Рішення № 94837248, 11.02.2021, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2021
Номер справи
460/8858/20
Номер документу
94837248
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

11 лютого 2021 року м. Рівне № 460/8858/20

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправними дії та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі – позивач), звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДФС у Рівненській області (далі – відповідач) про визнання протиправними дій відповідача щодо невиплати на користь позивача грошового забезпечення за час вимушеного прогулу за період з 27 вересня 2018 року по 17 серпня 2020 року, а також стягнення з відповідача на користь позивача грошового забезпечення за час вимушеного прогулу за період з 27 вересня 2018 року по 17 серпня 2020 року включно, в сумі 570897,29грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 26.09.2018 року у справі № 817/3708/14 задоволено частково позов ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Рівненській області, зокрема, скасований наказ та зобов`язано виплатити заробітну плату за час вимушеного прогулу за період з 25.10.2014 по 26.09.2018. Зазначеним рішенням також поновлено позивача на посаді з 25.10.2014. 18.08.2020 відповідач видав наказ про поновлення позивача на посаді з 25.10.2014 та про стягнення середнього заробітку за період з 25.10.2014 по 26.09.2018 з розрахунку, що середньомісячне грошове забезпечення на дату звільнення складало 5251,18грн. Однак, за період з 27.09.2018 по 17.08.2020 відповідач заробітну плату позивачу не виплатив. У зв`язку із викладеним просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідач подав пояснення на позов в якому зазначає, що постанова Верховного Суду України, як органу, що розглядає трудовий спір, не містить висновку щодо проведення виплати грошового забезпечення за вимушений прогул з 27 вересня 2018 року по 17.08.2020 року, тому Головне управління ДФС у Рівненській області не має правових підстав для, нарахування та виплати коштів за вказаний період.

Позов надійшов до суду 02.12.2020.

07.12.2020 ухвалою суду відкрито провадження та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

11.02.2021 від відповідача надійшли письмові пояснення щодо позову.

Розглянувши матеріали та з`ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 з 01.09.1997 року по 30.10.2020 року проходив службу в підрозділах податкової міліції ДПА України в Рівненській області, ДПС України в Рівненській області, ГУ Міндоходів в Рівненській області, ГУ ДФС у Рівненській області.

Головою Комісії з реорганізації Головного управління Міндоходів у Рівненській області 24.10.2014 року виданий Наказ № 71-о про звільнення ОСОБА_1 з посади виконуючого обов`язки начальника другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Рівненській області та податкової міліції в цілому згідно положень Закону України «Про очищення влади».

Вказаний наказ був оскаржений позивачем до суду.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 26.09.2018 року у справі № 817/3708/14 позов ОСОБА_1 задоволено частково, зокрема, визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління Міндоходів у Рівненській області від 24 жовтня 2014 року № 71-0 в частині звільнення з органів податкової міліції у запас Збройних Сил України підполковника податкової міліції ОСОБА_1 , виконуючого обов`язки начальника другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Рівненській області; поновлено ОСОБА_1 в органах податкової міліції з 25 жовтня 2014 року; зобов`язано Головне управління ДФС у Рівненській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 25.10.2014 по 26.09.2018.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.01.2019, рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 26.09.2018 року у справі № 817/3708/14 скасовано, у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.

Постановою Верховного Суду від 09.07.2020 у справі № 817/3708/14, постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 23.01.2019 року скасовано, а рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 26.09.2018 року залишено в силі.

Головним управлінням ДФС у Рівненській області 18.08.2020 виданий наказ № 57-о, яким ОСОБА_1 поновлено на службі в Головному управлінні ДФС у Рівненській області з 25.10.2014, та з 18.08.2020 зараховано в розпорядження Головного управління ДФС у Рівненській області строком на 15 діб. Також наказано виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 25.10.2014 по 26.09.2018 з урахуванням, що середньомісячне грошове забезпечення на дату звільнення складало 5251,18грн.

30.10.2020 до Головного управлінням ДФС у Рівненській області направлений адвокатський запит щодо причин невиплати ОСОБА_1 середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу за період з 26.09.2018 по 17.08.2020 з урахуванням постанови КМУ № 704 від 20.08.2017.

06.11.2020 Головним управлінням ДФС у Рівненській області на адвокатський запит надано відповідь, у якому відповідач зазначив, що рішення Рівненського окружного адміністративного суду не містить висновку щодо проведення виплат грошового забезпечення за вимушений прогул з 27.09.2018 по 17.08.2020. Також, «Методичними рекомендаціями щодо порядку застосування нормативно правових актів з питань грошового забезпечення осіб начальницького складу податкової міліції» (додаток 24), які затверджено наказом Міністерства доходів зборів України від 29. 11.2013 року № 735 та «Порядку виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 17.07.2018 року № 616 не передбачену виплату грошового забезпечення за період вимушеного прогулу з урахуванням коефіцієнту підвищення посадових окладів. Окрім того, постанова Верховного Суду, як органу, що розглядає трудовий спір, не містить висновку щодо проведення виплати грошового забезпечення за вимушений прогул з 27.09.2018 року по 17.08.2020 року, тому Головне управління ДФС у Рівненській області не має правових підстав для нарахування та виплати коштів за вказаний період.

Такі дії позивач уважає протиправними, у зв`язку з чим звернувся до суду.

Вирішуючи даний спір та надаючи правову оцінку встановленим обставинам, суд враховує наступне.

Відповідно до ст. 21 Конституції України, усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Статтею 41 Конституції України встановлено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Згідно із ст. 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.

Використання примусової праці забороняється. Не вважається примусовою працею військова або альтернативна (невійськова) служба, а також робота чи служба, яка виконується особою за вироком чи іншим рішенням суду або відповідно до законів про воєнний і про надзвичайний стан.

Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров`я роботах забороняється.

Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.

Згідно ст. 48 Конституції України, кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло. Дане право безпосередньо реалізується шляхом гарантування своєчасної та повної виплати заробітної плати (грошового забезпечення).

Статтею 356 Податкового кодексу України встановлено, зокрема, що Держава гарантує правовий та соціальний захист осіб начальницького і рядового складу податкової міліції та членів їхніх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені Законом України "Про Національну поліцію" та Законом України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист".

За приписами статті п. 357.1 ст. 357 цього ж кодексу, форми та розмір матеріального забезпечення осіб начальницького і рядового складу податкової міліції, включаючи грошове утримання, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи рішення Рівненського окружного адміністративного суду в адміністративній справі № 817/3708/14 від 26.09.2018 року, наказ Головного управління ДФС у Рівненській області № 51-о від 18.08.2020 року, період з 27.09.2018 по 17.08.2020 року є періодом вимушеного прогулу, за який ГУ ДФС у Рівненській області повинно виплатити позивачу середній заробіток (грошове утримання).

Згідно пункту 24 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української PCP від 29.07.1991 № 114 у разі незаконного звільнення або переведення на іншу посаду особи рядового, начальницького складу органів внутрішніх справ підлягають поновленню на попередній посаді з виплатою грошового забезпечення за час вимушеного прогулу або різниці в грошовому забезпеченні за час виконання службових обов`язків, але не більш як за один рік. Якщо заява про поновлення на службі розглядається більше одного року не з вини особи рядового, начальницького складу, така особа має право на отримання грошового забезпечення за весь час вимушеного прогулу.

Відповідно до вимог статті 235 Кодексу законів про працю України, у разі звільнення без законної підстави працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.

При винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи, але не більш як за один рік.

Якщо заява про поновлення на роботі розглядається більше одного року, не з вини працівника, орган, який розглядає трудовий спір, виносить рішення про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу.

За загальним правилом, пріоритетними є норми спеціального законодавства, а трудове законодавство підлягає застосуванню у випадках, якщо нормами спеціального законодавства не врегульовані спірні правовідносини або коли про це зазначено у спеціальному законі.

Тобто, норми Кодексу законів про працю України підлягають застосуванню у разі, коли нормами спеціального законодавства не врегульовано спірні правовідносини.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України, Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, затвердженого Законом України від 22.02.2006 року № 3460-IV, постанови Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 № 114 «Про затвердження Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ», пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», Міністерством Фінансів України 17.07.2018 року прийнято наказ № 616 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.08.2018 року за № 928/32380, який набрав чинності 04.09.2018 року, яким затверджений Порядок виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції (далі – Порядок № 616).

Пунктом 4 розділу XII Порядок № 616 передбачено, що особам начальницького складу податкової міліції, звільненим з органів ДФС, а потім поновленим на службі у зв`язку з визнанням звільнення незаконним, за визначений час вимушеного прогулу грошове забезпечення нараховується виходячи з одноденного розміру грошового забезпечення, помноженого на кількість календарних днів періоду вимушеного прогулу.

Підпунктом 2 пункту 2 розділу І Порядку № 616 визначено, що одноденний розмір грошового забезпечення - місячне грошове забезпечення, поділене на кількість календарних днів місяця настання події.

30.08.2017 року Кабінетом Міністрів України прийнята постанова № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - постанова КМУ № 704) яка набула чинності з 01 березня 2018 року.

Так, постановою КМУ № 704 затверджено:

тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (Додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704);

- схему тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу податкової міліції головних управлінь в областях, м. Києві та органу з обслуговування великих платників податків Державної фіскальної служби згідно з додатком 10 (Додаток 10 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704).

У відповідності до схеми тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу податкової міліції головних управлінь в областях, м. Києві та органу з обслуговування великих платників податків Державної фіскальної служби згідно з додатком 10 для посади начальника штабу (відділу) у складі управління встановлено тарифний розряд 42. Враховуючи тарифну сітку тарифний коефіцієнт для тарифного розряду 42 становить 4.32.

У відповідності до Примітки до тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів визначено, що посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт. У разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.

У відповідності до Закону України від 07.12.2017 року № 2246-УІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік», з 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2018 року - 1762 гривні.

Враховуючи вищевказане з метою визначення розміру посадового окладу за посадою начальника другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань застосовується наступна формула 1762грн х 4,32 = 7611,84грн, де: 1762грн це розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року; 4,32 це тарифний коефіцієнт визначений постановою КМУ № 704; 7611,84грн це посадовий оклад.

Згідно постанови КМУ № 704, у разі коли посадовий оклад визначений у гривнях з копійками, цифри до 4,99 відкидаються, від 5 і вище - заокруглюються до десяти гривень.

Таким чином, у відповідності до схеми тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу податкової міліції головних управлінь в областях, м. Києві та органу з обслуговування великих платників податків Державної фіскальної служби згідно з додатком 10 затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 № 704, посадовий оклад виконуючого обов`язки начальника другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Рівненській області (посада яку займав позивач на дату звільнення) становить 7610 грн.

Слід вказати, що з метою визначення документально підтвердженого розрахунку суми середньомісячної заробітної плати за час вимушеного прогулу за період з 25.10.2014 року по дату поновлення на службі, позивачем в адресу ГУ ДФС у Рівненській області направлено запит від 11.12.2019 року. Відповідно до вказаного запиту позивач попросив надати довідку про заробітну плату, отриману ним під час проходження служби в Головному управлінні Міндоходів у Рівненській області за період серпень - вересень 2014 року за посадою виконуючий обов`язки начальника другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань та окремо зазначити інформацію про посадовий оклад за 2 місяці, які передували його звільненню. Також, 13.12.2019 року позивачем подано запит про розмір посадового окладу за посадою виконуючий обов`язки начальника другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань з урахуванням змін внесених постановою КМУ № 704.

На запити ГУ ДФС у Рівненській області надано: довідку № 132/17-00-05-30 від 13.12.2019 року відповідно якої вказано:

посадовий оклад по посаді виконуючого обов`язки начальника другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань в серпні - вересні 2014 року становить 1611.00 гривень. Грошове забезпечення за відповідною посадою становить у серпні 2014 року - 4209,18грн, у вересні 2014 року - 5251,18грн.

За змістом відповіді № 9414/9/17-00-05-21 від 17.12.2019 року, посадовий оклад з урахуванням змін внесених постановою КМУ № 704 за посадою начальник другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань згідно штатного розпису ГУ ДФС у Рівненській області на 2018 рік становить 7610,00грн.

Таким чином, в період вимушеного прогулу позивача, з 01.03.2018 року відбулося збільшення посадового окладу за посадою яку він займав на момент звільнення з 1611.00грн до 7610,00грн.

В той же час, визначення одноденного розміру грошового забезпечення у випадку підвищення тарифних ставок і посадових окладів за період вимушеного прогулу не регламентовано положеннями спеціального нормативного документу, а саме, «Порядку виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції» затвердженого наказом Міністерства Фінансів України № 616 від 17.07.2018 року, у зв`язку з чим застосовуються загальні норми чинного законодавства.

Порядок обчислення середньої заробітної плати працівника, згідно з ч. 1 ст. 27 Закону України «Про оплату праці» у випадках, передбачених законодавством, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Так, порядок визначення одноденного розміру грошового забезпечення у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів, регламентовано положеннями «Порядку обчислення середньої заробітної плати» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 08.02.1995 року (далі - Порядок № 100).

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постанові від 14.01.2014 у справі № 21-395а13 та підтримана Верховним Судом у постанові від 24.01.2018 у справі № 815/6284/13.

Згідно з пунктом 10 Порядку № 100 ( в редакції до 12.12.2020), у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення. На госпрозрахункових підприємствах і в організаціях коригування заробітної плати та інших виплат провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей.

Таким чином, середній заробіток за час вимушеного прогулу необхідно обчислювати із врахуванням підвищених тарифних ставок і посадових окладів шляхом коригування на коефіцієнт їх підвищення.

Враховуючи вищевказане з метою визначення коефіцієнту підвищення та визначення розміру одноденного грошового забезпечення за посадою начальника другого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань застосовується наступні формули:

1. Визначення коефіцієнту підвищення: 7610,00 / 1611.00 = 4,72 (де 7610,00грн - розмір посадового окладу станом на 01.03.2018 року, 1611.00грн. розмір посадового окладу на момент звільнення, 4,72 - коефіцієнт підвищення).

2. Визначення одноденного грошового забезпечення на дату звільнення у відповідності до «Порядку виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції»: 5251,18 / 30 = 175,04 (де 5251,18грн розмір грошового забезпечення за вересень 2014 року, 30 - кількість календарних днів у місяці вересень, 175,04грн - одноденне грошове забезпечення на дату звільнення).

3. Визначення одноденного грошового забезпечення станом на 27.09.2018 року, дату початку неоплаченого вимушеного прогулу: 175,04 х 4,72 = 826,19 (де 175,04грн розмір одноденного грошового забезпечення на дату звільнення, 4,72 - коефіцієнт підвищення, 826,19грн - одноденне грошове забезпечення станом на 27.09.2018, дату початку неоплаченого вимушеного прогулу).

Правова позиція щодо застосування коефіцієнту коригування, передбаченого п. 10 Порядку № 100, викладена у постанові Верховного Суду від 03.10.2019 у справі № 804/8042/17.

Таким чином, сума грошового забезпечення за час вимушеного прогулу в період з 27.09.2018 року по 17.08.2020 року становить - 570897,29грн (691 календарний день за час вимушеного прогулу з 27.09.2018 року по 17.08.2020 року х 826,19грн).

Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов`язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України відокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).

У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов`язана з ризиком для життя і здоров`я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідачем в ході розгляду справи не доведено правомірність своїх дій, тому позовні вимоги належать до задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», судові витрати у вигляді судового збору згідно ч. 1 ст. 139 КАС України йому не відшкодовуються.

Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління ДФС у Рівненській області щодо невиплати на користь ОСОБА_1 грошового забезпечення за час вимушеного прогулу за період з 27 вересня 2018 року по 17 серпня 2020 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з Головного управління ДФС у Рівненській області середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 27 вересня 2018 року по 17 серпня 2020 року в сумі 570897,29грн (п`ятсот сімдесят тисяч вісімсот дев`яносто сім гривень, 29коп) (сума зазначена без вирахування податків та обов`язкових платежів).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи:

1) позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 );

2) відповідач - Головне управління ДФС у Рівненській області (33023, Рівненська обл., м. Рівне, вул. Відінська, 12; код ЄДРПОУ 39394217).

Суддя Т.О. Комшелюк