Рішення № 94800412, 11.02.2021, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2021
Номер справи
620/5918/20
Номер документу
94800412
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 лютого 2021 року Чернігів Справа № 620/5918/20

Чернігівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Падій В.В., розглянувши, за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,

У С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (далі - ГУ ПФУ в Чернігівській області), в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо припинення із 28.07.2020, ОСОБА_1 , нарахування та виплату пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу»;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області поновити із 28.07.2020 нарахування та виплату пенсії за віком, відповідно до Закону України «Про державну службу», та здійснювати надалі виплату пенсії, ОСОБА_1 , на підставі довідок про заробітну плату, виданих Сохачівською сільською радою Коропського району, від 07.09.2020 за №3-36/455 та 3-36/457.

Обґрунтовуючи вимоги, позивач зазначає про протиправність дій відповідача щодо припинення нарахування та виплати їй пенсії державного службовця у відповідності до Закону України «Про державну службу».

Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В. від 17.12.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідачем, в межах встановленого судом строку, подано до суду відзив на позовну заяву, в якому останній не визнає позовних вимог і просить відмовити у їх задоволенні, зазначивши, що постановою Коропського районного суду Чернігівської області від 04.09.2017 по справі №735/920/17 зобов`язано Сосницьке об`єднане управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області зарахувати позивачу до стажу державної служби періоди роботи на виборній посаді секретаря Рождественської сільської ради Коропського району Чернігівської області з 04.07.2001 по 22.08.2016 та призначити пенсію відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу». Оскільки судовим рішенням не покладався обов`язок, при призначенні позивачу пенсії державного службовця, врахувати довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії від 07.09.2020 №3-36/455 та №3-36/457, видані Сохачівською сільською радою, при обчисленні розміру пенсії зазначені довідки до уваги не приймались. Зазначають, що заробітна плата для призначення пенсії береться за останньою посадою державного службовця, а позивач надає довідки, видані органом місцевого самоврядування відповідно до посади секретаря Рождественської сільської ради, дана посада не відноситься до категорії посад державних службовців. Вказують, що з 02.09.2016 державні органи можуть видавати довідку за останнім місцем роботи лише для призначення пенсії, а не для перерахунку. Крім того зазначають, що Сохачівська сільська рада не являється правонаступником Рождественської сільської ради, ні останнім місцем роботи позивача та не мала підстав видавати спірні довідки.

Ухвалою суду від 14.01.2020 ухвалено провести розгляд справи №620/5918/20 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач з 23.05.2016 перебувала на обліку в Сосницькому об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України та отримувала пенсію за віком, обчислену відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

28.07.2017 позивач звернулася до Сосницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України із заявою про призначення їй пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», до якої додала довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 25.07.2017 №504 та від 25.07.2017 №503, видані Вербівською сільською радою (а.с.66-69), проте листом від 01.08.2017 відповідач відмовив позивачу в призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» з підстав, що робота на виборній посаді секретаря сільської ради, з 04.07.2001 по 22.08.2016, не зараховується до стажу, який дає право на пенсію державного службовця.

Вважаючи протиправним рішення відповідача позивач звернулася до суду.

Постановою Коропського районного суду Чернігівської області від 04.09.2017 по справі №735/920/17 позов задоволено; визнано протиправними дії Сосницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо відмови ОСОБА_1 у зарахуванні до стажу державної служби роботу на виборній посаді секретаря Рождественської сільської ради Коропського району Чернігівської області, з 04.07.2001 по 22.08.2016 року; зобов`язано Сосницьке об`єднане управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи на виборній посаді секретаря Рождественської сільської ради Коропського району Чернігівської області, з 04.07.2001 по 22.08.2016 року, і призначити пенсію відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» (а.с.51-52).

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.11.2017 апеляційну скаргу Сосницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області - залишено без задоволення, а постанову Коропського районного суду Чернігівської області від 04.09.2017 - без змін (а.с.48-49).

Розпорядженням Сосницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області від 08.12.2017 позивачу призначено пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» (а.с.70).

Листом від 18.08.2020 №2500-0332-8/30598 відповідач повідомив позивача, що оскільки судом не розглядалось питання порядку обчислення заробітної плати, врахувати довідки, видані Вербівською сільською радою Коропського району, надані позивачем 28.07.2017, при обчисленні пенсії, немає підстав (а.с.74).

17.09.2020 позивач звернулася до Сосницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», до якої додала довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 07.09.2020 №3-36/455 та від 07.09.2020 №3-36/457, видані Сохачівською сільською радою Коропського району Чернігівської області (а.с.83-85), проте листом від 13.10.2020 відповідач відмовив у врахування вказаних довідок з підстав, що судом не розглядалось питання порядку обчислення заробітної плати для призначення пенсі державного службовця.

Вважаючи свої права порушеними, позивач звернулася до суду з позовом за захистом своїх прав та інтересів.

Даючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд застосовує джерела правового регулювання у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, та зважає на наступне.

Так у відповідності до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 визначалися Законом України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державу службу» (далі - Закон № 3723-XII).

У ході реформування системи державного управління 10.12.2015 прийнято новий закон, який регулює відносини, що виникають у зв`язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, а саме: Закон України від 10.12.2015 №889-VIII «Про державну службу» (далі Закон №889-VIII) .

З 01.05.2016 Закон №889-VIII набув чинності, а положення Закону №3723-XII втратили чинність, в тому числі норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців (крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону №889-VIII).

Відповідно до частини 1 статті 37 Закону №3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Аналіз цієї норми дає підстави вважати, що необхідною умовою для наявності у осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, права на пенсію відповідно до згаданої статті є досягнення такими особами певного віку та наявність страхового стажу, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

При цьому зазначений вік визначається статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

При цьому законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.

Згідно із пунктами 10 та 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII пенсія державного службовця згідно статті 37 Закону №3723-XII призначається: державним службовцям, які на день набрання чинності Закону №889-VIII обіймали посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України; особам, які на день набуття чинності Закону №889-VIII мають не менше 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України.

Тобто Прикінцевими та перехідними положеннями Закону № 889-VІІІ передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби, зокрема, обіймали посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Водночас для осіб, які обіймали посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, стаття 37 Закону № 3723-ХІІ передбачає додаткові умови для наявності права на призначення пенсії державного службовця: певний вік і страховий стаж.

Аналізуючи зазначені норми чинного законодавства, суд дійшов висновку, що обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону № 3723-ХІІ і Прикінцевих положень Закону № 889-VІІІ, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Отже після 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом № 889-VІІІ) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих положень Закону №889-VІІІ та мають передбачені частиною 1 статті 37 Закону № 3723-ХІІ вік і страховий стаж.

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права була висловлена у зразковому рішенні Верховного Суду від 4 квітня 2018 року у справі № 822/524/18 та у постанові Верховного Суду від 26 червня 2018 року у справі № 676/4235/17.

Як вбачається з матеріалів справи, постановою Коропського районного суду Чернігівської області від 04.09.2017 по справі №735/920/17 позов задоволено; визнано протиправними дії Сосницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо відмови ОСОБА_1 у зарахуванні до стажу державної служби роботу на виборній посаді секретаря Рождественської сільської ради Коропського району Чернігівської області, з 04.07.2001 по 22.08.2016 року; зобов`язано Сосницьке об`єднане управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи на виборній посаді секретаря Рождественської сільської ради Коропського району Чернігівської області, з 04.07.2001 по 22.08.2016 року, і призначити пенсію відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу».

Вказана постанова Коропського районного суду Чернігівської області від 04.09.2017 залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.11.2017.

Тобто судовими рішеннями встановлено, що ОСОБА_1 має право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу».

Зазначені обставини не заперечуються відповідачем.

Обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом (частина 4 статті 78 КАС України).

Проте під час виконання вищевказаного рішення суду та призначення пенсії згідно статті 37 Закону України «Про державну службу», виникло спірне питання щодо довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця позивачці, яке не могло вирішитись протягом декількох років.

Як випливає з матеріалів справи відповідачем призначено позивачу пенсію державного службовця з 28.07.2017 в мінімальному розмірі, тобто без урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 25.07.2017 №504 та від 25.07.2017 №503, виданих Вербівською сільською радою з підстав, що судом не розглядалось питання порядку обчислення заробітної плати для призначення пенсії державного службовця.

При цьому суд враховує, що згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб» затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб (далі Порядок).

Пунктом 4 Порядку встановлено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Згідно пункту 5 Порядку форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 «Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за №180/30048 затверджені форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VIII «Про державну службу» пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-XII «Про державну службу» (далі Постанова №1-3).

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 Сохачівською сільською радою Коропського району Чернігівської області видані довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 07.09.2020 №3-36/455 та довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби від 07.09.2020 №3-36/457.

Вищевказані довідки позивачкою були надані відповідачу на виконання постанови Коропського районного суду Чернігівської області від 04.09.2017 по справі №735/920/17.

Суд зауважує, що форма вказаних довідок відповідає формам довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, затверджених Постановою №1-3 та містять відображення складових заробітної плати: посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, надбавка за інтенсивність праці та щомісячна премія, які визначені в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії.

На всі види оплати праці, включені в довідки, нараховано єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Таким чином суд дійшов висновку, що всі відображені в довідках види оплати праці, - є складовими частинами заробітної плати позивачки, з якої сплачені внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, тому вони мають братися до уваги при розрахунку розміру пенсії позивачки згідно статті 37 Закону України «Про державну службу».

Проте відповідач протиправно не взяв їх до уваги при виконанні постанови Коропського районного суду Чернігівської області від 04.09.2017 по справі №735/920/17. Посилання відповідача на те що, вказані вище довідки про складові заробітної плати не були предметом розгляду у суді, а тому підстави для їх врахування при обрахунку пенсії державного службовця відсутні, суд вважає безпідставними, оскільки під час розгляду справи №735/920/17 досліджувалось право позивача на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», а не документи, подані позивачем для визначення її розміру.

Суд відхиляє також посилання відповідача на той факт, що вищевказані довідки видані Сохачівською сільською радою Коропського району Чернігівської області, а останнім місцем роботи позивачки була Рождественська сільська рада Коропського району Чернігівської області з наступних підстав.

З витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб -підприємців, громадських формувань станом на 13.01.2021 випливає, що 05.04.2017 внесено запис про припинення юридичної особи - Рождественської сільської ради Коропського району Чернігівської області в результаті ї реорганізації; правонаступником є Коропська селищна рада (а.с.93-98).

Згідно довідки Коропської районної державної адміністрації від 16.01.2021 №01-14/101 станом на 01.09.2020 в районі діяло лише вісім сільських рад, серед яких і Сохачівська сільська рада Коропського району Чернігівської області (а.с.106).

Оскільки останнім місцем роботи позивачки була посада секретаря Рождественської сільської ради Коропського району Чернігівської області, діяльність якої припинена на момент видачі вищевказаних довідок, та в районі існувало лише вісім сільських рад, то суд дійшов висновку, що довідки про заробітну плату працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі позивачці могла видати одна з восьми сільських рад, які діють на території Коропського району Чернігівської області, в тому числі і Сохачівською сільською радою Коропського району Чернігівської області, оскільки вони мають єдиний статус сільських рад.

Суд зауважує, що припинення діяльності Рождественської сільської ради Коропського району Чернігівської області не може впливати на соціальні права та гарантії позивачки.

Суд відхиляє також посилання відповідача на той факт, що довідки видані органом місцевого самоврядування щодо посади секретаря ради, яка не відноситься до категорії посад державного службовця, оскільки постановою Коропського районного суду Чернігівської області від 04.09.2017 по справі №735/920/17 позов задоволено; визнано протиправними дії Сосницького об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо відмови ОСОБА_1 у зарахуванні до стажу державної служби роботу на виборній посаді секретаря Рождественської сільської ради Коропського району Чернігівської області, з 04.07.2001 по 22.08.2016 року; зобов`язано Сосницьке об`єднане управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи на виборній посаді секретаря Рождественської сільської ради Коропського району Чернігівської області.

Посилання відповідача на той факт, що довідки видаються лише для призначення пенсії, а не для перерахунку пенсії, суд відхиляє, оскільки під час виконання постанови Коропського районного суду Чернігівської області від 04.09.2017 по справі №735/920/17 про зобов`язання відповідача призначити позивачці пенсію відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», виникло спірне питання щодо довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця позивачці.

Як випливає з матеріалів справи відповідачем призначено позивачу пенсію державного службовця з 28.07.2017 в мінімальному розмірі, без врахування жодних довідок про заробітну плату позивачки, що не відповідає положенням пункту 1 частини першої статті 41 Закону №1058, відповідно до якої до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону, а тому суд вважає, що відповідач зобов`язаний врахувати при обчислення розміру пенсії державного службовця позивачки довідки про заробітну плату від 07.09.2020 за №3-36/455 та від 07.09.2020 за №3-36/457, виданих Сохачівською сільською радою Коропського району Чернігівської області.

В прохальній частині позивач просить визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Чернігівській області щодо припинення із 28.07.2020 нарахування та виплату позивачці пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», проте як випливає з матеріалів справи позивачу припинено нарахування та виплату пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» саме з 09.09.2020, а тому вказана позовна вимога підлягає задоволенню саме з 09.09.2020, в решті відмовлено за необґрунтованістю.

Щодо зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області поновити із 28.07.2020 нарахування та виплату пенсії за віком, відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», та здійснювати надалі виплату пенсії, ОСОБА_1 , на підставі довідок про заробітну плату, виданих Сохачівською сільською радою Коропського району, від 07.09.2020 за №3-36/455 та 3-36/457, то така вимога підлягає задоволенню частково, а саме в частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області поновити з 09.09.2020 нарахування та виплату пенсії за віком, відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», з врахуванням довідок про заробітну плату від 07.09.2020 за №3-36/455 та від 07.09.2020 за №3-36/457, виданих Сохачівською сільською радою Коропського району Чернігівської області; в решті необхідно відмовити за необґрунтованістю та з тих підстав, що на майбутнє суд не може приймати рішення.

При вирішенні даної справи судом були враховані положення частини 2 статті 2 та частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково.

Вирішуючи питання про розподіл між сторонами судових витрат, суд, керуючись положеннями статті 139 КАС України, враховуючи задоволення позову повністю, вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 560,53 грн.

Керуючись статтями 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо припинення з 09.09.2020 нарахування та виплати ОСОБА_1 пенсії за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області поновити з 09.09.2020 нарахування та виплату пенсії за віком, відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», з врахуванням довідок про заробітну плату від 07.09.2020 за №3-36/455 та від 07.09.2020 за №3-36/457, виданих Сохачівською сільською радою Коропського району Чернігівської області.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 560 (п`ятсот шістдесят) грн 53 коп.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 та підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги до Чернігівського окружного адміністративного суду або до суду апеляційної інстанції протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П`ятницька, 83-А, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ - 21390940).

Повний текст рішення виготовлено 11.02.2021.

Суддя В.В. Падій