
Ширяївський районний суд Одеської області
10.02.2021 Справа №: 518/20/21 Провадження № 2/518/211/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.02.2021 року смт. Ширяєве
Ширяївський районний суд Одеської області в складі судді Алексєєвої О.В., за участі секретаря Надир І.Л., розглянувши клопотання відповідача ОСОБА_1 про розгляд цивільної справи за позовом Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, про продовження процесуального строку розгляду справи, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою від 21.01.2021 р. відкрито провадження по цивільній справі за позовом Акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, розгляд справи ухвалено проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Вказаною ухвалою відповідачу було надано п,ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
09.02.2021 р. до канцелярії суду надійшло клопотання відповідача про продовження процесуального строку розгляду справи, мотивований тим, що термін надання відзиву спливає 21.02.2021 р., а для збору та отримання доказів та відповідних документів їй потрібно більше 20 робочих днів. Відповідач просить продовжити встановлений процесуальний строк розгляду справи після зазначеної дати та розглянути справу за її участі.
Відповідно до положень ст. 127 ЦПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи. Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу. Про відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою. Ухвалу про відмову у поновленні або продовженні процесуального строку може бути оскаржено у порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно ч. 8 ст. 279 ЦПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.
Відповідно ч. 6 ст. 279 ЦПК України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов: 1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання відповідача про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін задоволенню не підлягає, оскільки предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, водночас характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Водночас, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання відповідача про продовження процесуального строку, та продовжити строк на подання відзиву до 30 днів.
Керуючись ст. 279 ЦПК України суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 задовольнити частково.
Продовжити строк подання відзиву до 30 днів, встановивши відповідачу тридцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття спрощеного позовного провадження по справі для подання відзиву на позовну заяву.
В іншій частині клопотання - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в частині продовження строку в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Ширяївський районний суд Одеської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (з урахуванням п. 3 Розділу ХІІ Прикінцеві положення ЦПК України).
Ухвала в іншій частині оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Алексєєва
Судове рішення № 94786199, Ширяївський районний суд Одеської області було прийнято 10.02.2021. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні відомості про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити необхідні відомості.
Це рішення відноситься до справи № 518/20/21. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: