Рішення № 94698526, 29.01.2021, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.01.2021
Номер справи
260/3518/20
Номер документу
94698526
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

29 січня 2021 року м. Ужгород№ 260/3518/20 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Плеханова З.Б.

при секретарі Грин-Лумей В.

за участю:

позивача: ОСОБА_1 ,

відповідача 1: Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради , представник- не зявився

відповідача2: Комісія по наданню статуса учасника війни при Хустській міській раді, представник - не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради , Комісії по наданню статуса учасника війни при Хустській міській раді про визнання дій протиправними та скасування рішення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради , яким просить: визнати протиправним з моменту прийняття та скасувати Рішення № 36 Комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 21 березня 2019 оформлене протоколом від 21 березня 2019р. № 2, яким скасовано рішення № 35 від 26 лютого 2019р. про встановлення ОСОБА_1 статусу учасника війни.

Позиції сторін.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 26 лютого 2019р. рішенням № 35 комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" позивачу встановлено статус учасника війни згідно ст. 9 п. 13 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

21 березня 2019р. комісія з розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни при Хустській міській раді відмінила рішення № 35 від 26 лютого 2019р. та відмовила позивачу у встановлені статусу учасника війни. Так, Комісією винесено рішення № 36 від 21 березня 2019р. яким відмінено рішення № 35 від 26 лютого 2019р. та відмовлено у встановлені статусу учасника війни через відсутність документів передбачених постановою КМУ від 23 вересня 2015р. № 739.

З рішенням комісії 36 від 21 березня 2019р. позивач не погоджується та вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки під час засідання комісії позивача не було повідомлено про дату і час засідання Комісії, не надано можливості надати пояснення, залучити свідків, надати інші незаперечні докази (в разі необхідності). Позивачу не надано допомоги у розшуку додаткових документів; рішення комісії прийнято не повноважним складом, передбаченим п.4 Типового положення, оскільки до її складу не включені (та відповідно не брали участі у прийнятгі рішення) фахівці органів праці, органів Пенсійного фонду, органів Міністерства оборони. Міністерства внутрішніх справ, Міністерства фінансів, Служби безпеки, медико-соніальних експертних комісій, управлінь сільського господарства та продовольства, архівних установ, представники рад ветеранів війни та праці. Відтак, вважає, що рішення комісії, оформлене протоколом № 36 від 21 березня 2019 року, яким з позивача знято статус учасника війни (відмінено рішення № 35 від 26 лютого 2019р), є протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки комісія не мала повноважень на прийняття вказаного рішення.

05 січня 2020 року на адресу суду від Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради надійшли заперечення на даний адміністративний позов, відповідно до яких Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради, заперечує проти позову про визнання дій протиправними та скасування рішення комісії для розгляду питань повязаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в повному обсязі заявлених позовних вимог, вважає позовні вимоги необгрунтованими і зазначає, що жодних витягів з наказів чи інших підтверджуючих документів про участь в антитерористичній операції ОВС позивач не надав. Так, 19.03.2019 р. Розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації № 160 «Про рішення комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни» визнано таким, що суперечить пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 року № 739 "Питання надання статусу учасника війни деяким особам», рішення комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради від 26 лютого 2019 року № 35 про встановлення гр. ОСОБА_1 статусу учасника війни. В результаті чого, 21.03.2019 р. рішенням комісії № 36 по наданню статусу учасника війни при Хустській міській раді відмінено рішення комісії № 35 від 26.02.2019 р. по наданню статусу учасника війни при Хустській міській раді. Враховуючи вище викладене просить повністю відмовити ОСОБА_1 щодо визнання дій протиправними та скасування рішення комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.

Представники відповідачів в судове засідання не зявилися, про дату час та місце судового розгляду повідомлялися належним чином.

Заслухавши позивача,, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

2.Обставини встановлені судом.

Судом встановлено, що 12 червня 2015р. відповідно до наказу № 47-А-К по філії "Хустське лісове агропромислове господарство" ОСОБА_1 , відряджено в м. Краматорськ для будівництва фортифікаційних споруд з 14 липня по 26 червня 2015р.

На підставі вказаного наказу позивачу видано посвідчення про відрядження та додаток до нього, згідно з яким термін відрядження становить 27 днів, з 14 червня 2015р. по 10 липня 2015р.(а.с116).

21 лютого 2019 року архівним відділом Хустської районної державної адміністрації позивач надано Архівну довідку , в якій зазначено, що майстер Данилівського лісництва Бовкун І.В. з 12 червня 2015 року був відряджений на дві неділі в м. Краматорськ для будівництва фортифікаційних споруд з 14 червня по 26 червня 2015 року , а згідно Наказу від 22 липня 2015 року на підставі Наказу "Про відрядження" від 12 червня 2015 року було оплачено за добу 243 грн. 60 копійок за 19 робочих днів.

25 лютого 2019р. ОСОБА_1 звернувся до комісії розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" із заявою про встановлення статусу учасника війни. (а.с.111-115).

До заяви було додано копії наступних документів: копію паспорта ,копію ідентифікаційного коду, посвідчення про відрядження та архівну довідку №184 від 21.02.2019 року.

25 лютого 2019р. Рішенням № 35 комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ОСОБА_1 встановлено статус учасника війни згідно ст. 9 п. 13 ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" на підставі архівної довідки №184 від 21.02.2019 року виданої архівним відділом Хустської РДА (а.с.117.)

27 лютого 2019 року ОСОБА_1 ч отримав статус і посвідчення учасника війти серія НОМЕР_1 (а.с.15).

Головою Закарпатської обласної державної адміністрації Г.Москаль видано Розпорядження № 160 від 19.03.2020р. "Про рішення комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни", в якому зазначено наступне: (а.с.77-78):

1. визнати таким, що суперечить п. 2 постанови КМУ від 23 вересня 2015р. № 739 "Питання надання статусу учасника війни деяким особам", рішення комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради від 26 лютого 201,9р. № 35 про встановлення гр. ОСОБА_1 статусу учасника війни.

2. рекомендувати Хустському міському голові ОСОБА_2 :

2.1. Привести у відповідність із вимогами чинного законодавства України Положення про міську комісію по розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу "учасника війни відповідно до ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", затвердженого розпорядженням Хустського міського голови 13.11.2001 №265.

2.2. Вжити заходів щодо перегляду рішення міської комісії від 26 лютого 2019р. № 35 по розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", щодо встановлення статусу учасника війни гр. ОСОБА_1 на відповідність пункту 2 постанови. Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015р. № 739.

Згідно протоколу № 2 засідання комісії по наданню статусу учасника війни при Хустській міській раді від 21 березня 2019р. у складі 4 членів комісії: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 про скасування статусу учасника війни наданого ОСОБА_1 за роботу по спорудженню фортифікаційних споруд, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення в протоколі зазначили наступне:

- ОСОБА_1 надав довідку № 184 від 21.02.2019р. видану архівним відділом Хустської райдержадміністрації, в якій є інформація, що згідно наказу № 47-А-К від 12.06.2015р. по філії "Хустське лісове агропромислове господарство" згідно якої ОСОБА_1 майстер лісу Данилівського лісництва був відряджеций на дві неділі в м. Краматорськ для будівництва фортифікаційних споруд з 14 червня по 26 червня та посвідчення про відрядження. Однак при детальному розгляді та вивчені наказу про направлення його на будівництво фортифікаційних споруд, з`ясовано, що в наказі відсутня інформація про направлення ОСОБА_1 в зону АТО та відсутні витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки або особи, яка його замішує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки про залучення до забезпечення, проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівників оперативного штабу з управління антитерористичною операцією, його заступників або керівників секторів (командирів оперативно - тактичних угрупувань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення, не врахувавши відсутність витягу з наказів керівників оперативного штабу з управління антитерористичною операцією, комісією було помилково надано ОСОБА_1 статус учасника війни та видано посвідчення "Учасника війни". (а.с.89-90).

Комісією винесено рішення № 36 від 21 березня 2019р., яким відмінено рішення № 35 від 26 лютого 2019р. та відмовлено ОСОБА_1 у встановлені статусу учасника війни через відсутність документів передбачених постановою КМУ від 23 вересня 2015р. № 739 №Питання надання статусу учасника війни деяким особам" (а.с.91).

15 вересня 2020 року позивач звернувся до Комісії з розгляду питань повязаних із встановленням статусу учасника війни про Хустській міській раді із заявою, в якій зазначено, що при встановленні позивачу статусу учасника війни, комісією, з розгляду питань, повязаних зі встановленням статусу учасника війни відповідно до ЗУ "Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту" 21 березня 2619р. вивчалися надані позивачем документи і на підставі наданих документів комісією встановлено позивачу статус учасника війни. Відносно позивача відсутній обвинувальний вирок суду за вчинення особою умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період участі в антитерористичній операції здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях. Не виявлено факту подання недостовірної інформації про участь в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх проведення, де виявлено подання недостовірйих даних. Позивач не подавав заяв про позбавлення його статусу учасника бойових дій. Просив комісію з розгляду питань, пов`язаних зі встановленням статусу учасника війни відповідно до ЗУ "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" розглянути таке звернення та поновити йому статус учасника війни (а.с.31-32).

09 жовтня 2020 року, позивач звернувся до Комісії з розгляду питань повязаних із встановленням статусу учасника війни про Хустській міській раді із заявою, в якій зазначив, на засіданні комісія з розгляду питань, пов`язаних зі встановленням статусу учасника війни, рішенням якої позивачу відмовлено у встановлені статусу учасника війни. На засідання комісії ОСОБА_1 не викликали. ОСОБА_1 був позбавлений можливості надавати будь які пояснення. Просив надати йому для ознайомлення особову справу та документи на підставі яких йому присвоєно а в подальшому відмовлено у встановлені статусу учасника війни (а.с.33).

На вищезазначену заяву, Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради листом від 12 жовтня 2020р.№1800 надано відповідь та копії документів.(а.с.9)

Мотиви та норми права застосовані судом.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 року № 3551-XII (далі Закон № 3551-XII ) учасниками війни визнаються військовослужбовці, які в період війни проходили військову службу у Збройних Силах колишнього СРСР, трудівники тилу, а також інші особи, передбачені цим Законом.

Згідно із статтею 9 Закону № 3551-XII, учасниками війни вважаються працівники - підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у порядку, встановленому законодавством (пункт 13). Порядок надання статусу учасника війни особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, категорії таких осіб, терміни їх участі у забезпеченні проведення антитерористичної операції, а також райони антитерористичної операції визначаються Кабінетом Міністрів України.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 1053-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція" п. 1.зазначено, що на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 "Прикінцевих та перехідні положень" Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, і згідно з перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, м. Краматорськ та м. Красний Лиман, в якому позивач перебував з 15 червня 2015 по 08 липня 2015р. віднесені до населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 739 «Питання надання статусу - учасника війни деяким особам», у редакції, яка діяла на дату виникнення спірних правовідносин, передбачено покласти на комісії, утворені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 1996 року № 458 «Про комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (ЗП України, 1996 р., № 10, ст. 307), розгляд питань про встановлення статусу учасника війни працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.96 N 458 «Про комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», комісії створюються Урядом Автономної Республіки Крим, обласними, районними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями, виконавчими комітетами і діють при органах праці та соціального захисту населення, які безпосередньо ведуть облік та обслуговують ветеранів війни або розглядають документи з надання встановлених пільг ветеранам війни.

Порядок створення і діяльності комісій щодо встановлення статусу учасника війни працівникам підприємств, установ та організацій, які брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції (або залучалися до її проведення), перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення регламентує Типове положення про комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», затверджене наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30 травня 1996 р. N 79 (у редакції наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 6 серпня 2003 р. N 218) та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 4 червня 1996 р. за N 264/1289.

Зокрема, абзацом 4 пункту 1 Положення встановлено, що громадянам, які не є пенсіонерами, або які одержують іншу виплату замість пенсії, статус учасника війни встановлюється комісіями при органах праці та соціального захисту населення за місцем їх проживання.

Встановлення відповідного статусу учасника війни є виключною компетенцією відповідних комісій, які приймають рішення шляхом голосування членів цієї комісії.

Згідно з пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 739 та пункту 7-1 Типового положення про комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», підставою для надання статусу учасника війни працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (витяги з наказів керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки або особи, яка його заміщує, першого заступника чи заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки про залучення до забезпечення проведення антитерористичної операції, витяги з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією, його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення), а також інші документи, видані державними органами, підприємствами, установами, організаціями, що містять відомості про безпосередню участь працівника в забезпеченні виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (витяги з наказів і розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень).

Пунктом 6 Типового положення про комісії для розгляду питань, пов`язаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено, що районні, міські, районні в містах, відомчі комісії зобов`язані:

- уважно вивчити документи,

-заслухати пояснення громадян, які їх подали,

-свідків, -представників державних органів і громадських організацій, рад ветеранів,

-дослідити інші докази,

-надати допомогу громадянам у розшуку документів, інших доказів, необхідних для встановлення статусу учасника війни,

-та в 10-денний термін з дня подання документів прийняти відповідне рішення, про що інформувати громадянина.

В матеріалах справи наявне Положення про комісію з розгляду питань , повязаних із встановленням статусу учасника війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яке є додатком до розпорядження Хустського міського голови від 08.04.2019 року №26/02-05, відповідно до змісту якого комісія організовує прийняття заяв, документів та інших доказів громадян, їх розгляд, веде облік цих документів та приймає рішення щодо надання або відмови у наданні статусу учасника війни (пункт 5. Положення).

Відповідно до пункту 6. зазначеного Положення, комісія зобов`язана уважно вивчити документи, заслухати пояснення громадян, які їх подали, свідків, представників державних органів і громадських організацій, рад ветеранів, дослідити інші докази, надати допомогу громадянам у розшуку документів, інших доказів, необхідних для встановлення статусу учасника війни, та в 10-денний термін з дня подання документів прийняти відповідне рішення, про що інформувати громадянина.

Разом з тим, як зазначалося судом вище, зі змісту протоколу від 21 березня 2019 року встановлено, що під час засідання комісії, позивача не було повідомлено про дату і час засідання Комісії, не надано можливості надати пояснення, залучити свідків, надати інші незаперечні докази (в разі необхідності). Позивачу не надано допомоги у розшуку додаткових документів; рішення комісії прийнято неповноважним складом, передбаченим п.4 Типового положення оскільки до її складу не включені (та відповідно не брали участі у ирийнятті рішення) фахівці органів праці, органів Пенсійного фонду, органів Міністерства оборони. Міністерства внутрішніх справ, Міністерства фінансів. Служби безпеки, медико-соніальних експертних комісій, управлінь сільського господарства та продовольства, архівних установ, представники рад ветеранів війни та праці.

Пунктом 5 Типового положення передбачено, Комісії організовують прийняття заяв, документів та інших доказів громадян, їх розгляд, ведуть облік цих документів та приймають рішення щодо надання або відмови у наданні статусу учасника війни.

Тобто, типовим положенням не передбачено винесення рішення комісією про зняття статусу учасника війни, а лише надання або відмови у наданні цього статусу.

Відповідно до п. 8-1. Постанови КМУ від 20 серпня 2014 р. N 413, Комісія або міжвідомча комісія позбавляє статусу учасника бойових дій у разі:

- наявності обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення особою умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період участі в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях;

- виявлення факту подання недостовірної інформації про участь в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх проведення або подання недостовірних даних про особу;

- подання особою заяви про позбавлення її статусу учасника бойових дій.

Даний перелік є вичерпним.

Проте, зі змісту оскаржуваного рішення від № 36 від 21 березня 2019 року вбачається, що жодної з перелічених вище підстав в цьому рішенні Комісією не вказано.

При цьому суд зазначає, що відповідно до приписів Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R(80) 2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980, під дискреційними повноваженнями слід розуміти повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Водночас, суд враховує, що дискреційні функції Комісії як суб`єкта владних повноважень щодо прийняття рішення за результатом розгляду поданих позивачем для визначення статусу учасника бойових дій документів на етапі, коли ці документи вже перевірялись відповідачем є обмеженими, оскільки передбачені законодавством підстави для прийняття іншого рішення або вчинення інших дій у відповідача вже відсутні.

Враховуючи викладене, суд вважає "Рішення комісії для розгляду питань, повязаних із встановлення статусу учасника війни відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" № 36 від 21 березня 2019 року", яким відмінено рішення № 35 від 26 лютого 2019 року та відмовлено ОСОБА_1 у встановленні статуса учасника війни. протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при зверненні до суду квитанцією від 21.10.2020 року №2442120540 сплачено судовий збір у розмірі 840,00 грн, який підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 295 КАС України, суд,

В И Р І Ш И В :

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради (вул.900-річчя Хуста, буд. 27,м. Хуст,Закарпатська область,90400, код ЄДРПОУ 25448871 ), Комісії по наданню статусу учасника війни при Хустській міській раді про визнання дій протиправними та скасування рішення - задовольнити повністю.

2.Визнати протиправним та скасувати "Рішення комісії для розгляду питань, повязаних із встановлення статусу учасника війни відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" № 36 від 21 березня 2019 року", яким відмінено рішення № 35 від 26 лютого 2019 року та відмовлено ОСОБА_1 у встановленні статуса учасника війни.

3.Стягнути з Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради (вул.900-річчя Хуста, буд. 27,м. Хуст,Закарпатська область,90400, код ЄДРПОУ 25448871 ) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) судовий збір в розмірі 840,00 (вісімсот сорок грн.00 коп.) грн.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Закарпатський окружний адміністративний суду до Восьмого апеляційного адмінсуду.

СуддяЗ.Б.Плеханова

Повний текст рішення виготовлено та підписано 08 лютого 2021 року