Постанова № 94812259, 11.02.2021, Барський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
11.02.2021
Номер справи
125/129/21
Номер документу
94812259
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

125/129/21

3/125/62/2021

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11.02.2021 м. Бар Вінницької області

Суддя Барського районного суду Вінницької області Салдан Ю. О., розглянувши за участі секретаря судового засідання Цвень М.О., прокурора Лаврова І. С., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 , справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, завскладу в приватній агрофірмі «Вікторія», проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -

У С Т А Н О В И Л А :

У провадженні судді Салдан Ю.О. перебуває чотири справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 172-6 КУпАП, щодо ОСОБА_1 № 125/129/21 (провадження № 3/125/62/2021), №125/130/21 (провадження № 3/125/63/2021), №125/131/21 (провадження № 3/125/64/2021), №125/132/21 (провадження № 3/125/65/2021).

У судовому засіданні прокурор заявив клопотання об`єднати ці справи в одне провадження.

Суд ухвалив задовольнити клопотання прокурора на підставі частини 2 статті 36 КУпАП, і об`єднати в одне провадження під єдиним унікальним номером справи № 125/129/21 справи про адміністративні правопорушення за № 125/129/21, 125/130/21, 125/131/21 та №125/132/21.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 21.01.2021 №57, складеного старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Шмалинюком О.П., ОСОБА_1 , депутат Копайгородської селищної ради 7-го скликання, будучи відповідно до підпунку «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог пункту 5-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» в редакції № 1975-VIII від 23.03.2017, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 21.01.2021 №58, складеного старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Шмалинюком О.П., ОСОБА_1 , депутат Копайгородської селищної ради 7-го скликання, будучи відповідно до підпунку «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 21.01.2021 №59, складеного старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Шмалинюком О.П., ОСОБА_1 , депутат Копайгородської селищної ради 7-го скликання, будучи відповідно до підпунку «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 21.01.2021 №60, складеного старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Шмалинюком О.П., ОСОБА_1 , депутат Копайгородської селищної ради 7-го скликання, будучи відповідно до підпунку «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог пункту 2-1 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Вказані проколи підписані особисто ОСОБА_1 , зауваження до змісту проколів відсутні.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з частиною 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 5-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» в редакції № 1975-VIII від 23.03.2017, продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Пунктом 2-1 розділу ХІІІ Закону України «Про запобігання корупції» ( який набрав чинності 17.03.2020) встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Серед суб`єктів, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у підпункті «б» пункту 1 частини 1 статті 3 цього Закону, вказані депутати місцевих рад.

Набуття ОСОБА_1 повноважень депутата Копайгородської селищної ради 7 скликання підтверджується рішенням 1 пленарного засідання 1 сесії 7 скликання Копайгородської селищної ради, Барського району Вінницької області від 12.11.2015, про визнання повноважень депутатів Копайгородської селищної ради 7 скликання.

Отже, ОСОБА_1 був суб`єктом декларування у вказаний в протоколах період та був зобов`язаний щорічно подавати декларацію відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції».

У суді ОСОБА_1 свою вину у скоєнні вказаних адміністративних правопорушень повністю визнав. Пояснив, що знав про обов`язок подавати декларації, однак не володіє комп`ютером, тому подав їх невчасно.

Прокурор у судовому засіданні висловив позицію про те, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП, повністю підтверджується наявними у матеріалах справи доказами, крім цього, особа повністю визнала свою вину в судовому засіданні. Стосовно дати виявлення порушень, про які йдеться у протоколах, прокурор зазначив, що такою слід вважати дату складення протоколу.

Крім повного визнання своєї вини, наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 172-6 КУпАП, підтверджується таким.

Щодо несвоєчасного, а саме 22.10.2019, подання без поважних причин, декларації за 2016 рік, несвоєчасного, а саме 22.10.2019, подання без поважних причин декларації за 2017 рік, несвоєчасного, а саме 22.10.2019, подання без поважних причин декларації за 2018 рік, несвоєчасного, а саме 09.06.2020, подання без поважних причин декларації за 2019 рік, вина ОСОБА_1 підтверджується дослідженою у судовому засіданні роздруківкою скріншоту з Реєстру на сайті НАЗК, який містить веб-адресу сайту НАЗК, з якого видно, що ОСОБА_1 подавав щорічні декларації, дата і час публікації декларацій: 22.10.2019 о 13:26, 22.10.2019 о 21:35, 22.10.2019 о 21:44, 09.06.2020 о 12:34.

Обізнаність ОСОБА_1 з вимогами антикорупційного законодавства щодо порядку і строків подання декларації, крім визнання ним цього факту, підтверджується також даними листа Копайгородської селищної ради від 14.12.2020 №443/02-11.

З доданих до протоколів аркушів паперу з текстом із заголовками «Тип декларації за звітний період щорічна 2016», «Тип декларації за звітний період щорічна 2017», «Тип декларації за звітний період щорічна 2018», «Тип декларації за звітний період щорічна 2019» неможливо встановити обставин, які входять до предмета доказування, оскільки джерело їх походження встановити неможливо, такі аркуші не містять необхідних реквізитів документа або гіперпосилання на веб-адресу сайту (якщо ці аркуші роздруковувались безпосередньо з веб-сторінки).

Стосовно моменту виявлення правопорушень суд не погоджується з позицією прокурора і зауважує, що момент виявлення порушення і момент складення протоколу про таке порушення не можна ототожнювати. Днем виявлення порушення, в розумінні статті 38 КУпАП, слід вважати день, коли суб`єкт, уповноважений на складання протоколу, отримав будь-які фактичні дані про вчинення правопорушення певною особою. Інше тлумачення цієї норми, на думку суду, надало б суб`єкту, уповноваженому на складання протоколу, незбалансовану перевагу на власний розсуд визначати момент, з якого починається строк накладення адміністративного стягнення.

У цій справі моментом виявлення порушень, всупереч позиції прокурора, суд вважає 10.12.2020 - дату складання запиту Управлінням стратегічних розслідувань у Вінницькій області на адресу Копайгородської селищної ради про отримання інформації та копій документів щодо списку депутатів ради та доведення до їх відома вимог антикорупційного законодавства. Суд виходить з цієї дати, оскільки ОСОБА_1 у судовому засіданні не надав жодної іншої інформації про те, коли орган поліції розпочав збір інформації щодо нього, жодної іншої дати з матеріалів справи встановити неможливо.

Враховуючи, що станом на день вчинення вищезазначених порушень були чинними норми КУпАП, які встановлювали 6-місячний строк накладення стягнення, станом на момент розгляду справи такий строк не закінчився.

Визначаючи характер вчинених порушень, суд вважає, що такі порушення не можна вважати малозначними, оскільки протягом чотирьох років ОСОБА_1 не виконував свого обов`язку, який покладено на усіх публічних службовців, щодо своєчасного декларування своїх статків.

Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу порушника, повне визнання ним своєї вини, майновий стан, позицію прокурора щодо призначення стягнення в межах санкції статті, вважаю, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, які передбачені частиною 1 статті 172-6 КУпАП за несвоєчасне подання без поважних причин декларації за 2016 рік, несвоєчасне подання без поважних причин декларації за 2017 рік, несвоєчасне подання без поважних причин декларації за 2018 рік, несвоєчасне подання без поважних причин декларації за 2019 рік та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 75 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1275 грн.

Керуючись статтею 40-1, частиною 1 статті 172-6 КУпАП, статями 245, 280, 283-285 КУпАП, пунктом 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», суддя -

П О С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, які передбачені частиною 1 статті 172-6 КУпАП за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, 2017 рік, 2018 рік, 2019 рік.

Накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в розмірі 75 (семидесяти п`яти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1275 (тисячу двісті сімдесят п`ять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні на користь держави, який підлягає сплаті за такими реквізитами рахунку для зарахування до державного бюджету надходжень за кодом класифікації доходів бюджету 22030101 «Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)»: отримувач коштів ГУК у Вінницькій області/м.Бар/22030101; код отримувача ЄДРПОУ 37979858; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA748999980313101 206000002784; код класифікації доходів бюджету 22030101.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду, через Барський районний суд Вінницької області, протягом 10-ти днів з дня її винесення.

Суддя Ю. О. Салдан