
Справа №: 716/1983/20
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.02.2021 м. Заставна
Суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Стрілець Я.С., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, що надійшов від Заставнівського ВП Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає в АДРЕСА_1 , не працюючого, про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 443 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №739835 від 15.11.2020, 15.11.2020 о 19-10 годині, було виявлено, що ОСОБА_1 перебував в приміщенні магазину «Продукти» в с. Задубрівка Заставнівського району Чернівецької області без засобів індивідуального захисту, а саме захисної маски, чим порушив п.п. 1 п. 10 постанови КМУ №641 від 22.07.2020 (із змінами), чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 443 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про розгляд справи повідомлявся належним чином - судовою повісткою, про що свідчить поштове повідомлення про її вручення, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про перенесення розгляду справи від нього також не надходило, в зв`язку із вказаним справу розглянуто у його відсутності, що відповідає положенням ч. 1 ст. 268 КУпАП.
Дослідивши матеріли справи, приходжу до наступного висновку.
У відповідності до ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Структура складу адміністративного правопорушення містить: об`єкт правопорушення - суспільні відносини в тій чи іншій сфері, на нормальний розвиток яких посягає правопорушення; об`єктивну сторону - конкретні дії, що виразилися в порушені встановлених правил; суб`єкт правопорушення - конкретна осудна фізична особа, що досягла 16-річного віку; суб`єктивну сторону складу - ставлення особи до вчиненого нею діяння, тобто вину у формі умислу чи необережності. Всі перераховані ознаки визначають у сукупності склад адміністративного правопорушення.
Згідно із ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Між тим, доказами в справі про адміністративне правопорушення, у відповідності до положень ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються собою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно ст. 129 Конституції України, однією з основних засад судочинства, є забезпечення доведеності вини.
Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 443 КУпАП (чинної на дату вчинення правопорушення) адміністративна відповідальність настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Згідно п. 1 постанови КМУ №211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 з 12.03.2020 в Україні встановлено карантин.
Відповідно до п.п. 1 п. 10 постанови КМУ №641 від 22 липня 2020 р. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами станом на дату складення протоколу про адміністративне правопорушення, а саме станом на 13.12.2020) на території України на період дії карантину забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
Відповідно до п. 3 п.п. 3.6 ДБН В. 2.2-9:2018 громадські будинки і споруди - загальна назва будинків і приміщень, які призначені для розміщення закладів, підприємств, організацій, які надають послуги фізичним особам (населенню) або юридичним особам (громаді та державі).
З викладеного слідує, що приміщення магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого по АДРЕСА_1 є громадським будинком (спорудою).
З особистих письмових пояснень ОСОБА_1 (а.с. 4), а також фототаблиці, що міститься в матеріалах справи про адміністративне правопорушення (а.с. 5) вбачається, що ОСОБА_1 перебував в приміщенні магазину Продукти», розташованого по вул. Щербини в с. Задубрівка Заставнівського району Чернівецької області без захисної маски, оскільки її загубив.
З рапорту поліцейського СРПП №4 Заставнівського ВП Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області Р.Папроцького вбачається, що останній заступив на добове чергування в складі ГРПП в період з 09-00 години 15.11.2020 по 09-00 годину 16.11.2020 та 15.11.2020 біля 19-10 години в в приміщенні магазину Продукти», розташованого по вул. Щербини в с. Задубрівка Заставнівського району Чернівецької області виявив ОСОБА_1 , який був без ЗІЗ, в результаті чого відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення (а.с. 3). Вказаний рапорт отриманий та зареєстрований в ЄО за №4282 від 15.11.2020 (а.с. 2).
Таким чином, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад правопорушення, передбачений ст. 443 КУпАП, оскільки його вина доведена матеріалами справи, в зв`язку з чим за вчинене він повинен нести відповідальність.
Згідно ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
З вказаних підстав з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 454,00 грн.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 401, ч.1 ст. 443, 245, 247, 251, 256, 266, 280, 283-285 КУпАП, суддя, -
П О СТ А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 17000, 00 (сімнадцять тисяч) гривень (отримувач коштів – Чернівецьке ГУК/Заставнівська ТГ/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) – 37836095, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) – 899998, номер рахунку – UA438999980313030106000024357, код класифікації доходів бюджету – 21081100 ), за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 443 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави в розмірі – 454 (чотирьохсот п`ятдесяти чотирьох) гривень (отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) – 899998, номер рахунку – UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Заставнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Ярослав СТРІЛЕЦЬ