Ухвала суду № 94660862, 05.02.2021, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.02.2021
Номер справи
360/553/21
Номер документу
94660862
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 лютого 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/553/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до уповноваженої особи ГУ ДФС у Луганській області – заступника начальника управління – начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Сєвєродонецького управління Головного управління ДПС у Луганській області Скурідіної Марини Вячеславівни про визнання протиправними дії, скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до уповноваженої особи ГУ ДФС у Луганській області – заступника начальника управління – начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Сєвєродонецького управління Головного управління ДПС у Луганській області Скурідіної Марини Вячеславівни, в якому позивач просив суд:

-визнати протиправними дії суб`єкта владних повноважень - уповноваженої особи ГУ ДФС у Луганській області - заступника начальника управління – начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Сєвєродонецького управління Головного управління ДПС у Луганській області Скурідіної Марини Вячеславівни щодо нарахування пені в розмірі 9725,75грн;

-скасувати податкові повідомлення-рішення: № 49667-5206-1214 від 15.04.2019; № 21160-5206-1214 від 15.04.2019; № 0052982-5206-1214 від 21.05.2019; № 0052984-5206-1214 від 21.05.2019; № 0052983-5206-1214 від 21.05.2019 прийняті стосовно ОСОБА_1 .

Розглянувши матеріали позову, суд дійшов такого.

Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Частиною 2 статті 177 КАС України визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Оглядом змісту позовної заяви, судом встановлено, що вона не відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України, виходячи з наступного.

Відповідно до пунктів 4,5 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Суд наголошує, що зміст позовних вимог - це певна форма захисту, права, свободи чи інтересу, яку просить позивач від суду. По суті, це повинно бути відображено в прохальній частині позовної заяви. Зокрема, обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, є конкретні юридичні факти з настанням яких суб`єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.

Відповідно позовні вимоги і обставини в їх обґрунтування мають викладатися лаконічно, чітко, зрозуміло, з використанням прийнятої юридичної термінології. Обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, складають підставу позову. Підстава позову перебуває у нерозривному логічному взаємозв`язку із змістом позовних вимог (з предметом позову). Виклад обставин підстави позову необхідний для визначення тотожності позову та визначення предмета доказування в спорі між сторонами.

При цьому за приписами частини 1 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

За визначеннями, наведеними у частині першій статті 4 КАС України, відповідачем є суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача; суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Зі змісту положень процесуального законодавства вбачається, що належним є відповідач, який дійсно є суб`єктом порушеного, оспорюваного чи невизнаного матеріального правовідношення. Належність відповідача визначається, перш за все, за нормами матеріального права. Відтак, належним відповідачем є особа, яка має відповідати за пред`явленим позовом.

Вказаний правовий висновок визначений у Постанові ВС КАС від 21 грудня 2018 року по справі № 803/1252/17.

Оглядом матеріалів позовної заяви судом встановлено, що позивач у якості відповідача зазначає уповноважену особу ГУ ДФС у Луганській області – заступника начальника управління – начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Сєвєродонецького управління Головного управління ДПС у Луганській області Скурідіну Марину Вячеславівну.

Суд звертає увагу позивача на те, що оскаржувані позивачем податкові повідомлення-рішення лише підписані посадовою особою Головного управління ДФС у Луганській області, однак в силу виконання закріплених в Податковому Кодексі України обов`язків податкові повідомлення-рішення виносяться безпосередньо контролюючим органом.

Також суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на те, що у зв`язку з реформуванням Податкової служби України Головне управлінням ДФС у Луганській області перебуває в стані припинення, а його правонаступником наразі є Головне управління ДПС у Луганській області.

Таким чином позивачу слід визначитись з належним відповідачем по справі.

Крім того, відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” (далі - Закон № 3674-VI).

Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною першою статті 4 Закону № 3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із частиною другою статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України “Про судовий збір” у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Станом на 01 січня 2021 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2270,00 грн.

В позовній заяві позивачем заявлено вимогу немайнового характеру, за яку необхідно сплатити 908,00 грн, та вимогу майнового характеру, за яку необхідно сплатити 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1801,05 грн (загальний розмір сум податкових зобов`язань становить 180105,53 грн, тому 1 % від вказаної суми є 1801,05 грн).

У відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI, позивачу слід було надати суду документ про сплату судового збору в загальному розмірі 2709,05 грн.

При цьому позивачем до матеріалів справи надано квитанцію про сплату судового збору №0.0.1999875779.1 від 01.02.2021 в сумі 908,00 грн.

Таким чином, позивачу необхідно доплатити суму судового збору в розмірі 1801,05 грн за наступними реквізитами:

Отримувач коштів ГУК у Луг.обл./МТГ м.Сєвєр/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37991110

Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)

Код банку отримувача (МФО) 899998

Рахунок отримувача UA288999980313101206084012499

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 та надати останньому строк для усунення недоліків протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали суду.

Також суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на те, що КАС України передбачає й таке право як пред`явлення зустрічного позову.

Так, згідно частин першої та другої статті 177 КАС України відповідач, який не є суб`єктом владних повноважень, має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.

Як зазначає сам позивач та вбачається з програми КП «ДСС» в провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа №360/3326/20 за позовною заявою Головного управління ДПС у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом.

Податковий борг виник по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та з орендної плати з фізичних осіб у сумі 202 254,03 грн, з яких: основний борг - 192 528,28 грн та пеня - 9725,75 грн за період з 30.10.2017 по 26.08.2019.

Узгодження податкового зобов`язання відбулось саме на підставі податкових повідомлень-рішень № 49667-5206-1214 від 15.04.2019; № 21160-5206-1214 від 15.04.2019; № 0052982-5206-1214 від 21.05.2019; № 0052984-5206-1214 від 21.05.2019; № 0052983-5206-1214 від 21.05.2019, які ОСОБА_1 вважає протиправними. У визначення боргу увійшла пеня у розмірі 9725,75грн, з діями щодо нарахування якої заявник також не погоджується.

Отже задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову, у зв`язку з чим, в цілях доцільності та економії часу, заявник може скористатись правом на подачу зустрічного позову.

Керуючись статтями 5, 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до уповноваженої особи ГУ ДФС у Луганській області – заступника начальника управління – начальника відділу податків і зборів з юридичних осіб Сєвєродонецького управління Головного управління ДПС у Луганській області Скурідіної Марини Вячеславівни про визнання протиправними дії - залишити без руху.

Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду:

- позовної заяви, яка має узгоджуватись з вимогами статей 5, 160 КАС України з визначенням належного відповідача разом з копіями позовної заяви відповідно до кількості учасників справи;

- доказів про сплату судового збору у розмірі 1801 (одна тисяча вісімсот одна) гривень 05 копійок на вказані в ухвалі реквізити.

У разі не виконання вимог ухвали суду, позовна заява підлягатиме поверненню заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

СуддяН.М. Басова