
Справа № 461/5585/20
Провадження № 1-кс/461/832/21
УХВАЛА
про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту
03.02.2021 року, слідчий суддя Галицького районного суду м.Львова Мисько Х.М., з участю секретаря Волошин Ю.П., слідчого Бучинського В.В., підозрюваної ОСОБА_1 , її захисника – адвоката Савчука О.Л., розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області Бучинського В.В. про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Стебник Дрогобицького району Львівської області, українки, громадянки України, начальника відділу бухгалтерського обліку Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої, -
в с т а н о в и в :
старший слідчий в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області Бучинський В.В. звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №12020140000000535 від 07.07.2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 5, 4 ст.191 КК України, за погодженням із прокурором першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури Пайтрою А.Г. про застосування щодо підозрюваної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
В обґрунтування поданого клопотання покликається на те, що наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, за яке передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, враховуючи особу підозрюваної, який вчинила тяжкий корупційний злочин, в органу досудового розслідування є достатні підстави стверджувати про наявність ризиків, передбачених ст.177 КПК України, зокрема, те, що підозрювана може: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду (п. 1 ч.1 ст.177 КПК України); знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення (п.2 ч.1 ст.177 КПК України); незаконно впливати на потерпілого, свідків, у цьому ж кримінальному провадженні (п.3 ч.1 ст.177 КПК України); вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється (п.5 ч.1 ст.177 КПК України). Відтак, менш суворі запобіжні заходи, такі як особисте зобов`язання, особиста порука, застава, не зможуть забезпечити уникнення ризиків, передбачених п.п.1,3, 4, 5 ч.1 ст.177 КПК України, та виконання покладених на підозрювану обов`язків.
За клопотанням учасників процесу фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного пристрою не здійснювалося на підставі ст.107 КПК України.
Слідчий у судовому засіданні подане клопотання підтримав, просив таке задовольнити.
Підозрювана та її захисник не заперечили проти задоволення клопотання слідчого.
Заслухавши думку слідчого, підозрюваної та її захисника щодо поданого клопотання, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Статтею 194 КПК України визначено загальний порядок розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу. Відповідно до норм даної статті слідчий суддя, зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінальних правопорушень; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст.177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор, недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні.
Слідчим суддею встановлено, що в провадженні СУ ГУНП у Львівській області, перебувають матеріали кримінального провадження №12020140000000535 від 07.07.2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч.4, 5 ст.191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що начальник відділу бухгалтерського обліку Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради (ЄДРПОУ 25249663), що за адресою: Львівська область, Дрогобицький район, м. Трускавець, вул. Бориславська, 1, – ОСОБА_1 , будучи службовою особою, діючи з прямим умислом, керуючись корисливим мотивом та метою заволодіти чужим майном, вчинила у 2019 році, заволодіння бюджетними коштами вказаної установи шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, в особливо великих розмірах на загальну суму 673 048,63 гривень, чим заподіяла матеріальну шкоду вказані установі на вказану суму за наступних обставин.
Так, 20.06.2017 ОСОБА_1 , відповідно до розпорядження голови м. Трускавця від 20.06.2017 № 277-к «Про перевід Р. Звірик» та наказу начальника Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради від 20.06.2017 № 39 «Про перевід ОСОБА_1 », переведено на посаду начальника відділу бухгалтерського обліку Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради.
Відповідно до Положення про управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради, затвердженого рішенням Трускавецької міської ради від 11.02.2016 № 85 «Про затвердження положень про відділи, управління, та інші виконавчі органи Трускавецької міської ради» вказане управління:
-є структурним підрозділом Трускавецької міської ради, що нею, утворюється , підзвітним та підконтрольним як міській раді, так і міському голові та відповідно Департаменту соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації (п. 1.1);
-керується Конституцією та законами України, указами президента України і постановами Верховної ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету міністрів України, наказами Мінсоцполітики України, розпорядженнями голови ЛОДА та голови м. Трускавця, нормативними актами Трускавецької міської ради, Департаменту соціального захисту населення ЛОДА, а також положенням про управління (п. 1.2);
-утримується за рахунок коштів міського бюджету (п. 9);
-є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки (п. 10).
Поряд з цим, Положенням про відділ бухгалтерського обліку Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради, яке затверджене наказом начальника управління від 26.12.2011 № 83, передбачено, що відділ бухгалтерського обліку:
-є структурним підрозділом управління. Підпорядковується безпосередньо начальнику управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради (п. 1 розділу І);
-у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну, розпорядженнями голови Львівської обласної державної адміністрації і Мінпраці України, наказами головного управління, іншими нормативно-правовими актами, що регламентують бюджетні відносини і фінансово-господарську діяльність бюджетної установи, рішеннями та розпорядженнями Трускавецької міської ради і міського голови, наказами начальника управління, положенням про управління і положенням про відділ (п. 2 розділу І).
Розділом ІІ Положення про відділ бухгалтерського обліку визначено, зокрема, наступні завдання та функції вказаного відділу:
-ведення бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності управління та складання звітності (п. 1);
-здійснення методичного керівництва та контролю за дотриманням вимог законодавства з питань ведення бухгалтерського обліку, складання фінансової та бюджетної звітності в установі, яка підпорядкована управлінню (п. 2);
-складання кошторисів витрат та контроль за цільовим використанням коштів відповідно до затверджених кошторисів витрат бюджету, обліком внесених в них в установленому порядку змін (п. 3);
-нарахування і виплата заробітної плати і надбавок до неї, допомоги по тимчасовій втраті працездатності, інших видів оплати, передбачених законодавчими актами (п. 5);
-забезпечення дотримання бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов`язань, своєчасного подання на реєстрацію таких зобов`язань, здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов`язань, достовірного та у повному обсязі відображення операції у бухгалтерському обліку та звітності (п. 6);
-забезпечення контролю за наявністю і рухом майна, використанням фінансових і матеріальних (нематеріальних) ресурсів, відповідно до затверджених нормативів і кошторисів (п. 7);
-забезпечення дотримання вимог нормативно-правових актів щодо інвентаризації необоротних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів, розрахунків та інших статей балансу (п. 8);
-запобігання виникненню негативних явищ у фінансово-господарській діяльності, виявлення і мобілізація внутрішньогосподарських резервів (п. 9);
-збереження бухгалтерських документів, кошторисів витрат, розрахунків до них, штатних розписів, інших бухгалтерських документів, передача їх в архів відповідно до встановленого порядку (п. 13);
-проведення аналізу даних бухгалтерського обліку та звітності, у тому числі зведеної звітності, щодо причин виникнення дебіторської та кредиторської заборгованості, розроблення та здійснення заходів щодо стягнення дебіторської та погашення кредиторської заборгованості, організування та проведення роботи з її списання відповідно до законодавства (п. 15).
Розділ ІV Положення про відділ бухгалтерського обліку визначає порядок організації роботи відділу.
Відділ бухгалтерського обліку очолює начальник відділу, який призначається на посаду міським головою за поданням начальника управління відповідно до законодавства про працю з урахуванням вимог до професійно-кваліфікаційного рівня та за погодженням органом Казначейської служби. Погодження призначення на посаду начальником управління здійснюється в порядку, встановленому Мінфіном (п. 1).
Начальник відділу організовує роботу з ведення бухгалтерського обліку та забезпечує виконання завдань, покладених на відділ; здійснює керівництво і контроль за діяльністю відділу; забезпечує раціональний та ефективний розподіл посадових обов`язків між її працівниками; погоджує проекти договорів, у тому числі про повну матеріальну відповідальність, забезпечуючи дотримання вимог законодавства щодо цільового використання бюджетних коштів та збереження майна (п. 3).
Здійснює контроль за відображенням у бухгалтерському обліку всіх господарських операцій, що проводяться управлінням; розробленням та здійсненням заходів щодо дотримання та підвищення рівня фінансово-бюджетної дисципліни працівників бухгалтерського відділу (п. 6).
Водночас, розділом V Положення про відділ бухгалтерського обліку передбачено, що відділ несе відповідальність за неякісне і несвоєчасне виконання покладених на нього завдань та обов`язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав, за неправильне введення бухгалтерського обліку, порушення норм етики поведінки державного службовця та обмежень, пов`язаних з прийняттям на державну службу та її проходженням.
Поряд з цим, посадовою інструкцією начальника відділу бухгалтерського обліку Управління праці та соціального захисту населення від 09.01.2007 передбачено вимоги, основі завдання та обов`язки, основні права та відповідальність начальника.
Начальник призначається на посаду і звільняється з посади розпорядженням міського голови, відповідно до чинного законодавства (п. 1 розділу 1). Безпосередньо підпорядковується начальнику Управління (п. 2 розділу 1). У своїй роботі керується Конституцією, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України, наказами та розпорядженнями Міністерства праці та соціальної політики України, рішеннями Львівської обласної та Трускавецької міської рад, Трускавецького виконавчого комітету, розпорядженнями голови ЛОДА та міського голови Трускавця, наказами Головного управління праці та соціального захисту населення ЛОДА, а також положенням про управління (п. 4 розділу 1). Кваліфікаційні вимоги: освіта вища, стаж роботи не менше двох років (п. 5 розділу 1).
Згідно з розділом 2 «Основі завдання та обов`язки» посадової інструкції начальника відділу бухгалтерського обліку, начальник:
-здійснює банківські та касові операції, проводить звірку надходжень коштів місцевого, обласного та державного бюджету (п. 1);
-готує заявки на перерахунок коштів для утримання апарату управління (п. 3);
-в установленні терміни кожного місяця подає фінансовому органу розрахунки про витрати, пов`язані з апаратом управління (п. 4);
-веде облік поступаючих грошових коштів, своєчасне відображення на рахунки бухгалтерського обліку операцій, пов`язаних з їх рухом, виконання кошторису витрат по апарату управління (п. 8);
-забезпечує раціональну організацію обліку і звітності відділу (п. 9);
-веде головну книгу та всі меморіальні ордери по апарату управління (п. 11);
-приймає заходи по недопущенню недоплат, порушень фінансового і господарського законодавства (п. 12).
Розділом 4 «Відповідальність» вказаної посадової інструкції передбачено, що начальник несе відповідальність за невиконання покладених на нього функціональних обов`язків, розпоряджень, вказівок начальника управління праці та соціального захисту населення (п. 2), за подачу звітів у встановленні терміни (п. 3) та за збереження всіх бухгалтерських документів (п. 4).
Отже, в період з 26.12.2011 по 15.05.2020 ОСОБА_1 тимчасово та постійно обіймала посаду в органі місцевого самоврядування пов`язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто згідно з положеннями ч. 3 ст. 18 КК України була службовою особою.
13.12.2017 рішенням Трускавецької міської ради № 1142 «Про бюджет м. Трускавця на 2019 рік» Управлінню праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради (ЄДРПОУ 25249663) (далі – Управління), що за адресою: Львівська область, Дрогобицький район, м. Трускавець, вул. Бориславська, 1, виділено кошти в сумі 5 011 600 гривень, в тому числі 3 857 000 гривень на оплату праці, які відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України є бюджетними коштами.
Відповідно до ст. 98 Кодексу законів про працю України оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів, у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.
Заробітна плата, відповідно до ст. 1 Закону України «Про оплату праці» – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.
Також у ст. 8 Закону України «Про оплату праці» визначено, що умови розміру оплати праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету міністрів України від 09.03.2006 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» (редакції постанов КМУ № 657 від 30.08.2017, № 363 від 10.05.2018) передбачено, що умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються органом місцевого самоврядування виходячи з умов оплати праці, встановлених цією постановою, і схем посадових окладів згідно з додатками 48-54 і 57.
Водночас, відповідно до п. 2 керівникам органів, зазначених у пункті 1 цієї постанови надано право, у межах затвердженого фонду оплати праці:
1) установлювати: керівникам підрозділів, спеціалістам і службовцям посадові оклади відповідно до затверджених цією постановою схем посадових окладів; заступникам керівників, заступникам керівників структурних підрозділів, посади яких не передбачені цією постановою, посадові оклади на 3-7 відсотків нижче передбаченого схемою посадового окладу відповідного керівника; в) надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи.
2) здійснювати преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці.
3) надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.
Розрахунково-касове обслуговування організації з видачі заробітної плати працівникам Управління здійснюється з використанням банківських платіжних карток, відповідно до умов договору № 608/134 про розрахунково-касове обслуговування організації з видачі заробітної плати з використанням платіжних карток від 17.01.2007, укладеного з АТ КБ «ПРИВАТБАНК». Згідно з умовами договору організація зобов`язана:
-перерахувати в банк кошти в сумі заробітної плати працівників організації та інших видів виплат, передбачених чинним законодавством України, а також комісії за касове обслуговування згідно з п. 4 додатка 1. Часом перерахування коштів у банк вважається час надходження коштів на рахунок у банк (п. 3.1.4).
-не пізніше 1 операційного дня до дати перерахування коштів надати в банк відомість розподілу заробітної плати на паперовому носії, підписану уповноваженими особами і завірену печатку організації, та в електронному вигляді у погодженому форматі (п. 3.1.6) (відповідно до умов договору приєднання – Умови та Правила надання банківських послуг в редакціях чинних в період 2017-2018 років встановлено, що відомості надаються лише в електронному вигляді).
У свою чергу банк зобов`язаний зарахувати на картрахунки працівників організації заробітну плату й інші види виплат, передбачені чинним законодавством України, згідно з регламентом роботи Процесингового центру банку (п. 5 додатку 1) за умови своєчасного надання організацією відомості розподілу згідно з п. 3.1.6 цього договору і перерахування коштів на транзитний рахунок банку згідно з п. 3.1.4 цього договору (п. 3.2.2).
На підставі наданих відомостей розподілу заробітної плати в електронному вигляді та на паперовому носії, платіжного доручення організації на перерахування заробітної плати кошти зараховуються банком на відкриті картрахунки працівників організації згідно з чинним регламентом роботи Процесингового центру (п. 5 додатку 1)
Однак, в невстановлений досудовим слідством точний час, але не раніше 26.01.2019 у ОСОБА_1 , яка була обізнана про факт виділення Управлінню бюджетних коштів у зазначеній сумі та порядком нарахування та виплати заробітної плати працівникам, повторно, виник прямий умисел щодо заволодіння коштами місцевого бюджету у невизначеній сумі.
Для реалізації злочинного умислу ОСОБА_1 , маючи досвід роботи у сфері бухгалтерського обліку, отриманий за період трудової діяльності з 2000 року по 2019 рік на посадах спеціаліста ІІ категорії, головного спеціаліста, начальника відділу бухгалтерського обліку Управління та відповідний професійно-кваліфікаційний рівень, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету заволодіння чужим майном, а саме: бюджетними коштами, вирішила вносити завідомо неправдиві відомості до відомостей розподілу виплат Управління про розмір свого грошового забезпечення, передбаченого чинним законодавством України, та надавати їх в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» в електронному вигляді для перерахунку відповідних грошових коштів в розмірі, що перевищує вставлений законодавством України, на свій зарплатний рахунок.
Для реалізації злочинного умислу ОСОБА_1 , маючи досвід роботи у сфері бухгалтерського обліку, отриманий за період трудової діяльності з 2000 року по 2017 рік на посадах спеціаліста ІІ категорії, головного спеціаліста, т.в.о. начальника відділу бухгалтерського обліку Управління та відповідний професійно-кваліфікаційний рівень, керуючись корисливим мотивом та переслідуючи мету заволодіння чужим майном, а саме: бюджетними коштами, вирішила вносити завідомо неправдиві відомості до відомостей розподілу виплат Управління про розмір свого грошового забезпечення, передбаченого чинним законодавством України, та надавати їх в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» в електронному вигляді для перерахунку відповідних грошових коштів в розмірі, що перевищує вставлений розмір, на свій зарплатний рахунок.
У період з 16.01.2019 по 23.12.2019 ОСОБА_1 , працюючи на посаді начальника відділу бухгалтерського обліку Управління, являючись службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, переслідуючи мету незаконного збагачення та керуючись корисливим мотивом, діючи всупереч інтересам служби та положенням п. 3, 6 розділу ІV Положення про відділ бухгалтерського обліку, п. 1, 3, 8, 9, 11, 12 розділу 2 своєї посадової інструкції, вчинила заволодіння бюджетними коштами Управління.
Для цього, ОСОБА_1 , перебуваючи в приміщені відділу бухгалтерського обліку (кабінет № 9) Управління, що за адресою: Львівська область, Дрогобицький район, м. Трускавець, вул. Бориславська, 1, за допомогою персонального комп`ютера та відомого лише їй логіну та паролю входила до автоматизованої системи інтернет-банку АТ КБ «ПРИВАТБАНК» – «Приват24». Перебуваючи в середовищі вказаної автоматизованої системи, ОСОБА_1 , використовуючи відповідні програмні засоби, складала відомості розподілу виплат Управління. Так, остання достеменно знаючи, свій загальний розмір її грошового забезпечення за кожен з місяців 2019 року, вносила у вказані документи завідомо неправдиві відомості про розмір свого грошового забезпечення, що підлягає виплаті, а саме безпідставно нараховувала завищений розмір свого грошового забезпечення.
У подальшому, безпідставно нараховані кошти АТ КБ «ПРИВАТБАНК», згідно з умовами договору на розрахунково-касове обслуговування Управління, перерахувало на рахунок, відкритий у даному банку на ім`я ОСОБА_1 та остання розпорядилась ними на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи службовою особою, шляхом зловживання своїм службовим становищем, внаслідок вчинення у вищевказаний спосіб злочинних дій, у період з 16.01.2019 по 23.12.2019, вчинила заволодіння бюджетними коштами Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради, на загальну суму 673 048,63 гривень, яка згідно з п. 4 примітки до ст. 185 КК України в шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, тобто є особливо великим розміром і тим самим спричинила матеріальну шкоду Управлінню на зазначену суму.
Відтак, ОСОБА_1 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 4, 5 ст.191 КК України.
29.01.2021 року у встановленому законом порядку ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 КК України.
Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_1 інкримінованих їй кримінальних правопорушень підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме:
-протоколом допиту представника потерпілого ОСОБА_2 від 10.07.2020, відповідно до якого остання повідомила, що ОСОБА_1 , безпідставно, здійснювала виплату своєї заробітної плати у розмірі, що перевищує встановлений чинним законодавством України, чим заподіяла матеріальну шкоду Управлінню праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради;
-наказом начальника Управління від 26.12.2011 № 82, відповідно до якого ОСОБА_1 призначено т.в.о. начальника відділу бухгалтерського обліку;
-розпорядженням голови м. Трускавця від 20.06.2017 № 277-к «Про перевід Р. Звірик» та наказом начальника Управління від 20.06.2017 № 39 «Про перевід ОСОБА_1 », переведено на посаду начальника відділу бухгалтерського обліку Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради;
-положенням про відділ бухгалтерського обліку Управління від 26.12.2011, посадовою інструкцією ОСОБА_1 від 09.01.2007, які визначають коло її повноважень та відповідальність, як начальника відділі бухгалтерського обліку Управління;
-відомостями розподілу виплат Управління, що подавались в АТ КБ «ПРИВАТБАНК» за 2019 рік (вилучені в Управлінні відповідно до протоколу обшуку від 22.07.2020);
-висновком експерта від 14.01.2021 № 16/3/70 за результатами проведення судової економічної експертизи, відповідно до якого Управлінню праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради заподіяна матеріальна шкода у період з 01.01.2019 по 31.12.2019 на суму 673 048,63 гривні.
Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на даний час докази у кримінальному провадженні свідчать про об`єктивний зв`язок підозрюваної ОСОБА_1 із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому кримінальному провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст.2 КПК України.
Статтею 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Слідчий суддя враховує особу ОСОБА_1 , яка обґрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого кримінального правопорушення, за яке передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк в від семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а також бере до уваги відсутність судимості.
Водночас, беручи до уваги вищевикладене, та враховуючи також те, що підозрювана ОСОБА_3 може: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду (підтверджується тим, що у разі визнання винною ОСОБА_1 загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років і це може стимулювати підозрювану до втечі; підозрювана не з`являлася на робочому місці у період з травня по липень 2020 року, що доводиться наступними доказами: протоколом допиту представника потерпілого ОСОБА_2 від 10.07.2020 року та протоколом обшуку в приміщенні відділу бухгалтерського обліку Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради від 22.07.2020 року ); знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення (вказане підтверджується тим, що під час проведення обшуку 22.07.2020 року у приміщені відділу бухгалтерського обліку Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради виявлено відсутність рядку документів бухгалтерського обліку щодо нарахування заробітної плати працівникам Управління, що доводиться протоколом обшуку від 22.07.2020 року і актом ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради за період з 01.01.2017 року по 30.07.2020 року Західного офісу Держаудитслужби № 19-23/3 від 23.09.2020 року;під час проведення обшуку 22.07.2020 року за місцем фактичного проживання ОСОБА_1 виявлено та вилучено частину документів бухгалтерського обліку щодо нарахування заробітної плати працівникам Управління, що доводиться протоколом обшуку від 22.07.2020 року); незаконно впливати на потерпілого, свідків, у цьому ж кримінальному провадженні (підтверджується тим, що свідками у даному кримінальному провадженні можуть бути працівники відділу бухгалтерського обліку Управління, які в свою чергу перебувають у службові залежності від підозрюваної, а також перебувають з нею у приязних відносинах, що доводиться положенням про відділ бухгалтерського обліку вказаного Управління від 26.11.2011 року та посадової інструкцією ОСОБА_1 від 09.01.2007 року); вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється (підтверджується тим, що кримінальні правопорушення у вчиненні, яких підозрюється ОСОБА_1 , остання вчиняла протягом тривалого часу – двох років, у однаковий спосіб, здійснюючи зловживання своїм службовим становищем в супереч інтересам служби, що доводиться вище вказаними доказами, які підтверджують обґрунтованість підозри. Крім того, ОСОБА_1 притягалась до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення пов`язаного з корупцією, передбаченого ст. 1766 КУпАП «Порушення вимог фінансового контролю», щодо доводиться рішенням Трускавецького міського суду Львівської області від 07.09.2018 року та наказом начальника Управління від 22.10.2018 року), що свідчить про неможливість запобігання цим ризикам шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів, а тому, існують підстави вважати про наявність передбачених ст.177 КПК України ризиків невиконання ОСОБА_1 процесуальних обов`язків.
З метою забезпечення виконання ОСОБА_1 покладених на неї процесуальних обов`язків, як підозрюваної, щодо неї необхідно застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Слідчий суддя вважає, що застосування до неї більш м`якого запобіжного заходу не може запобігти ризикам, передбаченим ст.177 КПК України.
При оцінці обставин, передбачених ст.178 КПК України, слідчий суддя приходить висновку, що: наявні докази підозри у вчинені ОСОБА_1 кримінального правопорушення є вагомими; у разі визнання винуватою, ОСОБА_1 за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 КК України, загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років; підозрювана раніше не судима, працює, та має на утриманні неповнолітню дитину - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; у власності підозрюваної відсутнє будь-яке рухоме та нерухоме майно
З урахуванням викладених ризиків та особи підозрюваної, обставин інкримінованого злочину, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність застосування щодо підозрюваної ОСОБА_1 запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з покладенням процесуальних обов`язків, передбачених ст.194 КПК України.
Керуючись ст.ст.176-178, 182, 183, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в :
клопотання задоволити.
Застосувати щодо підозрюваної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на два місяці.
Покласти на підозрювану ОСОБА_1 , такі обов`язки:
1)заборонити підозрюваній залишати житло за місцем її майбутнього проживання, що за адресою: АДРЕСА_3 , у період з 22:00 год. до 07:00 год. наступного дня;
2)прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду на першу усну чи письмову вимогу;
3)не відлучатися із населеного пункту, в якому вона проживатиме, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
4)повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
5)утримуватися від спілкування з працівниками Управління праці та соціального захисту населення Трускавецької міської ради.
Роз`яснити підозрюваній ОСОБА_1 , що на підставі ч.5 ст.181 КПК України працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на неї зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.
Строк дії ухвали становить два місяці, тобто до 03.04.2021 року включно.
Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП у Львівській області Бучинського В.В.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду на протязі п`яти діб з дня її оголошення.
Слідчий суддя Х.М. Мисько