Постанова № 94674870, 04.02.2021, Соснівський районний суд м. Черкас

Дата ухвалення
04.02.2021
Номер справи
711/121/21
Номер документу
94674870
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №711/121/21

Провадження №3/712/575/21

04 лютого 2021 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Гоменюк О.Ю., за участю прокурора Черкаської місцевої прокуратури Гадіон Н.М., Бойченко І.А., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , працюючої на посаді головного лікаря КЗ «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Черкаської обласної ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи головним лікарем КЗ «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Черкаської обласної ради, та відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону, без важних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.05.2020, а декларація фактично подана 08.09.2020, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та просив притягнути останню доадміністративної відповідальності, оскільки нею були порушені вимоги антикорупційного законодавства.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, не визнала та пояснила, що вона працює на посаді головного лікаря КЗ «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Черкаської обласної ради. Про необхідність подання щорічної декларації вона не була повідомлена у 2020 році. ОСОБА_1 вказала, що щорічна декларація за 2019 рік нею несвоєчасно подана у зв`язку з наявністю поважних причин. Зокрема, з 17.03.2020 заклад переведений в режим простою для розгортання 100 ліжок для контактних на COVID-19, тобто проводилися організаційні роботи для забезпечення умов проживання, харчування та протиепідемічні заходи. У зв`язку з таким перепрофілюванням закладу, останній працював в надзвичайних умовах. Крім того, ОСОБА_1 зазначила, що навесні 2020 року тяжко хворіла її мати, у зв`язку з чим, вона здійснювала догляд за нею. У зв`язку зі своєю зайнятістю у справах закладу та сім`ї, про необхідність подання декларації згадала лише у вересні 2020 року; вказала, що не мала умислу щось приховувати чи не виконувати вимоги антикорупційного законодавства.

Заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно зі ст.ст. 252, 280 КУпАП України при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Під час судового розгляду справи встановлено, що відповідно до Рішення Черкаської обласної ради №42-27/VI від 17.09.2015 ОСОБА_1 призначено на посаду головного лікаря комунального закладу «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Черкаської обласної ради на умовах укладення контракту строком на 5 років.

Згідно з ч.2 ст. 169 ЦК України територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, спільні комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.

Комунальний заклад «Обласний дитячий санаторій Пролісок» Черкаської області є юридичною особою публічного права.

Відповідно до п. 3.1 Розділу 3 «Юридичний статус» Статуту комунального закладу «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Черкаської обласної ради (далі - Санаторій), Санаторій є юридичною особою з моменту державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, має самостійний баланс, відокремлене майно, круглу печатку, рахунки в установах банків та органах Державної казначейської служби України, штампи, бланки та інші реквізити юридичної особи, веде самостійний бухгалтерський облік.

Згідно з п. 8.1 розділу 8 Статуту «Управління санаторієм» - Управління Санаторієм та його структурними підрозділами здійснює Головний лікар.

Відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, члени Ради Національного банку України (крім Голови Національного банку України), особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку, господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У пункті 1 розділу І роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 13 лютого 2020 року №1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» вказано, що щорічна декларація – декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Водночас, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (CОVID-19) від 17.03.2020 № 530-IX, розділ ХІІІ Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 2-1 та встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Таким чином,з урахуванням змін внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (CОVID-19) від 17.03.2020, ОСОБА_1 необхідно було подати щорічну декларацію до 00 годин 00 хвилин 01 червня 2020 року, яка б охоплювала звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня 2019 року включно).

Водночас, згідно з витягом із офіційного сайту «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», щорічну декларацію за 2019 рік ОСОБА_1 фактично подала до агентства - 08.09.2020.

Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання декларації без поважних причин.

Зокрема, конструктивною ознакою цього правопорушення є несвоєчасне подання декларації без поважних причин. Тобто за наявності останніх відповідальність виключається.

Згідно з пунктом 2 роз`яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» № 223-943/0/4-17 від 22 травня 2017 року під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Водночас, ОСОБА_1 не надано до суду доказів, які б підтверджували неможливість подання щорічної декларації за період часу, який передбачений законом для її подання (тобто з 01.01.2020 до 01.06.2020); чи доказів неможливості подання такої декларації влітку 2020 року.

Таким чином, оцінюючи в сукупності наявні в справі докази, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не вбачаю.

З огляду на викладене, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, суддя вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП з особи на яку накладено адміністративне стягнення, слід стягнути судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 172-6, 245, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (CОVID-19), суддя –

ПОСТАНОВИВ:

ВизнатиОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 коп., який зарахувати на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Соснівський районний суд м.Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.Ю. Гоменюк