Постанова № 94775907, 10.02.2021, Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
10.02.2021
Номер справи
233/587/21
Номер документу
94775907
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Код суду 233 № 233/587/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2021 року м. Костянтинівка

Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Леміщенко О.О., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Військової комендатури м. Костянтинівка Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Давидо-Микільське Краснодонського району Луганської області, РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, військовослужбовця військової служби за контрактом, військове звання – прапорщик, обіймає посаду командира 1 гранатометного відділення взводу вогневої підтримки 2 аеромобільно-десантної роти військової частини А0641, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, і якому роз`яснено зміст ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

Визначення засад оборони України та підготовки держави до оборони, порядок та підстави призову на військову службу, умови її проходження, правове регулювання соціального і правового статусу військовослужбовців визначаються Законом України «Про оборону України», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про військовий обов`язок та військову службу». Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Указами Президента України та іншими підзаконними актами.

За змістом статті 3 Закону України «Про оборону України» підготовка держави до оборони в мирний час включає, зокрема, забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів підготовленими кадрами, озброєнням, військовою та іншою технікою, продовольством, речовим майном, іншими матеріальними та фінансовими ресурсами; розвиток військово-технічного співробітництва з іншими державами з метою забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів озброєнням, військовою технікою і майном, які не виробляються в Україні; підготовку національної економіки, території, органів державної влади, органів військового управління, органів місцевого самоврядування, а також населення до дій в особливий період.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування. Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань. Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано. Демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу (стаття 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

Таким чином, особливий період закінчується з прийняттям Президентом України відповідного рішення про переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу.

Рішень про закінчення такого періоду на час розгляду справи Президент України не приймав, тобто, особливий період діє в Україні від 17.03.2014, після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» і до теперішнього часу.

06 лютого 2021 року о 21-40 год., в умовах особливого періоду, за адресою: Донецька обл., м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, буд. 151 (територія військової частини А0641), представниками військової частини був виявлений військовослужбовець військової служби за контрактом командир 1 гранатометного відділення взводу вогневої підтримки 2 аеромобільно-десантної роти військової частини А0641 прапорщик ОСОБА_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: стійкий запах алкоголю з ротової порожнини, порушення координації рухів. Після чого даного військовослужбовця було доставлено до військової комендатури м. Костянтинівка, звідки його було направлено до КНП «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради» у супроводі старшого лейтенанта ОСОБА_2 . У подальшому прапорщику ОСОБА_1 черговим лікарем було запропоновано пройти освідчення на стан алкогольного сп`яніння, на що останній погодився. Згідно з висновком про стан алкогольного сп`яніння № 11 від 06.02.2021 року о 22-30 з використанням спеціального технічного засобу «Алконт-М», ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння, проба позитивна – 1,7 проміле). Таким чином, ОСОБА_1 перебував на території військової частини А0641 у стані алкогольного сп`яніння, в умовах особливого періоду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

Крім того, 08 лютого 2021 року о 10-00 год., в умовах особливого періоду, за адресою: Донецька обл., м. Костянтинівка, проспект Ломоносова, буд. 151 (територія військової частини А0641), представниками військової частини був виявлений військовослужбовець військової служби за контрактом командир 1 гранатометного відділення взводу вогневої підтримки 2 аеромобільно-десантної роти військової частини А0641 прапорщик ОСОБА_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: стійкий запах алкоголю з ротової порожнини, порушення координації рухів. Після чого даного військовослужбовця було доставлено до військової комендатури м. Костянтинівка, звідки його було направлено до КНП «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Костянтинівської міської ради» у супроводі старшого лейтенанта ОСОБА_2 . У подальшому прапорщику ОСОБА_1 черговим лікарем було запропоновано пройти освідчення на стан алкогольного сп`яніння, на що останній погодився. Згідно з висновком про стан алкогольного сп`яніння № 9 від 08.02.2021 року об 11-25 з використанням спеціального технічного засобу «Алконт-М», ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння, проба позитивна – 2,56 проміле). Таким чином, ОСОБА_1 перебував на території військової частини А0641 у стані алкогольного сп`яніння, в умовах особливого періоду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даних правопорушень визнав у повному обсязі, пояснив, що він 06 лютого 2021 року ввечері вжив алкоголь, після чого його на території військової частини А0641 в стані алкогольного сп`яніння виявив командир. 08 лютого 2021 року приблизно він також вживав алкоголь і його у цьому викрили. Щиро каявся.

Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , його вина підтверджується висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеного на підставі даних, що містяться в акті медичного огляду №11 06.02.2021 року, відповідно до якого ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння (1,7 проміле); висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, складеного на підставі даних, що містяться в акті медичного огляду №9 08.02.2021 року, відповідно до якого ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння (2,56 проміле), та іншими матеріалами справи.

Враховуючи викладене, вважаю, що обставини, викладені в протоколі про військове адміністративне правопорушення серії ДНК-2 №0359 від 07 лютого 2021 року та в протоколі про військове адміністративне правопорушення серії ДНК-2 №0369 від 08 лютого 2021 року, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні і вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, є доведеною.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, ставлення до вчиненого, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Згідно з п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, його необхідно звільнити від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 24, 27, 33, 172-20 ч. 3, 283 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 250 (двісті п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 4250 (чотири тисячі двісті п`ятдесят) грн. 00 коп.

Штраф слід перерахувати на рахунок (IBAN) – UA328999980313060106000005692, отримувач – Донецьке ГУК/Костянтинів. МТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) - 37967785, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП).

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців після набрання нею законної сили.

Суддя О.О. Леміщенко