Рішення № 94899385, 16.02.2021, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.02.2021
Номер справи
320/12135/20
Номер документу
94899385
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 лютого 2021 року м.Київ № 320/12135/20

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області, у якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення від 27.10.2020 № 22/6-920 станом на 01.09.2019 виданої МВС України;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області здійснити з 01.09.2019 перерахунок та виплату, з урахуванням раніше виплачених сум, пенсії ОСОБА_1 , згідно з оновленою довідкою виданою МВС України від 27.10.2020 № 22/6-920.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що згідно ч.18 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у разі, якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпеченню (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 30.11.2020 відкрито провадження в цій адміністративній справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, надіслав відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Вказує, що довідка від 27.10.2020 №22/6-920 видана Міністерством внутрішніх справ України для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 не у відповідності до вимог Порядку № 45. Крім того, нормативно-правових актів щодо визначення нових умов, порядку та розмірів, за якими мають проводитися перерахунки пенсій, призначених згідно із Законом, після дати набрання законної сили рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, не приймалося.

Позивач, не погоджуючись з позицією відповідача, надіслав до суду відповідь на відзив, у якій зазначає, що функціональними обов`язками відповідача передбачено здійснення перерахунку пенсій особам, які мають право на пенсію згідно із Законом України №2262-ХІІ. Нормами ч.18 ст.43 даного Закону України встановлені обставини, які впливають на проведення та застосування процедури перерахунку пенсійного забезпечення, зокрема, це - зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення. Тобто законодавець встановив, що призначена пенсія, яка була обчислена за умовами ч.3 ст. 43 на момент призначення пенсії перераховується.

Ухвалою суду від 25.01.2021 судом з власної ініціативи була витребувана завірена належним чином копія пенсійної справи позивача.

11.02.2021 на виконання вимог суду, відповідач надіслав копію пенсійної справи позивача №1003001988.

Розглянувши подані матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 , є громадянином України, що підтверджується паспортом серії НОМЕР_1 , виданим Фастівським МРВ ГУМВС України в Київській області 13.06.1996.

Позивач є ветераном праці, постраждалим ЧАЕС 4 категорії та пенсіонером органів внутрішніх справ з 02.07.2008 року, що підтверджується копіями відповідних посвідчень.

Згідно витягу з наказу начальника Головного управління МВС України в Київській області від 30.06.2008 №358 о/с, звільнено з 01 липня 2008 року за пунктом 64 "Б" (через хворобу) підполковника міліції ОСОБА_1 , помічника начальника відділу-оперативного чергового чергової частини штабу Фастівського міського відділу (з обслуговування міста Фастова та Фастівського району). Вислуга років на день звільнення складає: календарна - 20 років 04 місяці 28 днів, пільгова - відсутня.

Консультаційними висновків спеціалістів, виписками з медичної картки амбулаторного (стаціонарного) хворого підтверджено наявність у позивача захворювань, які обумовили звільнення позивача.

ОСОБА_1 з 02.07.2008 призначено пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ у розмірі 53% грошового забезпечення, згідно грошового атестату №12 із сум грошового забезпечення у розмірах: посадовий оклад - 950 грн., оклад за званням - 130 грн., надбавка за стаж служби (40%) - 378 грн., середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці - 991,80 грн., всього - 2449,80 грн., загальний розмір пенсії (53%) - 1298,39 грн.

В березні 2018 року відповідач здійснив перерахунок пенсії позивача з 01.01.2016 року відповідно до довідки №1003001988 від 24.03.2018 року, виготовленої у відповідності до ст. 63 закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов КМУ від 21.02.2018 №103 та від 11.11.2015 №988, про те, що розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського ст.інспектор - Управління, відділення поліції, яка відповідає посаді з якої позивача було звільнено, становить: посадовий оклад - 2500 грн., оклад за спеціальним званням (підполковник поліції) - 2200 грн., надбавка за вислугу років (40%) - 1880 грн., премія (2,05 %) - 134,89 грн., всього - 6714,89 грн. На підставі наданої довідки розмір пенсії позивача з 01.05.2018 склав - 3615,83 грн.

В подальшому, у серпні 2019 року, на виконання постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 20.06.2019 №810/4602/17 Головою ліквідаційної комісії ГУ МВС в Київській області було виготовлено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), у якій були зазначені наступні складові: посадовий оклад - 2500 грн., оклад за спеціальним званням (підполковник поліції) - 2200 грн., надбавка за вислугу років (40%) - 1880 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) - 250 грн., премія (2,05 %) - 134,89 грн., всього - 6964,89 грн. На підставі наданої довідки був здійснений перерахунок пенсії позивача, розмір якої склав з 01.04.2020 року - 3977,53 грн.

Не погоджуючись зі складовими довідки, позивач вимушений був звертатися до суду та постановою Київського окружного адміністративного суду від 23.09.2020 у справі 320/26/20 було зобов`язано Міністерство внутрішніх справ України виготовити та направити до ГУ ПФУ України у Київській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.09.2019 року для здійснення перерахунку пенсії з 01.09.2019 року.

На виконання вищезазначеного рішення суду, 27.10.2020 МВС України виготовило довідку №22/6-920 про розмір грошового забезпечення пенсії, у якій були зазначені наступні складові грошового забезпечення: посадовий оклад - 2500 грн., оклад за спеціальним званням (підполковник міліції) - 2200 грн., надбавка за вислугу років (40%) - 1880 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) - 250 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (45%) - 2961,00 грн., оплата за службу в нічний час (35 %) - 262,50 грн., премія (27,259 %) - 1793,64 грн. Дана довідка була направлена відповідачеві листом від 27.10.2020 №36204/22-2020.

У листопаді 2020 року позивач також звернувся до ГУ ПФУ у Київській області із заявою про здійснення йому перерахунку пенсії на підставі вищезазначеної довідки №22/6-920, надісланої МВС України, однак відповідач листом від 17.11.2020 року №1000-0235-8/92433 відмовив у здійснення такого перерахунку та повідомив, що порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України №2262-ХІІ, затверджений постановою КМУ від 13.02.2008 №45 «Про затвердження Порядку перерахунку пенсій, призначених відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови КМУ від 17.07.1992 №393. Відповідно до п.1 Порядку пенсії призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом України №2262-ХІІ перераховуються на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. На даний час інших рішень про умови, порядок проведення перерахунку пенсій та виплату перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) урядом не приймалося. Отже, підстав для проведення перерахунку пенсії згідно довідки про розмір грошового забезпечення від 27.10.2020 №22/6-920, наданої МВС України відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103, від 11.11.2015р. №988, у головного управління немає. На цих підставах відповідач вважає, що для проведення перерахунку пенсії позивачу правових підстав не має, тому довідка про розмір грошового забезпечення була повернута відповідачем до Міністерства внутрішніх справ України.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає та враховує наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19, ст. 117 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов`язковими до виконання.

Відповідно до ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім`ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до частини третьої - четвертої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» 17.07.1992 № 393 перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 (в редакції на момент перерахунку пенсії позивача, із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року) пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» , у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до п. 4, 5 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Призначення та перерахунок пенсії є різними за змістом, підставами та механізмом проведення, порядком обчислення грошового забезпечення (складові, періоди які враховуються) та відповідно врегульовані різними нормами законодавства.

При цьому, згідно із ч. 2 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права, а не на момент призначення пенсії, та регламентовано нормами закону, чинного на час такого перерахунку.

З матеріалів справи вбачається, що на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 12.03.2020 року у справі № 320/26/20 про зобов`язання виготовити та направити оновлену довідку, Міністерством внутрішніх справ України було виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 27.10.2020 року №22/6-920 для перерахунку його пенсії.

Окрім того, суд зазначає, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнано протиправними та не чинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зобов`язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.

Відповідно до ч.2 ст. 255 КАС України рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року.

Суд зазначає, що скасування з 05 березня 2019 року в судовому порядку пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 не впливає на результат розгляду справи по суті, оскільки алгоритм дій державних органів під час проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», передбачений у постанові Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, не змінився у зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103. Порядок № 45 в редакції до внесення змін постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 також передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готували для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подавали їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Головні управління Пенсійного фонду України здійснювали перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від обласних військових комісаріатів, в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, в тому числі складові грошового забезпечення, визначалася у додатку 2 Порядку № 45.

В свою чергу, пункт 5 Порядку № 45 з 05.03.2019 року продовжує діяти в редакції що діяла до внесення змін Постановою №103 (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України № 497 від 20.06.2018 року).

Оскільки рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/3858/18 від 12.12.2018 року, що 05.03.2019 року набрало законної сили, визнано протиправними та не чинними, в тому числі і внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 зміни до додатку 2 Порядку, тому з 05.03.2019 діє попередня редакція Додатку 2 до Порядку, що встановлює форму Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, у якій крім окладу за посадою, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років передбачено зазначення і інших додаткових видів грошового забезпечення, які виплачуються відповідній категорії військовослужбовців.

Також, у Примітці до зазначеного Додатку 2 до Положення визначено, що «У довідці зазначаються найменування, сума і розмір у відсотках усіх щомісячних (які мають постійний характер) додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премія, що встановлені Кабінетом Міністрів України за відповідною посадою (посадами) на момент перерахунку пенсії та враховуються згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» для обчислення розміру пенсії, а також складові грошового забезпечення, з яких вони обчислюються».

Верховний Суд у рішенні від 17.12.2019 року у зразковій справі №160/8324/19 дійшов висновку про те, що «дії відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до ГУ ПФУ оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року є неправомірними, а тому відповідача належить зобов`язати скласти та подати до ГУ ПФУ нову довідку про розмір грошового забезпечення, станом на 05.03.2019 року, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-XII та з врахуванням положень постанови №704, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01.04.2019 року (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії позивача». Вказане рішення залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 року у справі №160/8324/19.

Частиною 4 статті 78 КАС України встановлено, що обставини, встановлені рішенням суду у адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

При цьому, як зазначив Верховний Суд у пункті 40 рішення від 17.12.2019 року по справі №160/8324/19 до моменту отримання належної довідки від уповноваженого органу у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача.

Однак, враховуючи, що несвоєчасне звернення позивача до пенсійного органу з відповідною довідкою про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) , було обумовлено протиправною бездіяльністю Міністерства внутрішніх справ України, що було безпосередньо встановлено рішенням суду від 12.03.2020 у справі №320/26/20, яким зобов`язано Міністерство внутрішніх справ України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області для перерахунку пенсії з 01.09.2019 довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 , станом на 01.09.2019 за рівноцінною посадою, посаді, яку він обіймав на день звільнення, з повною реальною інформацією згідно грошового атестату №12, постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та наказу Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

Таким чином, у зв`язку з отриманням оновленої довідки Міністерства внутрішніх справ України про грошове забезпечення позивача станом на 01.09.2019 року у відповідача виник обов`язок проведення перерахунку пенсії позивача саме з 01.09.2019 року.

Оскільки відповідач є територіальним органом виконавчої влади, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету міністрів, які прийняті відповідно до Конституції та законів України, іншими нормативно-правовими актами, він повинен здійснювати перерахунок пенсії позивачу із врахуванням положень Порядку № 45 та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103.

Суд зазначає, що відмова пенсійного органу у проведенні позивачу перерахунку пенсії порушує гарантоване статтею 1 Першого протоколу Конвенції право мирно володіти своїм майном, оскільки чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти в цих виплатах, доки відповідні положення є чинними.

Аналогічна правова позиція висловлена Великою Палатою Верховного Суду у зразковій справі № 160/8234/19 від 24.06.2020 року.

Таким чином дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії позивачу на підставі оновленої довідки Міністерства внутрішніх справ України про розмір грошового забезпечення від 27.10.2020 року №11/6-920 станом на 01.09.2019 року є протиправними.

Враховуючи протиправність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати пенсії позивачу на підставі оновленої довідки Міністерства внутрішніх справ України про розмір грошового забезпечення від 27.10.2020 року №22/6-920 станом на 01.09.2019 року, у суду є всі підстави для зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.09.2019 року на підставі оновленої довідки з урахуванням виплачених сум.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

З врахуванням положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України та того, що позивач був звільнений від сплати судового збору, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення від 27.10.2020 № 22/6-920 станом на 01.09.2019 виданої МВС України.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області (код ЄДРПОУ -22933548) здійснити з 01.09.2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (код РНОКПП - НОМЕР_2 ) згідно з оновленою довідкою виданою МВС України від 27.10.2020 № 22/6-920, з урахуванням раніше виплачених сум.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лисенко В.І.