
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 лютого 2021 року Справа №480/4461/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Осіпової О.О., розглянувши в письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/4461/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, в якій просить:
1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови скласти запит (список) на ОСОБА_1 до уповноваженого органу (Управління ДСНС України у Сумській області), щодо надання останнім довідки про грошове забезпечення з усіма його складовими (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення);
2) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області скласти список на ОСОБА_1 до уповноваженого органу (Управління ДСНС України у Сумській області м. Суми), щодо надання довідки про грошове забезпечення з усіма його складовими (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення) станом на 01 квітня 2019 р.,
3) Управлінню ДСНС України у Сумській області виготовити довідку про грошове забезпечення з усіма його складовими (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення) станом на 01 квітня 2019 р. та надіслати її до ГУ ПФУ в Сумській області у встановлений законодавством термін;
4) зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі отриманої довідки від Управління ДСНС України у Сумській області із врахуванням раніше виплачених сум.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є пенсіонером Державної служби України з надзвичайних ситуацій, з червня 2009 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до вимог Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", при цьому розмір пенсії складав 70% грошового забезпечення (вислуга років 25). З прийняттям Постанови Верховного Суду України 12 листопада 2019р. по судовій справі № 826/3858/18, позивач 14 січня 2020 року звернувся з письмовою заявою до ГУ ПФУ в Сумській області з проханням провести повторний перерахунок його пенсії з грошового забезпечення, яке складається з посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії), та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Позивач зазначає, що ГУ ПФУ в Сумській області неправомірно застосувало обмеження складових для перерахунку його пенсії, а саме тільки з посадового окладу, окладу за військовим званням і вислуги років, оскільки зміна умов чи норм пенсійного забезпечення (зокрема, визначення видів грошового забезпечення для перерахунку пенсій) підзаконними нормативно - правовими актами є порушенням Закону.
Ухвалою від 07.08.2020 відкрито провадження в даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
25.08.2020 р. від представника Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що Управлінням не було порушено права позивача чи вимоги законодавства. Відповідно до алгоритму дій, визначених нормами чинного законодавства України, довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії виготовляються державними органами виключно за запитуваним списком органу пенсійного фонду, й інших винятків з цього правила чинне законодавство не містить. Враховуючи той факт, що від ГУ ПФУ в Сумській області списку, передбаченого абз. 2, п. 2 Порядку, не надходило, в Управління не було законних підстав направляти довідку на перерахунок пенсії до органу ПФУ.
24.09.2020 від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що на момент проведення перерахунку розміру пенсії позивачу відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" перерахунок пенсії військовослужбовцям та деяким іншим особам здійснювався із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років; пунктом 5 Порядку передбачено, під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Також представник відповідача зазначає, що здійсненню перерахунку пенсії передує чітко визначена законодавством процедура, а головні управління Пенсійного фонду наділені повноваженнями щодо здійснення перерахунку пенсій після надходження довідок встановленого зразка. Повідомлення Пенсійним фондом України щодо зміни грошового забезпечення головному управлінню не було здійснено, списки не були складені, що призвело до порушення процедури, передбаченої Порядком № 45 та отримання відповідної довідки про розмір грошового забезпечення. Вважає, що у головного управління відсутні підстави та повноваження для проведення перерахунку пенсії позивачу.
Суд, дослідивши матеріали справи і оцінивши докази у їх сукупності відповідно до вимог ст. 90 КАС України, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером Державної служби України з надзвичайних ситуацій, з червня 2009 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до вимог Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (а.с.16).
14 січня 2020 року позивач звернувся з письмовою заявою до ГУ ПФУ в Сумській області з проханням провести повторний перерахунок його пенсії з грошового забезпечення, яке складається з посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії), та одноразових додаткових видів грошового забезпечення посилаючись на те, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року у наведеній справі, визнано протиправними та не чинними пункти 1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (а.с.11-14).
Листом від 23.01.2020 року № 134/Б-11 Головне управління Пенсійного фонду в Сумській області надало відповідь, в якій зазначило, що відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262, згідно з яким позивачу призначено пенсію за вислугу років, визначено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, та надходження до головного управління відповідного повідомлення. За таких підстав, перерахунок позивачу коштів був проведений з 01.01.2018 на виконання Постанови від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якою визначено механізм, умови та порядок проведення перерахунку пенсії та виплати перерахованих коштів. Зазначеною постановою визначено вичерпний перелік складових грошового забезпечення, з яких проведені перерахунки пенсій, призначених до 01 березня 2018 року, а саме: розмір окладу за посадою, військовим (спеціальним званням) та відсотковою надбавкою за вислугу років. Інших додаткових видів грошового забезпечення, що враховуються при проведенні перерахунку пенсії, Постановою від 21 лютого 2018 року № 103. Постановою Верховного Суду України від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18, рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, якими визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103, та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", залишено без змін. Станом на дату розгляду звернення позивача інших рішень щодо порядку чи механізму проведення перерахунків пенсій військовослужбовців, зокрема, визначення структури грошового забезпечення, порядку та строків виплати перерахованих коштів, не ухвалювалося. Підстави для направлення Списку на ім`я позивача до управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області для складання довідки про розмір грошового забезпечення з 01.01.2018 року з урахуванням, перелічених у зверненні позивача складових грошового забезпечення, для проведення перерахунку пенсії, відсутні (а.с.15).
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
За приписами статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Статтею 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до положень ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45).
Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацом 1 п. 5 Порядку № 45 в редакції постанови № 103 було передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
У додатку 2 до Порядку № 45 міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
При цьому, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, по справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Тобто зміни, внесені постановою № 103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
Отже з 05.03.2019 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином у позивача з`явилося право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
При цьому алгоритм дій, які повинні вчинити, зокрема головні управління Пенсійного фонду та уповноважені органи, які видають довідки, у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.
Відповідно до п. 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.
Згідно із частинами другої та третьої ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Наведені висновки суду узгоджуються з правовою позицією, викладеною в рішенні Верховного Суду від 17.12.2019 по зразковій справі № 160/8324/19, яке постановою Великої Палати Верховного Суду від 24.06.2020 залишено без змін.
Отже, позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням рішення Верховного Суду у справі №826/3858/18 від 12 грудня 2018 року, що набрало законної сили 05 березня 2019 року, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Враховуючи вищевикладені обставини, суд приходить до висновку що позовні вимоги про визнання протиправними дій ГУ ПФУ в Сумській області щодо відмови скласти запит (список) на ОСОБА_1 до уповноваженого органу (Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області) щодо надання довідки про грошове забезпечення з усіма його складовими (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії), та одноразових додаткових видів грошового забезпечення) та зобов`язання ГУ ПФУ в Сумській області скласти список на ОСОБА_1 до уповноваженого органу (Управління ДСНС України у Сумській області м. Суми) щодо надання довідки про грошове забезпечення з усіма його складовими (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення) станом на 01 квітня 2019 р. підлягають задоволенню.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області виготовити довідку про грошове забезпечення з усіма його складовими (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення) станом на 01 квітня 2019 р. та надіслати її до ГУ ПФУ в Сумській області у встановлений законодавством термін, суд зазначає наступне.
З огляду на визнання нечинними положень пунктів 1,2 Постанови №103, враховуючи норми Порядку №45 та Постанови №704, суд приходить до висновку, що на цей час перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб,» повинен здійснюватися за правилами, що були передбачені до внесення змін Постановою №103, а саме з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх додаткових видів грошового забезпечення, на які особа набула право.
Відтак, з дня набрання чинності судовим рішенням у адміністративній справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсії позивача з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, а також усіх додаткових видів грошового забезпечення, на які він набув право раніше, тобто виходячи зі складових, розрахованих згідно з постановою №704 і відповідно до вимог статей 43, 63 Закону №2262-ХІІ, статті 9 Закону №2011-ХІІ. До таких висновків дійшов і Верховний Суд під час розгляду зразкової справи №160/8324/19.
Бездіяльність відповідних державних органів в частині невиконання обов`язків, які впливають на подальшу реалізацію пенсіонерами їх соціальних прав (наприклад: незатвердження КМУ відповідного порядку на виконання норм закону або рішення суду, нескладання і ненаправлення списків для проведення перерахунків, неподача необхідних відомостей для складання списків тощо) не може обґрунтовувати позбавлення громадян визначених законом гарантій їх соціальних прав, подальше порушення таких прав або затягування процесу їх поновлення у зв`язку з неврегульованістю питання підзаконними нормативними актами.
Оскільки ефективність або неефективність державного механізму не повинна впливати на реалізацію суб`єктивних прав, невчинення суб`єктами влади покладених на них обов`язків, якщо таке мотивоване, у тому числі й невиконанням функцій іншими особами, також є недопустимим в контексті забезпечення прав людини, гарантованих Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод.
Зважаючи на це, бездіяльність відповідача 2 є безпідставною, необхідно зобов`язати його виготовити довідку про грошове забезпечення з усіма його складовими (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії), та одноразових додаткових видів грошового забезпечення) станом на 01 квітня 2019 р. та надіслати її до ГУ ПФУ в Сумській області у встановлений законодавством термін.
Вирішуючи позовні вимоги ОСОБА_1 щодо зобов`язання ГУ ПФУ в Сумській області провести перерахунок та виплату йому пенсії на підставі отриманої довідки від Управління ДСНС України у Сумській області із врахуванням раніше виплачених сум, суд виходить з такого.
За змістом положень частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Тобто, процедура судового захисту прав застосовується лише у разі їх порушення.
З цього слідує, що під час розгляду кожної справи суд повинен встановити чи має місце порушення прав позивача, адже без цього не можна виконати завдання судочинства. Звернення до суду є способом захисту порушених суб`єктивних прав, а не способом відновлення законності та правопорядку у публічних правовідносинах
Відповідно до змісту наведених вище правових норм, судовому захисту підлягають лише порушені права, свободи і інтереси фізичних або права і інтереси юридичних осіб, а не можливість їх порушення в майбутньому.
Так, суд наголошує, що позивачем заявлено наведену вимогу передчасно, оскільки до ГУ ПФУ в Сумській області довідка від Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області не надходила, а тому, відповідно у суду відсутні підстави для задоволення наведеної позовної вимоги.
Відповідно до ст.139 КАС України на користь позивача підлягають стягненню понесені ним судові витрати пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо відмови скласти запит (список) на ОСОБА_1 до уповноваженого органу (Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області) щодо надання довідки про грошове забезпечення з усіма його складовими (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення).
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, код ЄДРПОУ 21108013) скласти список на ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до уповноваженого органу (Управління ДСНС України у Сумській області м. Суми) щодо надання довідки про грошове забезпечення з усіма його складовими (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення) станом на 01 квітня 2019 р.
Зобов`язати Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (вул. Сергія Табали, 70, м. Суми, Сумська область, 40016, код ЄДРПОУ 38602403) виготовити довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) з усіма його складовими (посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення) станом на 01 квітня 2019 р. та надіслати її до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області у встановлений законодавством термін.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (40009, м. Суми, вул. Пушкіна, 1, код ЄДРПОУ 21108013) судовий збір в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (вул. Сергія Табали, 70, м. Суми, Сумська область, 40016, код ЄДРПОУ 38602403) судовий збір в сумі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.О. Осіпова