Рішення № 94697291, 08.02.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2021
Номер справи
160/105/21
Номер документу
94697291
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2021 року Справа № 160/105/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рябчук О.С.

розглянувши у м. Дніпрі в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання дій протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

04.01.2021 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (далі – позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – відповідач-1), Державної податкової служби України (далі – відповідач-2), в якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29.05.2020 року за №1594883/40306134 комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №287 від 12.05.2020 року Товариству з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (код в ЄДРПОУ 40306134) на загальну суму 21 915,00грн. (у тому числі ПДВ 3 652,60 гривень);

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 287 від 12.05.2020 року Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (код в ЄДРПОУ 40306134) з дати її доставлення до ДПС України;

- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29.05.2020 року за №1594878/40306134 комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №291 від 13.05.2020 року Товариству з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (код в ЄДРПОУ 40306134) на загальну суму 23 167,20грн. (у тому числі ПДВ 3 861,20 грн.);

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 291 від 13.05.2020 року Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (код в ЄДРПОУ 40306134) з дати її доставлення до ДПС України;

- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29.05.2020 року №1594879/40306134 комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №293 від 14.05.2020 року Товариству з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (код в ЄДРПОУ 40306134) на загальну суму 4 456,20грн. (у тому числі ПДВ 742,70 грн.);

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 293 від 14.05.2020 року Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (код в ЄДРПОУ 40306134) з дати її доставлення до ДПС України;

- визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29.05.2020 року №1594884/40306134 комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №298 від 15.05.2020 року Товариству з обмеженою відповідальністю «ТРАНС -ДНЕПР 2016» (код в ЄДРПОУ 40306134) на загальну на суму 17 501,40грн. (у тому числі ПДВ 2 916,90грн.);

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 298 від 15.05.2020 року Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (код в ЄДРПОУ 40306134) з дати її доставлення до ДПС України;

- визнати протиправним та скасувати рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 28.05.2020 року за № 1588087/40306134 комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (код в ЄДРПОУ 40306134) від 25.05.2020 року;

- зобов`язати Державну податкову службу України врахувати таблицю даних платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (код в ЄДРПОУ 40306134) з дати її реєстрації у контролюючому органі.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що на виконання вимог п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України та пп.3.1.6 Договору про надання транспортних послуг №4 від 27.06.2019 р. позивачем в електронній формі були складені та надіслані до відповідача-2 для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних наступні податкові накладні: №287 від 12.05.2020 р. на суму ПДВ 3652,60грн., №291 від 13.05.2020 р. на суму ПДВ 3861,20грн., №293 від 14.05.2020 р. на суму ПДВ 742,70грн., №298 від 15.05.2020 р. на суму ПВД 2916,90грн. У результаті обробки надісланих накладних Автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронних документів» ДПС України були сформовані та надіслані позивачу квитанції про доставку вказаних податкових накладних з інформацією про зупинення їх реєстрації. У квитанціях зазначено, що реєстрацію зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41, відсутні в таблиці даних платника податку ПДВ, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, у зв`язку з чим запропоновано надати пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в ЄРПН. Позивачем 25.05.2020 р. та 26.05.2020 р. були надані контролюючому органу пояснення та повний пакет копій первинних документів в електронному вигляді, а також оборотно-сальдову відомість по рахунку 20 (місце зберігання ТМЦ станом на 01.05.2020 р.). Однак, рішеннями комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області було відмовлено у реєстрації податкових накладних №287 від 12.05.2020 р., №291 від 13.05.2020 р., №293 від 14.05.2020 р., №298 від 15.05.2020 р. у зв`язку з ненаданням платником податку копій первинних документів техпаспортів на транспорт. Скарги позивача до контролюючого органу залишені задоволення. Також, разом із поясненнями контролюючому органу було направлено таблицю даних платника податку, за результатами розгляду якого було прийнято рішення від 28.05.2020 р. № 1588087/40306134 про неврахування з підстави недостатньої інформації для неврахування таблиці. Позивач вважає, що з огляду на некоректність вимоги контролюючого органу про надання документів, рішення про відмову в реєстрації податкових накладних не відповідає критерію обґрунтованості. Відповідач-1 приймаючи рішення, що оскаржуються, допустив формальний підхід, вказавши у своїх рішеннях інформацію про ненадання позивачем копій первинних документів без конкретизації, чіткості та зрозумілості, тобто рішення не мотивовані. З огляду на викладене, просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 06.01.2021 р. відкрито провадження у адміністративній справі; справу №160/105/21 призначено до розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення сторін.

Цією ж ухвалою відповідачам було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідачів.

27.01.2021 року відповідач-1 надав відзив на позов, в якому позовні вимоги не визнав, просив в задоволенні позову відмовити в повному обсязі. В обґрунтування своєї позиції зазначив наступне. Підстави для зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН, а також порядок та умови для прийняття рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації ПН/РК у ЄРПН визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» та наказом Мінфіну України від 12.12.2019 року №520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Відповідач-1 вказує на те, що платником податку не надано первинних документів, а саме: техпаспорти на транспортні засоби. На момент надання відповіді ТОВ «ТРАНС-ДНЕПР 2016» не перебуває в переліку ризикових платників податків. Відповідно до п.11 Порядку №520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до п. 5 Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Відтак, рішення про відмову у реєстрації податкових накладних, що оскаржуються позивачем, прийняті на підставі, у спосіб та відповідно до вимог законодавства. У платника податку після отримання квитанції виникає право на подання документів, що були складені ним відповідно до Закону 996, та які можуть вважатись первинними та підтвердити факт наявності чи відсутності господарської операції. Обов`язок підтвердити правомірність та обґрунтованість витрат первинними документами покладається на платника. Податковий орган не зобов`язаний у квитанції вказувати перелік документів, який необхідно подати для підтвердження реальності господарської операції, оскільки таке прямо не передбачене нормативно-правовими актами. Натомість, у Порядку 1165, 520 зазначено не вичерпний перелік документів, а вжите сполучник «може включати», що свідчить про наявність у платника податків права підтвердить правомірність та обґрунтованість господарської операції, щодо якої направлено на реєстрацій ПН/РК усіма наявними в нього первинними документами, які він зобов`язаний скласти (та склав у разі фактичного здійснення) на підставі Закону 996 з обов`язковим дотриманням усіх вимог п.2 ст. 9 цього Закону. Щодо вимог про зобов`язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні, відповідач-1 зазначив, що реєстрація податкових накладних в ЄРПН є дискреційним повноваженнями та виключною компетенцією уповноваженого органу. Окрім того, без надання правової оцінки рішенню регіонального рівня, зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладні є похідною вимогою до ДПС України від вимог до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, оскільки скасування рішення відповідної комісії контролюючого органу є самостійною підставою для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до п. 28 Порядку. Вимоги про скасування рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 28.05.2020 року за № 1588087/40306134 є безпідставними, таке рішення правомірне, оскільки до ІС долучено акт здачі-прийняття робіт (послуг), ТТН від 12.05.2020 (11 шт. на перевезення 247,5 тн. піску, загальна вага вантажу по ТТН менше ніж вказано в акті), відсутні техпаспорти на транспорт, відсутні замовлення на послуги. З огляду на викладене, відповідач-1 вважає, що підстави для задоволення позову відсутні, просить відмовити у задоволенні позовної заяви.

02.02.2021 р. позивачем подано відповідь на відзив відповідача-1, в обґрунтування якої зазначено, що відзив складений без дотримання вимог статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки не містить обов`язкової інформації, визначеної процесуальним законодавством, із врахуванням конкретних фактів, викладених у позовній заяві та більшою мірою перелічує низку нормативно-правових актів податкового та іншого законодавства без взаємозв`язку між заявленими позовними вимогами та посиланням на норми права, тобто має шаблонний характер. Також, у відзиві відсутній аналіз первинної документації, яка була надана позивачем контролюючому органу в процедурі адміністративного оскарження, а також разом із позовною заявою до суду, з посиланням на дефектність такої документації, що мала вплив на результат прийнятого контролюючим рішення. У зв`язку з чим, позивач вважає, що відповідачем-1 не обґрунтовано правомірність прийнятих рішень про відмову у реєстрації податкових накладних.

Відповідачем-2 - Державною податковою службою України, у строки встановлені ухвалою суду від 06.01.2021 р., відзиву на позов суду не надано, ухвалу про відкриття спрощеного позовного провадження та позовну заяву отримано 11.01.2021 р., що підтверджується електронним повідомленням, наявного в матеріалах справи (а.с. 9 т.2).

У відповідності до положень ч.6 ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно до ч.5 ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Частиною 4 статті 243 Кодексу адміністративного України встановлено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з ч.5 ст.250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Відповідно до ч. 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» зареєстроване 29.02.2016 р., про що вчинено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис про проведення державної реєстрації юридичної особи за кодом 40306134.

Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань видом діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» за КВЕД є: 49.41 вантажний автомобільний транспорт; 49.42. надання послуг з перевезення речей (переїзду) тощо.

27.06.2019 р. між Приватним підприємством «ЛНВ» (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (виконавець) укладено договір про надання транспортних послуг № 4 від 27.06.2019 р. (далі - Договір), відповідно до розділом 1 в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Виконавець бере на себе зобов`язання здійснити перевезення автомобільним транспортом: DAF XF 105 з напівпричепом-цистерною GUTE WOLF, DAF XF 105 з напівпричепом-самоскидом CODER та/або спеціалізованим вантажним самоскидом HOWO А7 довірений йому Замовником Товар (згідно із товаротранспортною накладкою) по маршруту, який погоджується Сторонами у відповідних заявках (усних або письмових), і передати Товар уповноваженій на одержання Товару особі, а Замовник бере на себе зобов`язання своєчасно та в повному обсязі оплатити послуги за перевезення Товару.

Перевезення Товару здійснюється партіями, згідно заявок Замовника (усних або письмових).

Кожна партія Товару супроводжується товаротранспортною накладною.

Здавання послуг Виконавцем та приймання їх результатів Замовником оформлюється Актом здачі - прийняття робіт (надання послуг), який підписується повноважними представниками Сторін. Підписання Сторонами Акта здачі - прийняття робіт (надання послуг) є підтвердженням відсутності претензій.

На виконання умов договору у період з 12 травня 2020 року - по 15 травня 2020 року, позивачем як виконавцем за договором здійснено для замовника перевезення товару.

Так, згідно з подорожніх листів за №66, №69, №71, № 75 від 12.05.2020 р. (а.с.125-128 т.1) перевезення товару (пісок щільний природний для будівельних матеріалів) у визначеному обсязі здійснено з пункту завантаження: Харківська область, Куп`янський район, 1,0 км на південно-західній околиці с. Новоосинове, до пункту розвантаження: місто Куп`янськ, смт. Куп`янськ - Вузловий, вулиця Силікатна, б. 1, на підставі товарно-транспортних накладних (далі – ТТН) від 12.05.2020 року за № 1315, №1316, № 1317, №1318, № 1319 (а.с.131-135 т.1), про що сторонами договору підписано Акт №*-00000287 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 12.05.2020 р., згідно з яким надання транспортних послуг здійснено в обсязі 521,8т. на загальну суму 21 915,60грн. з ПДВ (а.с.130 т.1).

Згідно з подорожніх листів за № 67, № 70, №72, № 76 (а.с.205-207 т.1) перевезення товару (пісок щільний природний для будівельних матеріалів у визначеному обсязі здійснено з пункту завантаження: Харківська область, Куп`янський район, 1,0 км на південно-західній околиці с. Новоосинове, до пункту розвантаження: місто Куп`янськ, смт. Куп`янськ - Вузловий, вулиця Силікатна, б. 1, на підставі ТТН від 13.05.2020 року за № 1336, № 1337, № 1338, № 1339, № 1340, № 1341, № 1342, № 1343, № 1344, № 1345 (а.с.210-219 т.1), № 1346, № 1347, № 1348, № 1349, № 1350, № 1351, № 1352, № 1353, № 1354, № 1355, № 1356, №1357 (а.с.191 -203 т. 1), про що сторонами договору підписано Акт №*-0000029147 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 13.05.2020 р., згідно з яким надання транспортних послуг здійснено в обсязі 551,6т. на загальну суму 23167,20грн. з ПДВ (а.с.209 т.1).

Згідно з подорожніх листів за №71, №73, №77 від 14.05.2020 р. (а.с.187-189 т.1) перевезення товару (пісок щільний природний для будівельних матеріалів у визначеному обсязі здійснено замовнику з пункту завантаження: Харківська область, Куп`янський район, 1,0 км на південно-західній околиці с. Новоосинове, до пункту розвантаження: місто Куп`янськ, смт. Куп`янськ - Вузловий, вулиця Силікатна, б. 1, на підставі ТТН від 14.05.2020 р. № 1358, № 1359, № 1360, №1361 (а.с.222-225 т.1), про що сторонами складений акт №*-00000293 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 14.05.2020 року, згідно з яким надання транспортних послуг здійснено в обсязі 106,1 т. на загальну суму 4 456,20грн. з ПДВ (а.с.221 т.1).

Згідно з подорожніх листів за №67, №72, №74, №78 від 15.05.2020 р. (а.с.182-185 т.1) перевезення товару (пісок щільний природний для будівельних матеріалів у визначеному обсязі здійснено замовнику з пункту завантаження: Харківська область, Куп`янський район, 1,0 км на південно-західній околиці с. Новоосинове, до пункту розвантаження: місто Куп`янськ, смт. Куп`янськ - Вузловий, вулиця Силікатна, б. 1, на підставі ТТН від 15.05.2020 р. за № 1362, № 1363, № 1364, № 1365, № 1366, № 1367, № 1368, № 1369, № 1370, № 1371, № 1372, № 1373, №1374, №1375, №1376, № 1377 (а.с.228-243 т.1), про що сторонами складений акт №*-00000298 здачі - прийняття робіт (надання послуг) від 15.05.2020 року, згідно з яким надання транспортних послуг здійснено в обсязі 416,7т на загальну суму 17501,40 з ПДВ (а.с.227 т.1).

Відповідно до вимог п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов`язань позивачем були оформлені наступні податкові накладні:

№287 від 12.05.2020 р. на загальну суму 21915,60грн. в тому числі ПДВ 3652,60грн. (а.с.13 т.1),

№291 від 13.05.2020 р. на загальну суму 23167,20грн., в тому числі ПДВ 3861,20грн. (а.с.24 т.1),

№293 від 14.05.2020 р. на загальну суму 4 456,20грн., в тому числі ПДВ 742,70грн. (а.с.33 т.1),

№298 від 15.05.2020 р. на загальну суму 17 501,40грн., в тому числі ПВД 2916,90грн. (а.с.42 т.1).

Вказані податкові накладні були надіслані позивачем для реєстрації у встановленому законодавством порядку до Єдиного реєстру податкових накладних.

Податкова накладна №287 від 12.05.2020 прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН від 25.05.2020 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №287 від 12.05.2020 р.:

Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 12.05.2020 №287 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.14 т.1).

Податкова накладна №291 від 13.05.2020 р. прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН від 26.05.2020 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №291 від 13.05.2020 р.:

Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 13.05.2020 №291 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.25 т.1).

Податкова накладна №293 від 14.05.2020 р. прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН від 26.05.2020 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №293 від 14.05.2020 р.:

Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 14.05.2020 №293 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.34 т.1).

Податкова накладна №298 від 15.05.2020 р. прийнята, проте реєстрацію зупинено.

В квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН від 26.05.2020 зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкової накладної №298 від 15.05.2020 р.:

Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 15.05.2020 №298 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Пропонуємо надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.43 т.1).

25.05.2020 р. та 26.05.2020 р. позивачем контролюючому органу в електронній формі за допомогою засобів електронного заявку були подані письмові пояснення (вих.№4 та вих.№5), з підтверджуючими документами (в т.ч. штатний розпис, договори, первинні та розрахункові документи та інше), а також таблиця даних платника податку на додану вартість

Однак, рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 29.05.2020 року за №1594883/40306134 було відмовлено у реєстрації податкової накладеної №287 від 12.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з ненадання платником податку копій документів, а саме:

«первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)» (а.с.17 т. 1).

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 29.05.2020 року за №1594878/40306134 було відмовлено у реєстрації податкової накладеної №291 від 13.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з ненадання платником податку копій документів, а саме:

«первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)» (а.с.26 т. 1).

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 29.05.2020 року за №1594879/40306134 було відмовлено у реєстрації податкової накладеної №293 від 14.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з ненадання платником податку копій документів, а саме:

«первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)» (а.с.35 т. 1).

Рішенням Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 29.05.2020 року за №1594884/40306134 було відмовлено у реєстрації податкової накладеної №298 від 15.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з ненадання платником податку копій документів, а саме:

«первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)» (а.с.44 т. 1).

Також, відповідачем-1 прийнято рішення від 28.05.2020 р. №1588087/40306134 про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, оскільки «платником надано недостатньо інформації для врахування таблиці».

Не погодившись із рішеннями щодо відмови у реєстрації податкових накладних №287 від 12.05.2020 р., №291 від 13.05.2020 р., №293 від 14.05.2020 р., №298 від 15.05.2020 р., позивач звернувся із скаргами від 02.06.2020 р., долучивши сканкопії первинних документів, в тому числі штатний розпис, договори, первинні та розрахункові документи, технічні паспорти на транспортний засіб, подорожні листи, посвідчення водія та інші, всього на 28 арк.).

Рішеннями Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 11.06.2020 №23969/40306134/2, від 11.06.2020 р. №23972/40306134/2, від 11.06.2020 р. №23973/40306134/2, від 11.06.2020 р. №23974/40306134/2 скарги позивача залишено без задоволення, а рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації в ЄРПН податкових накладних №287 від 12.05.2020 р., №291 від 13.05.2020 р., №293 від 14.05.2020 р., №298 від 15.05.2020 р. - без змін.

В обґрунтування рішень від 11.06.2020 №23969/40306134/2, №23972/40306134/2, №23973/40306134/2, №23974/40306134/2 зазначено наступні підстави:

«ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».

Вважаючи, що у відповідача-1 не було підстав для зупинення реєстрації наведених податкових накладних, а прийняті рішення про відмову у їх реєстрації є необґрунтованими, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України (далі – ПК України).

За приписами абзаців а, б пункту 185.1 статті 185 ПК України об`єктом оподаткування є операції платників податку з:

постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;

постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

В абзаці першому пункту 201.1статті201 ПК України зазначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з абзацами першим, другим пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня(абзац 5 пункту 201.10 статті 201 ПК України).

Згідно з абзацами 9-11 пункту 201.1статті201 ПК України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних (абзац 13 пункту 201.1статті201 ПК України).

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України встановлено, що Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних регламентований Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі – Порядок №1246).

Відповідно до п. 2 Порядку № 1246 податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Відповідно до пунктів 12-15 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

В той же час, відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165 та Порядок розгляду скарги, відповідно).

За положеннями п. 5 Порядку № 1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку № 1165).

За приписами п. 10 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з п. 11 Порядку № 1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку № 1165).

Пунктом 1 додатку 3 Порядку № 1165 «Критерії ризиковості здійснення операцій» є: відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 рази, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

В ході судового розгляду справи встановлено та матеріалами справи підтверджено, що позивачем було подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №287 від 12.05.2020 р., №291 від 13.05.2020 р., №293 від 14.05.2020 р., №298 від 15.05.2020 р.

В Квитанціях про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН від 25.05.2020 р. та від 26.05.2020 р. зазначено наступні підстави для зупинення реєстрації податкових накладних №287 від 12.05.2020 р., №291 від 13.05.2020 р., №293 від 14.05.2020 р., №298 від 15.05.2020 р.:

«Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК від 12.05.2020 №287 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 49.41, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій».

Проте, належної мотивації підстав віднесення поданих податкових накладних №287 від 12.05.2020 р., №291 від 13.05.2020 р., №293 від 14.05.2020 р., №298 від 15.05.2020 р. до п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій відповідачем не зазначено у спірних рішеннях та не доведено суду належними засобами доказування.

Наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520), яким визначено механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Пунктами 2-7 Порядку № 520 передбачено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних/розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні/розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних/розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Згідно пунктів 9-11 Порядку № 520 письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі;

та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Разом з тим, у пункті 6 Порядку № 1165 вказано, що інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України Про електронні документи та електронний документообіг, Про електронні довірчі послуги та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Отже, суд вказує, що з урахуванням положень наведених норм, комісією регіонального рівня приймається рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі за результатами розгляду інформації та копій документів платника податку.

Тобто, контролюючий орган має запропонувати платнику податків надати документи та пояснення на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов`язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях.

Також, аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що рішення комісії контролюючого органу повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

Проте, в Квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних №287 від 12.05.2020 р., №291 від 13.05.2020 р., №293 від 14.05.2020 р., №298 від 15.05.2020 р. відсутній конкретний перелік копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, що призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, а не будь-яких на власний розсуд.

Посилання відповідача-1 у відзиві на те, що позивачем не надано копії первинних документів, а саме: технічних паспортів на транспортні засоби, не приймаються судом до уваги.

Такі вимоги щодо конкретності надання необхідних документів відсутні у Квитанціях від 25.05.2020 р. та від 26.05.2020 р. про зупинення реєстрації податкових накладних №287 від 12.05.2020 р., №291 від 13.05.2020 р., №293 від 14.05.2020 р., №298 від 15.05.2020 р.

В силу положень частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Суд також вважає за необхідне зазначити, що факт зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарських операцій, ані факту наявності на дату виникнення податкових зобов`язань саме першої події (придбання товарів/послуг або отримання коштів), що підтверджується тільки первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Матеріалами справи встановлено, про що відсутній спір між сторонами, позивачем надавались в електронному вигляді до контролюючого органу:

пояснення щодо наявності підстав реєстрації податкової накладної №287 від 12.05.2020 з копіями договору про надання транспортних послуг № 4 від 27.06.2019 р., подорожніх листів за №66, №69, №71, № 75 від 12.05.2020 р., ТТН від 12.05.2020 року за № 1315, №1316, № 1317, №1318, № 1319, Акту №*-00000287 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 12.05.2020 р.;

пояснення щодо наявності підстав реєстрації податкової накладної №291 від 13.05.2020 з копіями договору про надання транспортних послуг № 4 від 27.06.2019 р., подорожніх листів за № 67, № 70, №72, № 76, ТТН від 13.05.2020 року за № 1336, № 1337, № 1338, № 1339, № 1340, № 1341, № 1342, № 1343, № 1344, № 1345, № 1346, № 1347, № 1348, № 1349, № 1350, № 1351, № 1352, № 1353, № 1354, № 1355, № 1356, №1357, Акту №*-0000029147 здачі-приймання робіт (надання послуг) від 13.05.2020 р.

пояснення щодо наявності підстав реєстрації податкової накладної №293 від 14.05.2020 з копіями договору про надання транспортних послуг № 4 від 27.06.2019 р., подорожніх листів №71, №73, №77 від 14.05.2020 р., ТТН від 14.05.2020 р. № 1358, № 1359, № 1360, №1361, Акту №*-00000293 здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 14.05.2020 року.

пояснення щодо наявності підстав реєстрації податкової накладної №298 від 15.05.2020 з копіями договору про надання транспортних послуг № 4 від 27.06.2019 р., подорожніх листів за №67, №72, №74, №78 від 15.05.2020 р., ТТН від 15.05.2020 р. за № 1362, № 1363, № 1364, № 1365, № 1366, № 1367, № 1368, № 1369, № 1370, № 1371, № 1372, № 1373, №1374, №1375, №1376, № 1377, Акту №*-00000298 здачі - прийняття робіт (надання послуг) від 15.05.2020 року.

Також, матеріалами справи підтверджено надіслання відповідачу-1 додаткових документів: штатний розклад ТОВ «ТРАНС-ДНЕПР 2016», договори оренди основних засобів (транспортних засобів), докази витрат на їх утримання, технічне обслуговування, оборотно-садову відомість за 01.05.20.

Проте, Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, незважаючи на зазначене, прийняті оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних №287 від 12.05.2020 р., №291 від 13.05.2020 р., №293 від 14.05.2020 р., №298 від 15.05.2020 р.

При цьому, в рішеннях про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 29.05.2020 року за №1594883/40306134, від 29.05.2020 року за №1594878/40306134, від 29.05.2020 року за №1594879/40306134 та від 29.05.2020 року за №1594884/40306134 не наведено обґрунтувань причин відмови в реєстрації податкових накладних №287 від 12.05.2020 р., №291 від 13.05.2020 р., №293 від 14.05.2020 р., №298 від 15.05.2020 р. відповідно, а саме:

не конкретизовано, яких саме документів із зазначеного в рішенні переліку не надано позивачем,

яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію відповідної податкової накладної,

які документи з поданих позивачем не враховані відповідачем та підстави такого неврахування.

Зазначено лише загальне твердження про ненадання копій документів: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойси, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити)».

При цьому, контролюючим органом всупереч формі самого рішення про відмову в реєстрації ПН не підкреслено, які саме документи відсутні (не надано).

В графі «додаткова інформація» зазначено: «відсутні техпаспорта на транспорт».

Проте, відповідачами не наведено обґрунтувань, чому відсутність технічних паспортів на транспорт унеможливлює реєстрацію податкових накладних.

Отже, позиція відповідача-1 щодо ненадання платником податку копій документів, згідно з п. 201.16 статті 201 ПК України, Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165, Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, є необґрунтованою та недоведеною, в оскаржуваних рішеннях не наведено обґрунтувань причин відмови в реєстрації податкових накладних №287 від 12.05.2020, 291 від 13.05.2020, 293 від 14.05.2020, 298 від 15.05.2020.

При цьому, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом у постанові від 04 грудня 2018 року у справі № 821/1173/17.

З огляду на зазначене, суд вважає, що рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 29.05.2020 року за №1594883/40306134 про відмову в реєстрації податкової накладної № 287 від 12.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних, від 29.05.2020 року за №1594878/40306134 про відмову в реєстрації податкової накладної № 291 від 13.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних, від 29.05.2020 року за №1594879/40306134 про відмову в реєстрації податкової накладної № 293 від 14.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних та від 29.05.2020 року за №1594884/40306134 про відмову в реєстрації податкової накладної № 298 від 15.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних не відповідають вимогам п.п. 1, 3 ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки винесені відповідачем безпідставно та не у спосіб, передбачений законодавством, тому підлягають скасуванню як протиправні.

Щодо рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 28.05.2020 року за № 1588087/40306134, суд зазначає наступне.

Відповідно до Порядку №1165 платник податку має право подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою (додаток 5).

Таблиця даних платника податку подається з поясненням, в якому зазначається вид діяльності, з посиланням на податкову та іншу звітність платника податку (п. 14).

Відповідно до п.13 Порядку №1165 у таблиці даних платника податку зазначаються: види економічної діяльності відповідно до КВЕД; коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України; коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Таблиця даних платника податку з поясненнями розглядається комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів після її отримання.

Відповідно до пунктів 16-17 Порядку №1165 Комісія регіонального рівня приймає рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника податку, яке надсилається платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу (додаток 6).

У рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов`язковому порядку зазначається причина такого неврахування.

Відповідно до пунктів 22-23 Порядку 31165 таблиця даних платника податку враховується у разі надходження до контролюючого органу рішення суду про скасування рішення про неврахування таблиці даних платника податку, яке набрало законної сили.

Таблиця даних платника податку подається платником податку в електронній формі засобами електронного зв`язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні довірчі послуги”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.

Отже, законодавцем визначено право платника податку подати до ДПС таблицю даних платника податку за встановленою формою, зазначеної у додатку 5 Порядку №1165, разом з поясненнями. При цьому, у рішенні про неврахування таблиці даних платника податку в обов`язковому порядку зазначається причина такого неврахування.

Матеріалами справи підтверджено надання позивачем в електронній формі засобами електронного зв`язку Таблицю даних платника ПДВ (Додаток 5 до Порядку №1165) та пояснення до неї за вих.№3 від 25.05.2020 р. із сканкопіями підтверджуючих документів (в т.ч. штатний розпис, копії договорів, оборотну сальдову відомість про основним засобам та оборотно-сальдову відомість залишку запчастин та матеріалів).

Рішенням Комісії про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 28.05.2020 р.№1588087/40306134 не враховано Таблицю даних платника ПДВ через те, що платником надано недостатньо інформації для врахування таблиці.

Проте, в рішенні від 28.05.2020 р.№1588087/40306134 відповідачем-1 також не наведено обґрунтувань причин прийняття такого рішення: не конкретизовано, яких саме документів виявилось недостатньо для контролюючого органу для прийняття рішення про врахування даних таблиці позивач, які документи з поданих разом із поясненням за вих.№3 від 25.05.2020 до Таблиці не враховані відповідачем та підстави такого неврахування.

Отже, рішенням Комісії про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість від 28.05.2020 р.№1588087/40306134 не є обґрунтованим, що виключає його правомірність.

Посилання відповідача-1 на постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 27.10.2020 р. у адміністративній справі №160/12968/19 в обґрунтування правомірності прийнятого рішення про неврахування таблиці даних ПДВ від 28.05.2020 р.№1588087/40306134 не враховуються судом, оскільки правова природа прийняття рішення про неврахування таблиці даних ПДВ, яке було предметом розгляду у адміністративній справі №160/12968/19, інша, відтак жодним чином не стосується спірних відносин.

Щодо позовної вимоги про зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладених, суд зазначає таке.

Положенням підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

При цьому, згідно з нормами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування.

У разі надходження до органу ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

З огляду на викладене, враховуючи встановлену судом протиправність рішень Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, з урахуванням положень пунктів 19, 20 Порядку № 1246, а також абзацу 9 пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язання відповідача-2 зареєструвати податкові накладні №287 від 12.05.2020, №291 від 13.05.2020, №293 від 14.05.2020, №298 від 15.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних днем її фактичного отримання податковим органом.

В даному випадку, зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (частина 2 статті 77 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зазначає, що відповідачами як суб`єктами владних повноважень не доведено правомірності своїх дій у спірних правовідносинах. Натомість, позивачем доведено та підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на викладене, сплачений позивачем судовий збір за подачу даного позову до суду в сумі 10510,00грн. підлягає стягненню з відповідачів за рахунок їх бюджетних асигнувань.

Керуючись ст.ст.2, 9, 73-78, 90, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (51251, Дніпропетровська область, м. Новомосковський район, смт. Губиниха, вул. Берегового, буд. 1, код ЄДРПОУ 40306134) до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49000, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17а, код ЄДРПОУ 43145015), Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) про визнання дій протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 29.05.2020 року №1594883/40306134 про відмову в реєстрації податкової накладної № 287 від 12.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 29.05.2020 року №1594878/40306134 про відмову в реєстрації податкової накладної № 291 від 13.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 29.05.2020 року №1594879/40306134 про відмову в реєстрації податкової накладної № 293 від 14.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 29.05.2020 року №1594884/40306134 про відмову в реєстрації податкової накладної № 298 від 15.05.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подану податкову накладну №287 від 12.05.2020 року датою її фактичного доставлення, саме – 25.05.2020 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подану податкову накладну №291 від 13.05.2020 року датою її фактичного доставлення, саме – 26.05.2020 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подану податкову накладну №293 від 14.05.2020 року датою її фактичного доставлення, саме – 26.05.2020 року.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подану податкову накладну №298 від 15.05.2020 року датою її фактичного доставлення, саме – 26.05.2020 року.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 28.05.2020 року за № 1588087/40306134 про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (код в ЄДРПОУ 40306134) від 25.05.2020 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, буд. 17а, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 43145015) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (51251, Дніпропетровська область, м. Новомосковський район, смт. Губиниха, вул. Берегового, буд. 1, код ЄДРПОУ 40306134) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 5255,00грн. (п`ять тисяч двісті п`ятдесят п`ять гривень 00 копійок).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНС-ДНЕПР 2016» (51251, Дніпропетровська область, м. Новомосковський район, смт. Губиниха, вул. Берегового, буд. 1, код ЄДРПОУ 40306134) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 5255,00грн. (п`ять тисяч двісті п`ятдесят п`ять гривень 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складено 08.02.2021 року.

Суддя О.С. Рябчук