Рішення № 94837649, 10.02.2021, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.02.2021
Номер справи
520/17272/2020
Номер документу
94837649
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

10 лютого 2021 року № 520/17272/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Севастьяненко К.О., розглянувши у спрощеному позовному провадженні адміністративну справу за позовом Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" (вул. Польова, буд. 36/45, м. Харків, 61068, код ЄДРПОУ 40270358) до Комунального некомерційного підприємства "Люботинська міська лікарня" Люботинської міської ради Харківської області (вул. Шевченка, буд. 15, м. Люботин, Харківський район, Харківська область,62433, код ЄДРПОУ 42409961), третя особа: Люботинська міська рада Харківської області (вул. Слобожанська, буд. 26, м. Люботин, Харківський район, Харківська область, 62433, код ЄДРПОУ 04058717) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Комунального некомерційного підприємства «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 42409961) з неоприлюднення на офіційному веб-сайті відповідача (http://lml.lubotin-rada.gov.ua/) та офіційному сайті Люботинської міської ради Харківської області (http://lubotin-rada.gov.ua/) інформації, визначеної ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:

1)квартальної, річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;

2)аудиторських висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб`єкта управління об`єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;

3)статуту комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;

4)біографічної довідки (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);

5)біографічних довідок (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб`єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;

6)річних звітів керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;

7)структури, принципів формування і розміру винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов`язків, а також у зв`язку із звільненням;

8)рішень суб`єкта управління об`єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;

9)опису істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;

10)відомостей про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";

11)інформації про операції та зобов`язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов`язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.

- зобов`язати Комунальне некомерційне підприємство «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 42409961) оприлюднити на офіційному веб-сайті відповідача (http://lml.lubotin-rada.gov.ua/) та офіційному сайті Люботинської міської ради Харківської області (http://lubotin-rada.gov.ua/), інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України, а саме:

1)квартальну, річну фінансову звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;

2) аудиторських висновків щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб`єкта управління об`єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;

3)статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;

4)біографічну довідку (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);

5)біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб`єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;

6)річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;

7)структури, принципи формування і розміри винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов`язків, а також у зв`язку із звільненням;

8)рішення суб`єкта управління об`єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;

9) опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;

10)відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";

11)інформацію про операції та зобов`язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов`язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що бездіяльність Комунального некомерційного підприємства «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області щодо неоприлюднення на офіційному веб-сайті відповідача та офіційному сайті Люботинської міської ради Харківської області інформації, визначеної ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України є протиправною, відтак слід у судовому порядку зобов`язати відповідача вчинити такі дії.

Ухвалою від 09.12.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження.

Відповідач надав до суду відзив на позовну заяву, згідно змісту якого зазначив, що заявлені позовні вимоги визнаються частково, а саме щодо необхідності оприлюднення інформації, визначеної ч. 8 ст. 78 ГК України, та в задоволенні позову просив відмовити.

Третя особа правом надання відзиву, у строк, що встановлений судом не скористалась.

Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі. Справа розглянута відповідно до ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням перебування судді Севастьяненко К.О. у щорічній відпустці з 17.01.2021 по 30.01.2021.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, суд встановив наступні обставини справи.

Під час здійснення власної діяльності позивачем виявлено, що в розділі «Публічна інформація» на офіційному сайті відповідача розміщена виключно наступна інформація: Статут КНП Люботинська міська лікарня», інформація про виконання фінансового плану на 01 січня 2020 року, інформація про виконання фінансового плану на 01 липня 2020 року. В той же час, на офіційному веб-сайті суб`єкта управління об`єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством - Люботинської міської ради відсутній розділ «Публічна інформація» та відсутня інформація, що підлягає обов`язковому оприлюдненню в силу приписів ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України.

Таким чином, з огляду на відсутність на офіційному веб-сайті відповідача (http://lml.lubotin-rada.gov.ua/) інформації, визначеної ч. 8 ст. 78 ГК України, позивач вважає, що Комунальним некомерційним підприємством "Люботинська міська лікарня" Люботинської міської ради Харківської області прямо порушуються приписи ч. 8 ст. 78 ГК України та ч. 1 ст. 14, ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 34 Конституції України гарантовано кожному право на вільне збирання, зберігання, використання і поширення інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір. Здійснення цих прав може бути обмежене законом лише в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров`я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

За змістом статті 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах: прозорості та відкритості діяльності суб`єктів владних повноважень; вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, крім обмежень, встановлених законом; рівноправності, незалежно від ознак раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.

Статтею 51 України «Про доступ до публічної інформації» встановлено, що доступ до інформації забезпечується шляхом: 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2) надання інформації за запитами на інформацію.

Згідно ч. 2 ст. 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:

суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання;

юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;

особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб`єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов`язаної з виконанням їхніх обов`язків;

суб`єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

Згідно ст. 14 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов`язані:

1) оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами;

2) систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні;

3) вести облік запитів на інформацію;

4) визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо;

5) мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації;

6) надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об`єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.

Пунктом 2 частини 1 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» передбачено, що розпорядники інформації зобов`язані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності.

Статутом КНП «Люботинська міська лікарня» ЛМР Харківської області визначено, підприємство є багатопрофільним лікувальним закладом, що надає вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу згідно напрямків, регламентованих ліцензією Міністерства охорони здоров`я України, медичну допомогу в умовах цілодобового стаціонару пацієнтам з гострими станами або загостренням хронічних захворювань потребують високої інтенсивності лікування та догляду, є організаційно-методичним центром з питань інтенсивного лікування для закладів охорони здоров`я госпітального округу.

Власником підприємства є Люботинська міська рада Харківської області. Підприємство є підпорядкованим, підзвітним та підконтрольним власнику.

Комунальне некомерційне підприємство «Люботинська міська лікарня» ЛМР створено 22.08.2018 на підставі рішення XXXIX сесії Люботинської міської ради скликання від 28.11.2017 року № 457 відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» шляхом злиття Комунального підприємства «Люботинська центральна міська лікарня» Люботинської міської ради та Комунального закладу «Люботинська міська лікарня» у комунальне некомерційне підприємство «Люботин міська лікарня». Підприємство створене на базі відокремленої частини майна Люботинської міської ради Харківської області та є правонаступником усього майна, всіх прав та обов`язків Комунального закладу «Люботинська міська лікарня» та Комунального підприємства «Люботинська центральна міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області.

У відповідності до ч. 4 ст. 63 Господарського кодексу України унітарне підприємство створюється одним засновником, який виділяє необхідне для того майно, формує відповідно до закону статутний капітал, не поділений на частки (паї), затверджує статут, розподіляє доходи, безпосередньо або через керівника, який призначається обирається засновником (наглядовою радою такого підприємства у разі її утворення), керує підприємством і формує його трудовий колектив на засадах трудового найму, вирішує питання реорганізації та ліквідації підприємства. Унітарними є державні, комунальні підприємства, підприємства, засновані на власності об`єднання громадян, релігійної організації або на приватній власності засновника.

Комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління (ч.1 ст. 78 Господарського кодексу України).

Орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами (ч. 2 ст. 78 Господарського кодексу України).

Відповідно до ч. 3 ст. 78 Господарського кодексу України майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління комунальне некомерційне підприємство).

Відповідно до ч. 1 ст. 140 Господарського кодексу України джерелами формування майна суб`єктів господарювання є, зокрема, грошові та матеріальні внески засновників; доходи від реалізації продукції (робіт, послуг); доходи від цінних паперів; капітальні вкладення і дотації з бюджетів та інше.

В контексті вказаних норм, відповідач є розпорядником публічної інформації.

У відповідності до ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України комунальне унітарне підприємство оприлюднює інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб`єкта управління об`єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, у строки та в порядку, визначені рішенням відповідної місцевої ради. Доступ до таких веб-сторінок та веб-сайтів є цілодобовим і безоплатним.

Обов`язковому оприлюдненню підлягає така інформація:

квартальна, річна фінансова звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;

аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб`єкта управління об`єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством;

статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше;

біографічна довідка (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних);

біографічні довідки (включаючи професійні характеристики) членів наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних), принципи їх добору, їхнє членство у наглядових радах інших суб`єктів господарювання, а також зазначається, хто із членів наглядової ради комунального унітарного підприємства є незалежним;

річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства;

структура, принципи формування і розмір винагороди керівника та членів наглядової ради комунального унітарного підприємства, включаючи компенсаційні пакети і додаткові блага, які вони отримують (або на отримання яких мають право) під час виконання посадових обов`язків, а також у зв`язку із звільненням;

рішення суб`єкта управління об`єктами комунальної власності щодо комунального унітарного підприємства;

опис істотних передбачуваних факторів ризику, що можуть вплинути на операції та результати діяльності комунального унітарного підприємства, та заходи щодо управління такими ризиками;

відомості про договори, учасником яких є комунальне унітарне підприємство, інформація про які підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про відкритість використання публічних коштів";

інформація про операції та зобов`язання комунального унітарного підприємства з державним та/або місцевим бюджетом, державними та/або місцевими установами, підприємствами та організаціями, включаючи договірні зобов`язання комунального унітарного підприємства (фінансові та нефінансові), що виникають у результаті державно-приватного партнерства.

Комунальне унітарне підприємство оприлюднює річну фінансову звітність разом з аудиторським висновком щодо неї, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб`єкта управління об`єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством до 30 квітня року, що настає за звітним періодом.

Відповідальність за оприлюднення та достовірність інформації, визначеної цією статтею, несе керівник комунального унітарного підприємства відповідно до законів України та умов укладеного з ним контракту.

Так, частиною восьмою статті 78 ГК України передбачено перелік інформації, яка підлягає обов`язковому оприлюдненню.

Отже, в даному випадку відповідач мав оприлюднити інформацію визначену ч.8 ст.78 Господарського кодексу України на своєму офіційному веб-сайті або на офіційному сайті Люботинської міської ради Харківської області.

Вимогами ч. 8 ст. 78 ГК України не передбачено одночасного оприлюднення інформації на офіційному веб-сайті відповідача та на офіційному сайті Люботинської міської ради Харківської області.

Крім того, частиною восьмою статті 78 ГК України не передбачено часткового оприлюднення вищевказаної інформації, тобто остання має бути оприлюднена в повному обсязі за переліком.

Судовим розглядом не встановлено оприлюднення відповідачем всієї інформації, яка підлягає обов`язковому оприлюдненню згідно ч. 8 ст. 78 ГК України, на своєму на офіційному веб-сайті відповідача (http://lml.lubotin-rada.gov.ua/) або офіційному сайті Люботинської міської ради Харківської області (http://lubotin-rada.gov.ua/).

За таких обставин, відповідачем допущена протиправна бездіяльність щодо не оприлюднення на офіційному веб-сайті відповідача (http://lml.lubotin-rada.gov.ua/) або офіційному сайті Люботинської міської ради Харківської області (http://lubotin-rada.gov.ua/) всієї інформації, визначеної ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Комунального некомерційного підприємства «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 42409961) з неоприлюднення на офіційному веб-сайті відповідача (http://lml.lubotin-rada.gov.ua/) або офіційному сайті Люботинської міської ради Харківської області (http://lubotin-rada.gov.ua/) інформації, визначеної ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України та зобов`язання Комунального некомерційного підприємства «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 42409961) оприлюднити на офіційному веб-сайті відповідача (http://lml.lubotin-rada.gov.ua/) або офіційному сайті Люботинської міської ради Харківської області (http://lubotin-rada.gov.ua/), інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до частини 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Розподіл судових витрат здійснити у відповідності до вимог ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 241-246, 255, 257-258, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" до Комунального некомерційного підприємства "Люботинська міська лікарня" Люботинської міської ради Харківської області, третя особа: Люботинська міська рада Харківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії- задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Комунального некомерційного підприємства «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 42409961) з неоприлюднення на офіційному веб-сайті відповідача (http://lml.lubotin-rada.gov.ua/) або офіційному сайті Люботинської міської ради Харківської області (http://lubotin-rada.gov.ua/) інформації, визначеної ч. 8 ст. 78 Господарського кодексу України.

Зобов`язати Комунальне некомерційне підприємство «Люботинська міська лікарня» Люботинської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 42409961) оприлюднити на офіційному веб-сайті відповідача (http://lml.lubotin-rada.gov.ua/) або офіційному сайті Люботинської міської ради Харківської області (http://lubotin-rada.gov.ua/), інформацію, визначену ч.8 ст. 78 Господарського кодексу України.

У задоволенні адміністративного позову в іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути на користь Громадської організації "Харківський антикорупційний центр" (вул. Польова, буд. 36/45, м. Харків, 61068, код ЄДРПОУ 40270358) суму сплаченого судового збору у розмірі 1051,0 грн. (одна тисяча п`ятдесят одна гривня) за рахунок бюджетних асигнувань Комунального некомерційного підприємства "Люботинська міська лікарня" Люботинської міської ради Харківської області (вул. Шевченка, буд. 15, м. Люботин, Харківський район, Харківська область,62433, код ЄДРПОУ 42409961).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 10 лютого 2021 року.

Суддя Севастьяненко К.О.