
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
12 лютого 2021 року ЛуцькСправа № 140/16378/20 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Димарчук Т.М.,
розглянувши у письмовому провадженні клопотання представника Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області про:
- визнання протиправними дій щодо повернення заяви та виконавчого листа від 18.10.2018 у справі №161/7232/18, виданого Луцьким міськрайонним судом на ім`я ОСОБА_1 ;
- зобов`язання розглянути заяву ОСОБА_1 щодо прийняття до виконання виконавчого листа від 18.10.2018 у справі №161/7232/18, виданого Луцьким міськрайонним судом ;
- зобов`язання негайно виконати рішення суду та виплатити ОСОБА_1 по виконавчому листу від 18.10.2018 у справі № 161/7232/18, виданого Луцьким міськрайоним судом, шляхом списання коштів з рахунків боржника, а в разі відсутності відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду;
- зобов`язання виплатити ОСОБА_1 компенсацію за порушення строку перерахування коштів при виконанні виконавчого листа від 18.10.2018 по справі №161/7232/18, виданого Луцьким міськрайоним судом, шляхом списання коштів з рахунків боржника, а в разі відсутності відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду, остаточну суму компенсації визначити на день повного виконанання виконавчого листа по даній справі органами Казначейства, кількість прострочених днів рахувати з 19.10.2018;
- стягнення з Управління Державної Казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області на користь ОСОБА_1 моральну шкоду в розмірі 40 000 гривень;
- зобов`язати Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області протягом одного місяця надати суду звіт про виконання судового рішення та про заходи, вжиті ними з метою виконання судового рішення, та у разі, коли в результаті здійснення таких заходів не забезпечено виконання судового рішення у повному обсязі, надсилати щомісяця повідомлення про вжиті заходи.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 14.12.2020 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
05.01.2021 на адресу суду представником Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області разом з відзивом на позов подано клопотання про розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження, мотивоване тим, що заявлені у позовній заяві позовні вимоги вказують на необхідність детального з`ясування обставин та позиції сторін у справі. Крім того, з огляду на кількість заявлених позовних вимог та їх обгрунтування справа має важливе значення для Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області, а тому її розгляд необхідно проводити за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до частини третьої статті 166 Кодексу адміністративного судочинства України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Таким чином, оскільки КАС України не встановлений порядок вирішення поданої заяви, тому її розгляд за встановленим судом порядком проведено у письмовому провадженні.
Заява про розгляд справи за правилами загального позовного провадження до задоволення не підлягає з огляду на таке.
Як передбачено пунктом 20 частини першої статті 4 КАС України, адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Згідно із частиною другою статті 12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до частин третьої, четвертої статті 12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Вищевказані категорії справ не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження згідно з частиною 4 ст. 257 КАС України.
За приписами частин першої - третьої статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини п`ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Таким чином, враховуючи, що дана справа не є справою, яка в розумінні частини четвертої статті 12, частини четвертої статті 257 КАС України має розглядатися виключно за правилами загального позовного провадження, виходячи з критеріїв, визначених частиною третьою статті 257 КАС України, суд дійшов висновку, що розгляд вказаної справи повинен здійснюватися не за правилами загального позовного провадження, а за правилами спрощеного позовного провадження, у зв`язку із чим клопотання представника відповідача необхідно залишити без задоволення.
Керуючись статтями 4, 12, 166, 248, 257, 260, 262 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області про розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії за правилами загального позовного провадження, відмовити.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
Суддя Т.М. Димарчук