
Справа № 950/7/21
Провадження № 2-а/950/4/21
ЛЕБЕДИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
11 лютого 2021 року м. Лебедин
Лебединський районний суд Сумської області у складі:
головуючого судді – Косолапа В.М.,
за участі секретаря судового засідання – Ткаченко Я.О.,
позивача – ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Лебедин в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області про скасування постанови,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області, в якій просить визнати протиправною та скасувати постанову головного державного інспектора управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області Бондаркова В.І. від 27.11.2018 № 142 по справі про адміністративне правопорушення.
Ухвалою від 21.01.2021 судом відкрито провадження, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження з повідомлення (викликом) сторін.
10.02.2021 до суду надійшло клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції України про заміну належного відповідач по даній справі з управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
Клопотання обґрунтоване тим, що відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, органами державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.
Органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, яким є Державна архітектурно-будівельна інспекція України. Натомість управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області є структурним підрозділом інспекції та не може бути самостійною стороною у справі.
Позивач у судовому засіданні проти заміни первісного відповідача заперечував.
Представник відповідач у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення позивача та дослідивши матеріали справи, суд частково задовольняє подане клопотання з огляду на наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2015 № 150 "Питання функціонування територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції" ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної архітектурно-будівельної інспекції за переліком згідно з додатком (в тому числі Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Сумській області) та погоджено пропозицію щодо утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату Інспекції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2014 № 294 затверджено Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
Згідно з п. 1 вказаного Положення Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра розвитку громад та територій (далі - Міністр) і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду в частині надання (отримання, реєстрації), відмови у видачі чи анулювання (скасування) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів.
Відповідно до п. 7 Положення Держархбудінспекція здійснює свої повноваження безпосередньо через апарат та свої територіальні органи.
При цьому, постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2020 № 422 «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду» прийнято рішення ліквідувати територіальні органи як структурних підрозділів апарату Інспекції, в тому числі управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області.
Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.
Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. У разі відмови у задоволенні позову до такого відповідача понесені позивачем витрати відносяться на рахунок держави.
Враховуючи викладене вище, зважаючи на те, що управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Сумській області є структурним підрозділом інспекції та враховуючи заперечення позивача проти заміну належного відповідача, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості другого відповідача Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.
Керуючись ст. ст. 48, 248, 256 КАС України, суд
у х в а л и в:
1. Клопотання представника Державної архітектурно-будівельної інспекції про заміну неналежного відповідача – задовольнити частково.
2. Залучити Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, код ЄДРПОУ 37471912) до участі у справі № 950/7/21 в якості другого відповідача.
3. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
4. Встановити Державній архітектурно-будівельній інспекції України п`ятиденний строк, з дня отримання копії даної ухвали, для подання відзиву на позовну заяву та доказів, якими підтверджуються заперечення проти позову.
5. Попередити Державну архітектурно-будівельну інспекцію України про те, що згідно з ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі неподання відзиву на позов у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.
6. Роз`яснити сторонам, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на веб-сторінці http://court.gov.ua/fair/sud1870/.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 12.02.2021.
Суддя В.М.Косолап