
Номер справи 623/436/21
Номер провадження 3/623/143/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2021 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Одарюк М.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Ізюмського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця міста Ізюм, Харківської області, громадянина України, не є особою з інвалідністю, не працюючого, розлучений , до адміністративної відповідальності протягом року притягувався, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 187 КУпАП,
правопорушник з вимогами статті 268 КУпАП ознайомлений,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення серія ВАБ 069543 від 02 лютого 2021 року, серія ВАБ 069544 від 02 лютого 2021 року, громадянин ОСОБА_1 порушив правила адміністративного нагляду, чим скоїв правопорушення, передбачене частиною 1 статті 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Справи про адміністративне правопорушення №623/436/21, провадження 3/623/143/2021, 623/438/21, провадження 3/623/144/2021 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 187 КУпАП було об`єднано в одне провадження та присвоєно справі №623/436/21, провадження № 3/623/143/2021.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав, пояснив, що він був вдома, працівники поліції не дзвонили та не стукали у двері.
Дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1 , надані ним у судовому засіданні та наявні в матеріалах справи, суддею встановлено наступне.
Постановою Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 18 січня 2021 року по справі №623/122/21, провадження 1-в/623/9/2021 у відношенні ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців, а саме, крім іншого, йому заборонено відлучатися з дому за місцем проживання з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин наступного дня без дозволу працівника поліції, який здійснює адміністративний нагляд.
Однак, не зважаючи на вказану заборону, ОСОБА_1 31 січня 2021 року о 01 годині 26 хвилин був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Факт правопорушення підтверджується протоколом про адміністративні правопорушення серія ВАБ 069543 від 02 лютого 2021 року, копією рапорту старшого інспектора Ізюмського РУП Пишного О.В. від 31 січня 2021 року, копією постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 18 січня 2021 року про встановлення у відношенні ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком на 12 місяців, довідкою АРМОР.
Аналізуючи досліджені докази, пояснення ОСОБА_1 та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, суддя приходить до висновку, що дії правопорушника правильно кваліфіковані за частиною 1 статті 187 КУпАП, оскільки він дійсно порушив правила адміністративного нагляду.
Відповідно до статті 1 та пункту г) статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд – це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ. Особи, щодо яких встановлюється адміністративний нагляд: б)засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства; в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення; г) засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов`язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Статтею 10 цього Закону встановлено відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 цього Закону, особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно з законодавством.
У відповідності до статті 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно частини 1 статті 187 КУпАП порушення правил адміністративного нагляду тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 27 КУпАП встановлює, що штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом`якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
З урахуванням вищевикладеного, суддя вважає за необхідне піддати правопорушника адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відносно протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ №069544 від 02 лютого 2021 року, дослідивши матеріали справи, суддя вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до вимог статті 245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Відповідно до пункту 8 частини 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, крім іншого, за наявності по тому самому факту щодо особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, постанови компетентного органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, або нескасованої постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення, а також повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту.
В протоколі про адміністративне правопорушення серія ВАБ №069544 від 02 лютого 2021 року зазначено, що ОСОБА_1 31 січня 2021 року о 02 годині 30 хвилин був відсутній за місцем мешкання, чим порушив правила адміністративного нагляду.
Враховуючи вищевикладене, той факт, що ОСОБА_1 згідно протоколу про адміністративне правопорушення (серія ВАБ 069543 від 02 лютого 2021 року) за порушення 31 січня 2021 року правил адміністративного нагляду, притягнуто адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, суд приходить до висновку, що провадження за протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАБ №069544 від 02 лютого 2021 року підлягає закриттю відповідно до пункту 8 частини 1 статті 247 КУпАП.
Керуючись статтями 27, 33, 36, 40-1, частиною 1 статті 187, 221, 247, 282, 283, 284 КУпАП, суддя,
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 187 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 3 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 гривню 00 копійок, на користь держави (отримувач коштів ГУК Харків обл/МТГ Ізюм, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37874947, рахунок UA508999980313010106000020575, код класифікації доходів: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 454 гривні 00 копійок (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджет 22030106).
Провадження по адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 187 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАБ №069544 від 02 лютого 2021 року закрити на підставі пункту 8 частини 1 статті 247 КУпАП.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя М.П. Одарюк