
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
09 лютого 2021 р. Справа №200/1301/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради - відповідач 1,
Комунального підприємства "КОМСЕРВІС" Дружківської міської ради - відповідач 2,
Комунального підприємства ДК АТП 052805 - відповідач 3
про визнання незаконними дій, бездіяльності, рішень та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Дружківської міської ради, Комунального підприємства "КОМСЕРВІС" Дружківської міської ради, Комунального підприємства ДК АТП 052805, в якому просив суд: визнати дії, бездіяльність, рішень УСЗН Дружківської міської ради незаконними та зобов`язання відповідача поновити (продовжити) надання житлової субсидії (здійснити розрахунок) в разі її скасування, надати відповідне рішення; визнати незаконними дії, бездіяльність КП «Комсервіс» незаконними та зобов`язати надати роздруківку нарахувань з особового рахунку з зменшеними сумами нарахувань ос/рах 26806; визнати дії, бездіяльність Комунального підприємства ДК АТП 052805 Дружківської міської ради незаконними та зобов`язання змінити (зменшити) суми нарахувань по особ/рахунку № НОМЕР_1 .
Дослідивши позовну заяву суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України, публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.
Суб`єкт владних повноважень - це орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах.
Адміністративні суди не розглядають позовні вимоги, які є похідними від вимог у приватно-правовому спорі і заявлені разом з ними, якщо цей спір підлягає розгляду в порядку іншого, ніж адміністративне, судочинства і знаходиться на розгляді відповідного суду.
З матеріалів адміністративного позову суд встановив, що заявлені позивачем відповідачі Комунальне підприємство "КОМСЕРВІС" Дружківської міської ради та Комунальне підприємство ДК АТП 052805 не мають статусу суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ст. 19 Цивільного процесуального Кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Загальний порядок надання послуг та укладення договорів щодо надання послуг врегульовано положеннями Глави 63 Цивільного кодексу України.
Враховуючи викладене, позовні вимоги, заявлені до Комунального підприємства "КОМСЕРВІС" Дружківської міської ради та Комунального підприємства ДК АТП 052805 належить розглядати в порядку цивільного судочинства судом загальної юрисдикції.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження в частині позовних вимог заявлених до цих відповідачів.
Відповідно до ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, Суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження за позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Комунального підприємства "КОМСЕРВІС" Дружківської міської ради, Комунального підприємства ДК АТП 052805 про визнання незаконними дій, бездіяльності, рішень та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.
Роз`яснити позивачу, що позовні вимоги підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.
Повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до пп./ 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, за сторінкою на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (веб-адреса сторінки ://court.gov.ua/).
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя О.М. Кониченко