. Яке було вручено платнику 27.08.2018 року.
Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) 14.02.2019 року №2541-23 на загальну суму боргу 27059,22 грн.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
Відповідно до п.299.10 ст.299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу, зокрема у випадках, визначених п.п.298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.
Згідно з п.п.8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов`язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів - в останній день другого із двох послідовних кварталів.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному ПКУ (п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
Згідно п.299.15. ст.299 ПКУ у редакції, що діяла станом на 30.09.2013 року свідоцтво платника податку анулюється за рішенням контролюючого органу у випадках та у строки:
1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв`язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, - в останній день календарного кварталу, в якому подано заяву щодо такої відмови;
2)припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем відповідно до закону - в день отримання контролюючим органом від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;
3)несплати протягом двох послідовних кварталів у порядку, встановленому цим Кодексом, податкового боргу, що виник у платника єдиного податку, - в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу;
4)здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - в останній день податкового (звітного) періоду., в якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;
5)перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, - в останній день податкового (звітного) періоду, в якому допущено таке перевищення;
6)перевищення протягом податкового (звітного) кварталу (календарного року) обсягу доходу, який дає право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному податковому (звітному) кварталі (календарному році), - в останній день податкового (звітного) періоду, в якому відбулося таке перевищення;
7)застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у пункті 291.6 статті 291 цього Кодексу, - в останній день податкового (звітного) періоду, в якому допущено такий спосіб розрахунків.
Відповідно до ч.І ст.5 Закону № 2464 облік осіб, зазначених у пунктах 1, 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, ведеться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Згідно з пунктом 4 ч. 1 ст. 4 Закону № 2464 платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.
Платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок (п.1 ч.2 ст.6 Закону № 2464).
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч.І2 ст.9 Закону № 2464).
Відповідно до п.3 ч.І ст.7 Закону № 2464 єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску;
Згідно з п.5 ч.І ст.1 Закону № 2464 мінімальний страховий внесок - це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік з 01.01.2013 року по 30.11.2013 року мінімальну заробітну плату встановлено у місячному розмірі 1147.00грн., з 01.12.2013 року по 31.12.2013 року мінімальну заробітну плату встановлено у місячному розмірі 1218 грн., статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" мінімальну заробітну плату встановлено у місячному розмірі 1218,00грн., статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" мінімальну заробітну плату встановлено у місячному розмірі 3200,00грн., а статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018рік" мінімальну заробітну плату встановлено у місячному розмірі 3723.00грн.
Відповідно до ч.5 ст.8 Закону України № 2464 єдиний внесок для платників, зазначених у статті 4 цього Закону, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.
Згідно з п.4 ч.2 ст.6 Закону №2464 платник єдиного внеску зобов`язаний подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Платники єдиного внеску, зазначені у пунктах 4, 5 та 5 1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону № 2464).
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до п.6 ч.І ст.1 Закону № 2464 недоїмкою є сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно ч.10 ст.25 Закону № 2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладає штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (ч.2 ст.11 Закону № 2464)
Відповідно до ч.14 ст.25 Закону № 2464 про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Суми пені та штрафів, передбачені цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу доходів і зборів вищого рівня або до суду з одночасним обов`язковим письмовим повідомленням про це територіального органу доходів і зборів, яким прийнято це рішення (абз.2 ч.14 ст.25 Закону № 2464).
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону № 2464 орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Відповідно до вимог пунктів 3, 4 розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.03.2016 № 393 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.04.2016 за № 609/28739) (далі - Інструкція), у разі, якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску та/або борги зі сплати фінансових санкцій органи доходів і зборів, протягом 15 робочих днів, що настають за календарним місяцем, у якому виникла, зросла або частково зменшилась сума недоїмки зі сплати єдиного внеску (заборгованість зі сплати фінансових санкцій) надсилають вимогу про її сплату. Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів платника на суму боргу, що перевищує 10 гривень.
Встановлено, що до 01.10.2013 року функції адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування виконували органи Пенсійного фонду України. З 01.10.2013 року дані функції були передані Державній фіскальній службі України. Нарахування єдиного внеску проводяться автоматизовано на рівні ДПС України відповідно до Закону України від 08.07.2010 року №2464 "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування", всім фізичним особам підприємцям, які не мають пільги, незалежно від системи оподаткування.
З матеріалів справи встановлено, що при передачі особових рахунків платників єдиного внеску, по ФОП ОСОБА_1 був переданий залишок несплачених сум єдиного внеску в розмірі 1618,91 грн.
21.10.2013року нарахована сума єдиного внеску 1194,03 грн. за 3 квартал 2013 року.
20.01.2014року нарахована сума єдиного внеску 1218,67 грн. за 4 квартал 2013 року.
22.04.2014року нарахована сума єдиного внеску 1267,95 грн. за 1 квартал 2014 року.
21.07.2014року нарахована сума єдиного внеску 1267,95 грн. за 2 квартал 2014 року.
20.10.2014року нарахована сума єдиного внеску 1267,95 грн. за 3 квартал 2014 року.
06.11.2014року листом ПФУ №9991/9 збільшено щоквартальні нарахування на суму 81,17 грн.
У зв`язку з прийняттям рішення від 30.09.2014 року про анулювання свідоцтва платника єдиного податку по ФОП ОСОБА_1 , позивача з 01.10.2014 року переведено на загальну систему оподаткування.
Рішення про анулювання свідоцтва платника єдиного податку по ФОП ОСОБА_1 було надіслано позивачу 03.10.2014 року на її адресу рекомендованим листом, з повідомленням про вручення, однак він не був вручений та повернений у зв`язку із закінченням терміну зберігання, що підтверджується копією конверту, який відповідач надав до матеріалів справи. Вказане рішення позивачем не оскаржувалось та не визнавалось судом протиправним.
Згідно пункту 2 частини першої статті 7 Закону № 2464 (у редакції, що діяла до 01.01.2017 року) для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Тому за 4 квартал 2014 року, за 2015 та 2016 роки нарахування не проводились у зв`язку з відсутністю доходів.
В подальшому із змінами внесеними Законом України від 06.12.2016 р. N 1774-УІІІ пункт 2 частини першої статті 7 Закону № 2464 було викладено у новій редакції для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. Відповідно єдиний внесок почав нараховуватися незалежно від факту отримання доходу (прибутку).
09.02.2018року за 2017 рік нарахована сума єдиного внеску 8448 грн.
19.04.2018року нарахована сума єдиного внеску 2457,18 грн. за 1 квартал 2018 року.
19.07.2018року нарахована сума єдиного внеску 2457,18 грн. за 2 квартал 2018 року.
19.10.2018року нарахована сума єдиного внеску 2457,18 грн. за 3 квартал 2018 року.
21.01.2019 року нарахована сума єдиного внеску 2457,18 грн. за 4 квартал 2018 року.
За обліковими даними інтегрованої картки платника податків, станом на 01.02.2019 року, сума заборгованості ФОП ОСОБА_1 з єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування по нарахуванням з III кв. 2013 року по 2018 рік становила 27059,22 грн. в т.ч. недоїмка 24140,26 грн., штраф - 161,91 грн., пеня - 2757,05 грн.
21.08.2018 року ГУ ДФС у Хмельницькій області винесено рішення 0157441305/1049 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. Яке було вручено платнику 27.08.2018 року.
Судом взято до уваги докази надані відповідачем про наявність податкового боргу у позивача, що підтверджується витягами з інтегрованих карток платника податків ФОП ОСОБА_1 із розрахунком заборгованості по єдиному податку за 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 роки, довідкою доперевірочного аналізу ФОП ОСОБА_1 від 30.09.2014 року №216, рішенням про анулювання свідоцтва платника єдиного податку ФОП ОСОБА_1 від 30.09.2014 року, рішенням про застосування штрафних санкцій ФОП ОСОБА_1 від 21.08.2018 року №0157441305/1049, розрахунком штрафних санкцій до вказаного рішення.
У зв`язку із наявністю недоїмки Головним управлінням ДФС у Хмельницькій області сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) 14.02.2019року №2541-23 на загальну суму боргу 27059,22 грн., що на думку суду є правомірною.
З проведеного системного аналізу законодавства судом не встановлено порушень з боку відповідача, як органу владних повноважень при прийнятті рішень щодо визнання протиправним та скасування рішення про анулювання свідоцтва платника єдиного податку ФОП ОСОБА_1 № 216 ГУ ДФС у Хмельницькій області від 30.09.2014р.; визнання дій (бездіяльності) неправомірними щодо нереєстрації ФОП ОСОБА_1 в реєстрі платників єдиного податку з 01.01.14р.; визнання протиправною та скасування вимоги про сплату недоїмки від 14 лютого 2019року №Ф2541- 23 ГУ ДФС у Хмельницькій області, а також відсутні підстави для зобов`язання ГУ ДФС у Хмельницькій області анулювати свідоцтво платника єдиного податку ФОП ОСОБА_1 з 30.09.2013р.
Натомість позивачем не доведено протиправність дій відповідача при прийнятті рішень.
За нормами частин 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи наведене, наявні правові підстави для відмови у задоволенні позовних вимог.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Враховуючи відсутність понесених витрат суб`єкта владних повноважень, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, сплачений позивачем судовий збір стягненню на його користь не підлягає.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовних вимог, щодо визнання протиправним та скасування рішення про анулювання свідоцтва платника єдиного податку ФОП ОСОБА_1 № 216 ГУ ДФС у Хмельницькій області від 30.09.2014р.; зобов`язання ГУ ДФС у Хмельницькій області анулювати свідоцтво платника єдиного податку ФОП ОСОБА_1 30.09.2013р.; визнання дій (бездіяльності) неправомірними щодо нереєстрації ФОП ОСОБА_1 в реєстрі платників єдиного податку з 01.01.14р.; визнання протиправною та скасування вимоги про сплату недоїмки від 14 лютого 2019року №Ф2541- 23 ГУ ДФС у Хмельницькій області відмовити в повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 16 лютого 2021 року
Позивач:Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2 ) Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 43142957)
Головуючий суддя П.М. Майстер