
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/3725/20Р
УХВАЛА
з питань роз`яснення судового рішення
04 лютого 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Сподарик Н.І., перевіривши матеріали заяви Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та додані до неї документи про роз`яснення судового рішення у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
На розгляді Львівського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №380/3725/20 ОСОБА_1 до Залізничного відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправними дій. зобов`язання вчинити дії.
Рішенням суду від 17.07.2020 позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення комісії з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням, та включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, надання грошової допомоги постраждалим особам чи особам, які переміщуються утвореної при Залізничній районній адміністрації м. Львова, викладене в Протоколі № 9 від 21.04.2020 щодо відмови у призначенні субсидії ОСОБА_1 з 01.10.2019.
Зобов`язано Залізничний відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради прийняти рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 20.11.2019 щодо призначення (відмови) субсидії як малозабезпеченій сім`ї за адресою: АДРЕСА_1 з 01.10.2019, з урахуванням висновків суду по цій справі.
В задоволені іншої частини вимог відмовити.
29.01.2021 від представника відповідача надійшла заява про роз`яснення судового рішення Львівського окружного адміністративного суду від 17.07.2020 №380/3725/20. Представник відповідача просить роз`яснити рішення в частині, що стосується чи вважаються дії Залізничного відділу соціального захисту управління Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської про повторний розгляд заяви та прийняття рішення про передачу заяви ОСОБА_1 про надання житлової субсидії від 20.11.2019 та додатків до неї на розгляд комісії з питань призначення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та держаної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням, та включити до Єдиного державного реєстру автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, надання грошовї допомоги постраждалим особам чи особам, які переміщуються утвореної при Залізничній районній адміністрації м. Львова відповідно до пунктів 15, 60 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 виконанням судового рішення з врахуванням правової оцінки суду.
Вирішуючи заяву про роз`яснення судового рішення, суд враховує наступне.
Згідно з ч.ч.1-4 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз`яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може розглянути питання роз`яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця.
Подання заяви про роз`яснення судового рішення зупиняє перебіг строку, встановленого судом для виконання судового рішення, а так само строку, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
За змістом наведеної правової норми необхідність роз`яснення судового рішення зумовлена його нечіткістю за змістом, коли воно є незрозумілим як для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що будуть здійснювати його виконання.
Ясність судового рішення полягає у логічному, чіткому, переконливому і зрозумілому викладенні змісту рішення. Вимога логічності, зокрема, передбачає, що текст рішення має відображати причинно-наслідкові зв`язки у межах речення чи всього документу. Зокрема, мотивувальна частина рішення має відповідати його резолютивній частині. Невизначеність судового рішення означає, що таке рішення містить положення, які викликають суперечки щодо його розуміння та під час виконання. Недотримання цих вимог може ускладнити або взагалі унеможливити виконання постанови чи ухвали суду.
В ухвалі про роз`яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду.
Однак, з аналізу заяви про роз`яснення судового рішення неможливо встановити в чому саме полягає його нечіткість та що викликає труднощі у розумінні його змісту.
Доказів того, що винесене судом рішення є незрозумілим, що перешкодить його належному виконанню, заявником не подано. Водночас із змісту поданої заяви про роз`яснення судового рішення суд встановив, що фактично у заяві про роз`яснення судового рішення заявник не ставить під сумнів зрозумілість такого, а просить встановити спосіб виконання судового рішення. Проте, в рішенні Львівського окружного адміністративного суду від 17.07.2020 у справі №380/3725/20 чітко вказано спосіб його виконання.
При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива визначає Положення про порядок призначення житлових затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
З огляду на викладене та враховуючи приписи ст.254 КАС України, суд приходить висновку, що рішення Львівського окружного адміністративного суду від 17.07.2020 є чітким і зрозумілим, в тому числі його резолютивна частина, жодних суперечливих або невизначених положень, які були б незрозумілими та викликали труднощі під час його виконання, рішення суду не містить, а здійснення роз`яснення судового рішення за вимогою відповідача призведе до викладення резолютивної частини судового рішення в іншій редакції, що є неприпустимим в порядку роз`яснення судового рішення.
За таких обставин, суд вважає, що заява представника відповідача задоволенню не підлягає. Окрмі того, суд зобов`язав відповідача прийняти рішення про призначення/відмову субсидії як малозабезпеченій сім`ї. В даному випадку відповідач при прийнятті рішення оцінює подану заяву з додатками з врахуванням рішення суду і чинного законодаства.
Керуючись ст.ст.243, 248, 250, 254, 256, 293-295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
у задоволенні заяви представника відповідача про роз`яснення судового рішення від 17.07.2020 у справі №380/3725/20 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Сподарик Н.І.