
Справа № 815/6056/16
УХВАЛА
05 лютого 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Бойко О.Я.,
за участі:
секретаря судового засідання Белінського Г.В.
представника позивача Заруцького В.М.,
представника відповідача Федоровського В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву позивача про встановлення судового контролю по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області про зобов`язання поставити на квартирний облік поліпшення житлових умов,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 22.12.2016 по справі № 815/6056/16, яке набрало законної сили 26.04.2017, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено:
-зобов`язано Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області відновити ОСОБА_1 зі складом родини з 4-х осіб на квартирному обліку, у Головному управлінні державної служби України з надзвичайних ситуацій в черзі осіб, які потребують поліпшення житлових умов з 23 листопада 1994 року .
27.01.2021 до суду від позивача надійшла заява в порядку ст.382 КАС України в якій заявник просив:
-зобов`язати Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області подати у строк до 10 днів звіт про виконання судового рішення по справі №815/6056/16, в якому зазначити місце, яке позивач займає у черзі зі складом родини з 4-х осіб на квартирному обліку у Головному управлінні державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області в черзі осіб, які потребують поліпшення житлових умов з 23.11.1994 р., із зазначенням його місця в черзі станом на 2016, 2017, 2018, 2019 та 2020 роки, зазначити саме в якій черзі він перебуває, та його місце в черзі на теперішній час;
-притягнути до адміністративної відповідальності посадових осіб Головного управління ДСНС України в Одеській області, відповідальних за попереднє ненадання позивачу інформації стосовно перебігу виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 22.12.2016 р. по справі №815/6056/16 та неналежне її виконання;
-стягнути з Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області штраф у розмірі 90 000,00 грн.
Дане клопотання обґрунтоване наступним.
На теперішній час постанова Одеського окружного адміністративного суду від 22.12.2016 р. по справі №815/6056/16 відповідачем не виконана, позивача не відновлено на квартирному обліку, про результати виконання судового рішення позивачу не відомо.
Так, житлова комісія військової частини Д-0100 з 23.11.1994 р. на підставі рапорту позивача ОСОБА_1 , вже поставила його на квартирний облік в чергу на поліпшення житлових умов зі складом сім`ї чотири особи.
Відповідно до наказу №287 від 26.10.2005 р. Головного управління МНС України в Одеській області були передані техніка, майно, матеріальних запасів, секретне діловодство, документ обліку.
Отже фактично, позивач з родиною з 23.11.1994 р. повинен бути на квартирному обліку в черзі на поліпшення житлових умов у Головному управлінні державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, оскільки останнє є правонаступником військової частини Д-0110.
Водночас ГУ ДСНС України в Одеській області, намагалось довести що належним відповідачем у даній адміністративній справі була Іванівська районна державна адміністрація Одеської області.
У зв`язку з тим, що відповідач не виконував рішення суду в добровільному порядку, позивач отримав виконавчий лист від 14.06.2017 р. №815/6056/16.
03.07.2017 р. відповідач направив до Іванівської державної районної адміністрації лист, яким просив голову державної районної адміністрації поставити позивача на квартирну чергу в Іванівському районі, відповідно до постанови Одеського окружного адміністративного суду від 22.12.2016 р. №815/6056/16. Такими діями відповідач відмовився виконувати рішення суду.
07.09.2017 р. державним виконавцем було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.
Після винесення постанови про закінчення виконавчого провадження відповідач надав до державної виконавчої служби документи, відповідно до яких 13.06.2017 р. позивач відновлений на квартирному обліку при Головному управлінні державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області.
Тому 10.11.2017 р. державним виконавцем відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області було закрите виконавче провадження.
18.07.2018 р. позивач звернувся до відповідача з проханням надати інформацію стосовно місця, яке він займає в квартирній черзі, та саме в якій черзі поставлений на облік. Але у відповідь позивача повідомлено, що його не повинні відновлювати у черзі Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області, та він повинен бути поставлений на квартирну чергу в квартирному обліку в Іванівській районній державній адміністрації.
Таким чином, відповідач відмовився виконувати постанову Одеського окружного адміністративного суду по справі №815/6056/16.
21.11.2018 р. позивач звернувся до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Одеській області з описом виниклої ситуації про те, позивач отримав відмову у відкритті виконавчого провадження.
Представник позивача підтримав заяву в порядку ст. 382 КАС України у справі 818/6056/16 та просив задовольнити.
Представник відповідача заперечував проти задоволення заяви.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думки учасників справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду та задоволення заяви ОСОБА_1 частково.
Згідно з ч.1 ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
При цьому суд враховує, що з огляду на правову позицію Великої Палати Верховного Суду по справі № 800/592/17 встановлення судового контролю може здійснюватися й після завершення розгляду справи.
Відтак, суд вважає за необхідне встановити 10 денний строк для суб`єкта владних повноважень на виконання судового рішення та подання відповідного звіту до суду з дати вирішення порушеного процесуального питання.
Щодо вимоги заявника про притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб Головного управління ДСНС України в Одеській області, відповідальних за попереднє не надання позивачу інформації стосовно перебігу виконання постанови Одеського окружного адміністративного суду від 22.12.2016 р. по справі №815/6056/16 та неналежне її виконання та стягнення з Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області штраф у розмірі 90 000,00 грн., суд робить висновок, що у даному випадку вимоги є передчасними, оскільки лише за наслідками розгляду звіту, суд може накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення , штраф.
Відповідно до ч.2 ст.382 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення , штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного, суд робить висновок про часткове задоволення заяви ОСОБА_1 .
Керуючись ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд.
УХВАЛИВ:
1.Заяву позивача про встановлення судового контролю по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області про зобов`язання поставити на квартирний облік поліпшення житлових умов,- задовольнити частково.
2. Зобов`язати Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області подати у строк до 10 днів звіт про виконання судового рішення по справі №815/6056/16, в якому зазначити місце, яке позивач займає у черзі зі складом родини з 4-х осіб на квартирному обліку у Головному управлінні державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області в черзі осіб, які потребують поліпшення житлових умов з 23.11.1994 р., із зазначенням його місця в черзі станом на 2016, 2017, 2018, 2019 та 2020 роки, зазначити саме в якій черзі він перебуває, та його місце в черзі на теперішній час.
3. У решті заяви відмовити.
Ухвала набирає законної сили у порядку ст.256 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки встановлені ст. ст. 293-295 КАС України.
Суддя О.Я. Бойко