
Справа № 703/470/21
3/703/276/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2021 року суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Биченко І.Я., розглянувши справу про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Генічеськ Херсонської області, жителя АДРЕСА_1 , військовослужбовця в/ч А 4167, пожежний пожежного відділення пожежної обслуги військової частини А4167, військовий квиток НОМЕР_1 виданий Генічеським ВК Херсонської області 10 жовтня 2018 року, ІПН НОМЕР_2 ,-
до відповідальності за ч.2 ст.172-15 КУпАП, ч.3 ст. 172-20 КУпАП,
встановив:
До Смілянського міськрайонного суду Черкаської області надійшли два протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, передбачених за ч.2 ст.172-15 КУпАП, ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
Згідно з протоколом серії КИЧк №23 ОСОБА_1 , в умовах особливого періоду, 07.02.2021 близько 09 год. 00 хв. перебував у розташуванні військової частини А4167 з ознаками алкогольного сп`яніння. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння відмовився.
Враховуючи, що на території України діє особливий період, в діях ОСОБА_1 було встановлено склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Як вбачається з протоколу № 5 ОСОБА_1 у період часу з 09 год. 00 хв. 07.02.2021 по 09 год. 00 хв. 08.02.2021 на території військової частини А4167перебуваючи у складі добового наряду не виконував службові обов`язки на місці несення служби.
Таким чином, в його діях було встановлено факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Постановою суду справи були об`єднані в одне провадження.
У судове засідання, особа, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 з`явився, вину визнав у повному обсязі.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Згідно з ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Положеннями ст.251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Встановлені судом обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення відповідають тим, які зазначені у протоколах про адміністративне правопорушення від 07 лютого 2021 року серії КИЧк №23 та №5.
Судом встановлено, що 20 серпня 2019 року ОСОБА_1 був підписаний контракт про проходження військової служби у військовій частині А4167.
Як вбачається з акту від 07.02.2021 ОСОБА_1 07.02.2021 близько 09 год. 00 хв. перебував на території військової частини А4167 з ознаками алкогольного сп`яніння та відмовився від проходження перевірки на стан алкогольного сп`яніння в присутності свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .
У наданих письмових поясненнях від 08.02.2021 року ОСОБА_1 вказав, що дійсно, 07.02.2021 перебував на території військової частини А4167 з ознаками алкогольного сп`яніння.
Крім того, як вбачається з наказу командира військової частини А4167 №38-НР ОСОБА_6 призначено у склад добового наряду на 07.02.2021 пожежним пожежної обслуги.
Однак, в зв`язку з перебуванням у стані алкогольного сп`яніння та не виконуючи при цьому службових обов`язків був знятий з добового наряду.
Таким чином, ураховуючи, що у справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-15 КУпАП, ч.3 ст. 172-20 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Згідно зі ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Ураховуючи обставини вчинення адміністративного правопорушення, особу порушника, приймаючи до уваги ступінь його вини, сімейний та майновий стан, визнання вини, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення межах санкції ч.3 ст.172-20 КУпАП, як найбільш серйозного із вчинених правопорушень, у вигляді штрафу в розмірі двісті п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 грн., та вважає, що таке стягнення є доцільним для його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Положеннями ст.40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.
Ураховуючи викладене судовий збір із ОСОБА_1 стягненню не підлягає.
Керуючись ст. 283, 284 КУпАП України, суд
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст.172-15, ч.3 ст.172-20 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді двісті п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 грн. (отримувач коштів: ГУК у Черк. обл./тгм.Сміла 21081100, код отримувача ЄДРПОУ:37930566, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача:UA728999980313020106000023753 код класифікації: 21081100).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Черкаського апеляційного суду через Смілянський міськрайонний суд Черкаської області шляхом подання апеляційної скарги.
Строк предявлення постанови до виконання 3 місяці, починаючи з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя: І. Я. Биченко