
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 лютого 2021 року м. Київ № 640/2775/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1 до Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)про визнання протиправними та скасування постанов В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), в якому просить: визнання протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Калюжного Євгена Дмитровича від 24.09.2020 по виконавчому провадженню №63127662 про стягнення виконавчого збору у розмірі 9 446 грн.; визнання протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Калюжного Євгена Дмитровича від 24.09.2020 по виконавчому провадженню №63128161 про стягнення виконавчого збору у розмірі 9 446 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у ст. 160 і 161 цього Кодексу. Так, в силу ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому законом порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою, суб?єктом владних повноважень складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 №1082-ІХ установлено, що в 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2021 року становить 2 270 гривень.
Судом встановлено, що позивачем в адміністративному позові, що поданий у лютому 2021 року, заявлено позовні вимоги майнового характеру. Таким чином, відповідно до вищенаведених норм Законів №3674-VІ і №294-IX сума судового збору, яку мав сплатити позивач при зверненні до адміністративного суду із цим позовом становить 908 грн.
Оглянувши зміст поданого позову та доданих до нього матеріалів суд встановив відсутність жодних документальних доказів факту сплати позивачем судового збору за подання цього позову до адміністративного суду.
Крім того, суд звертає увагу позивача на зміст ч. 4 ст. 161 КАС України, в силу якої позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, у позовній заяві позивач зазначає, що державним виконавцем Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Калюжним Є.Д. в рамках виконавчих проваджень №63127662 і №63128161 з примусового виконання одного і того ж виконавчого документу були прийнятті постанови про стягнення з боржника (позивача) виконавчого збору. Такі постанови про стягнення виконавчого збору позивач не отримував. Водночас з телефонної розмови із державним виконавцем позивач дізнався про ймовірність стягнення виконавчого збору.
На підтвердження обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, позивачем були подані до суду разом з позовом лише копії постанов про відкриття виконавчих проваджень №63127662 і №63128161, датовані 24.09.2020. При цьому, такі постанови від 24.09.2020 не містять інформації щодо вирішення державним виконавцем питань про стягнення з боржника виконавчого збору на етапі відкриття виконавчих проваджень.
Водночас з текстів інших долучених до позовної заяви документів не вбачається за можливе встановити обставини щодо дійсного прийняття державним виконавцем оскаржуваних постанов про стягнення виконавчого збору. Також до позовної заяви не додано документальних доказів звернення позивача до відповідача з проханням видачі (направлення на поштову адресу) копій відповідних постанов про стягнення виконавчого збору або надання можливості позивачу (його представнику) ознайомтися із матеріалами виконавчих проваджень.
У контексті з наведеним суд наголошує на тому, що відповідно до ч. 2 ст. 79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.
Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу (ч. 4 ст. 79 КАС України).
Разом з тим, в порушення вимог ч. 2 ст. 79, ч. 4 ст. 161 КАС України позивачем не надано суду доказів, які б підтверджували доводи позивача про обставини прийняття державним виконавцем оскаржуваних постанов про стягнення виконавчого збору. Крім того, в порушення вимог ч. 4 ст. 79 КАС України відсутні також докази звернення позивача, як сторони виконавчих проваджень, до відповідача з приводу отримання копій таких постанов.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 161 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у п?ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду із супровідним листом: оригіналу платіжного документу про сплату ОСОБА_1 судового збору за розгляд Окружним адміністративним судом міста Києва його позовної заяви у розмірі 908 грн.; засвідчених копій оскаржуваних постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору або доказів існування таких постанов, та документальних доказів, що підтверджують здійснення позивачем усі залежних від нього дії, спрямованих на отримання копій оскаржуваних постанов державного виконавця.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу п?ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Скочок