
755/1880/21
3/755/1631/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2021 р. м. Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Омельян І.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДПС у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , працюючої головним бухгалтером ТОВ «ЛІНК-МЕДИТАЛ», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В :
Як вбачається з даних, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення № 4332 від 31.12.2020 року, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, а саме: ведення податкового обліку з порушенням п. 44.1 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу, ст. 9 Закону про фінансову звітність та бухгалтерський облік в Україні від 19.07.1999 № 996-XIV із змінами та доповненнями, наслідком чого стало заниження податку на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 154321 грн., у тому числі за 2018 рік на суму 154321 гривень та завищення невід`ємного значення об`єкту оподаткування податку на прибуток на загальну суму 4837370 грн., у тому числі за III квартали 2020 року на 4837370 грн., пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 з урахуванням пп. «г» 164.2.17 п. 164.2 ст. 164, п. 164.5 ст. 164, п. 167.1 ст. 167, п. 171.2 «а» ст.171 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами, в результаті чого допущено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питань щодо правильності утримання та своєчасності перерахування податку на доходи фізичних осіб до бюджету в періоді , що перевірявся, на загальну суму 44 114, 08 грн., пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 з урахуванням пп. «г» 164.2.17 п. 164.2 ст. 164, «а» ст.171, пп. 1.5 п. 161 підрозділу 10 розділу XX, пп. 1.6 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами, в результаті чого допущено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питань щодо правильності утримання та своєчасності перерахування військового збору до бюджету в періоді, що перевірявся, на загальну суму 3 014, 49 грн. та встановлено несвоєчасне подання податкових декларацій по податку на нерухоме майно за 2019, 2020 роки, чим порушено п. 226.7.5 ст. 266 Податкового Кодексу України, та чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП.
У судове засідання, особа, що притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , будучи повідомленою про день, час та місце розгляду справи, не з`явилася, про причини неявки не повідомила, а тому, беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, вважаю за можливе провести розгляд справи у її відсутність. Крім того, повідомлення про час та місце розгляду вказаної вище справи щодо ОСОБА_1 було розміщено на офіційній веб-сторінці Дніпровського районного суду м. Києва.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. ст. 278, 280 КУпАП, суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім`я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Таким чином, всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, у вищевказаному протоколі відсутній час вчинення такого правопорушення. Крім того, копія акту перевірки від 31.12.2020 року № 15451/26-15-07-02-04/37202693, що долучена до протоколу про адміністративне правопорушення, є неповною, оскільки, як убачається, акт складається із чотирьох розділів та міститься на 42 аркушах, натомість суду надано тільки його 1-3, 11-23, 28-35 та 41 -42 аркуші, а всі інші аркуші відсутні. Також у матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутній наказ про призначення ОСОБА_1 на посаду головного бухгалтера ТОВ «ЛІНК-МЕДИТАЛ».
Враховуючи те, що вищезазначені порушення та допущена неповнота при складанні справи про адміністративне правопорушення унеможливлюють розгляд протоколу в судовому засіданні, на підставі наведеного та керуючись ст. 221, 245, 251, 256, 268, 278, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення №755/1880/21 (3/755/1631/21) відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у м. Києві для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Омельян