
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 лютого 2021 р. Справа№200/59/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Добропільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Добропільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85000, Донецька область, м. Добропілля, вул. Незалежності, буд.28а) з вимогами:
- визнати протиправними дії Добропільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України з перерахунку пенсії позивача з 23 червня 2020 року виходячи зі страхового стажу 36 роки 5 місяці 22 дні і не зарахування до страхового часу, часу вимушеного прогулу з 21.07.2015 по 11.11.2019;
- зобов`язати Добропільське об`єднане управління Пенсійного фонду України зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 час вимушеного прогулу з 21.07.2015 по 11.11.2019.
Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивує безпідставністю не зарахування йому пенсійним органом до загального страхового стажу для перерахунку пенсії періоду вимушеного прогулу з 21.07.2015 по 11.11.2019 та, як наслідок, не проведення перерахунку пенсії з урахуванням вказаного вище періоду вимушеного прогулу у загальному страховому стажі. Зазначає, що рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2019 в адміністративній справі №805/3334/15-а задоволено заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами в адміністративній справі №805/3444/15-а за позовом ОСОБА_1 до Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації про визнання незаконним наказу начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації від 21 липня 2015 року №5 про звільнення позивача з посади заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації, поновлення позивача на вказаній посаді, стягнення суми середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу. Скасовано рішення Донецького окружного адміністративного суду від 7 лютого 2018 року №805/3444/15-а. Ухвалено нове рішення, яким позов ОСОБА_1 до Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано наказ начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації від 21 липня 2015 року №5 про звільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації. Поновлено ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації. Стягнуто на користь ОСОБА_1 з Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, а саме з 21 липня 2015 року по дату поновлення на роботі. Звернуто до негайного виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації. Звернуто до негайного виконання рішення суду в частині стягнення на користь ОСОБА_1 з Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації середній заробіток за весь час за весь час вимушеного прогулу, а саме з 21 липня 2015 року по дату поновлення на роботі - у межах суми стягнення за один місяць. На думку позивача, відповідачем протиправно не враховано до загального страхового стажу весь період вимушеного прогулу при проведенні перерахунку пенсії, через не надання підприємством відкоригованої звітності та не внесення змін до системи персоніфікованого обліку. Відтак, позивач вважає, що має право, як особа, щодо якої прийняте рішення про поновлення на посаді, на зарахування періоду вимушеного прогулу до його загального страхового стажу, та, як наслідок, на перерахунок пенсії з урахуванням вказаного періоду в загальному страховому стажі.
Відповідачем подано до суду відзив на адміністративний позов, в якому останній не погоджується з вимогами позову, просить відмовити у його задоволенні в повному обсязі та зазначає наступне. Позивач перебуває на обліку в пенсійному органі з 28.07.2012 як отримувач пенсії за віком. 16.06.2020 позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про перерахунок його пенсії та відповідачем 3.06.2020 проведено такий перерахунок. Зазначає, що згідно відповіді начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації рішення Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2019 у справі №805/3334/15-а виконано частково в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації та в частині стягнення на користь ОСОБА_1 середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу з 21.07.2015 по дату поновлення на роботі - у межах суми стягнення за один місяць. 28.02.2020 в Управлінні агропромислового розвитку Олександрійської райдержадміністрації було проведено позапланову перевірку, в результаті якої були встановленні порушення вимог ч.2,3 ст.20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування», п.4.9 р 4 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від 08.10.2010 №22-2, п.9 розділу 4 Порядку формування та подання страхувальника звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від 09.09.2013 №454 по застрахованій особі - ОСОБА_1 . Вважає, що при проведенні перерахунку пенсії позивача відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України, а тому права позивача порушені не були, у зв`язку з чим слід відмовити позивачу у задоволенні позову.
Від представника позивача на адресу суду надійшла відповідь на відзив, в якій останній просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Ухвалою суду від 06.01.2021 справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 05.02.2021 відмовлено у задоволенні заяви представника Добропільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, паспорт серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 .
Позивач з 28.12.2012 перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за віком.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2019 в адміністративній справі №805/3334/15-а задоволено заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами в адміністративній справі №805/3444/15-а за позовом ОСОБА_1 до Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації про визнання незаконним наказу начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації від 21 липня 2015 року №5 про звільнення позивача з посади заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації, поновлення позивача на вказаній посаді, стягнення суми середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу. Скасовано рішення Донецького окружного адміністративного суду від 7 лютого 2018 року №805/3444/15-а. Ухвалено нове рішення, яким позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 00730750, 84000, Донецька область, Олександрівський район, смт. Олександрівка, пл. Олександра Невського, 1) про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано наказ начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації від 21 липня 2015 року №5 про звільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації. Поновлено ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації. Стягнуто на користь ОСОБА_1 з Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, а саме з 21 липня 2015 року по дату поновлення на роботі. Звернуто до негайного виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації. Звернуто до негайного виконання рішення суду в частині стягнення на користь ОСОБА_1 з Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації середній заробіток за весь час за весь час вимушеного прогулу, а саме з 21 липня 2015 року по дату поновлення на роботі - у межах суми стягнення за один місяць.
Відповідно до листа Добропільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 08.10.2020 №0573-07-8/7071 з метою забезпечення ОСОБА_1 соціального захисту згідно зі ст.46 Конституції України та витребування у відповідного роботодавця подання до територіального органу ДПС достовірної звітності по єдиному соціальному внеску управління ПФУ письмово звернулось до Олександрійської районної державних адміністрації для сприяння повному виконанню управлінням АПР Олександрійської РДА рішення Донецького окружною адміністративного суду від 04.11.2019 по справі №805/3334/15-а та поданню звітності по єдиному соціальному внеску за весь час вимушеного прогулу (з урахуванням відображених сум заробітку за листопад 2019 року); Головного управління Державної податкової служби України у Донецькій області для отримання копії відповідного акту перевірки управління АПР Олександрівської РДА або відомостей з щомісячним розрахунком сум фонду оплати праці та донарахованого єдиного соціальною внеску за весь час вимушеного прогулу - з 21.07.2015 по дату поновлення на роботі.
Листом від 10.01.2020 №7 Управління агропромислового розвитку Олександрійської районної державних адміністрації повідомило позивача, зокрема, про те, що з загальної нарахованої суми 451354,43 грн. заробітної плати за час вимушеного прогулу виплачено стягнення за місяць 8764,16 грн. Залишилася невиплачена сума 442590,27 грн., нарахування ЄСВ -22% складають 97369,86 грн.
Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області у листі від 30.07.2020 №5390-5469/Б-02/8-0500/20 повідомило позивача, що після надання підприємством відкоригованої звітності до органів Пенсійного фонду України та внесення відповідних змін до системи персоніфікованого обліку про нарахування заробітної плати та сплату страхових внесків за період з 01.08.2015 по 31.10.2019, перерахунок пенсії буде проведено згідно з нормами чинного законодавства.
Не погодившись з не зарахуванням до страхового стажу за час вимушеного прогулу з 21.07.2015 по 11.11.2019, позивач звернувся до суду з позовною заявою.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд приходить до наступного.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Основного Закону передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
У відповідності до п.1 ч.1 ст.8 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (надалі - Закон №1058-IV) право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
За змістом ст.1 Закону №1058-IV:
застрахована особа - фізична особа, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачуються чи сплачувалися у встановленому законом порядку страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та до накопичувальної системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування;
страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування;
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
За приписами ст.26 Закону №1058-IV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року.
Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - не менше 26 років; з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - не менше 27 років; з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - не менше 28 років; з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - не менше 29 років; з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - не менше 30 років; з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - не менше 31 року; з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - не менше 32 років; з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - не менше 33 років; з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - не менше 34 років; починаючи з 1 січня 2028 року - не менше 35 років.
У разі відсутності, починаючи з 1 січня 2018 року, страхового стажу, передбаченого частиною першою цієї статті, право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 63 роки мають особи за наявності страхового стажу: по 31 грудня 2018 року - від 15 до 25 років; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - від 16 до 26 років; з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року - від 17 до 27 років; з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року - від 18 до 28 років; з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - від 19 до 29 років; з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року - від 20 до 30 років; з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року - від 21 до 31 року; з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року - від 22 до 32 років; з 1 січня 2026 року по 31 грудня 2026 року - від 23 до 33 років; з 1 січня 2027 року по 31 грудня 2027 року - від 24 до 34 років; починаючи з 1 січня 2028 року - від 25 до 35 років.
Згідно з ч.1 ст.27 Закону №1058-IV розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
За визначенням, що міститься у ч.1 ст.24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Відповідно до ч.2 вказаної статті страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Частинами 1, 2 ст.20 Закону №1058-IV передбачено, що страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Обчислення страхових внесків із сум, виражених в іноземній валюті, здійснюється шляхом перерахування зазначених сум у національну валюту України за курсом валют, установленим Національним банком України на день обчислення страхових внесків.
Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у п.п.1, 2, 5 - 7, 9, 10, 12, 15, 17 і 18 ст.11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Відповідно до ч.6 цієї статті страхувальники зобов`язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
А в силу положень ч.10 згаданої статті, якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Положеннями ч.12 ст.20 Закону №1058-IV визначено, що страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
За змістом положень ст.106 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, оскільки здійснює нарахування страхових внесків із заробітної плати застрахованої особи.
Отже, обов`язок по сплаті страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або в не повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника. При цьому, відсутність в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку даних про сплату страхових внесків для нарахування пенсії не є підставою для позбавлення права особи на зарахування до страхового стажу періоду роботи.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач працював на посаді заступника начальника Управління РДА.
Наказом Управління РДА від 21 липня 2015 року № 5 позивача звільнено з займаної посади згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 3 Закону України "Про очищення влади".
Не погодившись із зазначеним наказом про звільнення, позивач оскаржив його в судовому порядку.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 04.11.2019 в адміністративній справі №805/3334/15-а задоволено заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами в адміністративній справі №805/3444/15-а за позовом ОСОБА_1 до Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації про визнання незаконним наказу начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації від 21 липня 2015 року №5 про звільнення позивача з посади заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації, поновлення позивача на вказаній посаді, стягнення суми середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу. Скасовано рішення Донецького окружного адміністративного суду від 7 лютого 2018 року №805/3444/15-а. Ухвалено нове рішення, яким позов ОСОБА_1 до Управління агропромислового розвитку Олександрівської районної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування наказу, поновлення на роботі, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано наказ начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації від 21 липня 2015 року №5 про звільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації. Поновлено ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації. Стягнуто на користь ОСОБА_1 з Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, а саме з 21 липня 2015 року по дату поновлення на роботі. Звернуто до негайного виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді заступника начальника Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації. Звернуто до негайного виконання рішення суду в частині стягнення на користь ОСОБА_1 з Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації середній заробіток за весь час за весь час вимушеного прогулу, а саме з 21 липня 2015 року по дату поновлення на роботі - у межах суми стягнення за один місяць.
Наявними у матеріалах справи документами підтверджується, що рішення суду щодо поновлення ОСОБА_1 на роботі та стягнення на користь ОСОБА_1 з Управління агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації середній заробіток за весь час за весь час вимушеного прогулу, з 21 липня 2015 року по дату поновлення на роботі, у межах суми стягнення за один місяць виконано.
Доказів сплати Управлінням агропромислового розвитку Олександрівської райдержадміністрації на користь позивача усього середнього заробітку за час вимушеного прогулу починаючи з 21 липня 2015 року по дату поновлення на роботі - 11 листопада 2019 року, матеріали справи не містять.
За викладених обставин, суд доходить висновку, що період з 21 липня 2015 року по 11 листопада 2019 року фактично є періодом вимушеного прогулу позивача, за який останньому роботодавцем мала нараховуватися заробітна плата, з якої, в свою чергу, мали здійснюватися відповідні відрахування страхових внесків до органу Пенсійного фонду.
При цьому, на переконання суду, невиконання роботодавцем обов`язку щодо сплати на користь позивача усього середнього заробітку за час вимушеного прогулу, починаючи з 21 липня 2015 року по 11 листопада 2019 року, а також не відрахування з суми середнього заробітку відповідних страхових внесків до органу Пенсійного фонду, не може вважатися належною підставою для не зарахування пенсійним органом до загального страхового стажу ОСОБА_1 періоду вимушеного прогулу останнього з 21 липня 2015 року по 11 листопада 2019 року.
Таким чином, суд доходить висновку про обґрунтованість та необхідність задоволення вимог про визнання протиправними дій Добропільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 23 червня 2020 року виходячи зі страхового стажу 36 роки 5 місяці 22 дні та не зарахування до страхового стажу, часу вимушеного прогулу з 21.07.2015 по 11.11.2019, та як наслідок зобов`язання Добропільське об`єднане управління Пенсійного фонду України зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 час вимушеного прогулу з 21.07.2015 по 11.11.2019.
Отже, адміністративний позов підлягає задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Позивачем сплачено судовий збір у сумі 840,80 грн. Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України на користь позивача підлягає відшкодуванню сума судового збору у розмірі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань з відповідача.
Керуючись статтями 2-17, 19-20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224, 225-228, 229-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Добропільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити.
Визнати протиправними дії Добропільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 23 червня 2020 року виходячи зі страхового стажу 36 роки 5 місяці 22 дні та не зарахування до страхового стажу, часу вимушеного прогулу з 21.07.2015 по 11.11.2019.
Зобов`язати Добропільське об`єднане управління Пенсійного фонду України зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 час вимушеного прогулу з 21.07.2015 по 11.11.2019.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Добропільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85000, Донецька обл., м. Добропілля, вул. Незалежності, 28-а, код ЄДРПОУ 37755477) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Повне судове рішення складено 05.02.2021.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Т.В.Загацька