
Справа № 523/1542/21
Номер провадження 3/523/1590/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" лютого 2021 р. м.Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Малиновський О.М., за участю секретаря Буравцової М.П., за участю прокурора Ляліна І.І., розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
громадянки України, не працює,
проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
у скоєнні правопорушення, передбаченого за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ
28 січня 2021 року на адресу суду з Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №83/2021 від 25.01.2021року, ОСОБА_1 будучи директором Комунального підприємства «Лікарняна аптека», тобто особою, уповноваженою на виконання функцій держави, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 03.06.2020 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2019 рік, чим порушила вимоги ч. 1 ст. 45, п. 2-1 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні правопорушення визнала, просила призначити їй найм`якше покарання у виді штрафу.
У судовому засіданні прокурор Лялін І.І. підтримав складений протокол у повному обсязі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши в судовому засіданні ОСОБА_1 , прокурора Ляліна І.І., дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суддя прийшов до наступного.
Як встановлено матеріалами справи, згідно рішення Біляївської районної ради Одеської області № 19/472-VII від 27.07.2018 року ОСОБА_1 призначено на посаду директора Комунального підприємства «Лікарняна аптека» Біляївської районної ради Одеської області.
Вказана посада, у відповідність до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» відносить ОСОБА_1 до суб`єкта, на якого поширюється дія цього Закону, яким визначені певні обов`язки державного службовця на виконання функцій держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Отже, ОСОБА_1 є особою, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом декларування та зобов`язана щорічно до 1 квітня подавати декларацію за минулий рік.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.
Так, згідно відомостей з Єдиного реєстру декларацій осіб ОСОБА_1 03.06.2020 р. о 19-03 годині подала щорічну декларацію особи, та в той же час 03.06.2020 р. о 19.08 годині подала декларацію перед звільненням уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а отже несвоєчасно, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру декларацій, де зазначено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію 03.06.2020 р.
З наявних в матеріалах справи письмових пояснень ОСОБА_1 від 06.10.2020р., де остання зазначила, що несвоєчасно подала щорічну декларацію у зв`язку з заборгованістю перед «Приватбанком», а як наслідок отримала не вчасно ключ для входу в систему НАЗК.
Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується іншими дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 83/2021 від 25.01.2021р.; рапортом від 25.01.2021р.; запитом Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 23.10.2020р. №9540/55/114/03-2020; поясненнями ОСОБА_1 від 16.12.2020р.; копією рішення про укладення контракту між Біляївською районною радою Одеської області та ОСОБА_1 від 18.07.2019р.; копією контракту з директором Комунального підприємства «Лікарняна аптека» м.Біляївка від 08.08.2018р.; копією статуту № 299-VI від 28 квітня 2021р.; копією розпорядження Біляївською районною радою Одеської області №16/2020-РР від 27.04.2020р. про звільнення ОСОБА_1 .
Вирішуючи питання щодо наявності в діях ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, суддя виходить з того, що суб`єктивна сторона правопорушень, пов`язаних з корупцією, характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу; вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Умисною є форма вини, яка характеризується тим, що особа усвідомлює суспільну небезпечність свого діяння, передбачає можливість настання негативних наслідків та бажає настання таких наслідків (прямий умисел), або байдуже ставиться до їх настання чи свідомо допускає їх настання (непрямий умисел). Необережна форма вини характеризується тим, що особа не усвідомлює суспільну небезпечність свого діяння, не передбачає можливість настання негативних наслідків, хоча могла і повинна була усвідомлювати та передбачати - недбалість, або коли особа усвідомлює суспільну небезпечність свого діяння, передбачає можливість настання негативних наслідків, але легковажно розраховує на не настання таких наслідків - самовпевненість.
Так, ОСОБА_1 , достовірно знаючи про необхідність подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, в порушення вимог статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію про свій майновий стан, а саме 03.06.2020 о 19-03, разом з тим 03.06.2020 о 19.08 годині подала декларацію перед звільненням.
Такі дії містять склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, тобто порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування. За таких обставин, оцінивши наведені докази в їх сукупності, приходжу до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6КУпАП, та доведеність її вини.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер та ступінь вчиненого адміністративного правопорушення, дані про особу порушника, обставини, визнання своєї вини, обставин, що обтяжують відповідальності, не встановлено.
Тому, суддя вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч.1ст.172-6 КУпАП.
Керуючись ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 454 гривень в дохід держави за наступними платіжними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у в Одеській обл./Суворівський р-н 22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37607526; Банк отримувача -Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача – UA748999980313181206000015759; Код класифікації доходів бюджету - 22030101.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд міста Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Повний текст постанови складений 08 лютого 2021р.
Суддя