
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
05 лютого 2021 року Справа № 7/98-Б за заявою Акціонерного товариства відкритого типу «Волиньрембуд», м. Луцьк
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод будівельних конструкцій», м. Луцьк
про банкрутство
Суддя Шум М.С.
Секретар с/з Вижовець М. О.
Представники сторін:
від ініціюючого кредитора: Щербюк О.Ю.
від боржника: Романова І.О.
Арбітражний керуючий Василюк І.М.
встановив: постановою Господарського суду Волинської області від 28.02.2017 Товариство з обмеженою відповідальністю «Завод будівельних конструкцій» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Василюка І.М.
Ухвалою суду від 08.08.2017 схвалений комітетом кредиторів згідно протоколу № 7 від 18.07.2017 і представлений суду план санації Товариства з обмеженою відповідальністю «Завод будівельних конструкцій», затверджено зі строком санації до 31.12.2022.
На адресу суду від керуючого санацією ТзОВ «Завод будівельних конструкцій» Іванішина Л. В. надійшов звіт керуючого санацією про хід виконання плану санації ТзОВ «Завод будівельних конструкцій» з 09.09.2020 по 01.10.2020 та протокол зі змінами до плану санації.
Відповідний звіт та зміни до плану санації ТзОВ «ЗБК» ухвалою суду від 14.12.2020 призначено до розгляду. Кредиторам у справі запропоновано подати суду пояснення щодо поданого керуючим санацією ТзОВ «Завод будівельних конструкцій» Іванішиним Л. В. звіту та змін до плану санації.
В судовому засіданні 02.02.2020 арбітражний керуючий та представник боржника просили суд звіт керуючого санацією про хід виконання плану санації ТзОВ «Завод будівельних конструкцій» з 09.09.2020 по 01.10.2020 та протокол зі змінами до плану санації.
№14 від 03.11.2020 задоволити.
Представник ініціюючого кредитора - Акціонерного товариства відкритого типу «Волиньрембуд» щодо задоволення судом звіту керуючого санацією про хід виконання плану санації ТзОВ «Завод будівельних конструкцій» з 09.09.2020 по 01.10.2020 та протокол зі змінами до плану санації від 03.11.2020 за №14 поклався на розсуд суду.
Розглянувши в судовому засіданні звіт керуючого санацією про хід виконання плану санації ТзОВ «Завод будівельних конструкцій» з 09.09.2020 по 01.10.2020 та протокол зі змінами до плану санації №14 від 03.11.2020 та заслухавши присутніх учасників по справі, господарський суд встановив наступне.
21.10.2019 набув чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
У відповідності до вимог п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства подальший розгляд справи про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Відповідно до п. 1-1 Розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» справа № 7/98-Б про банкрутство ТОВ «Завод будівельних конструкцій» розглядається за положеннями Закону у редакції, що діяла у період до 19.01.2013 (далі Закон про банкрутство), як така, що порушена до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» № 4212-VI від 22.12.2011.
Частиною 8 ст. 16 Закону про банкрутство встановлено, що до компетенції комітету кредиторів, зокрема, належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого. Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори (ч. 9 ст. 16 Закону про банкрутство).
Згідно з приписами частин 2 - 5 статті 21 Закону про банкрутство звіт керуючого санацією має містити: баланс боржника на останню звітну дату; рахунок прибутків і збитків боржника; відомості про наявність у боржника грошових коштів, які можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів боржника; відомості про дебіторську заборгованість боржника на дату подання звіту та про нереалізовані права вимоги боржника; відомості про стан кредиторської заборгованості боржника на дату подання звіту. До звіту керуючого санацією додаються докази задоволення вимог конкурсних кредиторів згідно з реєстром. Одночасно із звітом керуючий санаціє вносить до комітету кредиторів одну з пропозицій: про рийняття рішення про дострокове припинення процедури санації у зв`язку з відновленням платоспроможності боржника; про прийняття рішення щодо припинення процедури санації і укладення мирової угоди; про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження процедури санації; про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Звіт керуючого санацією має бути розглянутий комітетом кредиторів не пізніше десяти днів від дати його надходження. За наслідками розгляду звіту керуючого санацією комітет кредиторів приймає рішення про звернення до господарського суду з клопотанням щодо: припинення процедури санації у зв`язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника; продовження встановленого строку процедури санації; припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; припинення процедури санації і укладення мирової угоди.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону про банкрутство під санацією розуміється система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника.
Частинами 1, 2 ст. 18 Закону про банкрутство встановлено, що план санації повинен містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, умови участі інвесторів, за їх наявності, у повному або частковому задоволенні вимог кредиторів, зокрема: шляхом переведення боргу (частини боргу) на інвестора, строк та черговість виплати боржником або інвестором боргу кредиторам та умови відповідальності інвестора за невиконання взятих згідно з планом санації зобов`язань. План санації повинен передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак банкрутства, визначених цим Законом.
Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містять план санації, можуть бути: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочка та (або) розстрочка платежів або прощення (списання) частини боргів, про що укладається мирова угода; ліквідація дебіторської заборгованості; реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Закону; продаж частини майна боржника; зобов`язання інвестора про погашення боргу (частини боргу) боржника, зокрема шляхом переведення боргу на нього (частини боргу), та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов`язань; виконання зобов`язань боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов`язань; продаж майна боржника як цілісного майнового комплексу (для недержавних підприємств); одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок реалізації майна боржника; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі реалізації плану санації. Вихідна допомога у цьому разі виплачується за рахунок інвестора, а за його відсутності - за рахунок реалізації майна боржника або за рахунок кредиту, одержаного для цієї мети; інші способи відновлення платоспроможності боржника.
План санації вважається схваленим, якщо на зборах кредиторів таке рішення підтримане більш як половиною голосів конкурсних кредиторів та за умови, що всі кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, письмово погодили план санації (ч. 4 ст. 18 Закону про банкрутство).
Частиною 5 статті 18 Закону про банкрутство встановлено, що схвалений зборами кредиторів план санації та протокол зборів кредиторів разом з підтвердженням погодження плану санації кредиторами, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, подаються керуючим санацією до господарського суду на затвердження не пізніше п`яти днів з дня проведення зборів кредиторів. Протокол зборів кредиторів може містити особливу думку кредиторів які голосували проти порядку і строків погашення заборгованості, передбачених у плані санації.
03.11.2020 відбулись збори кредиторів ТОВ «Завод будівельних конструкцій», якими схвалено запропоновані керуючим санацією зміни до плану санації ТОВ «Завод будівельних конструкцій» з метою погашення черговості вимог кредиторів шляхом відчуження частини земельної ділянки, яка не використовується загальною площею 2 га та частину нерухомого майна, а саме: матеріальний склад "Ф2" загальною площею 788,6 кв.м., що знаходяться у м. Луцьку, провулок Комунальний, 4 .
Відповідно до вказаних змін до плану санації ТОВ «Завод будівельних конструкцій» включено дії з відновлення платоспроможності боржника шляхом відчуження майна та погашення зобов`язань боржника шляхом заміщення активів.
Зміни до плану санації передбачають заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, які містяться у ст. 29 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції від 22.12.2011 № 4112-VI), а саме: відчуження майна та погашення зобов`язань боржника шляхом заміщення активів.
Приписами Закону про банкрутство визначено, що заходами щодо відновлення платоспроможності боржника можуть бути й інші способи відновлення платоспроможності боржника. Отже Законом про банкрутство не заборонено до плану санації включати дії з відновлення платоспроможності боржника, які прямо не вказані у самому Законі, однак й не заборонені чинним законодавством України та мають на меті відновлення його платоспроможності.
Відповідно до ч.6 ст.18 Закону про банкрутство у разі схвалення зборами кредиторів плану санації, який передбачає триваліший строк санації боржника, ніж початково встановлений, господарський суд продовжує строк санації, якщо є підстави вважати, що продовження строку санації і виконання плану санації забезпечить відновлення платоспроможності боржника.
Приймаючи до уваги, що санація є засобом відновлення платоспроможності боржника, задоволення кредиторської заборгованості, у суду наявні підстави вважати, що затвердження змін до плану санації забезпечить можливість відновлення платоспроможності підприємства.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання керуючого санацією Іванішина Л.В. про затвердження змін до плану санації ТОВ «Завод будівельних конструкцій», схвалених протоколом засідання комітету кредиторів від 03.11.2020 за №14.
Керуючись ст. ст. 17, 18, 21 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції чинні до 19.01.2013), ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання керуючого санацією Іванішина Л.В. про затвердження змін до плану санації ТзОВ «Завод будівельних конструкцій», схвалених протоколом засідання комітету кредиторів від 03.11.2020 за №14 задоволити.
2. Затвердити зміни до плану санації ТзОВ «Завод будівельних конструкцій», який затверджено 03.11.2020 протоколом №4 комітетом кредиторів ТзОВ "Завод будівельних конструкцій" та доповнити розділ розділу VI "Заходи з відновлення платоспроможності": п. 6.1 розділу VI викласти у такій редакції: "Продати частину майна: - матеріальний склад "Ф-2" загальною площею 788.6 кв.м., що знаходиться за адресою м. Луцьк, провулок Комунальний, 4; - частину земельної ділянки площею 2 га, що знаходиться за адресою м. Луцьк, провулок Комунальний, 4."
Ухвала господарського суду у справі про банкрутство набирає законної сили в порядку п.1 ст. 9 КУзПБ
Ухвала суду підписана 05.02.2021.
Ухвала суду може бути оскаржене до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.9 КУзПБ, ст. ст. 255, 256, п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.
Інформацію по справі можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vl.arbitr.gov.ua
Суддя М. С. Шум