
Справа № 420/11516/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2021 року Одеський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Левчук О.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області про визнання протиправним та скасування висновку, зобов`язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з даним позовом до суду та просить суд визнати протиправним та скасувати висновок від 02.07.2020 року за заявою про втрату паспорта ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , затвердженого начальником Чорноморського МВ ГУ ДМС України в Одеській області; зобов`язати Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області в особі Чорноморського МВ оформити та видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорт громадянина України; стягнути з Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області моральної шкоди, спричиненої прийняттям протиправного рішення, у розмірі 10000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що у 1998 році переїхав разом з батьками до України та з того часу територію України не покидав. 16 червня 2009 року він оформив паспорт громадянина України, який приблизно в 2019 році втратив, у зв`язку з чим звернувся щодо отримання нового. Разом з тим, йому повідомлено, що законних підстав для оформлення паспорта немає, у зв`язку з чим він фактично позбавлений громадянства України. При цьому, розпорядником інформації, на відсутність якої відповідач посилається, є саме ДМС України та його територіальні органи. Тобто незбереження або невнесення територіальним підрозділом ДМС інформації щодо його належності до громадянства України не може бути підставою для відмови у видачі паспорта громадянина України замість втраченого. Крім того, не надання доказів на підтвердження факту набуття громадянства не є доказом правомірності дій територіальних підрозділів ДМС. Також, позивач вказує, що без паспорта не може реалізувати жодного з цивільних прав без наявності паспорта, а тому свої душевні страждання, викликані рішенням відповідача, він оцінює в 10000,00 грн.
Представником відповідача до суду надано відзиви на позовну заяву, в яких представник відповідача вказує, що ГУ ДМС України в Одеській області не визнає позов. Рішення про оформлення паспорта приймається за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України. У разі видачі паспорта, який втрачено/викрадено, іншим територіальним підрозділом ДМС для підтвердження видачі особі паспорта, який втрачено/викрадено, не пізніше наступного дня після прийняття до розгляду заяви-анкети до такого територіального підрозділу ДМС надсилається запит за формою, встановленою МВС. На виконання приписів Порядку № 302 було направлено запит, а в процесі ідентифікації встановлено, що заява на видачу паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 виданого Єланецьким РВ УМВС України в Миколаївській області 16.06.2009 відсутня. Згідно отриманої інформації паспорт серії НОМЕР_1 списаний на іншу особу, а громадянство позивача не підтверджується. Таким чином, позивачу відмовлено в оформленні та видачі паспорта, відповідно до пп. 3 п. 100 Порядку № 302. При цьому, оскільки відсутня протиправність дій, відсутні підстави для стягнення шкоди. Крім того, позивачем не обґрунтовано розмір заявленої моральної шкоди, не вказано яких саме фізичних чи моральних страждань він зазнав.
Представником позивача до суду надано відповідь на відзив, в якій представник позивача вказує, що відмова у видачі паспорта громадянина України замість втраченого становить акт невизнання за позивачем громадянства України, та позбавлення його громадянства України, що протирічить приписам законодавства України. Рішення відповідача порушує право на повагу до сімейного та приватного життя позивача. Крім того, відповідачем не спростовано факту заподіяння моральної шкоди та не доведено нерозумності її розміру.
Ухвалою суду від 16 грудня 2020 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.
26 червня 2020 року ОСОБА_1 до Чорноморського МВ ГУ ДМС України в Одеській області подано заяву про втрату паспорта громадянина (а.с. 76, 78).
26 червня 2020 року ГУ ДМС України в Одеській області до Єланецького РВ ГУ ДМС України в Миколаївській області на виконання Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 року № 745, направлено запит щодо проведення перевірки стосовно громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Єланецьким РВ УМВС України в Миколаївській області, а саме належність до громадянства України гр. ОСОБА_1 , підстави документування паспортом громадянина України гр. ОСОБА_1 , законність документування паспортом громадянина України гр. ОСОБА_1 (а.с. 75).
27 червня 2020 року Єланецьким РВ ГУ ДМС України в Миколаївській області листом № 4825/313-20 надано відповідь та повідомлено, що проведеною перевіркою встановлено, що заява про видачу паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 гр. ОСОБА_1 у системі ЄІАС УМП відсутня. В книзі обліку прибутків та видатків бланків паспортів Єланецького РВ УМВС України в Миколаївській області Ф-2 підрозділу паспорт НОМЕР_1 списаний на громадянина ОСОБА_5 . Відомості про реєстрацію місця проживання громадянина ОСОБА_1 відсутні. Громадянство України ОСОБА_1 не підтверджують. Підстави документування паспортом громадянина України громадянина ОСОБА_1 та його батьків не відомі. Дані відносно батьків громадянина ОСОБА_1 у підрозділі відсутні. Відповідно до доручення ДМС України № Д/67/1-16 від 08.04.2016 року та доручення УДМС України в Миколаївській області № 18 від 27.04.2016 року провадження по заяві про видачу паспорта громадянина України або прийняття рішення про порушення законодавства України при видачі паспорта громадянина України. Для проведення службової перевірки необхідно відібрати пояснення у громадянина ОСОБА_1 щодо підстав документування паспортом громадянина України та у його батьків про проживання на території України станом на чи до 24.08.1991/13.11.1991 року та підстави документування паспортом громадянина України з наданням підтверджуючих документів. Громадянину ОСОБА_1 необхідно надати документи, які підтверджують особу - свідоцтва про народження, шлюб, атестат про набуття освіти або інші наявні документи до справи. Також, батькам громадянина ОСОБА_1 необхідно надати ксерокопії паспортів та інші документи, необхідні для проведення службової перевірки. Зібрані матеріали направити на адресу, або особисто прибути громадянину ОСОБА_1 разом з батьками для надання пояснень і підтверджуючих документів (а.с. 74).
Листом від 02 липня 2020 року № 5120-337/5120.1-20 ОСОБА_1 повідомлено, що згідно проведеної перевірки, інформація, яка була надана до Чорноморського МВ ГУ ДМС України в Одеській області не підтвердилась та відрізняється з даними бази ЄІАС УМП та картотеки Єланецького РВ УМВС України в Миколаївській області. Відповідно до пп. 3 п. 100 Постанови КМУ від 25.03.2015 року № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» законні підстави для оформлення паспорта громадянина України в Чорноморському МВ ГУ ДМС України в Одеській області відсутні. Рекомендується звернутися до Єланецького РВ УМВС України в Миколаївській області в якому проводиться службова перевірка для надання пояснень щодо підстав документування паспортом громадянина України та пояснень батьків про проживання на території України на чи до 24.08.1991/13.11.1991 року та підстави документування паспортом громадянина України з наданням підтверджуючих документів або надати до Чорноморського МВ ГУ ДМС України в Одеській області для перенаправлення їх до Єланецького РВ УМВС України в Миколаївській області (а.с. 73).
02 липня 2020 року начальником Чорноморського МВ ГУ ДМС України в Одеській області затверджено висновок за заявою про втрату паспорта, яким відмовлено ОСОБА_1 у видачі паспорта замість втраченого (а.с. 77).
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб визначає Закон України «Про громадянство України».
Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про громадянство України» громадянство України - правовий зв`язок між фізичною особою і Україною, що знаходить свій вияв у їх взаємних правах та обов`язках.
Згідно п. 1, 2 ст. 3 ЗУ «Про громадянство України» громадянами України є 1) усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України; 2) особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних чи інших ознак, які на момент набрання чинності Законом України "Про громадянство України" (13 листопада 1991 року) проживали в Україні і не були громадянами інших держав.
Особи, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, є громадянами України з 24 серпня 1991 року, зазначені у пункті 2, - з 13 листопада 1991 року, а у пункті 3, - з моменту внесення відмітки про громадянство України.
Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про громадянство України» громадянство України набувається: 1) за народженням; 2) за територіальним походженням; 3) внаслідок прийняття до громадянства; 4) внаслідок поновлення у громадянстві; 5) внаслідок усиновлення; 6) внаслідок встановлення над дитиною опіки чи піклування, влаштування дитини в дитячий заклад чи заклад охорони здоров`я, в дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім`ю або передачі на виховання в сім`ю патронатного вихователя; 7) внаслідок встановлення над особою, визнаною судом недієздатною, опіки; 8) у зв`язку з перебуванням у громадянстві України одного чи обох батьків дитини; 9) внаслідок визнання батьківства чи материнства або встановлення факту батьківства чи материнства; 10) за іншими підставами, передбаченими міжнародними договорами України.
Згідно ст. 24 ЗУ «Про громадянство України» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, здійснює повноваження щодо, зокрема, видання особам, які набули громадянство України, паспортів громадянина України, тимчасових посвідчень громадянина України, довідок про реєстрацію особи громадянином України.
Відповідно до ст. 24 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 302 затверджено Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України.
Згідно п. п. 1, 3, 5, 7 Порядку № 302 паспорт громадянина України (далі - паспорт) є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов`язаний отримати паспорт. У разі втрати або викрадення паспорта особі замість втраченого або викраденого оформляється та видається новий паспорт. Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта здійснюються: 1) особі, яка досягла 14-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто; 2) особі, яка досягла 14-річного віку та яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законні представники); 3) особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу, - через уповноважену особу адміністрації відповідної установи чи закладу (далі - уповноважена особа).
Відповідно до п. 46 Порядку № 302 заявник для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого подає такі документи: 1) заяву встановленого МВС зразка про втрату або викрадення паспорта зразка 1994 року (далі - заява про втрату паспорта); 2) витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України); 3) посвідчення про взяття на облік бездомних осіб (для бездомних осіб); 4) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 5) рішення суду про встановлення особи (для осіб, яких не було встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи); 6) документ, що посвідчує особу законного представника/ уповноваженої особи, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника/уповноваженої особи; 7) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати. Оригінал документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертається заявнику, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу/територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом" та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів та дати; 8) документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів): про місце проживання - довідку органу реєстрації встановленого зразка; про народження дітей - свідоцтва про народження дітей; про шлюб і розірвання шлюбу - свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; про зміну імені - свідоцтво про зміну імені, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, або виданий компетентними органами іноземної держави документ, який згідно з її національним законодавством підтверджує відповідний факт; довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття; 9) одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування із застосуванням засобів Реєстру - для оформлення паспорта особі, яка не може пересуватися самостійно у зв`язку з тривалим розладом здоров`я, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров`я, оформленим в установленому порядку, або особі, яка відбуває покарання в установах виконання покарань або перебуває на тривалому стаціонарному лікуванні в закладах МОЗ закритого типу (в разі потреби). Фотокартка повинна відповідати вимогам рекомендацій Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.
Згідно п. 49, 50, 51, 55, 56, 57, 58, 60, 62, 63, 64 Порядку № 302 після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім`я якої оформляється паспорт. Ідентифікація особи здійснюється на підставі даних, отриманих з баз даних Реєстру. Пошук в Реєстрі інформації щодо особи здійснюється за поданими персональними даними (у тому числі тими, що змінилися). До запровадження органами реєстрації внесення до Реєстру відомостей про місце проживання особи в установленому законодавством порядку відомості про реєстрацію місця проживання, які подаються заявником, перевіряються за даними обліку територіального органу ДМС. Рішення про оформлення паспорта приймається територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації особи та перевірки факту належності особи до громадянства України (у разі оформлення паспорта вперше із застосуванням засобів Реєстру). Ідентифікація особи, на ім`я якої оформляється паспорт у зв`язку з поданням заяви про втрату паспорта і стосовно якої відсутня інформація в базах даних Реєстру, здійснюється відповідно до наявних державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій. Надсилання запитів для перевірки інформації про особу здійснюється відповідно до пункту 41 цього Порядку. У разі видачі паспорта, який втрачено/викрадено, іншим територіальним підрозділом ДМС для підтвердження видачі особі паспорта, який втрачено/викрадено, не пізніше наступного дня після прийняття до розгляду заяви-анкети до такого територіального підрозділу ДМС надсилається запит за формою, встановленою МВС. Перевірка за запитом проводиться протягом двох робочих днів після його надходження. Під час перевірки відомості, наведені в запиті, та фотозображення порівнюються з даними наведеними у заяві про видачу паспорта, який втрачено/викрадено, та вклеєною до неї фотокарткою. У графі "Службові відмітки" заяви про видачу паспорта проставляється відмітка про дату надходження запиту та територіальний підрозділ ДМС, який здійснює оформлення паспорта замість втраченого/викраденого. За результатами перевірки надається відповідь територіальному підрозділу ДМС, який надіслав запит, за формою, встановленою МВС, та заява про видачу паспорта, який втрачено/викрадено, сканується до відомчої інформаційної системи ДМС. У разі коли під час порівняння фотозображення із фотокарткою не встановлено тотожність зображеної на них особи або виявлено невідповідність відомостей, зазначених у запиті, даним, наведеним у заяві про видачу паспорта, який втрачено/викрадено, про це повідомляється територіальному підрозділу ДМС, який надіслав запит, для вжиття додаткових заходів з ідентифікації особи і з`ясування обставин виникнення розбіжностей. Після проведення необхідних перевірок за заявою про втрату паспорта, встановлення факту оформлення особі паспорта, який заявлено як втрачений/викрадений, та його реквізитів, ідентифікації особи працівник територіального підрозділу ДМС складає за заявою про втрату паспорта висновок за встановленою МВС формою, який затверджується керівником такого територіального підрозділу ДМС. У висновку зазначаються результати перевірки і прийняте рішення про оформлення паспорта. У разі коли картотеки заяв про видачу паспорта територіального підрозділу ДМС не збереглися, відсутня будь-яка інформація в наявних даних обліку територіального органу ДМС, проводиться процедура встановлення особи відповідно до пункту 43 цього Порядку.
За результатами проведення процедури встановлення особи, підтвердження факту видачі втраченого паспорта зразка 1994 року, перевірки факту належності до громадянства України особи, яка набула громадянство України відповідно до статті 6 Закону України "Про громадянство України", працівник територіального підрозділу ДМС складає висновок за формою, встановленою МВС, та приймає рішення про оформлення паспорта або про відмову в його оформленні. Якщо за результатами проведення процедури встановлення особи її не встановлено, приймається рішення про відмову особі в оформленні паспорта, яке доводиться до відома заявника відповідно до пунктів 100 і 101 цього Порядку.
Відповідно до п. 100 Порядку № 302 територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС має право відмовити особі в оформленні або видачі паспорта, якщо: 1) особа не є громадянином України; 2) особа вже отримала паспорт (у тому числі паспорт зразка 1994 року), який є дійсним на день звернення (крім випадків обміну паспорта у зв`язку з виявленням помилки в інформації, внесеній до нього; звернення для обміну протягом одного місяця до дати закінчення строку дії паспорта; непридатності для подальшого використання); 3) дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію; 4) за видачею паспорта звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень на отримання паспорта; 5) особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі паспорта; 6) особу не встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи.
Як вбачається, з матеріалів справи, звертаючись до Чорноморського МВ ГУ ДМС України в Одеській області із заявою про втрату паспорта громадянина серії НОМЕР_1 , виданого 16.06.2009 року Єланецьким РВ УМВС України в Миколаївській області позивач, ОСОБА_1 , повідомив, що вказаний паспорт ним втрачено, він не пам`ятає де та не може його знайти (а.с. 76, 78).
При цьому, оскільки втрачений паспорт серії НОМЕР_1 від 16.06.2009 року виданий Єланецьким РВ УМВС України в Миколаївській області, Чорноморським МВ ГУ ДМС України в Одеській області задля ідентифікації особи ОСОБА_1 та перевірки факту належності до громадянства України надіслано запит, у відповідь на який Єланецьким РВ УМВС України в Миколаївській області повідомлено, що заява про видачу паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 в системі відсутня. Паспорт серії НОМЕР_1 виданий на іншу особу. Також відсутні відомості про реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 , громадянство України не підтверджено (а.с. 74-75).
Таким чином, дані, отримані територіальним підрозділом ДМС з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником, ОСОБА_1 , інформацію, в тому числі щодо набуття громадянства України та отримання паспорта громадянина України.
З оскаржуваного висновку від 02.07.20220 року вбачається, що ОСОБА_1 відмовлено у видачі паспорта замість втраченого, відповідно до пп. 3 п. 100 Порядку № 302, зокрема дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію (а.с. 77).
При цьому, листом від 02 липня 2020 року № 5120-337/5120.1-20 позивачу повідомлено про необхідність надання пояснень щодо підстав документування паспортом громадянина України та пояснень батьків про проживання на території України на чи до 24.08.1991/13.11.1991 року та підстави документування паспортом громадянина України з наданням підтверджуючих документів або надати до Чорноморського МВ ГУ ДМС України в Одеській області для перенаправлення їх до Єланецького РВ УМВС України в Миколаївській області (а.с. 73).
В той же час, згідно листа Єланецького РВ УМВС України в Миколаївській області від 07.11.2020 року № 4825-524/4825.2-20 позивач, ОСОБА_1 не звертався до Єланецького РВ УМВС України в Миколаївській області щодо надання пояснень та копій документів (а.с. 56).
Суд не приймає до уваги посилання позивача на те, що невнесення або незбереження інформації про його належність до громадянства України не може бути підставою для відмови у видачі паспорта громадянина України, оскільки позивачу відмовлено у видачі паспорта з підстав того, що дані, отримані з баз даних Реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію, зокрема щодо того, що позивач, ОСОБА_1 , не набував громадянство України, оскільки паспорт серії НОМЕР_1 , щодо втрати якого він звернувся, видано на ім`я іншої особи.
Крім того, суд звертає увагу, що в позовній заяві позивач вказує, що до України переїхав з батьками у 1998 року, в той же час, будь-яких доказів на підтвердження набуття ним громадянства з підстав, визначених ст. 6 ЗУ «Про громадянство України», суду не надано.
При цьому, посилання позивача на постанови Верховного Суду від 09.10.2019 року по справі № 826/9462/16 від 31.10.2019 року по справі № 640/20801/18, суд вважає неспроможними, оскільки у вказаних постановах надано правову оцінку спірним правовідносинам, які не є тотожними спірним правовідносинам по даній справі.
За таких підстав, суд дійшов висновку, що при прийнятті оскаржуваного висновку від 02.07.2020 року за заявою про втрату паспорта ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , затвердженого начальником Чорноморського МВ ГУ ДМС України в Одеській області, відповідач діяв на підстав, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України та з урахуванням усіх обставин, що мають значення для його прийняття, а тому позовні вимоги про визнання протиправним та скасування висновку від 02.07.2020 року за заявою про втрату паспорта ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , затвердженого начальником Чорноморського МВ ГУ ДМС України в Одеській області та зобов`язання Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області в особі Чорноморського МВ оформити та видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорт громадянина України є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Відповідно до п. 23 ч. 1 ст. 4 КАС України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Таким чином, оскільки позовні вимоги про стягнення з Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області моральної шкоди, спричиненої прийняттям протиправного рішення, у розмірі 10000,00 грн., є похідними вимогами, тому підстави для їх задоволення також відсутні.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного, розглянувши справу в межах позовних вимог, з урахуванням встановлених обставин, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 8, 9, 12, 77, 90, 132, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області (код ЄДРПОУ: 37811384, адреса місцезнаходження: вул. Преображенська, 44, м. Одеса, 65045) про визнання протиправним та скасування висновку від 02.07.2020 року за заявою про втрату паспорта ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , затвердженого начальником Чорноморського МВ ГУ ДМС України в Одеській області; зобов`язання Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області в особі Чорноморського МВ оформити та видати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 паспорт громадянина України; стягнення з Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області моральної шкоди, спричиненої прийняттям протиправного рішення, у розмірі 10000,00 грн., в повному обсязі.
Рішення може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.
Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.
Суддя О.А. Левчук
.