
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2021 р. Справа№200/11933/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Хохленкова О.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85400, Донецька область, місто Селидове, вулиця Героїв Праці, 6, код ЄДРПОУ 41247274) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він має статус інваліда 3 групи з трудового каліцтва, яке отримав 10.09.2004 року під час роботи на підприємстві СП «Шахта «Росія» ДП «Селидіввугілля».
16.12.2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою № 4028 про перерахунок пенсії по інвалідності по збільшенню пільгового стажу згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Рішенням № 4028 від 18.12.2019 відповідач відмовив в перерахунку пенсії через відсутність 15 років підземної роботи та нерозповсюдження на нього дії Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Не погодившись із цим рішенням відповідача ОСОБА_1 оскаржив його в Донецькому окружному адміністративному суду.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 19.03.2020 року у справі № 200/1976/20-а позовні вимоги до відповідача - Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання неправомірним та скасування рішення, визнання неправомірними дій та зобов`язання вчинити певні дії, задоволені у повному обсягу.
В вересні 2020 року на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 19.03.2020 року у справі № 200/1976/20-а відповідач повторно розглянув заяву № 4028 про перерахунок пенсії по інвалідності по збільшенню пільгового стажу згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та зробив перерахунок пенсії по інвалідності.
09.12.2020 року відповідач надав письмові роз`яснення щодо здійсненого перерахунку розміру пенсії по інвалідності. З цього документу, відповідач обрахував її розмір згідно ст. 33 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 50% пенсії за віком.
Дії відповідача щодо обрахунку розміру пенсії по інвалідності згідно ст. 33 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» позивач вважає неправомірними та просить суд:
1. Визнати протиправними дії відповідача щодо обрахунку розміру пенсії по інвалідності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) згідно ст. 33 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 50% його пенсії за віком.
2. Зобов`язати відповідача на підставі заяви № 4028 ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 16.12.2019 року зробити перерахунок пенсії по інвалідності згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, утримавшись від застосування ст. 33 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
21 грудня 2020 року відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи, про що постановлена відповідна ухвала. В ухвалі було запропоновано відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі надати суду відзив на позовну заяву зі всіма доказами на його підтвердження, які наявні у відповідача.
21 січня 2021 року року відповідач надав через канцелярію суду клопотання про продовження строку для надання відзиву на адміністративний позов.
21 счня 2021 року ухвалою Донецького окружного адміністративного суду клопотання відповідача про продовження строку для надання відзиву відзив на адміністративний задоволено. Продовжено Селидовському об`єднаному управлінню Пенсійного фонду України Донецької області встановлений судом процесуальний строк для подання відзиву на позовну заяву до 12 лютого 2021 року.
28 січня 2021 року відповідач надав через канцелярію суду відзив на адміністративний позов, відповідно до якого просив суд відмовити в задоволені позовних вимог.
Управління зазначає, що 16.12.2019 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії по інвалідності у зв`язку із збільшенням пільгового стажу. Рішенням від 18.12.2019 року № 4028 управлінням було відмовлено позивачеві у перерахунку у зв`язку з відсутністю у нього 15 років підземної роботи.
За результатами оскарження позивачем дій управління Донецький окружним адміністративним судом 19.03.2020 у справі № 200/976/20-а винесене рішення, яким зобов`язано управління повторно розглянути заяву ОСОБА_1 з урахуванням висновків суду. Вищевказане рішення було виконане управлінням, здійснено перерахунок пенсії та до пільгового стажу, що дає право на пенсію на пільгових умовах, зараховано періоди перебування на інвалідності у зв`язку із трудовим каліцтвом з 13.01.2005 по 16.12.2019 року.
Страховий стаж позивача на дату перерахунку (09.09.2020) до 01.01.2004 року склав 11 років 6 місяців 22 дні, після 01.01.2004 - 1 рік 6 місяців 28 днів, в тому числі за списком № 1 - 19 років 9 місяців 23 дні.
Позивач вважає, що розмір його пенсії, відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», повинен становити 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, та відносно нього не підлягають застосуванню норми статті 33 Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІУ від 09.07.2003 (далі - Закон № 1058).
Позивач є інвалідом 3 групи та отримує пенсію по інвалідності і є працюючим пенсіонером, відповідно до довідки ОК - 5 (від 22.01.2020) та системи персоніфікованого обліку.
Відповідно, на нього розповсюджуються норми статей 30 - 33 Закону 1058, згідно яких пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону. Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 32 Закону № 1058, особи від 46 до 48 років, яким установлено інвалідність З групи, мають право на пенсію по інвалідності за наявності страхового стажу 11 років.
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 33 Закону № 1058, позивач, як особа з 3 групою інвалідності, мас право за своїм вибором на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком за умови наявності страхового стажу 35 років, в іншому випадку пенсія по інвалідності призначається в розмірі 50% пенсії за віком, обчисленої відповідно до частини 1 статті 33 Закону № 1058 та статей 27 і 28 цього Закону (в тому числі з врахуванням гарантій, передбачених статтею 8 Закону України «Про престижність шахтарської праці»).
Оскільки позивач не має 35 років страхового стажу, йому призначено пенсію по інвалідності в розмірі 50% пенсії за віком, яку він міг би отримувати за наявності 35 років страхового стажу. З цією метою для проведення розрахунку пенсії станом на 09.09.2020 йому умовно враховано додатковий стаж 26 років 10 місяців та 1 день.
Враховуючи наведено, відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Суд дослідивши подані матеріали справи встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, про що свідчить копія паспорту НОМЕР_2 , виданий Новогродівським МВ УМВС України в Донецькій області 26.04.1999 року народження, є громадянином України, про що свідчить копія паспорту (а.с. 11-12).
Відповідач - Селидовське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, яке є юридичною особою код ЄДРПОУ 41247274, 85400, Донецька область, місто Селидове, вулиця Героїв Праці, 6 та є суб`єктом владних повноважень.
Заявою від 16.12.2019 року № 4028 про перерахунок пенсії по інвалідності по збільшенню пільгового стажу згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», позивач звернувся до відповідача.
Рішенням Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 18.12.2019 року № 4028 позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії по інвалідності за трудовим каліцтвом у зв`язку з відсутністю пільгового стажу 15 років.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 19 березня 2020 року позовні вимоги ОСОБА_1 (місце реєстрації відповідно паспорта громадянина України: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження згідно даних з ЄДР: 85400, Донецька область, м. Селидове, вул. Героїв праці, буд. 6, код ЄДРПОУ 41247274) про визнання неправомірним та скасування рішення, неправомірними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задоволено.
Визнано неправомірним та скасовано рішення Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 18.12.2019 року № 4028 про відмову в перерахунку пенсії.
Визнано неправомірними дії Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо не зарахування ОСОБА_1 часу перебування на інвалідності у зв`язку з трудовим каліцтвом з 13.01.2005 року по 16.12.2019 року до страхового стажу роботи із шкідливими умовами праці, який дає право на призначення (перерахунок) пенсії по інвалідності на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Визнано неправомірними дії Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо не проведення перерахунку ОСОБА_1 розміру пенсії по інвалідності по збільшенню пільгового стажу згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі який гарантований державою, а саме у розмірі 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Зобов`язано Селидовське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 16.12.2019 року № 4028 про перерахунок пенсії по інвалідності по збільшенню пільгового стажу згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з урахуванням висновків суду у справі та здійснити відповідний перерахунок.
Стягнуто з Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 41247274) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати з судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.
ОСОБА_1 має статус інваліда 3 групи внаслідок трудового каліцтва під час роботи на підприємстві СП «Шахта «Росія» ДП «Селидіввугілля».
В вересні 2020 року на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 19.03.2020 у справі № 200/976/20-а відповідач повторно розглянув заяву № 4028 про перерахунок пенсії по інвалідності по збільшенню пільгового стажу згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та зробив перерахунок пенсії по інвалідності.
Згідно листа № 0572-03-8/9228 від 09.12.2020 року розмір пенсї розраховано з урахуванням вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 02.09.2008 року № 345 в розмірі 80 % від заробітної плати.
Але, далі із розрахунку наведеному в цьому листі вбачається, що пенсія позивачу призначена відповідно до ст..33 Закону № 1058 в розмірі 50% його пенсії за віком.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Стаття 46 Конституції України проголошує, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Частиною 3 статті 48 Конституції України встановлено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижче від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Закон України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел.
Відповідно до частини 3 статті 4 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення.
Відповідно до статті 5 Закону №1058- IV він регулює відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються, зокрема: види пенсійних виплат, а також умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.
Статтею 8 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.
Відповідно до частини 1статті 24 Закону №1058- IV, страховий стаж період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Час перебування на інвалідності у зв`язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
Відповідно до частини 1 статті 33 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в розмірах: інвалідам I групи - 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам II групи - 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам III групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Згідно зі статтею 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт,- професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
До кола працівників, на яких поширюється дія закону "Про підвищення престижності шахтарської праці" та встановлені цим законом пільги, належать тільки працівники, зазначені у Списку №1, які були зайняті на підземних роботах саме повний робочий день.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 19.03.2020 року у справі № 200/976/20-а підтверджено право позивача на перерахунок пенсії по інвалідності по збільшенню пільгового стажу згідно Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі який гарантований державою Україна, а саме у розмірі: 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Виходячи з цього, розмір пенсії позивача по інвалідності не має бути меншим ніж 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
За таких умов суд вважаю, що у відповідача були відсутні будь-які правові підстави для застосування до спірних правовідносин норму статті 33 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» № 1058.
Приймаючи до уваги наведене, суд вважає, що вимога позивача в частині визнання протиправними дії відповідача щодо обрахунку розміру пенсії по інвалідності ОСОБА_1 згідно ст. 33 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 50% пенсії за віком є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача на підставі заяви № 4028 ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 16.12.2019 зробити перерахунок пенсії по інвалідності згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, утримавшись від застосування ст. 33 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.
Згідно ч.4 ст.245 КАС України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.
У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Тобто, законодавець передбачив обов`язок суду змусити суб`єкт владних повноважень до правомірної поведінки, а не вирішувати питання, які належать до функцій і виключної компетенції останнього (дискреційні повноваження), тому втручання в таку діяльність є формою втручання в дискреційні повноваження наведеного органу та виходить за межі завдань адміністративного судочинства.
Як слідує зі змісту Рекомендації № R (80) 2 Комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.1980р. під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Адміністративний суд під час розгляду та вирішення публічно-правових спорів перевіряє, чи рішення суб`єкта владних повноважень прийняте у межах законної дискреції. При цьому, відповідно до правил правозастосування практики Європейського суду з прав людини, суд не може своїм рішенням підмінити рішення суб`єкта владних повноважень.
Тобто, дискреційними є повноваження суб`єкта владних повноважень обирати у конкретній ситуації між альтернативами, кожна з яких є правомірною. Прикладом таких повноважень є повноваження, які закріплені у законодавстві із застосуванням слова «може».
Натомість, у даному випадку суд не вважає повноваження відповідача, як дискреційні, оскільки відповідач не наділений повноваженнями за конкретних фактичних обставин діяти не за законом, а на власний розсуд.
Згідно судової практики Європейського суду з прав людини (рішення по справі «Олссон проти Швеції» від 24 березня 1988 року) запорукою вірного застосування дискреційних повноважень є високий рівень правової культури державних службовців, водночас, суди повинні відновлювати порушене право шляхом зобов`язання суб`єкта владних повноважень, у тому числі колегіальний орган, прийняти конкретне рішення про надання можливості, якщо відмова визнана неправомірною, а інших підстав для відмови не вбачається.
Також, суд враховує правову позицію, висловлену в рішенні Європейського Суду з прав людини від 20.10.2011 р. у справі «Рисовський проти України», в якому суд зазначив, що принцип «належного урядування», зокрема передбачає, що державні органи повинні діяти в належний і якомога послідовніший спосіб. При цьому, на них покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах. Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість уникати виконання своїх обов`язків.
Суд зазначає, що відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» практика ЄСПЛ підлягає застосуванню судами як джерело права.
В даному випадку, задоволення позовної вимоги щодо зобов`язання відповідача на підставі заяви № 4028 ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 16.12.2019 зробити перерахунок пенсії по інвалідності згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, утримавшись від застосування ст. 33 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» є дотриманням судом гарантій про те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, у зв`язку з чим, позовні вимоги, в цій частині, підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, позов ОСОБА_1 до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії, підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи, що позов судом задоволений у повному обсязі, суд приходить до висновку з відповідача, за рахунок його бюджетних асигнувань, як суб`єкта владних повноважень, на користь позивача слід стягнути судові витрати в сумі 840,80 грн., які були понесені позивачем при зверненні до суду із даним позовом.
На підставі викладеного, керуючись нормами Конституції України та Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85400, Донецька область, місто Селидове, вулиця Героїв Праці, 6, код ЄДРПОУ 41247274) про визнання протиправними дії та зобов`язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85400, Донецька область, місто Селидове, вулиця Героїв Праці, 6, код ЄДРПОУ 41247274) щодо обрахунку розміру пенсії по інвалідності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) згідно ст. 33 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 50% пенсії за віком.
Зобов`язати Селидовське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (85400, Донецька область, місто Селидове, вулиця Героїв Праці, 6, код ЄДРПОУ 41247274) на підставі заяви № 4028 ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 16.12.2019 зробити перерахунок пенсії по інвалідності згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, утримавшись від застосування ст. 33 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Селидовського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85400, Донецька область, місто Селидове, вулиця Героїв Праці, 6, код ЄДРПОУ 41247274) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.
Рішення прийнято в нарадчій кімнаті та його підписано суддею головуючим 09 лютого 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.В. Хохленков