Рішення № 94701694, 05.02.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.02.2021
Номер справи
640/24776/19
Номер документу
94701694
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

05 лютого 2021 року справа №640/24776/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомГоловного управління Держпраці у Київській області (далі по тексту - позивач, ГУ Держпраці)доТовариства з обмеженою відповідальністю «УНІ-ПАК» (далі по тексту - відповідач, ТОВ «УНІ-ПАК»);прозастосування заходів реагування у вигляді заборони експлуатації технологічного обладнання з переробки пластмас та допоміжного обладнання (посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа) та виконання робіт по монтажу, демонтажу, налагодженню, ремонту, технічному обслуговуванні, реконструкції машин, механізмів вищезазначеного устаткування підвищеної небезпеки

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, зазначаючи про необхідність застосування до ТОВ «УНІ-ПАК» заходи реагування у вигляді заборони експлуатації технологічного обладнання з переробки пластмас та допоміжного обладнання (посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа) та виконання робіт по монтажу, демонтажу, налагодженню, ремонту, технічному обслуговуванні, реконструкції машин, механізмів вищезазначеного устаткування підвищеної небезпеки.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що за результатами проведеної перевірки виконання вимог припису встановлено порушення ТОВ «УНІ-ПАК» правових норм, які створили загрозу життю та здоров`ю працівників установи, що є порушенням статті 43 Конституції України.

Ухвалою від 24 грудня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №640/24776/19 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Відповідач подав до суду відзив на позов, у якому зазначив, що більша частина порушень відповідачем усунена, а тому застосування заходів реагування є недоцільним.

Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.

Право ГУ Держпраці звертатися до адміністративного суду із позовом для зупинення виконання робіт надає частина сьома статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

На підставі наказу від 30 листопада 2016 року №2580 «Про затвердження плану проведення перевірок суб`єктів господарювання (виробничих об`єктів) на 2017 рік, направлення на перевірку від 29 березня 2017 року №5.4/80 у період з 07 квітня 2017 року по 16 квітня 2017 року посадовими особами ГУ Держпраці в присутності посадової та/або уповноваженої особи суб`єкта господарювання проведено планову перевірку ТОВ «УНІ-ПАК», за результатами якої складено акт від 14 квітня 2017 року №5.4/110/66А.

В акті перевірки зафіксовано 45 порушень законодавства в сфері охорони праці та промислової безпеки, з яких 10 усунуто під час перевірки.

За наслідками проведеної перевірки у зв`язку з виявленням порушень, позивач виніс припис від 19 квітня 2017 року №5.4/110/66П з вимогою усунути порушення у встановлені строки.

З метою проведення перевірки виконання вимог раніше виданого припису від 19 квітня 2017 року №5.4/110/66П, на підставі наказу від 05 листопада 2019 року №5548, направлення на перевірку від 07 листопада 2019 року №5.4/745 у період з 14 листопада 2019 року по 20 листопада 2019 року посадовими особами ГУ Держпраці проведено планову перевірку ТОВ «УНІ-ПАК» в частині виконання вимог раніше виданого припису від 19 квітня 2017 року №5.4/110/66П, за результатами якої складено акт від 18 листопада 2019 року №5.4/439/710А.

В акті перевірки зафіксовано порушення ТОВ «УНІ-ПАК» статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а саме не виконано вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства, а саме: пунктів 1-3, 12-21, 29 припису ГУ Держпраці від 19 квітня 2017 року №5.4/110/66П.

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з такого.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.

Спосіб здійснення державного нагляду (контролю) - процедура здійснення державного нагляду (контролю), визначена законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 року №96 затверджено Положення про Державну службу України з питань праці (далі по тексту - Положення №96).

Відповідно до пункту 1 Положення №96 Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.

Згідно зі статтею 38 Закону України «Про охорону праці» державний нагляд за додержанням законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці здійснюють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Підпункт 16 пункту 4 Положення №96 передбачає, що Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення та перевірки їх знань.

Держпраці для виконання покладених на неї завдань має право проводити безперешкодно проводити відповідно до вимог закону без попереднього повідомлення в будь-яку робочу годину доби перевірки виробничих, службових, адміністративних приміщень та об`єктів виробництва фізичних та юридичних осіб, які використовують найману працю та працю фізичних осіб, експлуатують машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки, та у разі виявлення фіксувати факти порушення законодавства, здійснення нагляду та контролю за додержанням якого віднесено до повноважень Держпраці (підпункт 5 пункту 6 Положення №96).

Відповідно до абзацу першого пункту 7 Положення №96 передбачено, що Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Частина перша статті 39 Закону України «Про охорону праці» встановлює, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, зокрема, безперешкодно відвідувати підконтрольні підприємства (об`єкти), виробництва фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та здійснювати в присутності роботодавця або його представника перевірку додержання законодавства з питань, віднесених до їх компетенції; видавати в установленому порядку роботодавцям, керівникам та іншим посадовим особам юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, обов`язкові для виконання приписи (розпорядження) про усунення порушень і недоліків в галузі охорони праці, охорони надр, безпечної експлуатації об`єктів підвищеної небезпеки.

Як визначено у частині шостій статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт.

Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Частина п`ята статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» встановлює, що виконання робіт суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.

З огляду на викладені положення Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Закону України «Про охорону праці», підставою для звернення з позовом до суду про застосування заходів реагування у вигляді зупинення робіт є виявлення органом нагляду (контролю) порушення вимог законодавства.

Суд встановив, що під час позапланової перевірки виконання відповідачем вимог припису від 19 квітня 2017 року №5.4/110/66П ГУ Держпраці зафіксувало невиконання пунктів 1-3, 12-21, 29 припису ГУ Держпраці, виявлених під час проведення планової перевірки, а саме:

- підпунктів 2, 11 додатку 2, підпунктів 13, 17, 20 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107, а саме: ТОВ «УНІ-ПАК» не отримало дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки: монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 та експлуатацію підвищеної небезпеки: технологічне устаткування для переробки пластмас, посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, технологічні транспортні засоби, що підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці;

- статті 21 Закону України «Про охорону праці», а саме: ТОВ «УНІ-ПАК» не отримало позитивні результати експертизи технологічного устаткування з переробки пластмас, які придбані за кордоном, на його відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці, що чинні на території України;

- пункту 7 додатку 6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107, а саме: ТОВ «УНІ-ПАК» не подало декларацію відповідності його матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки до територіального органу Держпраці щодо виконання робіт на висоті;

- пункту ІІІ.3.4 Правил охорони праці на підприємствах з виробництва пластмасових виробів; пункту І.1.17 Правил охорони праці на об`єктах з переробки пластичних мас; пункту 2.5 Положення про розробку інструкцій з охорони праці, а саме: Інструкції з охорони праці, які регламентують вимоги безпеки про проведенні робіт з переробки (дробленні) відходів пластмас та випуску готової продукції, не містять загальні відомості про об`єкт розробки: визначення робочого місця працівника даної професії (виду робіт) в залежності від тривалості його перебування на ньому протягом робочої зміни (постійне чи тимчасове); коротка характеристика технологічного процесу та обладнання, що застосовується на виробництві;

- пункту ІІІ.3.4 Правил охорони праці на підприємствах з виробництва пластмасових виробів; пункту І.1.17 Правил охорони праці на об`єктах з переробки пластичних мас; пункту 2.5 Положення про розробку інструкцій з охорони праці, а саме: Інструкції з охорони праці, які регламентують вимоги безпеки про проведенні робіт з переробки (дробленні) відходів пластмас та випуску готової продукції, не містять вимоги правил внутрішнього трудового розпорядку, що стосуються питань охорони праці для даного виду робіт або професії (в тому числі під час перебування між дільницями виробництва через залізничну колію);

- пункту ІІІ.3.4 Правил охорони праці на підприємствах з виробництва пластмасових виробів; пункту І.1.17 Правил охорони праці на об`єктах з переробки пластичних мас; пункту 2.5 Положення про розробку інструкцій з охорони праці, а саме: Інструкції з охорони праці, які регламентують вимоги безпеки про проведенні робіт з переробки (дробленні) відходів пластмас та випуску готової продукції, не містять переліку видів спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, що належать до видачі працівникам даної професії (виду робіт) згідно з чинними нормами, із зазначенням стандартів або технічних умов на них;

- пункту ІІІ.3.4 Правил охорони праці на підприємствах з виробництва пластмасових виробів; пункту І.1.17 Правил охорони праці на об`єктах з переробки пластичних мас; пункту 2.6 Положення про розробку інструкцій з охорони праці, а саме: Інструкції з охорони праці, які регламентують вимоги безпеки про проведенні робіт з переробки (дробленні) відходів пластмас та випуску готової продукції, не містять порядку перевірки справності обладнання інструменту, захисних пристроїв, небезпечних зон машин і механізмів, пускових, запобіжних, гальмових і очисних пристроїв, систем блокування та сигналізації, вентиляції та освітлення, знаків безпеки, первинних засобів пожежогасіння, виявлення видимих пошкоджень захисного заземлення (занулення) тощо перед початком зміни;

- пункту ІІІ.3.4 Правил охорони праці на підприємствах з виробництва пластмасових виробів; пункту І.1.17 Правил охорони праці на об`єктах з переробки пластичних мас; пункту 2.6 Положення про розробку інструкцій з охорони праці, а саме: Інструкції з охорони праці, які регламентують вимоги безпеки про проведенні робіт з переробки (дробленні) відходів пластмас та випуску готової продукції, не містять порядку повідомлення роботодавця про виявлені несправності обладнання, пристроїв, пристосувань, інструменту, засобів захисту тощо перед початком зміни;

- пункту ІІІ.3.4 Правил охорони праці на підприємствах з виробництва пластмасових виробів; пункту І.1.17 Правил охорони праці на об`єктах з переробки пластичних мас; пункту 2.7 Положення про розробку інструкцій з охорони праці, а саме: Інструкції з охорони праці, які регламентують вимоги безпеки про проведенні робіт з переробки (дробленні) відходів пластмас та випуску готової продукції, не містять опис можливих видів небезпечних відхилень від нормального режиму роботи обладнання та технологічного регламенту і способу їх усунення;

- пунктів І.1.17, ІІ.1.12 Правил охорони праці на об`єктах з переробки пластичних мас; пункту 1.4 ГОСТ 12.3.030-83 Переробка пластичних мас. Вимоги безпеки; Положення про технологічні регламенти для виробництва продукції на підприємствах (організаціях) хімічної промисловості. СОУ-Н-МПП 03.100.50-088:2008, а саме: в технологічному регламенті виробництва полімерної плівки не зазначено характеристику температурно-вологового режиму та нормативи мінімальних рівнів освітлення у виробничому приміщенні;

- пунктів І.1.17, ІІ.1.12 Правил охорони праці на об`єктах з переробки пластичних мас; пункту 1.4 ГОСТ 12.3.030-83 Переробка пластичних мас. Вимоги безпеки; Положення про технологічні регламенти для виробництва продукції на підприємствах (організаціях) хімічної промисловості. СОУ-Н-МПП 03.100.50-088:2008, а саме: в технологічному регламенті виробництва полімерної плівки відсутній перелік систем проти аварійного автоматичного захисту у вибухопожежнонебезпечних виробництвах (перелік систем блокування та захисту);

- пунктів І.1.17, ІІ.1.12 Правил охорони праці на об`єктах з переробки пластичних мас; пункту 1.4 ГОСТ 12.3.030-83 Переробка пластичних мас. Вимоги безпеки; Положення про технологічні регламенти для виробництва продукції на підприємствах (організаціях) хімічної промисловості. СОУ-Н-МПП 03.100.50-088:2008, а саме: в технологічному регламенті виробництва полімерної плівки не наведений перелік інструкцій, наявність і виконання яких є обов`язковими для проведення технологічного процесу;

- пунктів І.1.17, ІІ.1.12 Правил охорони праці на об`єктах з переробки пластичних мас; пункту 1.4 ГОСТ 12.3.030-83 Переробка пластичних мас. Вимоги безпеки; Положення про технологічні регламенти для виробництва продукції на підприємствах (організаціях) хімічної промисловості. СОУ-Н-МПП 03.100.50-088:2008, а саме: в технологічному регламенті виробництва полімерної плівки не наведені технологічні системи виробництва;

- пункту V.5.8 Правил охорони праці на підприємстві з виробництва пластмасових виробів; пункту ІІ.2.12 Правил охорони праці на об`єктах з переробки пластичних мас; Правил безпеки при пересуванні та дробленні деталей з пластичних мас; Правил з безпечної експлуатації систем вентиляції у хімічних виробництвах, а саме: на ділянці №1 виробництва полімерної плівки не проведено перевірку ефективності роботи вентиляційних систем.

Як зазначив відповідач у відзиві на позовну заяву, ТОВ «УНІ-ПАК» частково усунуло порушення, викладені в актах перевірки.

На підтвердження усунення виявлених порушень відповідач надав до справи копії відповідних наказів, якими усунуто порушення 12-21, зазначених в припису відповідача від 19 квітня 2017 року №5.4/110/66П.

Крім того, на виконання порушення 2, зазначеного в приписі від 19 квітня 2017 року №5.4/110/66П відповідач надав докази звернення ТОВ «УНІ-ПАК» до ДП КЕТЦ з проханням проведення експертизи щодо відповідності нормативно-правовим актам з охорони праці, що чинні на території України, машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів та іншої небезпечної продукції ( у тому числі виготовленої/придбаної за кордоном.

Щодо неотримання ТОВ «УНІ-ПАК» дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки: монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 та експлуатацію підвищеної небезпеки: технологічне устаткування для переробки пластмас, посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, технологічні транспортні засоби, що підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці, чим порушено підпункти 2, 11 додатку 2, підпунктів 13, 17, 20 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107, суд зазначає таке.

Відповідно до частини третьої статті 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року №1107 (в редакції, чинній на момент проведення перевірки) (далі по тексту - Порядок №1107).

Відповідно до пункту 6 Порядку №1107 дозвіл за формою згідно з додатком 1 видається роботодавцеві - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 Порядку.

Згідно з пунктом 6 додатку 3 Порядку №1107 до переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, на яке потрібно отримати дозвіл, входить технологічне устаткування хімічної, біохімічної, нафтохімічної, нафтогазопереробної, металургійної, коксохімічної, ливарної, олійно-жирової, ефіроолійної, деревообробної, харчової, переробної, поліграфічної, легкої та текстильної галузях промисловості, целюлозно-паперового, хлор- та аміаковикористовуючих виробництв, переробки пластмас, полімерних матеріалів і гумотехнічних виробів.

Отже, ТОВ «УНІ-ПАК», як підприємство, яке здійснює виробництво плит, листів, труб і профілів із пластмас (код КВЕД (основний 22.21) та виробництво інших машин та устаткування спеціального призначення, н.в.і.у (код КВЕД 28.99) зобов`язаний отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки: монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 та експлуатацію підвищеної небезпеки: технологічне устаткування для переробки пластмас, посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа, технологічні транспортні засоби, що підлягають реєстрації в територіальних органах Держпраці.

Проте, відповідач не надав доказів наявності такого дозволу або доказів звернення до ГУ Держпраці з метою його отримання.

Крім того, відповідач не надав доказів на усунення порушень, зазначених в пунктах 3 та 29 припису від 19 квітня 2017 року №5.4/110/66П.

Суд зазначає, що матеріали справи не містять доказів на підтвердження усунення відповідачем усіх порушень, зафіксованих в акті перевірки, чим, у свою чергу, створюється загроза життю та здоров`ю працівників установи, що є порушенням статті 43 Конституції України.

Наведе свідчить, що виконуючи роботи підвищеної небезпеки та експлуатуючи машини, механізми, устаткування підвищеної небезпеки без відповідного дозволу, з порушенням встановлених правил та без проведення експертного обстеження роботодавець створює небезпечні умови для роботи своїх працівників.

Враховуючи викладене, з метою уникнення загрози життю та здоров`ю працівників ТОВ «УНІ-ПАК» суд зазначає про наявність підстав для застосування заходів реагування у вигляді зупинення експлуатації технологічного обладнання з переробки пластмас та допоміжного обладнання (посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа) та виконання робіт по монтажу, демонтажу, налагодженню, ремонту, технічному обслуговуванні, реконструкції машин, механізмів вищезазначеного устаткування підвищеної небезпеки.

Разом із тим, адміністративний позов ГУ Держпраці належить задовольнити частково, оскільки законодавство не передбачає право адміністративного суду забороняти експлуатацію та виконання робіт.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ГУ Держпраці підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до положень статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень стягнення судового збору з відповідача не передбачено.

Щодо прохання позивача звернути рішення суду до негайного виконання суд звертає увагу, що стаття 371 Кодексу адміністративного судочинства України, яка регулює питання негайного виконання, не встановлює, що рішення суду про вжиття заходів реагування виконується негайно.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1. Адміністративний позов Головного управління Держпраці у Київській області задовольнити частково.

2. Застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю «УНІ-ПАК» заходи реагування у вигляді зупинення експлуатації технологічного обладнання з переробки пластмас та допоміжного обладнання (посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа) та зупинення виконання робіт по монтажу, демонтажу, налагодженню, ремонту, технічному обслуговуванні, реконструкції машин, механізмів вищезазначеного устаткування підвищеної небезпеки.

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Головне управління Держпраці у Київській області (04060, м. Київ, вул. Вавілових, буд. 10; ідентифікаційний код 39794214);

Товариство з обмеженою відповідальністю «УНІ-ПАК» (03150, м. Київ, вул. Предславинська, 25, кв. 5; ідентифікаційний код 30371359).

Суддя В.А. Кузьменко