Ухвала суду № 94698749, 08.02.2021, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2021
Номер справи
300/321/21
Номер документу
94698749
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"08" лютого 2021 р. справа № 300/321/21

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Заболотівської селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області про визнання бездіяльності та зобов`язання до вчинення дій, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 02.02.2021 звернувся до суду з адміністративним позовом до Заболотівської селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області, в якому просить суд: визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення виплати позивачу матеріального грошової допомоги для забезпечення належних умов проживання в розмірі 50000,00 грн. на сім`ю як особі, відселеній з житлового будинку, що підлягає капітальному ремонту по АДРЕСА_1 ; зобов`язати Заболотівську селищну раду Коломийської району Івано-Франківської області здійснити ОСОБА_1 виплату матеріальної грошової допомоги для забезпечення належних умов проживання в розмірі 50000,00 грн. на сім`ю як особі, відселеній з житлового будинку, що підлягає капітальному ремонту по АДРЕСА_1 шляхом здійснення додаткової виплати позивачу у розмірі 30000,00 грн.

З`ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суд зазначає таке.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з частиною 1 статті 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

В свою чергу, відповідно до частин 1-2, 4-5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

В даному випадку, позивачем подано до суду оригінал та один примірник копії позовної заяви, до яких долучено копії документів в двох примірниках. Долучені копії документів засвідчені адвокатом Гресько В.В., однак позивач не подав суду жодних документів на підтвердження повноважень такої особи представляти інтереси Тимощука В.М. в суді.

Згідно з частиною 1 статті 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

В свою чергу, частиною 1 статті 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.

Як передбачено частиною четвертою статті 59 КАС України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність"

Згідно з частиною 2 статті 26 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" ордер - це письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

За правилами частини 8 статті 59 КАС України у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.

Отже повноваження адвоката як представника сторони в суді можуть бути підтверджені лише довіреністю або ордером, і вказані документи обов`язково повинні бути додані до позовної заяви у випадку її подання адвокатом.

В даному випадку, в додатках до позовної заяви відсутні довіреність або ордер адвоката Гресько В.В., який засвідчив копії документів, долучених до позовної заяви.

Окрім цього, згідно з пунктом 9 частини 1 статті 4 КАС України відповідач - це суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Також частиною 4 статті 46 КАС України передбачено, що відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

При цьому, відповідно до частини 1 статті 43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Згідно з частиною 3 статті 43 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Відповідно до частини 1 статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Згідно з частиною 2 статті 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Частиною 6 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.

Так, позивач в позовній заяві зазначив як відповідача Заболотівську селищну раду Коломийського району Івано-Франківської області, однак рішення «Про затвердження додаткового Реєстру виплат матеріальної грошової допомоги населенню Заболотівської селищної ради ОТГ, що постраждало внаслідок надзвичайної ситуації, яка виникла в червні 2020 року» від 27.08.2020 № 96, на підставі якого позивачу присвоєно 3 категорію та затверджено розмір матеріальної грошової допомоги 20000,00 грн., прийнято виконавчим комітетом Заболотівської селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області, а не Заболотівською селищною радою Коломийського району Івано-Франківської області.

За вказаних обставин, позивачу необхідно надати обґрунтування щодо належності відповідача в цій справі, з посиланням на норми права, а саме: який суб`єкт владних повноважень допустив бездіяльність щодо нездійснення виплати позивачу матеріального грошової допомоги - Заболотівська селищна рада Коломийського району Івано-Франківської області, її виконавчий комітет чи інший виконавчий орган такої ради.

За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог статтей 160 та 161 КАС України.

Відповідно до частини 1 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачу строк для їх усунення.

Керуючись статтями 5, 160, 169, 171, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Заболотівської селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області про визнання бездіяльності та зобов`язання до вчинення дій - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків до десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Виправити недоліки позовної заяви у спосіб: подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду:

- довіреність або ордер, які б підтверджували повноваження адвоката Гресько В.В. як представника позивача;

- надати Івано-Франківському окружному адміністративному суду обґрунтування щодо належності відповідача в цій справі.

Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.