Ухвала суду № 94726600, 04.02.2021, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
04.02.2021
Номер справи
903/881/20
Номер документу
94726600
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

04 лютого 2021 року № 903/881/20

За заявою фізичної особи ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1

про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність

Суддя Шум М. С.

Секретар с/з Вижовець М. О.

Представники:

від заявниці: Кінах Я. В.

керуючий реструктуризацією: Темчишин В. П.

Суть спору: 24.11.2020 на адресу суду надійшла заява фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність. Заявник просить суд керуючим реструктуризацією боржника призначити арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича.

Ухвалою суду від 30.11.2020 заяву фізичної особи ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність прийнято до розгляду, розгляд справи призначено в підготовчому судовому засіданні на 10.12.2020.

Ухвалою суду від 10.12.2020 постановлено:

1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ).

2. Ввести процедуру реструктуризації боргів боржника - ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ).

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.

4. Керуючим реструктуризацією боржника - ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) призначити арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №494 від 17.04.2013, адреса: пр. Перемоги, 13, м.Луцьк, e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

5. Заборонити боржнику - ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) відчужувати майно.

6. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ).

7. Арбітражному керуючому Темчишину В. П.:

- подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 11.01.2020;

- підготувати та подати до господарського суду план реструктуризації боргів боржника до 15.02.2020.

8. Зобов`язати керуючого реструктуризацією Темчишина Володимира Петровича провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.

9. Зобов`язати Головне управління ДПС у Волинській області надати керуючому реструктуризацією та суду інформацію про доходи боржника - ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ).

10. Зобов`язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України (вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601) надати керуючому реструктуризацією боргів боржника та суду інформацію про перетинання боржником (ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) та членами її сім`ї державного кордону за останні три роки.

11. Призначити попереднє судове засідання на 21.01.2021 на 10:00 год.

12. Керуючому реструктуризацією Темчишину В. П. до наступного судового засідання подати суду звіт про поведену роботу.

Як зазначено в ухвалі суду від 10.12.2020 ОСОБА_1 повідомляє про наявність заборгованості зі сплати виконавчого збору перед Відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області у розмірі 703 770 грн. 91 коп.

11.12.2020 на сайті Вищого господарського суду України оприлюднено оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 (ідн. код НОМЕР_1 ) згідно з яким зазначено строк подання заяв кредиторів до боржника: протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі.

Заяви з грошовими вимогами до боржника на адресу суду станом на 21.01.2021 не надходили.

20.01.2021 на виконання вимог ухвали суду від 10.12.2020 від Головного управління ДПС у Волинській області надійшли відомості щодо доходів заявниці - ОСОБА_1 за період ІІІ квартал 2017 - ІІІ квартал 2020 в розмірі 66 658 грн. 06 коп.

21.01.2021 через канцелярію суду супровідним листом від 20.01.2021 №40 надійшов звіт керуючого реструктуризацією Темчишина В. П. Згідно зі звітом арбітражний керуючий повідомляє, що на виконання вимог КУзПБ та з метою проведення інвентаризації майна боржника ним направлено ряд запитів до відповідних реєстраційних органів, на які отримано ряд відповідей, зокрема, про відсутність зареєстрованих за боржницею земельних ділянок, с/г техніки, транспортних засобів, суден, повітряних суден, нездійснення митного оформлення товарів боржником, відсутність ОСОБА_1 серед власників пакетів голосуючих акцій. На звітну дату розбіжностей у поданій ОСОБА_1 декларації про майновий стан керуючим реструктуризацією не виявлено.

Крім того, керуючий реструктуризацією повідомив суд, що на його адресу станом на 20.01.2021 вимоги кредиторів не надходили.

ОСОБА_1 в заяві від 20.01.2021 зазначила, що станом на 20.01.2021 жодних кредиторських вимог на її адресу не надходило

Ухвалою суду від 21.01.2021 відкладено попереднє засідання суду в межах строків, встановлених ст. 122 КУзПБ, на 04.02.2021.

ОСОБА_1 в заяві від 04.02.2021 та її представниця в судовому засіданні повідомили суд, що станом на 03.02.2021 жодних кредиторських вимог на її адресу не надходило.

Керуючий реструктуризацією супровідним листом від 04.02.2021 подав суду звіт про виконану роботу по справі №903/881/20.

Крім того, керуючий реструктуризацією боргів боржника подав суду заяву від 04.02.2021 №52 про затвердження звіту про нарахування грошової винагороди арбітражному керуючому та понесених ним витрат в процедурі реструктуризацією боргів боржника; перерахування на рахунок арбітражного керуючого відповідної грошової суми.

Заслухавши пояснення представника заявника та керуючого реструктуризацією, розглянувши у попередньому судовому засіданні подані документи, дослідивши надані докази, судом встановлено:

За змістом частин 1, 2 статті 122 Кодексу України з процедур банкрутства подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб. Попереднє засідання суду проводиться не пізніше 60 днів з дня відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.

Дана норма є відсилочною до норми статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства, якою визначено порядок виявлення кредиторів та осіб, які мають бажання взяти участь у санації боржника.

Відповідно до частини 1 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Стаття 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначає кредитора як юридичну або фізичну особу, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника. Конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника (абзац 13 статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства).

Статтею 113 Кодексу України з процедур банкрутства унормовано, що провадження у справах про неплатоспроможність боржника-фізичної особи, фізичної особи-підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою (Книга четверта. Відновлення платоспроможності фізичної особи - суд).

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 120 Кодексу України з процедур банкрутства з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника пред`явлення кредиторами вимог до боржника та задоволення таких вимог може відбуватися лише в межах провадження у справі про неплатоспроможність та у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Таким чином, системний аналіз наведених норм Кодексу України з процедур банкрутства свідчить про те, що у справі про неплатоспроможність фізичної особи конкурсними кредиторами є ті особи, які подали до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника і вимоги яких визнані судом.

У відповідності до частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Частинами 1, 3 статті 3 Господарського процесуального кодексу унормовано, що судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України «Про міжнародне приватне право», Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (на даний час Кодекс України з процедур банкрутства - суд), а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Приписами частин 1 і 2 статті 4 ГПК України передбачено, що право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.

Юридичні особи та фізичні особи-підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

В даному випадку боржник - ОСОБА_1 скористалася своїм правом звернутися до господарського суду із заявою про неплатоспроможність, вказавши про неможливість сплатити заборгованість перед Відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області, а саме виконавчий збір у розмірі 703 770 грн. 91 коп., що підтверджується постановою Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Волинській області від 25.02.2013 ВП№35792889.

Встановивши у підготовчому засіданні 10.12.2020, наявність грошового зобов`язання боржника в розумінні КУзПБ, господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 .

Відповідно до ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.

Після офіційного оприлюднення 11.12.2020 на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення (повідомлення) про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 (номер публікації 65588) до дня проведення попереднього засідання 04.02.2021 жодних заяв від кредиторів з грошовими вимогами до боржника ОСОБА_1 до господарського суду не надходили.

Відповідно до звіту керуючого реструктуризацією боргів боржника фізичної особи ОСОБА_1 станом на 04.02.2021 на адресу арбітражного керуючого заяв кредиторів з грошовими вимогами до боржника не надійшли.

Відповідно ст. 113 Книги ІV Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.

Законодавець визначив підстави для закриття провадження у справі про банкрутство у ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, і яка застосовується відносно фізичних осіб з урахуванням Книги ІV Кодексу України з процедур банкрутства. Відповідно до зазначених норм, суд закриває провадження у справі, зокрема, в таких випадках:

- на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство (до та після визнання боржника банкрутом), якщо затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом (п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства);

- лише після визнання боржника банкрутом, якщо до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог (п. 6 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства).

З системного аналізу ст. 44, 48, 50, 58, 59 Кодексу України з процедур банкрутства вбачається, що об`єктом процедури банкрутства (неплатоспроможності) є пасив (борги) боржника, погашення якого і відбувається в процедурах банкрутства (неплатоспроможності): санації, ліквідації (реструктуризації боргів боржника, погашення боргів боржника). Це ж стосується неплатоспроможності фізичних осіб.

Саме наявність/відсутність боргу є підставою як для відкриття, так і закриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність). Відсутність пасиву не дає право суду для подальшого руху справи, оскільки неможливо без наявності пасиву боржника перейти до стадії санації або ліквідації (реструктуризації боргів боржника, погашення боргів боржника).

Тобто, у разі незвернення кредиторів з грошовими вимогами до боржника, у суду не має процесуальної можливості перейти до стадії санації або ліквідації.

Стаття 83 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI), який був чинний до 21.10.2019, передбачала, що суд закриває провадження у справі про банкрутство до визнання боржника банкрутом, якщо до боржника не висунуто грошових вимог (п. 8) та закриває провадження у справі після визнання боржника банкрутом, після затвердження звіту ліквідатора (п. 6).

Із наведеного вище випливає, що п. 6 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства входить в протиріччя із завданням процедури банкрутства, передбаченої розділами ІІІ, ІV Кодексу України з процедур банкрутства, оскільки у разі незвернення кредиторів з вимогами до боржника у суду не має процесуальної можливості перейти до наступного етапу в процедурі банкрутства, що унеможливлює закриття провадження після визнання боржника банкрутом.

За таких обставин, суд зазначає про наявність змістовної колізії між п. п. 5 та 6 ч. 1 та ч. 2 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства в частині затвердження звіту ліквідатора та незвернення кредиторів з вимогами до боржника, щодо стадій провадження, де можливе таке закриття.

Так, закриття провадження у справі у зв`язку з затвердженням звіту ліквідатора відповідно до ст. 58, 65 Кодексу України з процедур банкрутства можливе лише після визнання боржника банкрутом, тоді як закриття провадження у справі у зв`язку з незверненням кредиторів з вимогами до боржника може бути лише до визнання боржника банкрутом.

У зв`язку з цим, господарський суд усуває колізію шляхом системного тлумачення ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, розділів ІІ, ІІІ, ІV Книги третьої Кодексу України з процедур банкрутства відповідно до якого застосовується п. 6 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, (закриття провадження у справі про банкрутство, у зв`язку з тим, що до боржника після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про його банкрутство не висунуто вимог) можливо лише до визнання боржника банкрутом, а що стосується (закриття провадження, у зв`язку з затвердження звіту ліквідатора) п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, то його застосування можливе лише після визнання боржника банкрутом.

В даному випадку, як це вбачається з матеріалів справи, після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність і по час проведення попереднього судового засідання жодних заяв від кредиторів з грошовими вимогами до боржника ОСОБА_1 як на адресу суду так і на адресу керуючого реструктуризацією боргів боржника не надходило.

Господарський суд зазначає, що суд позбавлений можливості самостійно залучати кредиторів до участі у справі, або ж вчиняти дії, спрямовані на їх пошук (виявлення).

Зазначені обставини на переконання суду унеможливлюють подальше провадження у справі про неплатоспроможність боржника, оскільки Кодексу України з процедур банкрутства не передбачає можливості здійснювати процедури банкрутства стосовно особи, до якої не висунуто вимог кредиторів.

Таким чином, оскільки кредитори до боржника з грошовими вимогами не звернулися, то провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 підлягає закриттю, на підставі п. 6 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства.

Разом з тим, закриваючи провадження у справі за п. 6 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства суд повинен застосовувати наслідки, передбачені ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства.

Відповідно до ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Аналогічна позиція викладена також в постанові Північного апеляційного господарського суду від 07.10.2020 у справі №927/318/20.

Згідно зі звітом керуючого реструктуризацією боргів боржника Темчишина В. П. з метою перевірки декларації ОСОБА_1 , виявлення майнових активів боржника, під час процедури реструктуризації боргів боржника, керуючим реструктуризацією направлено запити, на які отримано наступні відповіді:

- Лист Державіаслужби про відсутність зареєстрованих повітряних суден за ОСОБА_1 . Відповідно до листа Державної авіаційної служби у відповідності до "Правил реєстрації цивільних повітряних суден в Україні", відомості щодо повітряних суден які знаходяться в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України, розміщуються на веб- сайті Державіаслужби (www.avia.gov.ua), доступ до якого відкрито для всіх користувачів. Відомості щодо Реєстру оновлюються щодня. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.2015 №835 "Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних", Реєстр було оприлюднено на офіційному веб-порталі www.data.gov.ua.

За результатами пошуку інформації через мережу інтернет, згідно баз даних в Державному реєстрі цивільних повітряних суден України щодо прав власності на повітряні судна (офіційний веб-портал Державіаслужби (www.avia.gov.ua та www.data.gov.ua.) не виявлено зареєстрованих за ОСОБА_1 повітряних суден;

- Лист Регіонального сервісного центру МВС у Волинській області вих. № 31/3-2224 від 31.12.2020 про відсутність зареєстрованих транспортних засобів за ОСОБА_1 ;

- Лист Волинської митниці Держмитслужби № 11485-73-27 від 30.12.2020 про те, що ОСОБА_1 в зоні діяльності Волинської митниці Держмитслужби митного оформлення товарів не здійснювала;

- Лист Головного Управління Держгеокадастру у Волинській області № 33-3-0.2- 8778/2-20 від 30.12.2020 про відсутність зареєстрованих за ОСОБА_1 земельних ділянок;

- Лист Держпродспоживслужби № 17.3-10/2/19946 від 30.12.2020 про відсутність зареєстрованої с/г техніки, тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин та інші механізми за ОСОБА_1 ;

- Лист Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області №08.15/821 від 31.12.2020 про відсутність зареєстрованої с/г техніки, тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин та інші механізми за ОСОБА_1 ;

- Лист ГУ ДПС у Волинській області № 249/03-20-10 від 20.01.2021р. по доходам ОСОБА_1 за останні три роки;

- Лист ГУ ДПС у Волинській області № 4/6/03-20-12-01-10 від 04.01.21 про те, що ОСОБА_1 не перебуває на обліку в органах податкової служби Волинської області як самозайнята особа, а тому надати інформацію щодо наявності рахунків в установах банків не має можливості. Нарахування податків і зборів по майнових платежах ОСОБА_1 не здійснювались, оскільки інформація щодо наявного рухомого та/або нерухомого майна відсутня (в т.ч. і згідно відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно);

- Лист Філія «Головний інформаційно-обчислювальний центр» AT «Укрзалізниця» №59/33 від 06.01.2021 про відсутність серед зареєстрованих власників локомотивів та вантажних вагонів ОСОБА_1 та відсутність даних щодо наявності під`їзних колій власником яких є ОСОБА_1 ;

- Лист Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 10/04/807 від 14.01.2021 про те, що ОСОБА_1 серед власників пакетів акцій (5 відсотків і більше) акціонерних товариств, відсутня;

- Лист Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України №2312-05/1517-07 від 13.01.2021 про те, що відомості про те, що з метою забезпечення доступу до відомостей про об`єкти промислової власності, створено єдину пошукову систему, яка розміщена на веб-сайті (www.sis.ukrpatent.org) Спеціалізованої інформаційної системи ДП «Укрпатент» та містить актуальні дані, що пов`язані з розглядом заявок та веденням державних реєстрів охоронних документів на об`єкти промислової власності.

Керуючим реструктуризацією проведено пошук прав інтелектуальної власності за ОСОБА_1 у базах даних, що знаходяться у відкритому доступі в мережі інтернет на веб-сайті Спеціалізованої інформаційної системи ДП «Укрпатент» www.sis.ukrpatent.org. За результатами пошуку не знайдено жодного запису.

- Лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України №40-302-64/21 від 11.01.2021 відповідно до якого інформація щодо документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, де замовником будівництва є ОСОБА_1 , відсутня.

- Лист Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області № 1003-/1.18/45/21 від 26.01.2021, відповідно до якого відсутні відомості щодо реєстрації дозвільних документів на виконання будівельних (підготовчих) робіт та включення у перелік замовників та перелік об`єктів введених в експлуатацію будівництва ОСОБА_1 .

Проведено пошук через офіційний веб-сайт Державної архітектурно-будівельної інспекції України (www.dabi.gov.ua, розділ "Реєстр будівельної діяльності") інформації, щодо документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, де замовником будівництва є ОСОБА_1 . За результатами пошуку не знайдено жодного запису.

- Лист Державної служби морського та річкового транспорту України (Морська адміністрація) № 7987/03/15-20 від 31.12.2020 про те, що у Державному судновому реєстрі України та Судновій книзі України відсутні записи щодо суден власником або судновласником яких є ОСОБА_1 .

- Лист Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» №80/09.4.2/684/21 від 22.01.2021 про те що ОСОБА_1 дозволи на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв не видавались. Інформація про наявні радіоелектронні засоби та випромінювальні пристрої у ОСОБА_1 відсутня.

- Лист Головного управління Статистики у Волинській області №02.3-03/4-21 від 19.01.2021 згідно якого в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій не значиться суб`єкти господарювання, керівником яких є ОСОБА_1.

Арбітражним керуючим отримано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань станом на 26.01.2021, згідно якого ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) не значиться засновником (учасником) юридичних осіб.

Арбітражним керуючим отримано витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №70506011 від 26.01.2021, згідно якого відсутні дані щодо обтяження конкретного рухомого майна ОСОБА_1.

Відтак, керуючий реструктуризацією боргів боржника зазначає, що на звітну дату розбіжностей у поданій ОСОБА_1 декларації про майновий стан не виявлено.

На звітну дату на адресу керуючого реструктуризацією боргів не надійшло жодної заяви з грошовими вимогами до боржника.

В заяві керуючого реструктуризацією боргів боржника Темчишина В. П. від 04.02.2021 №52 про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, Темчишин В. П. просить суд затвердити відповідний звіт, затвердити грошову винагороду арбітражного керуючого Темчишина В. П. за період здійснення ним повноважень керуючого реструктуризацією (10.12.2020 - 04.02.2021) та відшкодувати його витрати, понесені під час проведення процедури реструктуризації боргів боржника в загальному розмірі 22 056 грн. 00 коп. з яких 20 659 грн. 00 коп. - грошова винагорода, 1 397 грн. 00 коп. понесені керуючим реструктуризацією витрати (поштові, канцелярські) та перерахувати відповідну суму на р/р арбітражного керуючого з депозитного рахунку суду.

Представник боржника щодо затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого на суму 22 056 грн. 00 коп. в тому числі 1 397 грн. 00 коп. понесених витрат не заперечувала.

Суд розглянувши відповідну заяву дійшов висновку про її задоволення з огляду на таке:

Відповідно до положень ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п`ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.

Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відновлення відкриття провадження у справі.

Витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності за заподіяння шкоди, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

У наданому суду звіті арбітражного керуючого Темчишина В. П. про нарахування і виплату грошової винагороди, арбітражним керуючим за виконання повноважень керуючого реструктуризацією у межах п`яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання повноважень була нарахована основна грошова винагорода в загальному розмірі 20 659 грн. 00 коп. (за період з 10.12.2020 - 04.02.2021 включно).

Крім того, арбітражний керуючий просить суд затвердити звіт в частині понесених ним поштових та канцелярських витрат в розмірі 1 397 грн. 00 коп. На підтвердження таких витрат до звіту долучено копії фіскальних чеків, рахунку на оплату від 17.12.2020 на канцтовари та довідки приватного нотаріуса про стягнення коштів в розмірі 400 грн. 00 коп. за надання витягів з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.

Представник боржника в судовому засіданні щодо затвердження зазначених грошової винагороди та понесених витрат не заперечувала, щодо перерахування таких коштів на р/р арбітражного керуючого з авансованих боржником на депозитний рахунок суду коштів не заперечувала.

Ухвалою Господарського суду Волинської області від 10.12.2020 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів боржника, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів фізичної особи ОСОБА_1 , керуючим реструктуризацією боргів боржника призначено арбітражного керуючого Темчишина В. П., заборонено боржнику вчиняти заходи, спрямовані на відчуження майна, грошову винагороду керуючому реструктуризацією боргів за три місяці виконання відповідних повноважень визначено в розмірі п`яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень за рахунок коштів фізичної особи ОСОБА_1 , авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області.

Як вбачається з матеріалів справи, на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області заявником - фізичною особою ОСОБА_1 внесені грошові кошти в загальному розмірі 32 955 грн. 00 коп. згідно квитанції №120 від 19.11.2020.

За таких обставин суд вважає, що заява арбітражного керуючого про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражному керуючому в якості оплати праці арбітражного керуючого за виконання ним обов`язків керуючого реструктуризацією та понесених ним витрат у справі є законним та обґрунтованим та підлягає затвердженню судом на суму 22 056 грн. 00 коп.

У зв`язку з вищевикладеним господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви керуючого реструктуризацією та сплати керуючому реструктуризацією боргів боржника, арбітражному керуючому Темчишину В. П., основної грошової винагороди за період з 10.12.2020 по 04.02.2021 включно у розмірі 20 659 грн. 00 коп. та 1 397 грн. 00 коп. понесених витрат на рахунок арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича за рахунок коштів, внесених фізичною особою ОСОБА_1 на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області згідно з квитанцією №120 від 19.11.2020. на суму 32 955,00 грн.

Керуючись ст.ст. ст. 1, 2, 28, 30, 45, 90, 122, 134 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 3, 20, 231, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ) закрити.

2. Встановити, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строк вважаються погашеними, а виконавчі документи за цими вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.

3. Повноваження керуючого реструктуризацією боржника - арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №494 від 17.04.2013 припинити.

4. Заяву арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №494 від 17.04.2013, м. Луцьк, пр. Перемоги, 13) про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування його витрат під час проведення процедури реструктуризацією боргів боржника задовольнити.

5. Звіт арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №494 від 17.04.2013, м. Луцьк, пр. Перемоги, 13) про затвердження звіту арбітражного керуючого про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування його витрат під час проведення процедури реструктуризацією боргів боржника у справі №903/881/20 про банкрутство фізичної особи ОСОБА_1 (за період з 10.12.2020 по 04.02.2021 включно) в загальному розмірі 20 659 грн. 00 коп. затвердити.

6. Перерахувати на рахунок арбітражного керуючого Темчишина Володимира Петровича, Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №494 від 17.04.2013, м. Луцьк, пр. Перемоги, 13 ( НОМЕР_2 ; банк одержувача: АТ КБ «ПРИВАТБАНК»; МФО: 303440; РНОКПП одержувача: НОМЕР_3 ) основну грошову винагороду та витрати під час проведення процедури реструктуризацією боргів боржника за період з 10.12.2020 по 04.02.2021 включно у розмірі 22 056 грн. 00 коп. за рахунок коштів, внесених ОСОБА_1 на депозитний рахунок Господарського суду Волинської області у відповідності до квитанції №120 від 19.11.2020 на суму 32 955 грн. 00 коп.

Відповідно до ч.1 ст.235 Господарського процесуального кодексу України ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення.

Відповідно до ст. ст. 231, 255 ГПК України ухвала про закриття провадження у справі, підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

Відповідно до ст. ст. 253, 256, 257 ГПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Північно-західного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду зазначений строк обчислюється з дня складення повної судової ухвали.

Ухвала підписана 08.02.2021

Суддя М. С. Шум