
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у забезпеченні позову
"08" лютого 2021 р. Справа № 300/3977/20
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про забезпечення позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 до Калуської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
29.12.2020 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 (далі - позивачі, заявники) звернулися в суд з адміністративним позовом до Калуської міської ради (далі - відповідач) про визнання бездіяльності протиправною щодо неприйняття рішення про надання дозволу на поділ земельної ділянки та зобов`язання прийняти рішення про надання дозволу на поділ земельної ділянки, кадастровий номер 2610400000:39:012:001.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.01.2021 (суддя Остап`юк С.В.) відкрито провадження за вказаним позовом, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
08.02.2021 позивачами подано заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення Калуської міської ради від 23.12.2020 "Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки без зміни цільового призначення в межах міста Калуша, мікрорайон "Підгірки" та заборони Калуській міській раді вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо земельних ділянок; площею 33,2413 га з кадастровим номером 2610400000:39:012:002, площею 27,0683 га з кадастровим номером 2610400000:39:014:001 та 6,62238 га, утворених в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 2610400000:39:012:001.
Відповідно до розпорядження №35 від 08.02.2021, призначено повторний автоматизований розподіл судової справи №300/3977/20.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу справи між суддями від 08.02.2021, заяву про забезпечення позову від 08.02.2021 в адміністративній справі № 300/3977/20 передано на розгляд судді Главачу І.А.
Так, подана заява про забезпечення позову від 08.02.2021 мотивована тим, що позивачам стало відомо про те, що 23.12.2020 відповідачем прийнято рішення №165 «Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки без зміни цільового призначення в межах міста Калуша мікрорайон «Підгірки», яким, серед іншого, погоджено технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки комунальної власності площею 66,9344 га з кадастровим номером 2610400000:39:012:001 га на земельні ділянки площами: 33,2413 га з кадастровим номером 2610400000:39:012:002, 27,0683 га з кадастровим номером 2610400000:39:014:001, та 6, 6238 га. Заявники вказують, що 07.02.2021 ними на підставі частини 1 статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України подано заяву про зміну розміру позовних вимог, в якій просять скасувати прийняте відповідачем рішення від 23.12.2020 №165 «Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки без зміни цільового призначення в межах міста Калуша мікрорайон «Підгірки». У зв`язку з прийняттям Калуською міською радою рішення даного рішення від 23.12.2020 № 165, яким погоджено технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки комунальної власності площею 66,9344 га з кадастровим номером 2610400000:39:012:001 на земельні ділянки площами: 33,2413 га з кадастровим номером 2610400000:39:012:002, 27,0683 га з кадастровим номером 2610400000:39:014:001, та 6, 6238 га та передано ці ділянки у постійне користування КП «Калуський муніципальний ринок» Калуської міської ради Івано-Франківської області», неможливо буде виконати рішення ради від 27.08.2020 № 3451 про надання заявникам дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, оскільки, земельної ділянки площею 66, 9344 га з кадастровим номером 2610400000:39:012:001, як об`єкту цивільних прав не існує, внаслідок утворення в її межах трьох інших ділянок. Зважаючи на викладене, з метою можливості поновлення порушених прав, за захистом яких заявники звернулися до суду з даним позовом та з метою забезпечення можливості виконання рішення суду у даній справі, просять вжити зазначені заходи забезпечення позову.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд зазначає наступне.
Приймаючи рішення про забезпечення позову, суд оцінює наявність обставин, що зумовлює винесення відповідної ухвали, з урахуванням доказів, що містяться в матеріалах справи.
Відповідно до частини 1 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Частиною 2 цієї статті встановлено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Тобто, забезпечення позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому рішення суду, якщо його буде прийнято на користь позивача.
Згідно із частиною 4 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Таким чином, статтею 150 Кодексу адміністративного судочинства України визначено вичерпний перелік підстав для вжиття заходів забезпечення позову, а суд повинен, виходячи з конкретних доказів, встановити, чи існує хоча б одна з названих підстав, і оцінити, чи не може застосування заходів забезпечення позову завдати більшої шкоди, ніж та, якій можна запобігти.
В розумінні наведеної норми закону, при вирішенні питання про забезпечення позову суд має надати оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням наступних критеріїв: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги; ймовірності ускладнення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушення у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є у часниками даного судового процесу.
Таким чином, суд може забезпечити позов лише за наявності зв`язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги.
У той же час, суд звертає увагу, що згідно ухвали суду про відкриття провадження від 04.01.2021 предметом розгляду справи №300/3977/20 є визнання бездіяльності протиправною щодо неприйняття рішення про надання дозволу на поділ земельної ділянки та зобов`язання прийняти рішення про надання дозволу на поділ земельної ділянки, кадастровий номер 2610400000:39:012:001.
Натомість подана заява про забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення Калуської міської ради від 23.12.2020 "Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки без зміни цільового призначення в межах міста Калуша, мікрорайон "Підгірки" та заборони Калуській міській раді вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо земельних ділянок; площею 33,2413 га з кадастровим номером 2610400000:39:012:002, площею 27,0683 га з кадастровим номером 2610400000:39:014:001 та 6,62238 га, утворених в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 2610400000:39:012:001, не стосується предмету даного позову.
Щодо подання заяви про зміну позовних вимог від 07.02.2021, згідно якої позивачі просять скасувати рішення відповідача від 23.12.2020 №165 «Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки без зміни цільового призначення в межах міста Калуша мікрорайон «Підгірки», то суд звертає увагу, що на даний момент заява про зміну розміру позовних вимог від 07.02.2021 не розглянута та не прийнята до провадження.
У зв`язку з наведеним, суд дійшов висновку, що заходи забезпечення позову, які заявники просять вжити у поданій заяві про забезпечення позову від 08.02.2021 не стосуються обставин, які є предметом позову у даній справі, а тому така заява про забезпечення позову є передчасною та такою що не підлягаю задоволенню.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 150, 151, 152, 241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви позивачів про забезпечення позову від 08.02.2021 шляхом зупинення дії рішення Калуської міської ради від 23.12.2020 "Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки без зміни цільового призначення в межах міста Калуша, мікрорайон "Підгірки" та заборони Калуській міській раді вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо земельних ділянок; площею 33,2413 га з кадастровим номером 2610400000:39:012:002, площею 27,0683 га з кадастровим номером 2610400000:39:014:001 та 6,62238 га, утворених в результаті поділу земельної ділянки кадастровий номер 2610400000:39:012:001 - відмовити.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені частиною 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Главач І.А.