Рішення № 94661403, 05.02.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.02.2021
Номер справи
420/13383/20
Номер документу
94661403
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/13383/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 лютого 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Самойлюк Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою підприємства «Альфамед» у формі малого приватного підприємства (65007, м. Одеса, вул. Мечникова, 51, кв. 77; код ЄДРПОУ 30202640) до Одеської митниці Держмитслужби (65078, м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 21-а; код ЄДРПОУ 43333459) про визнання протиправним та скасування рішення про визначення коду товару № КТ-UA-500500-5010-2020 від 21.09.2020р.,-

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява підприємства «Альфамед» у формі малого приватного підприємства (скорочене найменування - Підприємство «АЛЬФАМЕД» у формі МПП) до Одеської митниці Держмитслужби, в якій позивач просить: визнати протиправним та скасувати рішення про визначення коду товару № КТ-UA-500500-5010-2020 від 21.09.2020р.; стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетих асигнувань Одеської митниці Держмитслужби на користь Підприємства «АЛЬФАМЕД» у формі МПП суму судових витрат.

Ухвалою від 07.12.2020 р. відкрито провадження по справі та визначено, що справа буде розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (ст. 262 КАС України); встановлено, що справа буде розглянута судом на підставі ст.262 КАС України у межах строків, визначених ст.258 КАС України та з урахуванням встановлених сторонам строків для подання заяв по суті.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Підприємством «АЛЬФАМЕД» у формі МПП 04.08.2020р. подано до Одеської митниці Держмитслужби митну декларацію № UA500500/2020/500192 на товар за кодами УКТ ЗЕД 4819500000 та 3923210000. Під час здійснення митного оформлення товару у відповідача виникли сумніви щодо правильності визначення коду товару, з зв`язку з чим останнім прийнято рішення № КТ-UA-500500-5010-2020 від 21.09.2020р. про визначення коду товару, яким класифіковано товар № 1-1 за кодом УКТ ЗЕД 3923900000. Позивач вважає оскаржуване рішення про визначення коду товару протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки при декларуванні товару позивач керувався рішенням Південної митниці Держмитслужби України про визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД № КТ-500-0313-10 від 15.09.2010р., яким той самий товар віднесений до УКТ ЗЕД 4819500000. За таким кодом УКТ ЗЕД позивач декларував товар в даній спірній ситуації. На думку позивача, в даному випадку застосуванню підлягає правило 3 (b) Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД затверджених Наказом Держмитслужби №256 від 14.07.2020р. Позивач акцентував увагу, що саме паперовий шар (медичний папір) є основним компонентом, який визначає основні властивості спірного товару, пориста сторона якого забезпечує ефективне видалення повітря і проникнення стерилізуючого агента та саме на медичний папір нанесені кольорові індикатори для перевірки стерилізації, в зв`язку з чим оскаржуване рішення про визначення коду є протиправним та підлягає скасуванню.

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 55695/20 від 28.12.2020р.), в якому в обґрунтування правової позиції зазначено, що Підприємством «АЛЬФАМЕД» у формі МПП заявлено товари «пакування для стерилізації та зберігання стерильних медичних інструментів…» за митною декларацією № UA500500/2020/500192 від 04.08.2020р. Посадовими особами відповідача відповідно до положень МК України, Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 650 від 30.05.2012 р., здійснено контроль правильності класифікації товарів під час митних формальностей при митному оформленні товарів. При прийнятті оскаржуваного рішення відповідач керувався Законом України «Про митний тариф України» від 04.06.2020р. № 674-ІХ, Поясненнями до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженими наказом ДМСУ №256 від 14.07.2020р., Висновком СЛЕД Держмитслужби № 1420003600-0715; товари випущено у вільний обіг за митною декларацією типу ІМ 40 ДТ від 23.10.2020р. № UA500500/2020/511825.

За приписами ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відтак, справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд,-

ВСТАНОВИВ:

19.09.2018р. між компанією «Sogeva S.R.L»(Italy) (продавець) та Підприємством «АЛЬФАМЕД» у формі МПП (покупець) укладено контракт № 01/18 (а.с. 13-18), згідно п.1 якого продавець зобов`язується поставити (передати) у встановлені строки покупцю, а покупець зобов`язується прийняти товари та оплатити, вказаний у специфікаціях, які є невід`ємною частиною даного контракту.

Для проведення митного оформлення придбаного товару позивачем подано до Одеської митниці ДФС митну декларацію (МД) № UA500500/2020/500192 від 04.08.2020р. щодо здійснення митного оформлення товару:

код товару УКТ ЗЕД 4819500000, - №1-1.«Пакування для стерилізації та зберігання стерильних медичних інструментів, виготовлено з двох шарів: перший – медичний папір (proper i sterikraft)», виготовлений з целюлозних волокон, одержавних хімічним способом, не крейдований без покриття та просочення, завтовшки – 0,04 мм, поверхневою щільністю – 61 г/кв.м; другий – двошарова плівка (зовнішній бік – поліетилентерефталат, внутрішній бік - поліпропілен), не самоклеюча, не армована, завтовшки 0,06 мм, поверхнева щільність 51 г/кв.м. Шари з`єднані між сбою шляхом приклеювання вздовж по краях (у вигляді пакетів). Масова частка паперового шару складає 54 % - пакети: asogce 140x250 – самогерметизуючий пакет А 140х250 (140 мм х 250м довжина плівки), Пар/ЕО – 9 кор. по 1200 шт. – рулони, шириною: 10 см – progtuvce 100 Плоский рулон R 100x200, 100ммх200, Пар/ЕО – 50 кор. по 4 од. 15 см RSOGTLVCE150 Плоский рулон R 150x200, 150 мм х 200 м, Пар/ЕО - 75 кор. по 2 шт. 20 см - RSOGTUVCE200 Плоский рулон R 200x200, 200 мм х 200 м, Пар/ЕО - 50 кор. по 2 шт. 25 см - RSOGTUVCE250 Плоский рулон R 250x200, 250 мм х 200 м, Пар/ЕО - 100 кор. по 1 шт. 7,5 см - RSOGFCE75 Плоский рулон R 75x200, 75 мм х 200 м, Формальдегід/Пар/ЕО - 8 кор. по 5 шт. 20 см - RSOGFCE200 Плоский рулон R 200x200, 200 мм х 200 м, Формальдегід/Пар/ЕО - 25 кор. по 2 шт. 25 см - RSOGFCE250 Плоский рулон R 250x200, 250 мм х 200 м, Формальдегід/Пар/ЕО - 25 кор. по 1 шт. 40 см - RSOGFCE400 Плоский рулон R 400x200, 400 мм х 200 м, Формальдегід/Пар/ЕО - 10 кор. по 1 шт. 7,5 см - RSSOGTLVCE75 Рулон зі складкою RS 75x25x100, 75 мм х h25 мм х 100 м, Пар/ЕО - 10 кор. по 5 шт. 10 см - RSSOGTUVCE100 Рулон зі складкою RS 100x50x100, 100 мм х h50 мм х 100 м, Пар/ЕО - 13 кор. по 4 шт. 15 см - RSSOGTUVCE150 Рулон зі складкою RS 150x50x100, 150 мм х h 50 мм х 100 м, Пар/ЕО - 25 кор. по 2 шт. 40 см - RSSOGTUVCE400 Рулон зі складкою RS 400x60x100, 400 мм х h 60 мм х 100 м, Пар/ЕО - 50 кор. по 1 шт. 10 см - RSSOGFCE100 Рулон зі складкою RS 100x50x100, 100 мм х h50 мм х 100 м, Формальдегід/Пар/ЕО - 8 кор. по 4 шт. 30 см - RSSOGFCE300 Рулон зі складкою RS 300x80x100, 300 мм х h80 мм х 100 м, Формальдегід/Пар/ЕО - 5 кор. по 1 шт. 40 см - RSSOGFCE400 Рулон зі складкою RS 400x60x100, 400 мм х h60 мм х 100 м, Формальдегід/Пар/ЕО - 10 кор. по 1 шт. На пакуванні надруковані індикатори, які змінюють колір залежно від типу проведеної стерилізації. Виробник - Sogeva S.r.l. Країна виробництва МА. Торговельна марка Sogeva»;

код товару УКТ ЗЕД 3923210000, - №3-1. «Пакування для стерилізації пероксидною плазмою водню та зберігання стерильних медичних інструментів з прозорого пластика, виготовленого з плівки РЕТ12РЕ50 peelit щільністю 45 г/кв.м та сертифікованого матеріалу TYVEK ® (поліетилен високого тиску HDPE-100 %) компанії DuPontTM щільністю 76,4 г/кв.м. у формі рукава, у рулонах, шириною: 20 см - R1TYVEK200 RIPI 200x100 Плоский рулон для зберігання стерильних інструментів, 200ммх100м – 10 кор. по 2 од. На пакуванні надруковані індикатори, чорнила яких змінюють колір від світлоблакитних до рожевих при проведенні стерилізації. Виробник - Sogeva S.R.L; країна виробництва МА. Торговельна марка – Sogeva.».

04.08.2020р. Підприємством «АЛЬФАМЕД» у формі МПП для проходження процедури митних формальностей контролюючому органу було подано разом з митною декларацією № UA500500/2020/500192 такі документи:

рахунок-фактуру (інвойс) (Commercial invoice) VEN 01.01.000591 від 17.07.2020р.;

рахунок-фактуру (інвойс) (Commercial invoice) VEN 01.01.000626 від 21.07.2020р.;

автотранспортну накладну (Road consignment note) №004861 від 22.07.2020р.;

декларацію про походження товару (Declaration of origin) VEN 01.01.000591 від 17.07.2020р.;

декларацію про походження товару(Declaration of origin) VEN 01.01.000626 від 21.07.2020р.;

рішення про визначення коду товару згідно УКТ ЗЕД № КТ-500-0313-10 від 15.09.2010р.;

банківський платіжний документ, що стосується товару №17 від 17.07.2020р.;

документ, що підтверджує вартість перевезення №338 від 27.07.2020р.;

доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракту) № 24 від 13.07.2020р.;

зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу, стороною якого є виробник товарів, що декларуються № 01/18 від 19.09.2018р.;

інші некласифіковані товари: декларація виробника від 01.10.2013р.; опис паперу STERIKRAFT від 22.01.2015р., опис плівки від 15.05.2018р., технічний опис від 19.12.2012р. та від 26.02.2016р., транз. МД від 26.07.2020р.;

копія митної декларації країни відправлення 2OITQ3J010032616R6 від 23.07.2020р.;

документи про відповідність, передбачені технічними регламентами на медичні вироби №1/11-2017р. від 01.03.2016р.; №2/11-2017р. від 03.01.2016р.; №2/11-2017р. від 01.03.2016р.; №6/01-2018р. від 24.01.2018р.

У графі 33 митної декларації № UA500500/2020/500192 від 04.08.2020р. зазначений, зокрема, код товару 4819500000.

За результатами розгляду поданих документів та поданої митної декларації № UA500500/2020/500192 від 04.08.2020р. посадовою особою митного органу складено картку відмови в митному оформлені (випуску) товарів №UA500500/2020/50109 (а.с.34-36).

Рішенням про визнання коду товару № КТ-UA-500500-5010-2020 від 21.09.2020р. змінено код товару (графа 33 МД) на 3923900000 (а.с. 31-33).

Всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зазначені критерії є вимогами для суб`єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення, вчиняє дії чи допускає бездіяльність.

Таким чином, суд з`ясовує, чи використане повноваження, надане суб`єкту владних повноважень, з належною метою; обґрунтовано, тобто вчинено через вмотивовані дії; безсторонньо, тобто без проявлення неупередженості до особи, стосовно якої вчиняється дія; добросовісно, тобто щиро, правдиво, чесно; розсудливо, тобто доцільно з точки зору законів логіки і загальноприйнятих моральних стандартів; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, тобто з рівним ставленням до осіб; пропорційно та адекватно; досягнення розумного балансу між публічними інтересами та інтересами конкретної особи.

Відповідно до ч. 2 ст.1 Митного кодексу України (далі - МК України) відносини, пов`язані зі справляння митних платежів, регулюються цим Кодексом, Податковим кодексом України та іншими законами України з питань оподаткування.

Згідно з ч. 1 ст. 246 МК України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів..

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 248 МК України Митне оформлення розпочинається з моменту подання митному органу декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання митним органом від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію. Засвідчення митним органом прийняття товарів, транспортних засобів комерційного призначення та документів на них до митного оформлення здійснюється шляхом проставляння відбитків відповідних митних забезпечень (у тому числі за допомогою інформаційних технологій), інших відміток на митній декларації або документі, який відповідно до законодавства її замінює, а також на товаросупровідних та товарно-транспортних документах у разі їх подання на паперовому носії.

Декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи (ч. 1 ст. 257 МК України).

Відповідно до Указу Президента України «Про приєднання України до Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів» від 17.05.2002 р. №466/2002 Україна приєдналась до вказаної системи.

Згідно з п. «а» ст. 3 Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів від 14 червня 1983 року, що є частиною національного законодавства України, кожна Договірна Сторона Конвенції зобов`язується, за виключенням випадків застосування положень (а) даного параграфу, що її митно-статистичні номенклатури будуть знаходитися відповідно до Гармонізованої системи з моменту набуття чинності даної Конвенції по відношенню до цієї Сторони. Тим самим вона зобов`язується щодо своєї номенклатури митних тарифів і статистичної номенклатури: використовувати всі товарні позиції і субпозиції Гармонізованої системи, а також цифрові коди, що відносяться до них, без будь-яких доповнень або змін; застосовувати основні правила класифікації для тлумачення Гармонізованої системи, а також всі примітки до розділів, груп і субпозицій і не змінювати об`єм розділів, груп, товарних позицій і субпозицій Гармонізованої системи; дотримуватись порядку кодування, прийнятого в Гармонізованій системі.

Відповідно до п. 1 Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №428 від 21.05.2012 р., цей Порядок визначає процедуру ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно ч.1 ст. 67 Митного кодексу України (далі – МК України) українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України.

За приписами ч.ч. 2, 3 ст. 67 МК України в УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев`ятий та десятий знаки цифрового коду.

Приписами ч.ч.1, 2 ст. 68 МК України визначено, що ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів.

Згідно ч. 1 ст. 265 МК України декларантами мають право виступати: 1) при переміщенні товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України або при зміні митного режиму щодо товарів на підставі зовнішньоекономічного договору, укладеного резидентом, - резидент, яким або від імені якого укладено цей договір; 2) в інших випадках - особа, яка відповідно до законодавства України має право вчиняти щодо товарів, транспортних засобів комерційного призначення юридично значущі дії від свого імені.

За змістом ч.1 ст. 266 МК України декларант зобов`язаний: 1) здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; 2) на вимогу митного органу пред`явити товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення; 3) надати митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей; 4) у випадках, визначених цим Кодексом та Податковим кодексом України, сплатити митні платежі або забезпечити їх сплату відповідно до розділу X цього Кодексу; 5) у випадках, визначених цим Кодексом та іншими законами України, сплатити інші платежі, контроль за справлянням яких покладено на митні органи.

Згідно приписів ч. 5 ст. 266 МК України особа, уповноважена на декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення від імені декларанта, має такі самі обов`язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.

Згідно ч. 1 ст. 69 МК України товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД.

Митні органи здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД (ч. 2 ст. 69 МК України).

Згідно з ч. 4 ст. 69 МК України у разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів митний орган має право самостійно класифікувати такі товари.

Відповідно до ч.5 ст. 69 МК України під складним випадком класифікації товару розуміється випадок, коли у процесі контролю правильності заявленого декларантом або уповноваженою ним особою коду товару виникають суперечності щодо тлумачення положень УКТ ЗЕД, вирішення яких потребує додаткової інформації, спеціальних знань, проведення досліджень тощо.

Згідно ч.7 ст. 69 МК України рішення митних органів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов`язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням митного органу щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду.

Порядок роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затверджений наказом Міністерства фінансів України № 650 від 30.05.2012 р. (далі – Порядок № 650), визначає порядок роботи відділу митних платежів (далі - ВМП), підрозділу митного оформлення (далі - ПМО) та митного поста під час здійснення контролю правильності класифікації товарів, прийняття попередніх рішень про класифікацію товарів та рішень про визначення коду товару, здійснення митних процедур, пов`язаних з контролем правильності класифікації товарів при митному контролі та оформленні товарів, що переміщуються через митний кордон України (далі - товари), порядок взаємодії з іншими структурними підрозділами митного органу при вирішенні питань класифікації товарів, а також здійснення оформлення та реєстрації рішень, надання звітності та інші питання роботи ВМП, ПМО, митного поста у напрямі класифікації товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД).

Згідно з п. 3 розділу І Порядку № 650, класифікація товару - визначення коду товару відповідно до вимог Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, передбачених Законом України Про Митний тариф України (далі - Основні правила інтерпретації УКТЗЕД), з урахуванням Пояснень до УКТЗЕД, рішень Комітету з Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації, методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТЗЕД, розроблених центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи на виконання статті 68 Кодексу, до початку переміщення товару через митний кордон України, під час митного оформлення та після завершення митного оформлення;

контроль правильності класифікації товарів - перевірка правильності опису товару та відповідного йому коду в митній декларації вимогам Основних правил інтерпретації УКТЗЕД під час проведення процедур його митного контролю та митного оформлення.

Згідно п.1 розділу ІІІ Порядку № 650, декларант або уповноважена ним особа класифікує товари згідно з УКТЗЕД при їх декларуванні відповідно до статті 69 Кодексу.

Згідно ст. 1 Закону України «Про митний тариф України» від 04.06.2020 р. № 674-IX передбачено, що митний тариф України є невід`ємною частиною цього Закону та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.

Законом України «Про митний тариф України» від 04.06.2020 р. № 674-IX затверджено Основні правила інтерпретації УКТЗЕД.

Пунктами 1-2 Основних правил інтерпретації УКТЗЕД передбачено, що класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється за такими правилами:

Назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТ ЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого, відповідно до таких правил:

(a) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який виріб стосується також некомплектного чи незавершеного виробу за умови, що він має основну властивість комплектного чи завершеного виробу. Це правило стосується також комплектного чи завершеного виробу (або такого, що класифікується як комплектний чи завершений згідно з цим правилом), незібраного чи розібраного;

(b) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який матеріал чи речовину стосується також сумішей або сполук цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товар, що повністю або частково складається з цього матеріалу чи речовини. Класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.

Пунктом 3 Основних правил інтерпретації УКТЗЕД передбачено, що, у разі якщо згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prіma facіe) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином:

(a) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі коли кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару;

(b) суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (a), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати;

(c) товар, класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3 (a) або 3 (b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.

Згідно з п. 4 Основних правил інтерпретації УКТЗЕД, товар, який не може бути класифікований згідно з вищезазначеними правилами, класифікується в товарній позиції, яка відповідає товарам, що найбільше подібні до тих, що розглядаються.

Пунктом 6 Основних правил інтерпретації УКТЗЕД визначено, що для юридичних цілей класифікація товарів у товарних підпозиціях, товарних категоріях і товарних підкатегоріях здійснюється відповідно до назви останніх, а також приміток, які їх стосуються, з урахуванням певних застережень (mutatіs mutandіs), положень вищезазначених правил за умови, що порівнювати можна лише назви одного рівня деталізації. Для цілей цього правила також можуть застосовуватися відповідні примітки до розділів і груп, якщо в контексті не зазначено інше.

Зі змісту положень Митного тарифу України слідує, що в ньому отримали свою фіксацію наступні категорії правил класифікації товарів: а) загальні правила; б) спеціальні правила.

Спеціальні правила мають превалююче значення над загальними правилами, так як вони визначають правила класифікації конкретних товарних груп.

Відтак, при віднесенні товару до тієї чи іншої підкатегорії слід виходити з більш конкретного опису товару, тобто саме характеристики товару є визначальними для класифікації товару відповідно до УКТ ЗЕД.

Згідно з Митним тарифом України, який є Додатком до Закону України «Про митний тариф України», до коду УКТЗЕД 4819500000 відносяться «ящики, коробки, мішки, пакувальні пакети та інша тара з паперу, картону, целюлозної вати або полотна з целюлозних волокон; коробки для картотек, лотки для листів та аналогічні вироби з паперу та картону, що використовуються в установах, магазинах або в аналогічних цілях»; товарна підкатегорія «інші упаковки, включаючи конверти для грамплатівок».

Згідно Пояснення до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затверджених наказом ДМСУ №256 від 14.07.2020р. (далі - Пояснення до УКТЗЕД), до групи товарів за товарною позицією 4819 «Ящики, коробки, мішки, пакувальні пакети та інша тара з паперу, картону, целюлозної вати або полотна з целюлозних волокон; коробки для картотек, лотки для листів та аналогічні вироби з паперу та картону, що використовуються в установах, магазинах або в аналогічних цілях» відносять:

(А) «Ящики, коробки, мішки, сумки та інша пакувальна тара» включають тару різних видів і розмірів, звичайно використовувану для упакування, транспортування, зберігання або продажу товарів, яка має або не має декоративної цінності. До цієї товарної позиції включаються ящики, коробки, сумки, пакети, мішки, картонні барабани (контейнери), виготовлені намотуванням або будь-яким іншим методом і зміцнені або не зміцнені кільцевими хомутами з інших матеріалів, тубуси для відправлення документів поштою, мішки для зберігання одягу, банки, горщики та аналогічна тара (наприклад, для молока чи вершків), вощені або невощені. До цієї товарної позиції включаються також паперові сумки для спеціальних цілей, такі як сумки для пилососів, гігієнічні пакети для пасажирів, конверти та пакети для платівок.

До цієї товарної позиції включаються складані ящики та коробки. До них відносяться:

– ящики та коробки у вигляді окремих виробів, плоскі, але, які складають за допомогою згинів і висікань (наприклад, коробки для тортів); і

– контейнери, зібрані або призначені для складання за допомогою клею, скобок і т.д. лише з одного боку, при цьому сама ж конструкція контейнера забезпечує засобу формування інших сторін, де можливо, використовуються додаткові засоби кріплення, такі як клейова стрічка чи скоби, щоб убезпечити дно чи кришку.

Вироби цієї групи можуть мати друкований текст, тобто назву фірми, галузь застосування, а також мати ілюстрації. Так, пакети для упакування насіння із зображеннями продуктів і способів посіву на додаток до назви фірми або пакети для упакування шоколаду чи хлібних злаків з картинками, призначеними для дітей, включаються до цієї товарної позиції.

Вироби цієї товарної позиції можуть бути зміцнені або мати приналежності з матеріалів, відмінних від паперу (наприклад, текстильну основу, фіксуючі пристосування з деревини, ручки з мотузки, куточки з металу чи пластмаси).

B) Коробки для картотек, лотки для листів та аналогічні вироби, які використовуються в закладах, магазинах або в аналогічних цілях.

До цієї групи включають контейнери, такі як картотеки, папки, лотки для листів, коробки для зберігання та аналогічні вироби, що мають більш тривалий термін придатності та кращу обробку, ніж вищеописана тара групи А. Вони використовуються для підшивання чи зберігання документів або товару в різного роду закладах, магазинах, складах і т.д.

Ці вироби можуть бути зміцнені або мати приналежності з не паперових матеріалів (наприклад, петлі, ручки, замки з металу, дерева, пластмас чи текстильного матеріалу). Вони можуть також оснащуватися каркасами з металу, пластмас і т.д. для встановлення реєстраційних карток.

До коду УКТЗЕД 3923210000 відносяться «коробки, ящики, кошики та аналогічні вироби з пластику, спеціальної форми або пристосовані для транспортування напівпровідникових пластин, масок або фотошаблонів»; товарна підкатегорія «з полімерів етилену».

До коду УКТЗЕД 3923900000, на який відповідач змінив код задекларованого позивачем товару, відносяться «Вироби з пластмаси для транспортування та пакування товарів; пробки, кришки, ковпаки та інші вироби з пластмаси для герметизації, закупорювання»; товарна підкатегорія «інші».

Згідно Пояснення до УКТЗЕД, до вищевказаної товарної позиції включаються всі вироби з пластмас, зазвичай використовувані для упакування чи транспортування всіх видів продуктів. До цих виробів відносяться:

(a) контейнери, такі як коробки, ящики, кошики, мішки і сумки (включаючи конічні мішки та мішки для сміття), бочки, каністри, сулії, пляшки і фляги.

До вищевказаної товарної позиції також включаються:

(і) чаші без ручок типу контейнерів, використовувані для упакування чи транспортування деяких харчових продуктів, незалежно від того, чи можуть вони використовуватися також як посуд чи туалетно-гігієнічні вироби;

(іі) преформи, що є проміжним виробом для виготовлення пляшок з пластмаси, циліндричної форми, один кінець якого запаяний а інший відкритий та має різь для нагвинчування кришки. Місце нижче кінця, що має різь, призначене для видування до потрібного розміру і форми.

(b) котушки, шпулі, бобіни та аналогічні вироби, включаючи відео- та аудіокасети без магнітної стрічки;

(с) пробки, кришки, ковпачки та інші пристрої для закупорювання.

Позивач у митній декларації класифікував ввезений на митну територію України товар за кодом УКТЗЕД 4819500000 (товарна підкатегорія «інші упаковки» товарної позиції «Ящики, коробки, мішки, пакувальні пакети та інша тара з паперу, картону, целюлозної вати або полотна з целюлозних волокон; коробки для картотек, лотки для листів та аналогічні вироби з паперу та картону, що використовуються в установах, магазинах або в аналогічних цілях». Проте, оскаржуваним рішенням про визначення коду товару відповідач класифікував імпортований позивачем товар за кодом УКТ ЗЕД 3923900000 (товарна підкатегорія «Інші» товарної категорії «Вироби з пластмаси для транспортування та пакування товарів; пробки, кришки, ковпаки та інші вироби з пластмаси для герметизації, закупорювання».

За інформацією про технічні характеристики медичних виробів, наведеною у листі італійської компанії «SOGEVA s.l.r.»., задекларований позивачем товар має такі характеристики.

Упаковки виробляються зі спеціальної плівки з медичного поліестера (РЕТ), медичного поліпропілену (СРР) та медичного паперу (STERIKRAFT). Комбіновані упаковки представлені пакетами і рулонними матеріалами без складок (плоскі) і зі складками, а також самогерметизуючими пакетами без складок різних типорозмірів, призначеними для пакування виробів, що стерилізуються паровим, газовим (із застосуванням окису етилену або формальдегіду) методами.

Комбіновані упаковки, крім стандартних циклів парової стерилізації, можуть застосовуватися в продовжених циклах парових стерилізаторів з попереднім видаленням повітря при температурі стерилізації 134 0С і стерилізаційної витримки 30 і більше хвилин, а також при температурі 1400С і стерилізаційної витримки 10 хвилин.

Основні характеристики упаковок: легко проникні для стерилізуючого агента; не створюють опору при видаленні стерилізуючого агента з упаковки після стерилізації; зберігають стерильність простерилізованого медичного виробу установленний період часу; не проникні для мікроорганізмів за умови дотримання вимог закриття, умов і термінів їх зберігання; зберігають цілісність і герметичність при стерилізації встановленим методом; не забруднюють вкладені медичні вироби; при відкритті упаковок не утворюється ворсинок і розриву матеріалів; зроблені в чистих приміщеннях, відповідних 8 класу чистоти по класифікації ISO 14644. Виробництво в умовах чистих приміщень сертифіковане у відповідності с ISO 13485.

Медичний папір, STERIKRAFT сертифікований та відповідає ISO 11607-1:2006, DIN 58953, DIN EN 868-3:2009 та UNI EN 868-6:2009, результати підтверджено сертифікатом ISEGA 625 Р 09 від 29.10.2009, стандартного типу 60 гр./кв.м. Даний папір був виготовлений за високотехнологічною системою в білому кольорі та гарантує високий антибактеріальний захист, відмінну функціональність для медичної стерилізації, що відповідає технічним вимогам пористості й забезпечує міцність та відокремлюваність ущільнень. Папір з посиленими захисними і водовідштовхувальними властивостями, пориста сторона якого забезпечує ефективне видалення повітря і проникнення стерилізуючого агента (пар, газ (із застосуванням окису етилену або формальдегіду)), поверхня зі спеціальною обробкою забезпечує міцну сварку з плівкою, а також дозволяє розкрити упаковку без утворювання ворсинок і розривів.

Нетоксичний напис нанесено на ущільнення між прозорою плівкою та папером з метою уникнення забруднення нейтральної поверхні рулонів та пакетів; напис містить індикатори, один - для парової стерилізації, другий - для етилен оксидної стерилізації, третій - для формальдегідної. Чорнила, що використовуються, виготовлені на водній основі й нетоксичні, регулярно перевіряються нормою ISO 11140.

Рулони зі складкою призначені для одноразової стерилізації, адже вони є ОДНОРАЗОВИМ медичним виробом СЕ Класу І відповідно до DIR 93/42/СЕЕ, D LVI 46 24.02.1997, D LVI 9 271 31/10/2002 з наступними змінами Європейскої Директиви 2007/47/СЕЕ, одноразові, тому після використання мають бути утилізовані, так як вони не можуть бути використані для другого циклу стерилізації.

Стерилізація, при дотриманні температурних норм, перевіряється шляхом зміни кольору індикаторів, нанесених на паперовий шар: для етилен оксидної стерилізації температура має складати 30° С - 54° С і колір змінюється з блакитного на жовтий/коричневий; для парової стерилізації температура має складати 121° С - 134° С й колір змінюється з рожевого на коричневий; для формальдегідної стерилізації температура має складати 55°С - 60° С - 75°С й колір індикатора змінюється з фіолетового на зелений.

Індикатори повинні мати площу не менше 100 mm2 і розміщені так, щоб виключити будь-який можливий контакт з продуктом, розміщеним всередину для стерилізації.

Чорнило, використане для індикатора парової стерилізації, не є фарбою для графічного друку. Це чорнило призначене для хімічних процесів. Процес стерилізації викликає хімічну реакцію, котра, в свою чергу, викликає зміну кольору індикатора. Реакція базується на багатьох змінних і споживач може отримати кінцевий колір, котрий варіюється від світло-коричневого до коричневого відповідно до сертифікації виробника чорнил. Температура парової стерилізації: 121 °С-134°С. Колір індикатора ЕО етилен оксидної стерилізації варіюється з блакитного на жовтий/коричневий. Температура ЕО етилен оксидної стерилізації 30°С - 54°С. Колір індикатора формальдегідної стерилізації варіюється з фіолетового на зелений. Температура формальдегідної стерилізації 55°С - 60°С - 70°С.

Тобто, дані рулони зі складкою призначені для одноразової стерилізації, оскільки вони є одноразовим медичним виробом. Стерилізація, при дотриманні температурних норм, перевіряється шляхом зміни кольору індикаторів, нанесених на паперовий шар.

При цьому сферою застосування рулонів є наступна: забезпечення зберігання медичних виробів у стерильному стані, у процес стерилізації, при якому чорнило, нанесене на паперовий шар, використане для індикатора парової, етилен оксидної, формальдегідної стерилізації, змінює свій колір (свідчення проведення циклу).

На підтвердження зазначених обставин позивач надав лист італійської компанії «SOGEVA s.l.r.».

Враховуючи, що саме паперовий шар (медичний папір) є основним компонентом, який визначає основні властивості задекларованого позивачем товару, рішення № КТ-UA-500500-5010-2020 від 21.09.2020р. про визначення коду товару, яким класифіковано товар № 1-1 за кодом УКТ ЗЕД 3923900000 є необґрунтованим, оскільки до товарної позиції 3923 включаються всі вироби з пластмас, зазвичай використовувані для упакування чи транспортування всіх видів продуктів.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, при прийнятті оскаржуваного рішення відповідач, зокрема, керувався Висновком СЛЕД Держмитслужби № 1420003600-0715. Проте, як вбачається зі змісту зазначеного Висновку визначені показники наданих на дослідження проб (зразків) №№ 1-4 не суперечить опису товару, наведеному у графі 31 митної декларації № UA500500/2020/500192 від 04.08.2020р. (а.с. 37-38).

Крім того, суд враховує, що рішенням Південної митниці Держмитслужби України про визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД № КТ-500-0313-10 від 15.09.2010р., такий самий самий товар віднесений до УКТ ЗЕД 4819500000 (а.с. 42). За таким кодом УКТ ЗЕД позивач декларував товар в даній спірній ситуації.

При вирішенні спорів даної категорії справ, необхідно враховувати, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 КАС України обов`язок доведення відповідних обставин у спорах між особою та суб`єктом владних повноважень покладається на суб`єкта владних повноважень.

Проте у разі надання контролюючим органом доказів, які свідчать, про порушення платником податків норм митного законодавства, платник податків має спростовувати ці доводи. Наведене випливає зі змісту ч. 1 ст. 77 КАСУкраїни, згідно з якою кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Суд зазначає, що ані оскаржуване рішення про визначення коду товару № КТ-UA-500500-5010-2020 від 21.09.2020р., ані відзив на позовну заяву не містять доказів в обґрунтування правомірності прийняття оскаржуваного рішення.

Враховуючи наведене, виходячи з системного аналізу норм чинного законодавствва та аналізуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання протиправним та скасування рішення про визначення коду товару № КТ-UA-500500-5010-2020 від 21.09.2020р.

Відповідно до ч. 4 ст. 3 МК України у разі якщо норми законів України чи інших нормативно-правових актів з питань державної митної справи допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов`язків підприємств і громадян, які переміщують товари, транспортні засоби комерційного призначення через митний кордон України або здійснюють операції з товарами, що перебувають під митним контролем, чи прав та обов`язків посадових осіб органів доходів і зборів, внаслідок чого є можливість прийняття рішення як на користь таких підприємств та громадян, так і на користь органу доходів і зборів, рішення повинно прийматися на користь зазначених підприємств і громадян.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Згідно положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов`язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Згідно ч.ч.1, 3 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Враховуючи висновок суду про задоволення позовних вимог, суд дійшов висновку щодо наявності підстав для стягнення з відповідача судового збору у розмірі 2102,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов підприємства «Альфамед» у формі малого приватного підприємства (65007, м. Одеса, вул. Мечникова, 51, кв. 77; код ЄДРПОУ 30202640) до Одеської митниці Держмитслужби (65078, м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 21-а; код ЄДРПОУ 43333459) про визнання протиправним та скасування рішення про визначення коду товару № КТ-UA-500500-5010-2020 від 21.09.2020р.,- задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби про визначення коду товару № КТ-UA-500500-5010-2020 від 21.09.2020р.

Стягнути з Одеської митниці Держмитслужби (65078, м. Одеса, вул. Івана та Юрія Лип, 21-а; код ЄДРПОУ 43333459) за рахунок бюджетних асигнувань на користь підприємства «Альфамед» у формі малого приватного підприємства (65007, м. Одеса, вул. Мечникова, 51, кв. 77; код ЄДРПОУ 30202640) судовий збір у розмірі 2102,00 грн. (дві тисячі сто дві гривні 00 коп.).

Рішення може бути оскаржено до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

Суддя: Г.П. Самойлюк

.