
Справа № 648/39/21
Провадження № 3/648/77/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2021 року смт. Білозерка
Суддя Білозерського районного суду Херсонської області: Кусік І.В.,
за участю:
секретаря судового засідання: Ербеса А.О.,
прокурора: Шатунського В.В.,
особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, згідно протоколу, який надійшов від Управління стратегічних розслідувань в Херсонській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Інгулець Білозерського району Херсонської області, адреса реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , охоронника першого розряду ТОВ «КОМПАНІЯ АРЕС ГРУП», паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий 10.04.1997 року Бериславським РВ УМВС України в Херсонській області, РНОКПП НОМЕР_2 , не є депутатом,
за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 , 19.03.2019 року, припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, являючись відповідно до ст. 1, підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно (21.09.2020 року о 13:28 год.) без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення), за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину в інкримінованому йому правопорушенні визнав, надав пояснення, які відповідають обставинам викладеним у протоколі про адміністративне правопорушення. Суду підтвердив факт несвоєчасного подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення).
Також ОСОБА_1 пояснив, що з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» він своєчасно ознайомлений, про необхідність подання декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення) він знав. Достовірно знає, що був суб`єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції». Також ОСОБА_1 зазначив, що декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення) він подав із запізненням з власної провини, оскільки не приділив вказаному обов`язку належної уваги. Подавав вказану декларацію за місцем проживання за адресою: АДРЕСА_1 , де є комп`ютерна техніка з доступом у мережу Інтернет. Спроб входу до Єдиного державного реєстру декларацій у період з 01.01.2020 по 01.06.2020 він не робив.
Заслухавши ОСОБА_1 , висновок прокурора щодо обґрунтованості притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол та додані до нього матеріали, суд приходить до наступного:
Відповідно до витягу з наказу керівника Дар`ївської виправної колонії УДДУПВП у Херсонській області (№ 10) від 04.10.2007 року № 34о/с ОСОБА_1 , новоприйнятого, призначено молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки Дар`ївської виправної колонії (№ 10). Згідно з наказом керівника Дар`ївської виправної колонії УДДУПВП у Херсонській області (№ 10) від 11.05.2012 року № 20о/с ОСОБА_1 присвоєне чергове спеціальне звання «прапорщик внутрішньої служби».
Згідно з п. 1 Положення про Державну установу «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)», затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2018 № 2186/5 «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)» є державною установою, яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України. Виправна колонія є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунок в установах казначейської служби, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, може мати інші печатки та штампи. Органом управління виправної колонії є Міністерство юстиції України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 14 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» до персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України належать особи рядового і начальницького складу спеціалісти, які не мають спеціальних звань, та інші працівники, які працюють за трудовими договорами в Державній кримінально-виконавчій службі України. Служба в Державній кримінально-виконавчій службі України є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоровця і віком громадян України.
Таким чином, відповідно до п. 6 ст. 14 Закону України «Про державну кримінальну-виконавчу службу України» ОСОБА_1 , обіймаючи посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки державної установи «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)», маючи спеціальне звання «прапорщик внутрішньої служби», є особою молодшого начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України.
Відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особи рядового та начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України є суб`єктами відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 , у відповідності до ст. 1, п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою молодшого начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, тобто суб`єктом декларування та відповідальності відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п.п. 1 п. 5 розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 року у редакції від 12.12.2019 року №168/19 «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, 27.12.2019 року № 1301/34272 щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-IX від 17.03.2020, який набрав чинності 17 березня 2020 року, розділ XIII Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 2-1, згідно з яким декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Днем припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до п. 2 Порядку перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, який затверджений Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 19 від 06.09.2016 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України від 15.11.2016 року за № 1479/29609 із змінами, є день видання наказу про припинення діяльності суб`єктом декларування.
Аналіз вжитого в абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» формулювання «припиняє діяльність» дає підстави констатувати, що термін «припинення» за загальним правилом (ст. 36 Кодексу законів про працю України) співвідноситься із терміном «звільнення» як ціле і частина, охоплюючи останнє.
Згідно зі статтею 47 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.
Відповідно до наказу начальника Державної установи «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)» від 18.03.2019 № 26о/с на підставі п. 7 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_1 , молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки установи, з 19.03.2019 року звільнено з ДКВС України за власним бажанням, 19.03.2019 року ОСОБА_1 під особистий підпис отримав трудову книжку, про що свідчить відповідна розписка.
Відповідно до довідки про доходи №31, наданої Державною установою «Дар`ївська виправна колонія (№ 10)» від 08.12.2020 року № 26/4-Ж з ОСОБА_1 під час звільнення був проведений повний розрахунок по заробітній платі.
Таким чином, 19.03.2019 року є днем припинення ОСОБА_1 діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави. У зв`язку з чим, на виконання вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 зобов`язаний був у період з 01.01.2020 року до 23.59 годин 31 травня 2020 року включно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення).
Згідно з листом НАЗК від 06.02.2020 № 71-03/4127/20 встановлено, що у пункті І розділу ІІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням національного агентства 10.06.2016 року № 3 (із змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, зазначається, що усі компоненти, які суб`єкт декларування подав до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зберігаються в ІТС Реєстр й автоматично оприлюднюються (за винятком конфіденційної інформації) у публічний частині ІТС Реєстр відповідно до цього Порядку. Дата в публічній частині ІТС Реєстр відповідає фактичній даті подання документів суб`єктами декларування.
Разом з цим, відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування ОСОБА_1 подав до Реєстру декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення) лише 21.09.2020 року о 13:28, тобто несвоєчасно (ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
Відсутність поважних причин несвоєчасної подачі ОСОБА_1 декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення) також підтверджується наступними доводами.
Відповідно до вимог антикорупційного законодавства державою з лютого 2016 року забезпечено надання суб`єктам декларування ЕЦП на безоплатній основі в акредитованих центрах.
Відповідну інформацію із зазначенням Електронного реєстру суб`єктів, які надають послуги, пов`язані з ЕЦП, розміщено на офіційному сайті Міністерства юстиції України (https://www.czo.gov.ua/ca-registry).
Порядок видачі та користування ЕЦП визначений Законом України «Про електронний цифровий підпис», постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 року № 1452 «Про затвердження Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності», а також розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 року № 145-р «Про забезпечення надання послуг електронного цифрового підпису державним службовцям, які займають посади, віднесені до першої – третьої категорії, та інші прирівняні до них посади».
Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як і будь-якої іншої звітності, передбачає вчинення суб`єктами декларування певних підготовчих дій: зокрема перевірку строку дії ЕЦП, правильність зазначення прізвища, ім`я та по батькові при його отриманні, наявність доступу до поштових скриньок, збір інформації, що необхідна для заповнення декларації тощо. З цією метою законодавець встановив строк для заповнення та подання декларації – 3 місяці.
Відповідно до пункту 8 розділу другого рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 3 із змінами від 12.12.2019 року, яким затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладанням на нього особистого кваліфікованого електронного підпису. Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Усі інші документи, які суб`єкт декларування направляє на адресу Національного агентства за допомогою персонального електронного кабінету, також підписуються накладанням на них особистого кваліфікованого електронного підпису.
Відповідно до пункту 9 розділу другого рішення НАЗК від 10.06.2016 року № 3 із змінами від 12.12.2019 року, яким затверджено «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» передбачено, що кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа). Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування.
На офіційному веб-сайті НАЗК з початку 2020 року постійно публікувалася інформація про те, що з 01.01.2020 триває черговий етап декларування: ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
02 березня 2020 року в Національному агентстві з питань запобігання корупції почала працювати багатоканальна «гаряча лінія», за якою надаються відповіді на питання щодо заповнення декларацій та роботи з Реєстром декларацій: +38(044)200-06-94. (https://nazk.gov.ua/uk/novyny/nazk-vidkrylo-novyj-servis-rozpochala-robotu-bagatokanalna-garyacha-liniya-dlya-sub-yektiv-deklaruvannya/
Крім того, на офіційному вебсайті НАЗК (https://nazk.gov.ua/poshyrenni-zapytannya-pry-roboti-z-yedrdo) суб`єктів декларування завчасно проінформовано про те, що для того, щоб подати декларацію необхідно перевірити внесену інформацію та виконати такі дії:
натиснути кнопку «Зберегти чернетку»;
натиснути кнопку «Зберегти декларацію»;
обрати збережену чернетку та натиснути кнопку «Продовжити роботу»;
натиснути кнопку «Подати документ»;
підтвердити ознайомлення з передбаченою законодавством відповідальністю за подання недостовірних відомостей у декларації, проставивши відповідну позначку;
натиснути кнопку «Подати документ»;
натиснути кнопку «Подати декларацію».
НАЗК також на електронну адресу, зазначену суб`єктом декларування для спілкування, направляється письмове повідомлення про те, що збереження чернетки декларації не є її поданням до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також про те, що для подання декларації суб`єкту необхідно перевірити ще раз введену інформацію та натиснути кнопку «Подати документ» у правому верхньому куті форми електронної декларації та виконати запропоновані системою дії.
Зокрема, ОСОБА_1 11.07.2018 року та 19.03.2019 року під підпис був ознайомлений із обов`язком подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення).
Також керівником кадрової служби Державної установи «Дар`ївська виправна колонія (№10)» 13.01.2020 року направлено лист-нагадування № 26/5-18Цвк на адресу ОСОБА_1 щодо необхідності подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення).
Згідно з довідкою ІДД ДПС про надання послуг ЕЦП, ОСОБА_1 має дійсний ЕЦП, який отримав 24.02.2019 року з терміном дії до 24.02.2021 року включно.
Також про обізнаність щодо порядку та алгоритму подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, вміння ОСОБА_1 працювати у Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, свідчить той факт, що ним 21.03.2019 року успішно подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік.
Відповідно до листа НАЗК від 27.08.2020 року №47/01/44121/20 декларації, які були подані до Реєстру о 00 годин 00 хвилин 01 квітня (включно і пізніше) (до 00 години 00 хвилин 01 червня (включно і пізніше) - для декларацій, які подаються у 2020 році), вважаються такими, що подані із порушенням термінів, встановлених ч. 1 ст. 45 Закону, за що ч. 1 ст. 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність.
Відповідно до листа НАЗК від 22.06.2020 року № 71-03/26417/20 у період з 17:00 03.01.2020 року по 12:40 04.01.2020 року мала місце помилка у відсутності доступу до персонального кабінету та ненадходженням листів з посиланням для зміни кваліфікованого електронного підпису.
За інформацією адміністратора ITC Реєстр ДП «УСС» з 09:00 15.01.2020 року по 12:25 15.01.2020 року при спробі подання або збереження документів в ITC Реєстр виникала помилка «Помилка. Не вдалося з`єднатися з сервером. Спробуйте пізніше.» З 10:00 11.03.2020 у окремих користувачів на етапі автентифікації та при спробах подання і збереження документів в ITC Реєстр виникали помилки, які були усунуті 12.03.2020 року о 16:00. Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ITC Реєстр, які б завадили поданню документів до ITC Реєстр у період з 01.01.2020 року по 01.06.2020 року не зафіксовано.
Вказане свідчить про відсутність поважних причин у ОСОБА_1 для несвоєчасної подачі декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення), а також про наявність технічної та фізичної можливості для своєчасного подання указаної декларації.
Одним із основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.
Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов`язкового елементу об`єктивної сторони, в той час як обов`язковим елементом об`єктивної сторони формального складу завжди є діяння.
Об`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, суб`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у формі непрямого умислу полягає у тому, що ОСОБА_1 своєчасно був обізнаний про вимоги фінансового контролю, у тому числі ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зокрема необхідні терміни подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення), оскільки декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подається не вперше, тобто ОСОБА_1 достовірно знаючи про строки, алгоритм необхідних дій в Реєстрі для успішного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення), був попереджений про обмеження та наслідки невиконання вимог фінансового контролю, але свідомо допускав настання негативних наслідків за порушення вимог фінансового контролю.
Відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог ст. 22 КУпАП.
Таким чином, ОСОБА_1 , 19.03.2019 року, припинивши діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, являючись відповідно до ст. 1, підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно (21.09.2020 року о 13:28 год.) без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення) (ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як особа, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік (після звільнення).
Обираючи вид адміністративного стягнення, врахувавши характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 ступінь його вини, визнання вини та каяття у вчиненому, суд приходить до висновку про можливість застосування до останнього стягнення у вигляді мінімального штрафу на користь Держави, передбаченого санкцією ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 40-1 КпАП України, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір.
Керуючись ст.ст. 172-6 ч. 1, 247, 283-285 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КпАП України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь Держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь Держави у розмірі 454,00 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Херсонського апеляційного суду через Білозерський районний суд Херсонської області шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги.
Суддя: Кусік І.В.
Постанова набрала законної сили: “__”____2021 року.
Початковий строк пред`явлення постанови до виконання – 3 місяці.
Постанова пред`явлена до виконання: “__”__20__року
Штраф сплачується за реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Херсон. обл./Херсонський район/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37959517, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: (IBAN) UA668999980313010106000021451, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції.
Судовий збір сплачується за реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.